Prokuratūros akiratyje – sudegęs klubas

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-01-09
Peržiūrėta
422
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klaipėdos apygardos prokuratūra pradėjo nagrinėti Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio prašymą dėl prieš dvejus metus Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtinto žemės sklypo S.Daukanto g.12/J.Simpsono g.17 detaliojo plano teisėtumo. Paveldosaugininkų teigimu, šio detaliojo plano sprendiniai neatitinka aukštesnės galios teritorijų planavimo dokumentų nuostatų.

 

Paprašė planavimo dokumentų

Klaipėdos apygardos prokuratūros Civilinių bylų skyriaus prokurorė Laura Paulikienė Palangos miesto savivaldybės paprašė skubiai pateikti šiuos dokumentus: 2007 metų gruodžio 28 dienos sprendimu patvirtinto žemės sklypo S.Daukanto g.12/J.Simpsono g.17 Palangoje detaliojo plano, projektavimo sąlygų sąvado kopijas, statybos leidimus, techninius projektus. Taip pat ištraukas, liečiančias minėtą žemės sklypą, iš Palangos miesto generalinio, centrinės dalies specialiojo paminklosauginio planų.

 

Suniokojo gaisras

Gruodžio pabaigoje sovietmečiu buvęs klubas mįslingai užsidegė. Gaisro metu įlūžo lubos bei nugriuvo vidinė betoninė perdanga. Gesinant gaisrą nukentėjo vienas ugniagesys, kuriam buvo sutrenktas šonas ir apdeginta ranka. Tąkart Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Edmundas Stalmokas „Palangos tiltui“ sakė, kad dėl kilusio gaisro yra įvairiausių versijų. Tačiau priežasčių, dėl ko užsidegė pastatas, jis įvardyti negalėjo.

 

Numatyta daugiaaukštė statyba

Kaip situaciją komentavo Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vadovas Naglis Puteikis, šioje kurorto paminklosauginėje zonoje verslininkai yra numatę statyti daugiaaukščius statinius, nesilaikant nei miesto centrinės dalies, nei paminklosauginio plano reikalavimų, kuriuose ribojamas pastatų aukštingumas bei užstatymo tankis. „Mes leidžiame vykdyti projektus, jei yra statoma sveiko proto ribose. Tačiau čia vėl siekiama Palangos centrinę dalį užgriozdinti daugiaaukščiais statiniais. Juk yra daug pavyzdžių, kai atsiranda modernūs ir šiuolaikiški stilingi 2-3 aukštų kotedžai, puikiai įsiliejantys į kraštovaizdį“, - priežastis dėl minėtos teritorijos detaliojo plano panaikinimo paaiškino N.Puteikis.

 

Nenori tvarkytis

Kad Klaipėdos apskrityje sudega ne vienas apleistas pastatas. Tokia praktika vertinama nenoru tvarkytis. Pasak N.Puteikio, verslininkai aiškina, esą viešojoje erdvėje paveldosaugininkai neleidžia atstatyti apleistų statinių, todėl ir riogso nepuošiantys miesto pastatai. „Tačiau jie patys kažkodėl nesiruošia susitvarkyti ir nesaugo savo turto. Būdų susitvarkyti yra. Buvęs klubas – ne paveldo objektas ir nėra specialių reikalavimų. Pakanka užkalti langus, uždengti stogą bei prižiūrėti teritoriją. Tačiau to nedaroma. Be to, reiklesnė turėtų būti ir miesto valdžia. Juk už statinių nepriežiūrą galima bausti, kaip tai numato įstatymas“, - sakė KPD padalinio vadovas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine ir neskundžiama nutartimi paliko galioti Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimą, kuriuo buvo tenkintas Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorės Lauros Paulikienės, ginančios viešąjį interesą, pareiškimas užkertant kelią neteisėto statinio statybai pajūrio juostoje Palangoje.


Šią savaitę Savivaldybėje buvo organizuoti darbo grupių posėdžiai dėl Palangos miesto strateginio plėtros plano iki 2030 m. parengimo. Darbo grupių nariais buvo kviečiami didelę patirtį ir aukštas kompetencijas savo srityse turintys verslo ir visuomeninių organizacijų atstovai, Palangos miesto tarybos nariai, savivaldybės administracijos darbuotojai, savivaldybės įmonių ir...


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Teismas atmetė Jackų šeimos pretenzijas dėl Kurhauzo sklypo

„Palangos tilto” informacija, 2013 06 21 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apygardos administracinio teismo kolegija birželio 11 d. priėmė sprendimą byloje dėl žemės sklypo prie Kurhauzo plano suderinimo ir įsakymo panaikinimo bei įpareigojimo atlikti veiksmus. Nuspręsta administracinę bylą dalyje dėl Jackų šeimos reikalavimo panaikinti 2011 m. birželio 1 d. Kultūros paveldo departamento (KPD) prie Kultūros ministerijos Klaipėdos teritorinio...


Šiuo metu Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registre yra įregistruota 111 kultūros vertybių, esančių Palangoje. Didžiausias ir sudėtingiausias jų – Palangos miesto istorinė dalis, į kurią patenka ir Palangos senojo miesto vieta. Be to, kad Palangos miesto istorinė dalis pati yra 1993 m. birželio 4 d. įrašyta kaip atskira vertybė, joje yra 61 kultūros paveldo objektas....


Vakar vykusiame neeiliniame Palangos miesto savivaldybės posėdyje, sušauktame dėl sausio 31-ąją opozicijos iniciatyva išbrauktų Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus rengtų sprendimų projektų svarstymo, opozicijai priklausantis Tarybos narys Aleksandras Jokūbauskas viešai metė kaltinimus, neva Savivaldybėje esama „elito“, o kiti Tarybos nariai turi...


Praėjusiame miesto tarybos posėdyje buvo patvirtinta žemės sklypo Vanagupės g. 40 detaliojo plano koncepcija, pagal kurią vietoj „Lino“ baseino atsiras daugiafunkcinis kompleksas su sanatorijų ir viešbučių korpusais, sporto bei konferencijų centrais. Beje, būsimasis baseinas, kuriame bus naudojami terminiai vandenys, bus vienintelis toks Lietuvoje.


Prokuratūros akiratyje – sudegęs klubas

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 01 09 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apygardos prokuratūra pradėjo nagrinėti Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio prašymą dėl prieš dvejus metus Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtinto žemės sklypo S.Daukanto g.12/J.Simpsono g.17 detaliojo plano teisėtumo. Paveldosaugininkų teigimu, šio detaliojo plano sprendiniai neatitinka aukštesnės galios teritorijų planavimo...


Praėjusį antradienį  Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas sukvietė Tarybos narius, kurorto architektus, teisininkus, verslininkus prie „apvalaus stalo“ aptarti problemas ir pasiūlymus dėl šiuo metu netylančių ginčų ir aistrų, kurias sukėlė miesto centrinės dalies  paminklosauginis planas, parengtas Marijos Ptašek įmonės. Minėtas planavimo dokumentas  tapo...


Šią savaitę Klaipėdos administraciniame teisme nagrinėta byla dėl kurorto specialiojo paminklosauginio plano, kurį parengė Marijos Ptašek projektavimo įmonė, teisėtumo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius