Ramina panikuojančius dėl kertamo pušyno: apžėlęs miškas virs parku

Palangos tiltas, 2020-11-16
Peržiūrėta
2064
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ramina panikuojančius dėl kertamo pušyno: apžėlęs miškas virs parku

Palangiškiai sunerimę – netoli gelbėtojų stoties išvydę rietuves nukirstų medžių, ėmė skambinti pavojaus varpais. Kas kerta unikalioje vietoje augančius medžius? Miško ruožą tarp jūros ir gyvenamosios zonos, pasirodo, valo Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninis padalinys, rašo "Klaipėda."

Kertami tik sausi, kreivi medžiai. Jei žmonės gerai apžiūrėtų nukirstus medžius, įsitikintų, kad pašalinti tik tie, kurie nebuvo vertingi.

"Žingsniuojant nuo poilsio namų "Pušynas" jūros link, miško ruožas buvo apleistas. Ten veikia ir naujai pastatyta vaikų žaidimų aikštelė. Prieš kurį laiką žmonės piktinosi, kad miškas nevalomas ir neprižiūrimas, o dabar jis atrodo kaip parkas. Šiuo metu tvarkomas miškas ties Kastyčio gatve", – kalbėjo Kretingos regioninio padalinio vadovas Tomas Zaleckis.

Pasak miškininkų, šioje vietoje pajūrio miškas nebuvo prižiūrimas daugybę metų. "Kertami tik sausi, kreivi medžiai. Jei žmonės gerai apžiūrėtų nukirstus medžius, įsitikintų, kad pašalinti tik tie, kurie nebuvo vertingi. Po audrų šioje vietoje buvo daug šakų ir išvirtusių lapuočių", – teigė T. Zaleckis.

Šiuo metu miškininkų technika burzgia kairėje miško pusėje, žvelgiant nuo gelbėtojų stoties. "Esame gavę laiškų, kuriuose žmonės klausė, kada sutvarkysime čia esančius brūzgynus. Todėl ir kertame. Bet dabar tikru parku virs ištisas ruožas. Išvalę ir išvežę sausuolius, mes gal net dešimt metų čia daugiau nieko neliesime. Tegul nepyksta gyventojai, ten tikrai bus gražu", – patikino Kretingos miškininkų vadas.

Miškininkai akylai stebi pajūrio miškus, ar jų nepuola šalies miškuose siaučiantys kenkėjai. "Iki mūsų ši banga dar neatėjo. O šiuo metu vykdome miškotvarkos projekto numatytus darbus – kraštovaizdžio formavimo kirtimus. Bus iškirsti paliegę, nudžiūvę medžiai. Su Palangos savivaldybe visi darbai yra suderinti.

Visuomenė buvo informuota. Mūsų tikslas – pašalinti sausus ir ligotus medžius, kad miško vaizdas šalia jūros būtų nepriekaištingas", – sakė T. Zaleckis.

 

Skaityti daugiau: https://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/ramina-panikuojancius-del-kertamo-pusyno-apzeles-miskas-virs-parku-996061

Jūsų komentaras:

Hmmm 2020-11-19 20:00 (IP: 172.68.182.15)
Merui kažkas nebegerai.. Už milijoną eurų Vytauto gatvėje pakeitė bortelius ir gerą kelio dangą perklojo, o dabar visą palangos pušyną kerta be atvangos..

Kl 2020-11-19 19:54 (IP: 172.68.182.15)
Dabar liko tik skersvejuota žabangė.. Kam naikinti tai kas daro Palanga išskirtinę..? Turbūt kažkas gerai uždirbo už medieną, pusę sveikų medžių iškirto

„kreivi medžiai“??? 2020-11-17 14:51 (IP: 172.69.190.67)
Kodėl medis privalo būti tiesus? Jei jis kreivas, tai jau ne medis? Visiškai nesuprantama (o gal ir labai suprantama?). Mylinčiam gamtą, medžius ir Palangą nėra kreivų medžių. Yra tik medžiai. Miškas turi būti tikras, tik tikras miškas gražus, o ne padailintas pagal kažkieno tai „skonį“ ar dar kažkokiais tikslais. Gamta pati susitvarko be jokio pašalinių kišimosi.

Nesutinku 2020-11-17 10:36 ([email protected] / IP: 172.69.190.65)
Čia po tokių kirtimų ne 10 metų, bet minimum 50 metų negalima artintis su pjūklu nebent prie pavienių beviltiškai sergančių ir audrų nulaužtų.

Palangiskis 2020-11-17 08:58 (IP: 162.158.183.192)
Žiaurus vaizdas, o kerta tikrai ne sausuolius, pjauna sveikas pušis ir niokoja

Taip pat skaitykite

Palangiškiai ir poilsiautojai jau gali mėgautis mankšta bei treniruotėmis gamtos apsuptyje - visai šalia jūros, greta paplūdimio tinklinio aikštelės, įrengtos ties Vaikų parku, sporto mėgėjų jau laukia septyni lauko treniruokliai.


Šylant orams mieste įsibėgėja gatvių tvarkymo darbai, pokyčiai laukia ir daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose. Planuojant ateities darbus, rengiami ir dalies miesto gatvių sutvarkymo techniniai projektai. Mieste vyksta ir daugiau infrastruktūros plėtros darbų. 


Koks instrumentas vadinamas sielos veidrodžiu, kam orkestrui reikalingas dirigentas, kodėl muzikuojant būtina klausytis vienas kito – atsakymus į šiuos ir daugybę kitų klausimų naujojoje edukacinėje programoje vaikams „Skambantis miškas“ kviečia atrasti „Palangos orkestras“. Pirmosios muzikinės kelionės mažųjų klausytojų laukia jau gruodžio 17 d. Palangos kurhauzo teatro salėje. 


Palangiškiai sunerimę – netoli gelbėtojų stoties išvydę rietuves nukirstų medžių, ėmė skambinti pavojaus varpais. Kas kerta unikalioje vietoje augančius medžius? Miško ruožą tarp jūros ir gyvenamosios zonos, pasirodo, valo Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninis padalinys, rašo "Klaipėda."


Restauruoto Palangos „Anapilio“ teritorija netrukus taps patraukliu parku

Palangos m. savivaldybės informacija, 2017 05 12 | Rubrika: Miestas

Neilgai trukus praeivių akis trauks ne tik restauruota viena iš gražiausių medinių kurorto vilų – „Anapilis“, bet ir išpuoselėta jos aplinka – šį mėnesį pradedami garsiosios vilos teritorijos sutvarkymo darbai. Darbus atliksiančio UAB „Pamario restauratorius“ direktoriaus pavaduotojas statybai Algimantas Zokaitis teigė, jog veikla bus...


Ginčai dėl renovuoto Salomėjos Nėries g. 3 daugiabučio namo vis nesibaigia. Mėnesio pradžioje „Palangos tiltas“ skelbė, jog gyventojai buvo skaudžiai nuvilti – negavo valstybės žadėtos 40 procentų paramos būsto renovacijai, todėl gyventojus pasiekė didelės, 120 eurų už renovaciją siekiančios sąskaitos. Pasipiktinę gyventojai kreipėsi į renovacijos administratorių UAB...


Konservatoriams palankios rinkimų prognozės virs jų politiniu išbandymu

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2015 01 22 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Lietuvos miestuose ir rajonuose valdžios siekiantiems kandidatams durys į būsimos kadencijos savivaldybių tarybas uždarytos. Dabar už jų prasidėjo kiek daugiau nei mėnesį truksiančios aršios politinės kautynės dėl tarybos narių mandatų, kuriuos politikams suteikia rinkėjai.


Miesto finansai D. Paluckui - tamsus miškas  8

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 06 06 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Vasaros metu paprastai aprimstantį Palangos politinį gyvenimą sudrebino socialdemokratų partijai miesto taryboje atstovaujančio Dano Palucko išpuolis prieš miesto valdžią ir vakar tarybos posėdyje perskaitytas Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcijos atsakas.


Palangos Senojo turgaus gatvė netrukus virs pėsčiųjų alėja

"Palangos tilto" informacija, 2011 11 04 | Rubrika: Miestas

Senojo turgaus gatvė Palangoje netrukus turės naują veidą – šią savaitę pradėti 230 metrų ilgio atkarpos nuo Ganyklų g. iki Senojo turgaus g. 2 remonto darbai. Rangovai įsipareigojo įrengti naujus važiuojamosios dalies pagrindus bei šaligatvį, asfalto danga bus pakeista trinkelėmis.


Žvejų didžiausias malonumas žiemą – stintos, tačiau kasmet sukeliama vis didesnė „nerimo banga“ dėl jų mažėjimo. Žvejai į krantą grįžta nusivylę, su menku laimikiu, keikdami visus, tačiau kaip patikino Žuvininkystės tarnybos vyriausiasis specialistas Arvydas Švagždys, visuomet visi kaltina vieni kitus, nors priežasčių, kodėl stintų pagaunama mažiau yra ne viena. „Vieno kalto nėra“, - teigė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius