„Gamantos“ galerijoje – spalvinga D. Repšienės tapyba ir subtilios kalėdinės atvirutės

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-12-16
Peržiūrėta
319
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Gamantos“ galerijoje – spalvinga D. Repšienės tapyba ir subtilios kalėdinės atvirutės

„Šiandien mūsų galerijoje atidarome dailininkės Danguolės Repšienės personalinę parodą, kurios darbai šią ne žiemiškai saulėtą dieną alsuoja tokiomis pat ryškiomis spalvomis ir šviesia dvasia“, – penktadienį susirinkusiesiems į viešbučio „Gamanta“ meno galeriją sakė jos šeimininkas Alvydas Meškys.
Pirmojoje savo personalinėje parodoje šventojiškė D. Repšienė, savo darbus pasirašanti „Smilga“, eksponuoja per tirs dešimtis aliejumi tapytų įvairių formatų bei tematikų paveikslų – nuo Baltijos erdvėmis atsiveriančių „Šventosios ramumos“, „Bangų mūšos“, „Paslėpto nerimo“ iki egzotiškumu dvelkiančių „Aguonų nimfos“ bei „Drugelių vienuolyne“ ar mistiškų „Nebūties angelo“ bei triptiko „Kalėdų belaukiant“.
„Esu gimusi ir augusi prie jūros, todėl manau, kad jūra ir moteris yra vienuma. Mano darbeliai išsibarstę po platųjį pasaulį: Vokietija, JAV, Rusija, Prancūzija, Anglija. Na, ir Lietuva, – taip save pristato Telšių dailės technikumą baigusi D. Repšienė. – Kiek save atsimenu, norėjau tapyti. Mokiausi visą tą laiką, dirbau, bet reikia dar daugiau mokytis. Mano mokytojai – S. Sacharava ir E. Malinauskas – tai žmonės, kurių padedama stumiuosi į priekį“.
Paklausta, kodėl pasirinko kūrybinį slapyvardį Smilga, D. Repšienė šypteli: „Todėl, kad gimiau ir augau prie jūros. Ir iš jaunystės visą laiką šalia manęs – jūra, kopos, smilgos. Smilgos motyvas kartojasi ir mano darbuose, kurių dauguma – marinistinės tematikos“.
Pleneruose bei bendrose parodose su kitais dailininkais dažnai dalyvaujanti tapytoja prisipažino, jog ši paroda „Gamantos“ galerijoje – pirma tokia didelė jos personalinė ekspozicija, nors jos darbų yra įsigiję ir privatūs kolekcininkai, ir viešbučiai, taip pat ji yra tapiusi freskas Šiauliuose.
„Labiausiai man prie širdies tapyba aliejumi, nors mėgstu ir grafiką, – pasakojo dailininkė. – Kartais labai smagu kruopščiai, preciziškai atlikti nedidelius darbelius – gal todėl šioje parodoje yra ir kalėdinių atviručių“.
„Labai malonu atidaryti savitos ir talentingos prie jūros gimusios ir čia kuriančios dailininkės Danguolės parodą“, – sakė šių metų kovo mėnesį miniatiūrų paroda „Prabudimas“, kurioje 33 autoriai pristatė 76 savo darbus, atsidariusios galerijos šeimininkas A. Meškys. Ir pasidžiaugė, jog dar metų neturinčioje kultūrinėje erdvėje projektai tęsiasi, „Gamantoje“ dailininkai pradėjo rengti savo personalines parodas. Neseniai buvo dailininko Arnoldo Švenčionio paroda, o rugsėjo mėnesį septynias dienas vyko tarptautinis Latvijos ir Palangos dailininkų pleneras, skirtas Palangai – Lietuvos kultūros sostinei, kuriame dalyvavo dailininkai iš Latvijos ir 8 iš Palangos. Planų esama ir ateičiai – kovo mėnesį vėl bus atnaujinta miniatiūrų paroda. Tiesa, kaip sakė A. Meškys, miniatiūros būsiančios didesnio formato – 40x40 cm.
„Jaučiam, kad mus pamilo ir Palangos gyventojai, ir dailininkai, kurie jau ir patys – kai kurie apie mus sužinoję iš kolegų, kai kurie radę informacijos mūsų tinklapyje – kreipiasi į mus prašydami padėti surengti personalinę parodą. Priimam visus – ir palangiškius, ir iš kitų miestų“, – pasakojo A. Meškys, pridūręs, jog galerija suteikia daug džiaugsmo. Džiaugsmas ir bendraujant su dailininkais, ir rengiant parodas, pristatant jas ir matant, kaip džiaugiasi nauja menų erdve jos lankytojai.
Ne tik A. Meškys, bet ir į parodos atidarymą atėjusi dainininkė Birutė Petrikytė, kuri taip pat „Birutės uoste“ rengia dailininkų plenerus, pasidžiaugė, kad šiemet, kai Palanga buvo Lietuvos kultūros sostinė, suaktyvėjo ne tik patys kultūros ir meno žmonės, bet ir verslininkai, pradėję glaudžiau bendrauti ir bendradarbiauti su jais.
„Nemanau, kad pasibaigus kultūros sostinės metams tas bendradarbiavimas „nusloptų“. Kaip tik manau, kad jis tik prasidėjo ir įsibėgėja“, – pabrėžė A. Meškys.
D. Repšienės personalinė tapybos bei kalėdinių atviručių paroda-pardavimas vyks iki sausio 13 dienos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Ši karta – tai jau ne ta storaodė, randuota aliejinė tapyba ir ne tie rusvai pilkai melancholiški, nuobodulio štrichai“, – šie menotyrininko Tomo Ivanausko pasakyti žodžiai apie šiuolaikinės kartos dailininkus puikiai apibūdina trečiadienį „Ramybės“ galerijoje savo parodas pristačiusių dailininkių Lauros Slavinskaitės ir...


Paskutinį liepos savaitgalį „Ramybės“ galerijoje atidarytos trys išskirtinės parodos. Meno gurmanams suteikta išskirtinė galimybė išvysti šiuolaikinių prancūzų ekspresionistų tapybos ir skulptūros ekspoziciją, naujausią papuošalų kolekciją pristato juvelyras Vidas Gaižauskas, fotografijų parodą eksponuoja režisierius Gintaras Kudaba.


„Ramybės“ galerijoje – septynių menininkų parodos

"Palangos tilto" informacija, 2019 07 14 | Rubrika: Kultūra

Tapyba, papuošalai, emalis – net septyni skirtingų žanrų menininkai liepos mėnesį surengė parodas „Ramybės“ galerijoje Palangoje. Iki liepos 24 dienos galerijos Baltojoje salėje savo kūrinius pristato Marytė Dominaitė (emalis), Mantvydas Lasinskas (emalis), Tatjana Semane (tapyba) ir Žilvinas Grigaitis (papuošalai). O Parodų salėje tapybos darbus eksponuoja...


Šių metų sezoną „Ramybės“ galerija užbaigia išties neeiline paroda: pirmąkart į Palangą atkeliaus garsiojo Lietuvos grafiko Stasio Krasausko piešiniai ir grafikos darbai. Tuo pačiu metu rugsėjo 8-ąją 18 valandą bus atidaryta dailininkės Urtės Bimbaitės personalinė paroda „Iš vandens“, o nuo rugsėjo 13 d. „Ramybės“ galerijoje bus...


Dailininkė Miglė Kosinskaitė štai jau trečią rugpjūtį į „Ramybės“ galeriją atveža naują savo kūrinių ciklą. Pernai į Palangą atkeliavo „Nokturnalanimals“ – paroda, kurios pavadinimą į lietuvių kalbą pati autorė verčia „Naktinėtojai“. Šiemet tapytoja tęsia pernykštes temas, papildydama jas naujais siužetais.


Vasaros sezoną pradėjusi „Ramybės“ galerija kviečia apsilankyti iki birželio 14-osios veiksiančiose tapybos ir mažosios plastikos parodose „4IESE“ ir „Maži objektai“.


„Mums išties labai malonu, kad šiandien galime jums pristatyti dviejų autorių, kurie jau ne pirmą vasarą savo kūrinius eksponuoja „Ramybės“ galerijoje, parodas. Tiek patys autoriai, tiek jų kūryba labai skirtinga – tai jūs galėsite ir patys įvertinti“, – sakė galerijos projektų vadovė Virginija Giniotytė. Projektų vadovė pakvietė...


„Natalija Grigorjeva – ne tik realizmo mokyklos dailėje atstovė. Ji išsiskiria ypatingu kūrybos braižu, kurį menotyrininkai ir dailės kritikai vadina „rusiškuoju impresionizmu“, – sekmadienį „Ramybės“ galerijoje atidarant dailininkės N. Grigorjevos parodą ir pristatant pačią autorę kalbėjo Senosios gimnazijos mokytoja Nijolė Redikienė....


„Gamantos“ galerijoje – „7 atspindžiai“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 05 05 | Rubrika: Kultūra

Paskutiniąją balandžio savaitę Palangoje, viešbutyje „Gamanta“ susibūrę į tapybos simpoziumą kūrė septyni Lietuvos dailininkai, plenere sukurtuosius darbus pristatę antradienį, balandžio 29 dieną, „Gamantos“ galerijoje atidarytoje parodoje „7 atspindžiai“.


„Šiandien mūsų galerijoje atidarome dailininkės Danguolės Repšienės personalinę parodą, kurios darbai šią ne žiemiškai saulėtą dieną alsuoja tokiomis pat ryškiomis spalvomis ir šviesia dvasia“, – penktadienį susirinkusiesiems į viešbučio „Gamanta“ meno galeriją sakė jos šeimininkas Alvydas Meškys.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius