„Ramybės“ galerija stebins improvizacijomis iki pat rudens

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-05-22
Peržiūrėta
2046
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Ramybės“ galerija stebins improvizacijomis iki pat rudens

Pirmą kartą Palangoje, „Ramybės“ galerijoje šeštadienį pristatytas net šešis mėnesius vyksiantis projektas „Profesionalaus taikomojo meno kolekcija: baldų dizainas, drabužių dizainas, juvelyrika, keramika, odos dizainas, stiklas, tekstilė“.

Kaip sakė pirmąją projekto parodą pristačiusi Klaipėdos savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyriaus vedėja Birutė Skaisgirienė, šio projekto tikslas – Palangai ir jos svečiams pristatyti šiuolaikinį Lietuvos taikomąjį meną.

Savo kūrybą „Ramybės“ galerijoje jau pristatė ir visą pusmetį vis atsinaujinsiančioje parodoje eksponuos menininkai, kurie 2013-ųjų lapkričio 6-10 dienomis dalyvavo Filadelfijos meno muziejaus mugėje „Craft Show (The Philadelphia Museum of Art Craft Show).

Viena iš meno mugės Filadelfijoje dalyvių, meno dirbinius iš odos kurianti Virginija Giniotytė sakė, jog antroje pagal dydį profesionalaus meno mugėje JAV dalyvavo 23 lietuvių menininkai. 37 kartą vykusioje mugėje Lietuva buvo pakviesta dalyvauti svečio teisėmis. Kasmet toks renginys suburia apie 200 menininkų, atrenkamų iš pusantro tūkstančio pretendentų. Per keturias dienas šioje mugėje apsilanko apie 18 tūkst. lankytojų.

V. Giniotytė priminė kultūros ministro Šarūno Biručio žodžius: jo teigimu, Lietuvos menininkų dalyvavimas Filadelfijos meno muziejaus mugėje „Craft Show“ buvo vienas iš svarbiausių Lietuvą pristatančių renginių JAV Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai 2013 m. antroje pusėje metu.

Pasidalijusi įspūdžiais iš meno mugės Filadelfijoje, kurie buvo ne mažiau spalvingi nei pačios menininkės „Ramybės“ galerijoje eksponuojami darbai, bei paminėjusi, jog mugės lankytojai žavėjosi tuo, kad lietuviai menininkai kuria iš natūralių, „tikrų“ medžiagų ir stebėjosi, jog nenaudoja naujai sukurtųjų, V. Giniotytė kartu su „Ramybės“ galerijos ir kultūros centro šeimininke Gaiva Samukienė pabrėžė, jog iki spalio 31 dienos vyksiančio projekto metu bus galima ne tik susipažinti su „Filadelfijos grupės menininkų naujausiais profesionalaus taikomojo meno kūriniais, pabendrauti su autoriais bei įsigyti autorinių darbų: visą pusmetį galerijoje vyks ir kūrybinės dirbtuvės, ir drabužių dizaino kolekcijų pristatymai.

Savo darbus „Ramybės“ galerijoje jau pristatė ir toliau eksponuos menininkai Nomeda Marčėnaitė ir Daiva Ložytė (keramika); grupė „Baltos kandys“, Danguolė Brogienė, Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė, Indra Dovydėnaitė (tekstilė); Ugnė Blažytė, Danas Tamašauskas, Tadas Deksnys,  Darijus Gerlikas, Sandra Malaškevičiūtė, Šarūnė Vaitkutė ir Dainius Narkus (juvelyrika); Ingrida Didika (juvelyrika ir tekstilė); Viktoras Dailidėnas, Remigijus Kriukas ir Lina Austė (stiklas); Virginija Giniotytė ir Dalia Marija Paulauskaitė (oda); Aušra Petroškienė (oda ir mišri technika); Indra Marcinkevičienė (baldai).

Paklausta, kas kiek laiko planuojama atnaujinti ekspoziciją, G. Samukienė paminėjo, jog ketinama tai daryti kas dvi arba kas trys savaitės.

„Menininkų kūryba bus pristatoma atskiromis kolekcijomis. Nebus taip, kad absoliučiai visa ekspozicija atsinaujins. Vieną kartą gal bus daugiau juvelyrikos dirbinių, kitą kartą – tekstilės ar stiklo. Žodžiu, improvizuosime kartu su projekto dalyviais, ir darysime tai iki pat rudens“, – sakė G. Samukienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

VšĮ Vytauto Kuso galerija-studija kviečia į renginį


Nuo penktadienio, gegužės 28 d., „Ramybės“ galerija Palangoje pradeda parodų sezoną. Ir nors dėl vis dar tebesitęsiančio karantino sezonas pradedamas vėliau nei įprastai bei kitaip, nei įprastai – kol kas neplanuojami susitikimai su autoriais, – šių metų sezonas prasideda išties neeilinėmis parodomis, kurias bus galima išvysti ne tik...


Tradicinių amatų centras-galerija, įsikūręs S. Dariaus ir S. Girėno g. 27A, Palangoje, jau laukia lankytojų. Čia kiekvieną dieną nuo 10 val. iki 19 val. galima ne tik pasigrožėti eksponuojamais Lietuvos menininkų sukurtais stiklo, medžio, lino, keramikos, gintaro dirbiniais, tapybos darbais, įsigyti patikusį suvenyrą, bet ir sudalyvauti įdomiose edukacinėse veiklose.


Baisesnių išgyvenimų vargu ar galima patirti, kokių išgyveno mažeikiškių Rūtos ir Aurio Vaišvilų šeima, po visų negandų ramybės užuovėją dabar atrandanti Palangoje. Šių metų vasarį su devynių mėnesių dukryte Saule ir vos dvejus metus perkopusiu sūnumi Jūru išvažiavusi šeimos automobiliu iš namų Mažeikiuose, per galinio vaizdo...


Antradienį, liepos 22-ąją – tą pačią dieną, kai lygiai prieš 80 metų Šventojoje buvo surengta pirmoji Jūros diena, šventojiškiai ir miestelio svečiai rinkosi į vis dar “Eldija“ vadinamą buvusį kultūros centrą. Čia, nedidelėje, bet jaukioje patalpoje buvo prisiminta 1934-aisiais vykusi šventė bei oficialiai atidaryta Šventosios...


Pirmą kartą Palangoje, „Ramybės“ galerijoje šeštadienį pristatytas net šešis mėnesius vyksiantis projektas „ Profesionalaus taikomojo meno kolekcija: baldų dizainas, drabužių dizainas, juvelyrika, keramika, odos dizainas, stiklas, tekstilė “ .


Lietuvos kultūros sostinė Palanga žada įspūdingą, kultūrinių renginių turtingą rugsėjį. Pirmasis rudens renginys kurortą papuoš jau pirmąjį rudens savaitgalį – rugsėjo 7 d. bus minima Birutės parko diena.


Joga moko kūno atpalaidavimo, ištvermės, vidinės ramybės. Kai kurie gydytojai ne tik patys praktikuoja jogą, bet ir rekomenduoja ją savo pacientams, prilygindami ją kineziterapijai. Jogos užsiėmimai jau kuris laikas vyksta ir mūsų mieste. Jogos mokytoja Audronė Pašilytė „Palangos tiltui“ sakė, jog svarbiausia atrasti ryšį tarp fizinio kūno, amžinosios mūsų...


„Tūkstančio stalų“ šventė, šeštadienį vykusi Palangoje, paskelbė oficialią kurorto sezono pabaigą ir rudens renginių maratono pradžią. Ši šventė yra skiriama ir tarptautinei turizmo dienai, kuri yra minima rugsėjo  27 -ąją.


Praėjusio sekmadienio vakarą, kai kurorte nurimo „Palangos stinta 2009“ šurmulys, viešbutyje „Palangos vėtra“ duris atvėrė fotografijos galerija „Vėtra“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius