Raimundo Palaičio pasitraukimas – kol kas didžiausias rinkimų netikėtumas

Linas JEGELEVIČIUS, 2019-01-19
Peržiūrėta
446
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vyganto Skaraičio nuotr.
Vyganto Skaraičio nuotr.

Trumpai atsipūtęs po visų teismų, kuriuos pavyko laimėti, 61 metų Raimundas Palaitis, buvęs Palangos meras ir vidaus reikalų ministras, atsiraitojo rankoves ir kibo į Savivaldybės tarybos rinkimus su visuomeninio rinkimų komiteto „Palangiškiai“, sudaryto pabirusių kurorto liberalų pagrindu, vėliava. Tačiau, barkšt, ir kova baigta: dėl tariamai skirtingų komiteto sąraše esančio jaunimo požiūrio į, anot jo, rinkimų strategiją ir taktiką, R. Palaitis pasitraukė iš rinkimų kovos. Neoficialiai kalbama, kad R. Palaitis sulaukė didelės savo bendražygių iš komiteto kritikos dėl savo ne itin vykusio įrašo socialiniame tinkle „Facebook“ apie tariamai nevykusį Maironio gatvės, kurioje ir jis pats gyvena, remontą. Po jo R. Palaičiui teko ištverti ne vieną sąmojingą, net kandų bei įžeidų komentarą. Ne vieno nuostabą sukėlė ir R. Palaičio paskelbtas viešoje erdvėje rinkimų komiteto manifestas. Kadangi buvo patalpintas skenuotas, ne vienam atrodė tarsi „purvinas“, labiau panašus į Vladimiro Iljičiaus Lenino, 1917 metų Didžiosios Spalio revoliucijos lyderio Rusijoje, kvietimą užimti caro rūmus, o ne solidų dokumentą.
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) praėjusią savaitę gavo R. Palaičio prašymą išbraukti jį iš „Palangiškių“ sąrašo. Feisbuke išvardijęs savo nuopelnus buriant visuomeninį komitetą, apie savo ir jaunimo komiteto skirtingus požiūrius į rinkimų strategiją ir taktiką R. Palaitis paaiškino taip: „Pajutau jaunimo norą kontroliuoti mano viešąją raišką, o minties ir žodžio laisvė man yra labai brangi vertybė. Supratau, kad su išorės konkurentais galiu tvarkytis, tačiau vidinės konfrontacijos man nereikia“.
Po tokio jo viešo pareiškimo, R. Palaičiui įgėlė ir Eimutis Židanavičius, kažkada buvęs kurorto liberalsąjūdiečių lyderis, kuris „Facebook“ parašė: „Jeigu jau tokio kalibro politikos veteranas neišlaikė įtampos jau rinkimų kampanijos pradžioje, kyla klausimas, ar nepadarė jis klaidos, pasirinkdamas bendražygius ir kas užgesino tokio ryškumo politinę žvaigždę Palangos padangėje?“
Neaišku, ar dabar Tarybos mandato su Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) siekiantis buvęs faktinis miesto turgaus direktorius „bendražygiais“ laiko buvusį kolegą liberalą, o dabar, kolegą ir miesto Taryboje Eugenijų Simutį?
Pastarasis nebuvo linkęs „Palangos tiltui“ komentuoti R. Palaičio atsisakymo dalyvauti rinkimuose.
„Manau, kad jis pats turėtų tai padaryti. Tai – garbaus ir subrendusio politiko sprendimas, ir aš jį gerbiu. Jeigu jis norės žmonėms ką nors plačiau paaiškinti be to, ką jau pasakė, jis tai padarys. Tai vėl gi – jo asmeninio apsisprendimo reikalas“, – sakė E. Simutis.
Jis paneigė, kad tarp jo ir R. Palaičio būta kokių nors nesutarimų.
„Tikrai ne, tikrai ne. Buvo tik detalės, bet jos tikrai nebuvo esminės“, – pasikartojo E. Simutis.
Jis tikino, kad jam žinoma, dėl ko buvęs ministras nesutarė su „Palangiškių“ sąrašo jaunimu, tačiau šypsojosi išgirdęs žurnalisto nuomonę, kad R. Palaitį įskaudino lavina neigiamų komentarų po įrašo feisbuke apie neva netinkamai sutvarkytą Maironio gatvę.
„Jis (Palaitis) matęs tiek šalto ir karšto gyvenime, kad tikrai jo komentarai, net pikčiausi, nesugniuždytų“, – sakė E. Simutis, kuris „Palangiškių“ sąraše rikiuojasi pirmoje vietoje.
Jis sakė, kad, sprendžiant sąrašo jaunimo ir R. Palaičio skirtingus požiūrius, kurių jis nekonkretizavo, jis pats kalbėjosi su abiem pusėmis, tačiau veltui.
„Lietuvos rytui“ E. Simutis taip komentavo R. Palaičio išėjimą: „Manau, kad dalyvaudamas rinkimuose ir siekdamas tarybos nario mandato jis jau nebėra privatus asmuo ir savo viešus pareiškimus turėtų derinti su kitais sąrašo nariais. R. Palaitis dėl to turėjo kitą nuomonę ir jis pasinaudojo savo teise apsispręsti“.
„Palangos tiltui“ labai knietėjo pakalbinti R. Palaitį ir sužinoti apie jo pasitraukimo iš rinkimų kovos motyvus iš jo paties lūpų, tačiau trečiadienį į du „Palangos tilto“ redaktoriaus skambučius jis neatsakė.
Paskutinį kartą su buvusiu ministru šių eilučių autoriui pavyko pasikalbėti gruodžio viduryje, kuomet buvo rengiamas straipsnis apie tariamą R. Palaičio sprendimą mesti iššūkį merui Šarūnui Vaitkui tiesioginiuose mero rinkimuose kovo 3 dieną.
„Aš kol kas susilaikysiu nuo komentarų šia tema iki gruodžio 28 dienos (iki jos Vyriausiajai rinkimų komisijai Savivaldybės tarybos ir tiesioginių mero rinkimų dalyviai turėjo pateikti reikalingus dokumentus, – aut. past.). Aš to nei patvirtinu, nei neneigiu“, – tuomet „Palangos tiltui“ sakė R. Palaitis.
Po tokio pareiškimo kilus ažiotažui socialiniame tinkle „Facebook“, jis paskubėjo puslapyje „Vieninga Palanga“ parašyti, kad buvo netiksliai pacituotas. „Štai taip atsiranda „feik“ (netikros, – aut. past.) žinios“, – reziumavo R. Palaitis.
Tuomet tokios minties, kad jis gali dalyvauti mero rinkimuose, nepaneigė ir visuomeninio komiteto „Palangiškiai“ sąrašo lyderis E. Simutis.
„Pokalbių vyksta daug, įvairių ir su įvairiais žmonėmis“, – sakė jis „Palangos tiltui“.
R. Palaičiui palikus visuomeninį komitetą „Palangiškiai“, anot kai kurių šaltinių, iškilo pavojus, kad „sugrius“ visas šis visuomeninis komitetas – minimalus jo narių skaičius turi būti 11. Neoficialiai kalbama, kad gelbėdamas „Palangiškių“ rinkiminį sąrašą, E. Simutis prašė pagalbos žinomo mieste advokato Viktoro Geco – atsisakytų kandidatavimo į Savivaldybės tarybą su Centro partijos Palangos sąrašu, o eitų į juos „Palangiškių“ sąraše.
Tačiau tokius gandus tiek E. Simutis, tiek V. Gecas „Palangos tiltui“ paneigė.
„Netiesa. Sąraše buvo 12. Nebuvo įmanoma, kaip jūs sakote, ką nors į sąrašą atvilioti, nes sąrašų pateikimo Vyriausiajai rinkimų komisijai terminas jau buvo pasibaigęs. Mums jau buvo išduotas rinkimų lapas, ir jame buvo 12, o ne 11, kaip jūs teigiate, žmonių. Iš kur jūs gavote tokią informaciją? – stebėjosi E. Simutis. – Ten tik buvo įvykęs nesusipratimas su Viktoru Gecu. Jis buvo davęs Centro partijai tik savo žodinį sutikimą, užpildęs kažkokius ten popierius. Jam Palangos rinkimų apylinkė, mano žiniomis, pasakė, kad jo pateikti dokumentai, kaip Centro partijos Palangos sąrašo nariui, yra nepilni. O jo dokumentai pateikti mūsų komitetui buvo tvarkoje“.
V. Gecas „Palangos tiltui“ sakė, kad buvo gavęs „ne vieną“ pakvietimą prisijungti prie įvairių politinių jėgų Palangoje sąrašų.
„Buvau gavęs, be kita ko, ir Naglio Puteikio iš Centro partijos, ir Eugenijaus Simučio, ir Raimundo Palaičio, „Palangiškių“ sąrašo pirmųjų žmonių, kvietimą, – sakė jis. – Aš turiu didelę atstovavimo palangiškiams patirtį, ir kaip teisininkas, ir kaip Savivaldybės tarybos, kurioje dirbau vieną kadenciją, narys. Jokio „Palangiškių“ sąrašo griuvimo nebuvo. Tik Centro rinkimų sąrašas nebuvo stabilus, nes Nerijus Stasiulis neva Švedijoje gyvena, o jis visada buvo vietos centristų lyderis“.
V. Gecas negalėjo pasakyti, kelintas jis yra „Palangiškių“ sąraše.
„Bene penktas jame esu? – spėjo jis. – Sąrašas dar keisis, bus gi reitingavimas“.

Jūsų komentaras:

Elena 2019-01-22 20:36 (IP: 78.58.48.24)
be šansų

Algis 2019-01-21 15:57 (IP: 78.60.136.82)
Laiku susiprato!

Taip pat skaitykite

Baigėsi rinkimų į 2020-2024 Seimą balsavimas jo pirmajame ture. Po rezultatų iš Mėguvos rinkimų apygardos Saulės rinkimų apylinkės Palangoje (jie paaiškėjo 23 val. 15 min.)  kurorto konservatorių pirmininkas ir miesto meras Š. Vaitkus sveikindamas apglėbė M. Skritulską: "Mes laimėjome. Mes - antrajame rinkimų ture." Paryčiais suskaičiavus balsavimo...


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) praėjusį penktadienį, likus 100 dienų iki Seimo rinkimų, patvirtino rinkimų apylinkių ribas. Palangos mieste, Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės teikimu, buvo panaikintos Vilniaus Nr. 4 ir Kauno Nr. 6 rinkimų apylinkės. Šioms apylinkėms priklausantys adresai buvo prijungti prie Aikštės apylinkės Nr. 5.


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienį, likus 100 dienų iki Seimo rinkimų, penktadienį, liepos 3 dieną, patvirtino rinkimų apylinkių ribas. Rinkimų apylinkių skaičius sumažėjo – jų, palyginuti su 2019 m., bus 34 mažiau. Palangoje sumažės dviem apylinkėmis.


Prieš Seimo rinkimus 2020-aisiais vėl perbraižomas rinkimų apygardų žemėlapis. Pagal naująjį projektą, bus suformuota nauja rinkimų apygarda, kuris vadinsis Mėguvos. Mėguvos rinkimų apygardą turėtų sudaryti minėtos Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijai priklausančios apylinkės su 11,9 tūkst. rinkėjų, visas Palangos miestas (14,6 tūkst. rinkėjų) ir dalis Kretingos rajono apylinkių...


Trumpai atsipūtęs po visų teismų, kuriuos pavyko laimėti, 61 metų Raimundas Palaitis, buvęs Palangos meras ir vidaus reikalų ministras, atsiraitojo rankoves ir kibo į Savivaldybės tarybos rinkimus su visuomeninio rinkimų komiteto „Palangiškiai“, sudaryto pabirusių kurorto liberalų pagrindu, vėliava. Tačiau, barkšt, ir kova baigta: dėl tariamai skirtingų komiteto...


Palangos kultūros gyvenimą jau ne pirmą kartą krečia nemalonūs skandalai. Tačiau Palangos kultūros ir jaunimo centre dirbančių darbuotojų kantrybė, panašu, pasiekė aukščiausią viršūnę – traukiasi net septyni jo darbuotojai. Kas už to slypi? Visuotinis nusivylimas miesto kultūros politika? Kivirčas tarp kelių ryšių personalijų? Ar gudrus ėjimas...


Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Palangiškiams labiausiai rūpėjo komisijos sprendimas dėl Pajūrio rinkimų apygardos, kurioje konservatoriaus Prano Žeimio pergalę vos 39 balsais „darbietė“ Genoveita Krasauskienė užginčijo, reikalaudama panaikinti rinkimų rezultatus ir skelbti naujus rinkimus.


Darbo partijos kandidatė Pajūrio rinkimų apygardoje Genoveita Krasauskienė nepraranda vilties patekti į Seimą, kai, regis, jau visi šaukštai po pietų.


Nuo alinančio karščio iki pliaupiančio lietaus, nuo įspūdingų lenkimų iki skausmingų avarijų... Šiais metais, jau dvyliktose „Omnitel 1000 km” lenktynėse netrūko nieko. Visų lenktynių metu nuolat keičiantis pirmaujančiai komandai, pergalę sugebėjo išplėšti greičiausiai nuvažiavęs 334 ratus  „Neiluva – Martin Sport“ komandos...


Partijos įvairiai laukė rinkimų rezultatų. Dauguma partijų – Liberalcentristai, Liberalų Sąjūdis, Centristai, Tvarka ir teisingumas rinkimų rezultatų paskelbimo laukė prie daugiau ar kukliau nukrautų valgiais ir gėrimais stalų tai progai išnuomotose kavinėse. Palangos socialdemokratai ir konservatoriai nusprendė rinkimų naktį rezultatų laukti savo būstinėse. O štai „darbiečių“, iš anksto...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius