Seimo Ekonomikos komitetas apie Šventosios uosto atstatymą: „Atverkime vartus į jūrą“

"Palangos tilto" informacija, 2021-01-27
Peržiūrėta
1394
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Seimo Ekonomikos komitetas apie Šventosios uosto atstatymą: „Atverkime vartus į jūrą“

„Atverkime vartus į jūrą“ – tai turbūt patys gražiausi ir prasmingiausi šiandien mano išgirsti žodžiai. Būtent tokiu sakiniu Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius šiandien, sausio 27 d., apibendrino komiteto poziciją Šventosios jūrų uosto atstatymo klausimu,“ – trečiadienio vakarą Facebook parašė meras Šarūnas Vaitkus.
Šventosios jūrų uosto atstatymo būtinybės klausimą Seimo Ekonomikos komitetui trečiadienį ji pristatė kartu su Savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros skyriaus vedėja Ramune Urboniene: „Akcentavome pagrindinius prioritetus, darbų etapus bei jų pradžią,“ – sakė meras.
Palangoje išrinktas parlamentaras Mindaugas Skritulskas posėdyje pabrėžė, jog uosto atstatymas neturėtų gulti vien ant Palangos miesto savivaldybės pečių bei pasiūlė šį klausimą įtraukti į Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių planą, nes tai atvertų platesnes galimybes ieškoti uosto atstatymui reikiamo finansavimo ne tik Aplinkos, Susisiekimo, Žemės ūkio ministerijose, bet ir ES fonduose.
„Esu nuoširdžiai dėkingas Mindaugui Skritulskui už šio klausimo įtraukimą į komiteto darbotvarkę, komiteto pirmininkui K. Starkevičiui už palaikymą ir visiems Seimo Ekonomikos komiteto nariams, kad jie vienbalsiai sutiko, jog Šventosios uosto atstatymo projektas yra labai svarbus ne tik Vakarų Lietuvos regionui, bet ir visos Lietuvos kaip jūrinės valstybės įvaizdžiui, duotų didžiulį impulsą ir ekonomikai. Tai patvirtindamas šio komiteto narys Andrius Kupčinskas posėdžio metu paklausė, kokių nacionalinės valdžios sprendimų reikia, kad šis projektas būtų įgyvendintas. Atsakiau nedvejodamas, jog pirmiausia – visų geranoriškumo ir tikėjimo šiuo projektu. Mes, Palangos miesto savivaldybė, neabejojame Šventosios uosto reikšme bei nauda, todėl atlikome nemažai „namų darbų“, ir jau turime techninį projektą, statybos leidimus. Pirmiausia Šventosios uosto atstatymą pradėsime nuo žvejams reikalingos infrastruktūros. Žinoma, suprantame, kad pagrindinis etapas – molų statyba, tačiau tai pareikalaus nemenkų lėšų. Šiuo klausimu dar prieš pandemiją lankėmės ir Briuselyje, domėjomės galimybėmis molų statybai gauti ES finansavimą per aplinkosaugines priemones, bet kad tai pasiektume, pirmiausia reikia, kad Vyriausybė Šventosios uosto atstatymo projektui skirtų prioritetą,“ – dėkojo meras Š. Vaitkus.
Seimo Ekonomikos komitetas vienbalsiai apsisprendė siūlyti Vyriausybei įtraukti Šventosios uosto atstatymo projektą kaip strateginį valstybės objektą į Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių planą.
„Tai – labai svarbus žingsnis, vedantis pagrindinio tikslo – Šventosios uosto atstatymo link,“ – įsitikinęs Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

Molas 2021-01-28 15:12 ([email protected] / IP: 172.69.190.65)
Pirmiausia statykit molus, kitaip bus kaip seimo nariui Eugenijui...

Taip pat skaitykite

Palangos oro uoste vykstanti rekonstrukcija artėja prie pabaigos, Vakarų Lietuvos regione jau netrukus keleivius ir orlaivius bus galima priimti pagal naujausius standartus atnaujintame oro uosto aerodrome. Kodėl tai svarbu ne vien Palangai, bet ir visam regionui, ir kokią įtaką sėkmingas oro uosto darbas turi regiono ekonomikai?


Seimą antradienį, rugsėjo14 d., pasiekė įstatymų pataisos, leisiantis Šventosios jūrų uosto akvatoriją ir uosto infrastruktūrą patikėjimo teise valdyti, naudoti ir ja disponuoti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Šventosios jūrų uostą, jo infrastruktūrą ir akvatoriją siūloma leisti patikėjimo teise valdyti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas neslepia – nesąs nei žvejys profesionalas, nei žvejybos mėgėjas, tačiau Seime pasirodžiusi iniciatyva drausti verslinę žvejybą šalies vidaus vandenyse ir Baltijos jūroje jį neramina. „Dėl jų Šventosios uosto atstatymas, kuris dabar pradedamas vykdyti iš ES lėšų, taptų neįmanomu, o lėšas, apie...


Šiandien, kovo 13 d., aplinkos ministrui Simonui Gentvilui Palangos miesto savivaldybėje miesto meras Šarūnas Vaitkus ir savivaldybės administracijos atstovai pristatė Šventosios jūrų uosto atstatymo planus bei diskutavo apie galimybes ieškoti finansavimo vienam iš pagrindinių uosto statytos etapų – molų statybai.


„Atverkime vartus į jūrą“ – tai turbūt patys gražiausi ir prasmingiausi šiandien mano išgirsti žodžiai. Būtent tokiu sakiniu Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius šiandien, sausio 27 d., apibendrino komiteto poziciją Šventosios jūrų uosto atstatymo klausimu,“ – trečiadienio vakarą Facebook parašė meras...


Meras Šarūnas Vaitkus savo asmeninėje paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ vakar paliko įrašą: „Pagaliau ledai pajudėjo. Ačiū Vyriausybei, Premjerui ir kancleriui už operatyvius sprendimus siekiant Šventosios uosto atgimimo.“


Ant griūvančio Šventosios pietinio molo šiandien saulėlydžiais mėgaujasi nebent žuvėdros ar kirai, o riogsiantys tilto į jūrą griuvėsiai perša mintį, kad tūkstančiai mažyčio kurorto svečių čia sugužėjo po neseniai pasibaigusio karo, per kurį, žinia, tiltai pirmiausia griaunami. Kiek kainuotų atstatyti tiltą, reikia skaičiuoti, bet UAB „Palangos komunalinis...


Parengta Šventosios jūrų uosto galimybių studija

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 28 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę miesto meras Vytautas Stalmokas, Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas ir vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste dalyvavo techninės tarybos posėdyje, kur UAB „Ardanuy Baltic“, Ispanijos kompanija „Ardanuy Ingeneria“ atstovė Lietuvoje pristatė Šventosios jūrų uosto galimybių studiją.


Šventojoje Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas, Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas su savivaldybės administracijos direktoriumi Valerijumi Kuznecovu bei laikinuoju miesto vyriausiuoju architektu Svajūnu Bradūnu, dalyvaujant Šventosios seniūnui Eugenijui Čilinskui, aptarė Šventosios...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius