Prie Palangos sustatytos naujos „akys“: ką jos mato?

Palangos tiltas, 2023-04-22
Peržiūrėta
1190
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga šiemet švenčia 770 metų jubiliejų / Palangos miesto savivaldybės nuotr.
Palanga šiemet švenčia 770 metų jubiliejų / Palangos miesto savivaldybės nuotr.

Šiltu pavasario oru į Palangą išsiruošę keliautojai automobiliais jau fiksuojami naujomis kameromis. Tokia priemone negali pasigirti nė viena Lietuvos savivaldybė.

Prieš kelias savaitės keliuose, vedančiuose į Palangą, ėmė veikti naujos kameros, fiksuojančios ne greičio viršytojus, kelių eismo taisyklių pažeidėjus, o transporto srautą. 

Viena kamera sumontuota prie Nemirsetos, kuri pasitiks atvažiuojančius nuo Klaipėdos pusės. 

Dvi atsirado Kretingos gatvėje: kameros aprėpia po dvi eismo juostas, šioje judrioje atkarpoje fiksuojami ir atvažiuojantys, ir išvažiuojantys automobiliai. 

Dar dvi kameros yra šiaurinėje miesto dalyje: greta tarptautinio Palangos oro uosto ir Liepojos plente, greta posūkio į Šventąją. Visa transporto srauto sistema atsiėjo apie 38 tūkst. eurų. Kaip teigė Palangos miesto savivaldybės Komunikacijos ir e.paslaugų skyriaus vedėja Ingrida Borisenko teigė, kad kamerų pagrindinis tikslas yra fiksuoti transporto srautą. 

Kurorto valdžia, analizuodama, kokie srautai veda į Palangą, galės modeliuoti įvairias funkcijas. Tarp jų ir kurioms gatvėms tenka didesnė apkrova ir reikalingas didesnis dėmesys. 

Iki šiol Palanga turėjo tik aptakius skaičius, kiek svečių suvažiuoja į kurortą. Buvo keliamos skraidyklės ir skaičiuojami paplūdimyje esantys žmonės, vertinamas viešbučių užimtumas, turizmo informacijos centro lankytojų skaičius. Tačiau tokie duomenys leido matyti tik tendencijas.

15min.lt

Aurelija Jašinskienė

Jūsų komentaras:

Bobulkos 2023-04-24 07:53 (IP: 162.158.87.15)
daug geriau kontroliuodavo įvažiuojančius srautus.

Palangiskis 2023-04-22 09:33 (IP: 172.70.251.133)
Pinigu tratijimas čia vadinasi... Ir be kamerų būnant palangiškių jau daug metų žinoma kokios gatvės kaip jie rašo apkrautas, didžiausias eismas... Nors šitam kaimelį eismas yra tik 2 mėnesių didesnis

Taip pat skaitykite

Monciškėse planuojamos statybos kelia klausimų. Palangiškiams tvirtinama, kad už kelių šimtų metrų nuo Baltijos jūros bus statomas dvibutis gyvenamasis namas su poilsio patalpomis, bet iš tiesų objektas labiau primena kur kas daugiau butų turintį namą. 


Šiltu pavasario oru į Palangą išsiruošę keliautojai automobiliais jau fiksuojami naujomis kameromis. Tokia priemone negali pasigirti nė viena Lietuvos savivaldybė.


Jau šį šeštadienį Palangoje įvyks naujos politinės jėgos – Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ – steigiamasis suvažiavimas. Tapti būsimos partijos pirmininku(–e) pretenduos keturi jos steigėjai – Seimo nariai Saulius Skvernelis ir Vytautas Bakas, Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė bei Marijampolės moksleivių kūrybos centro vadovė Beata Valungevičienė.


Kaip informavo "Palangos tiltą" UAB "Palangos komunalinis ūkis" direktorius Gediminas Valinevičius, komunalininkai artimiausiu metu pastatys naujas autobusų stoteles miesto centre prie pagrindinės miesto aikštės ir prie Palangos baseino.


Nuolat augant aptarnaujamų keleivių skaičiui, Palangos oro uostas įrengė 86 papildomas vietas trumpalaikio stovėjimo aikštelėje. Tikimasi, kad naujos stovėjimo vietos prie keleivių terminalo ne tik suteiks daugiau patogumo keliautojams, bet ir sumažins eismo spūstis piko metu.


Artėjant didžiosioms metų šventėms – Kalėdoms ir Naujiesiems metams, atsakingesni jau dėlioja, kur praleis jas: rezervuojasi viešbučius ar iš anksto domisi, kur galėtų Palangoje sutikti Naujuosius metus, kokie kurorte vyks renginiai. Palangos turizmo informacijos centro (TIC) telefonai kaista nuo teiraujančiųjų apie renginius naujojoje Koncertų salėje, bet tiek...


Savaitgalį įvykę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininko rinkimai abejingų nepaliko ir TS-LKD Palangos skyriuje. Rinkimuose dalyvavo beveik šimtas iš 136 kurorto skyriaus narių.


Susipažinus su UAB „City Projects“ pateikta naujos autobusų stoties ir prekybos centro greta Klaipėdos plento koncepcija ir statinių vizualizacija, susidaro įspūdis, kad lieka neįvertintas su tokių svarbių objektų kompleksu susijęs pėsčiųjų bei įvairaus transporto išorinio ir vidinio eismo organizavimas, nors su planuojamais statyti objektais tai labai aktualu, nes tai...


Iš piršto šiukšlių rinkliavos tarifus išlaužusiems politikams akys veriasi pamažu

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 05 21 | Rubrika: Miestas

Lietuvos Vyriausybės pavyzdžiu Palangos valdžia paknapstomis skuba taisyti savo praėjusių metų pabaigoje pridarytų klaidų. Skirtumas tas, kad šalies valdžia tas klaidas iškepė per kelias naktis, o Palangos savivaldybė iki patvirtinimo atliekų rinkliavos tvarką gromulavo daugiau nei pusmetį.


Pažiūrėkime, ką mato... bitė

„Palangos tilto“ informacija, 2009 02 16 | Rubrika: Kultūra

Kavinėje „Ronžės uostas“ atidaryta kretingiškės, Jurgio Pabrėžos gimnazijos dvyliktokės Barboros Varkojytės fotografijų paroda „Viskas bitės akimis“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius