„Ramybės“ galerija penktadienį, gegužės 28 dieną, atveria vartus

Palangos tiltas, 2021-05-26
Peržiūrėta
1952
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Ramybės“ galerija penktadienį, gegužės 28 dieną, atveria vartus

Nuo penktadienio, gegužės 28 d., „Ramybės“ galerija Palangoje pradeda parodų sezoną. Ir nors dėl vis dar tebesitęsiančio karantino sezonas pradedamas vėliau nei įprastai bei kitaip, nei įprastai – kol kas neplanuojami susitikimai su autoriais, – šių metų sezonas prasideda išties neeilinėmis parodomis, kurias bus galima išvysti ne tik atsinaujinusiose galerijos erdvėse.

Tapyba ir juvelyrika

„Ramybės“ galerijos parodų ir baltojoje salėse nelaužant per dešimtį veiklos metų susiklosčiusių tradicijų bus eksponuojami tapybos bei juvelyrikos darbai.
Pristatydamas savo parodą „Daugiau nei mato akis“ tapytojas Andrius Miežis sakė: „Savo kūrybą apibūdinčiau kaip poparto ir siurrealizmo mišinį. Nesistengiu įsprausti savęs į „brandžiai gilius“ rėmus. Kūryboje visada turi vyrauti „va bank“ būsena – asmeninė avantiūra, nuolat mėtant sau iššūkius. Tai išėjimai iš socialinės sąmonės kontrolės zonos, kuri varoma stereotipine inercija“.
Pasak tapytojo, kūryboje atrasti save – tai tas pats, kaip įkristi į kreatyvią komą: „Pradedi klonuotis kaip prekės ženklas, tampi susitupėjusia asmenybe, ko sau visiškai nelinkiu. Bekompromisis ieškojimas turi būti nuolatinis, nes geras menas yra ne tas, kuris atsako į klausimus, o tas, kuris užduoda gerus klausimus. Tai ir yra menininko „perpetum mobile“.
Dailininkas Marius Kavolis, pristatydamas tapybos darbų parodą „Evoliucija“ („Evolution“) tikina, jog evoliucija yra ir pasaulio, ir visuomenės kaitos procesai.
„Visas žmogaus gyvenimas yra nuolatinė evoliucija. Šie paveikslai atspindi evoliuciją, įvairius jos etapus, pokyčius bei chaosą, per kurį tenka pereiti ir kuriame mes visi egzistuojame. Mes nuolat keičiamės, augame, o pastarieji metai įnešė ypač daug pokyčių pasaulyje ir žmonių gyvenimuose bei jų viduje“, – mintimis dalijosi M. Kavolis.
„Pokalbiai apie esmes“ – taip savo jungtinę parodą, kurią vienijanti forma yra sagės, pavadino šiuolaikinės juvelyrikos autoriai Marytė Dominaitė, Dalius Ilginis, Rasa Ilginė, Vytautė Jankūnaitė, Kęstutis Stanapėdis, Kamilė Stanelienė, Karolina Šiburkytė ir Agnė Žaltauskaitė.
Ne vieną įspūdingą jungtinę parodą surengę juvelyrai apie „Ramybės“ galerijos baltojoje salėje eksponuojamus kūrinius sakė norintys jais žiūrovus pakviesti pokalbiui: „Kontrasto principu naudojamų medžiagų žaismas įtraukia žiūrovą į pokalbį. Kūrėjų pokalbį apraizgo temos apie jausenas, užfiksuotas patirtis, skirtingus požiūrius, asmenines ir pasaulines krizes, filosofiją ir psichologiją“.

Naujos erdvės, nauji skoniai

Šį sezoną vertinančių meną palangiškių ir miesto svečių laukia ne tik „Ramybės“ galerija – ekspozicijos bus rengiamos ir viloje „Ramybė“.
Nuo 2015-ųjų savąsias ryškiaspalves drobes „Ramybės“ galerijoje kasmet pristatančios tapytojos Adelės Liepos Kaunaitės kūriniai jau nušvietė vilos „Ramybė“ barą. Menotyrininkė Austėja Mikuckytė-Mateikienė apie šią jauną dailininkę yra rašiusi: „Ji – tapytoja, savo esybe ir kūryba kvestionuojanti pozityvizmo filosofijos gaires, pažadinanti kūrybiškąjį pradą, raginanti atkurti ryšį su aplinka. Jos tapyba nevengia fosforinių spalvų, keistų, individualių vaizdinių, bet yra tokia sava, pažįstama, nes tai – originaliai ir giliai teptuku išjaustas mus jungiantis lietuviškumas.“
Pasiilgusieji fotografijos parodų turės progos vilos „Ramybė“ lauko terasoje pasigrožėti Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus bei šnipiškiečio menininko Pijaus Čeikausko paroda „276 žingsniai link Europos“. Palangą pasiekusiose fotografijose užfiksuotas Vilniaus Skansenas – istorinio sostinės priemiesčio Šnipiškių dalis, miesto savivaldybės saugoma paveldo teritorija, užimanti beveik 8 ha ploto ir įtraukta į Kultūros vertybių registrą kaip architektūrinė, urbanistinė ir etnokultūrinė vertybė.
Parodos „Ramybės“ galerijoje veiks iki birželio 17 d., o atėjusieji jų pažiūrėti turės galimybę paskanauti itališkų patiekalų naujame bare-restoranėlyje „Arte“ („Menas“).
Galerijos darbo laikas – IV-V-VI-VII nuo 16.00 val. iki 21.00 val.
„Ramybės“ galerijos informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmasis šių metų vasaros savaitgalis taps ilgai nepamirštamu, jei aplankysite po dviejų metų pertraukos sugrįžusį meno, muzikos ir amatų festivalį „Myliu Palangą“ .


Prie pat jūros, pušynų apsuptyje įsikūręs Vaikų parkas jau šį savaitgalį lauks mažųjų lankytojų – parkas vartus atkels šeštadienį, kovo 26 d.


VšĮ Vytauto Kuso galerija-studija kviečia į renginį


Rugsėjo 6 dieną keleiviams ir orlaiviams vartus užvers Palangos oro uostas – nuo tos dienos jo teritorijoje darbuosis statybinė technika. Vos per maždaug pusantro mėnesio ketinama modernizuoti pagrindinę oro uosto aerodromo infrastruktūrą: rekonstruoti oro uosto kilimo ir tūpimo, riedėjimo taką, rekonstruoti esamą peroną, atnaujinti inžinerines sistemas, apšvietimo sistemas.


Nuo penktadienio, gegužės 28 d., „Ramybės“ galerija Palangoje pradeda parodų sezoną. Ir nors dėl vis dar tebesitęsiančio karantino sezonas pradedamas vėliau nei įprastai bei kitaip, nei įprastai – kol kas neplanuojami susitikimai su autoriais, – šių metų sezonas prasideda išties neeilinėmis parodomis, kurias bus galima išvysti ne tik...


Mūsų mieste artėja ilgai laukta diena – šalies Vyriausybei sušvelninus karantiną, po trijų mėnesių pertraukos kitą penktadienį birželio 12 dieną pagaliau pradeda veikti Palangos baseinas.


Birštonas ir Druskininkai aplenks Palangą atnaujindami apgyvendinimo paslaugų teikimą.


A. Jokūbauskas informavo "Palangos tiltą", kad jo administracinę bylą atsakovei, Palangos miesto tarybai, taip pat suinteresuotoms šalims, merui Šarūnui Vaitkui, Ilonai Milkontei ir VTEK, Regionų apygardos teismo Klaipėdos rūmai nagrinės gegužės 13 dieną.Poilsis pušynų apsuptyje ir vos už kelių šimtų metrų ošianti jūra – tokią galimybę Palanga savo svečiams pasiūlys jau šią vasarą. Palangos kempingo trumpalaikės nuomos konkurso laimėtoju tapo VšĮ „Mažoji fiesta“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius