„Ramybės“ galerijoje – mažoji plastika ir tapyba

Palangos tiltas, 2018-06-01
Peržiūrėta
183
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Ramybės“ galerijoje – mažoji plastika ir tapyba

Vasaros sezoną pradėjusi „Ramybės“ galerija kviečia apsilankyti iki birželio 14-osios veiksiančiose tapybos ir mažosios plastikos parodose „4IESE“ ir „Maži objektai“.
Parodoje „4IESE“ savo darbus eksponuoja keturi tapytojai: Lina Žvirblytė, Antanas Šeronas, DonaraManuk ir Lina Morkūnaitė-Vilkelienė. Skulptorius ir scenografas Simonas Dūdapristato mažosios plastikos ekspoziciją, pavadintą tiesiog „Maži objektai“.
Į jaukų, beveik šeimynišką parodų atidarymą atvyko du autoriai – dailininkė, dizainerė, stilistė L.Žvirblytė bei skulptorius S. Dūda.
Dideles ryškiomis grynomis spalvomis tapytas drobes pristatanti L. Žvirblytė, paklausta, kodėl jauni žmonės taip nori didelių formatų, svarstė: „Gal mano gyvenimas taip susiklostė, kad kurį laiką buvau įsprausta į labai apibrėžtus, galima sakyti, akademinius formatus. Tarkim, A1, A2, A3, A4. Tai po kurio laiko nebesinorėjo jokių formatų. Ir kai užsakinėji drobes, jau net nebesakai 1.40, o sakai 1.63. Tiesiog suimprovizuoju. Tęsiant formato temą – didelis formatas apsunkina. Apsunkina, kai reikia darbus pervežti, apsunkina, kai reikia juos eksponuoti. Kita vertus, pasižiūrėkime, kaip mes, lietuviai, na, gal ne visi, bet tie, kurie gali leisti sau, gyvename – vietos daug, erdvių daug. Tai kodėl gi didelėje erdvėje nepritaikius didelės drobės? Vėl gi – aš turiu savo mastelį, kurio nenoriu nei didinti, nei mažinti. Man taip natūraliai išeina“.
S. Dūda nepasiduoda „dideliems formatams“ – jis kuria miniatiūras. Mažus objektus. Vyraujanti jo mažosios plastikos kūrinių medžiaga – metalas, nors kurdamas savo mažus objektus jis panaudoja galybę medžiagų. Net vašką.
„Dar kai mokiausi M. K. Čiurlionio meno mokykloje, teko nemažai lieti, dalyvauti pačiame liejime – beje, tai labai įdomus procesas. Ypač kai perpranti jo eigą. Kokia yra skulptūrų pradžių pradžia? Lipdai formą – iš plastelino, iš molio. Tada nuimi negatyvą. Tada pili vašką. Paskui tą vašką apdirba ir lieja iš metalo. O aš kažkaip iš karto –lipdau iš vaško, ignoruoju tuos pirmuosius etapus. Įdomus tas procesas – čiupinėti vašką. Gal kada ir pereisiu prie didesnių formų, bet kol kas man įdomu tai, ką darau. Svarbūs tie pirštų atspaudai vaške ir ne tik vaške“, – kalbėjo skulptorius.
Jeigu ieškotume bendrumų kitų trijų parodos „4IESE“ dailininkų drobėse, būtų galima pasakyti, kad jas jungia suskaidyto laiko fragmentai.
„Dailininkės plėtojamas tapybos žaismas – tai lyg savotiškas kažko neįvardijamo, bet gyvo pulsavimas. Tai kitokio tikrovės tikrumo įvaizdinimas. Griežtiems apibrėžimams nepaklūstanti tapyba atrodo lyg ji pati būtų savarankiškiausia ir autonomiškiausiai mąstanti sistema. Lina ne tik atsisako griežto ir dogmatiško tikrovės pažinimo, bet drobės paviršiuje kuriamais vaizdiniais labiausiai artėja link sapno sistemos“, – apie dailininkės L. Morkūnaitės-Vilkelienės kūrybą yra rašęs doc. dr. Remigijus Venckus.
Pasak menotyrininko V. Kinčinaičio, dailininkas A.Šeronas puikiai derina abstrakčios ir figūrinės tapybos galimybes didelio formato drobėse. Jo kūriniuose įprasti, kasdieniai daiktai meistriškai transformuojami į nerealaus pasaulio nuojautas. Dideli paveikslų formatai, puikiai jaučiami tonai ir pustoniai, platūs ir „riebūs“ potėpiai byloja apie tvirtą menininko nusistatymą, atskleidžia tam tikrus kūrėjo pasąmonės klodus. Jo kūriniai interpretuojami per labai aiškią kontekstualumo prizmę.
Jauna ir veržli menininkė iš Kauno D. Manuk turi aiškų savitą stilių, jos potėpiai laisvi. Dailininkės mėgstama tema – žmogus, jo saviraiška, subtilus nuogumas. Norėdama atskleisti savo mintis autorė naudoja gan siaurą spalvų diapazoną ir stengiasi išnaudoti kiekvieną įmanomą atspalvį, baltos ir juodos kontrastą, šiltus, bet ne saldžius tonus, sukurdama intymios prieblandos atmosferą. Dėl to jos darbai – tik dar įspūdingesni.

„Ramybės“ galerijos inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Ši karta – tai jau ne ta storaodė, randuota aliejinė tapyba ir ne tie rusvai pilkai melancholiški, nuobodulio štrichai“, – šie menotyrininko Tomo Ivanausko pasakyti žodžiai apie šiuolaikinės kartos dailininkus puikiai apibūdina trečiadienį „Ramybės“ galerijoje savo parodas pristačiusių dailininkių Lauros Slavinskaitės ir...


Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė kvietimą teikti paraiškas mažajai renovacijai. Nuo š. m. lapkričio 21 d. BETA priima paraiškas daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui.


Paskutinį liepos savaitgalį „Ramybės“ galerijoje atidarytos trys išskirtinės parodos. Meno gurmanams suteikta išskirtinė galimybė išvysti šiuolaikinių prancūzų ekspresionistų tapybos ir skulptūros ekspoziciją, naujausią papuošalų kolekciją pristato juvelyras Vidas Gaižauskas, fotografijų parodą eksponuoja režisierius Gintaras Kudaba.


„Ramybės“ galerijoje – septynių menininkų parodos

"Palangos tilto" informacija, 2019 07 14 | Rubrika: Kultūra

Tapyba, papuošalai, emalis – net septyni skirtingų žanrų menininkai liepos mėnesį surengė parodas „Ramybės“ galerijoje Palangoje. Iki liepos 24 dienos galerijos Baltojoje salėje savo kūrinius pristato Marytė Dominaitė (emalis), Mantvydas Lasinskas (emalis), Tatjana Semane (tapyba) ir Žilvinas Grigaitis (papuošalai). O Parodų salėje tapybos darbus eksponuoja...


Vasaros sezoną pradėjusi „Ramybės“ galerija kviečia apsilankyti iki birželio 14-osios veiksiančiose tapybos ir mažosios plastikos parodose „4IESE“ ir „Maži objektai“.


Baisesnių išgyvenimų vargu ar galima patirti, kokių išgyveno mažeikiškių Rūtos ir Aurio Vaišvilų šeima, po visų negandų ramybės užuovėją dabar atrandanti Palangoje. Šių metų vasarį su devynių mėnesių dukryte Saule ir vos dvejus metus perkopusiu sūnumi Jūru išvažiavusi šeimos automobiliu iš namų Mažeikiuose, per galinio vaizdo...


Minint Paryžiuje gyvenančio lietuvių skulptorius Adomo Stanislovo Raudžio-Samogits 80-mečio sukaktį, balandžio 29 d. 17 val. „Ramybės“ galerijoje (Vytauto g. 35, Palanga) atidaroma paroda „Sugrįžimas į tėviškę“. Į atidarymą atvyks ir autorius. Paroda bus eksponuojama iki gegužės 20 d.


„Gamantos“ galerijoje – „7 atspindžiai“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 05 05 | Rubrika: Kultūra

Paskutiniąją balandžio savaitę Palangoje, viešbutyje „Gamanta“ susibūrę į tapybos simpoziumą kūrė septyni Lietuvos dailininkai, plenere sukurtuosius darbus pristatę antradienį, balandžio 29 dieną, „Gamantos“ galerijoje atidarytoje parodoje „7 atspindžiai“.


„Šiandien mūsų galerijoje atidarome dailininkės Danguolės Repšienės personalinę parodą, kurios darbai šią ne žiemiškai saulėtą dieną alsuoja tokiomis pat ryškiomis spalvomis ir šviesia dvasia“, – penktadienį susirinkusiesiems į viešbučio „Gamanta“ meno galeriją sakė jos šeimininkas Alvydas Meškys.


Joga moko kūno atpalaidavimo, ištvermės, vidinės ramybės. Kai kurie gydytojai ne tik patys praktikuoja jogą, bet ir rekomenduoja ją savo pacientams, prilygindami ją kineziterapijai. Jogos užsiėmimai jau kuris laikas vyksta ir mūsų mieste. Jogos mokytoja Audronė Pašilytė „Palangos tiltui“ sakė, jog svarbiausia atrasti ryšį tarp fizinio kūno, amžinosios mūsų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius