„Ramybės“ galerijoje – impresionistinė N. Grigorjevos „Kūryba kelyje“

Palangos tiltas, 2016-07-14
Peržiūrėta
621
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Ramybės“ galerijoje – impresionistinė N. Grigorjevos „Kūryba kelyje“

„Natalija Grigorjeva – ne tik realizmo mokyklos dailėje atstovė. Ji išsiskiria ypatingu kūrybos braižu, kurį menotyrininkai ir dailės kritikai vadina „rusiškuoju impresionizmu“, – sekmadienį „Ramybės“ galerijoje atidarant dailininkės N. Grigorjevos parodą ir pristatant pačią autorę kalbėjo Senosios gimnazijos mokytoja Nijolė Redikienė.


Tiek N. Redikienė, tiek „Ramybės“ galerijos projektų vadovė dailininkė Virginija Giniotytė pabrėžė, jog nuo sekmadienio duris atvėrusi paroda – bendro „Ramybės“ galerijos Palangoje ir Natalijos Grigorjevos meno galerijos Maskvoje projekto „Kūryba judesyje. Nuo Rusijos iki Amerikos. Maskva-Palanga-Paryžius-Liuksemburgas-Mendosinas“ dalis. Prieš metus sumanytas projektas startavo birželio mėnesį Liuksemburge, o dabar jį priima Palanga. Kartu su personaline N. Grigorjevos paroda, kurioje – apie 60 tapybos ir grafikos darbų, čia eksponuojami ir dviejų žymių keramikos meistrių iš Rusijos – Rusijos meno akademijos narės korespondentės Valentinos Kuznecovos ir Rusijos nusipelniusios dailininkės Tatjanos Loščininos, kūrinius.
„Palanga – mano vaikystės miestas, kuriame beveik kasmet būdavome kartu su mama, – prisipažino dailininkė N. Grigorjeva. – Tad man dabar – dvigubas džiaugsmas. Džiaugiuosi galėdama mano mylimoje Palangoje jos žmonėms pristatyti savo kūrybą. Džiaugiuosi, kad kartu su šia paroda Palangos vardas suskambės ir kitose šalyse, per kurias pradėjo kelionę bendras „Ramybės“ ir mūsų galerijos projektas“.
Pasak N. Grigorjevos, dar viena proga pasidžiaugti – tai, kad Palanga jai padovanojo susitikimus su puikiomis moterimis: itin europietiškos dvasios ir tolerancijos kupina Ona Mackevičiene, kurios įmonė „Rolijona“ tapo pagrindine projekto rėmėja, bei tikra lietuviška inteligencija spinduliuojančiomis „Ramybės“ galerijos savininke Gaiva Samukiene, kuriai dailininkė dėkojo už tai, kad projektas tapo realybe, ir projektų vadove V. Giniotyte, kurios dėka eksponuojami kūriniai įsiliejo į „Ramybės“ erdvę.
Maskvos Grafikos ir knygos meno institutą baigusi dailininkė grafikė Natalija Grigorjeva, kuri tobulinosi Paryžiuje (Institut de Langue et Civilisation ir Cite International des Arts), Milane (Nuova Accademia di Belle Arti) bei JAV (Mendocino Art Center, Kalifornija) – realizmo mokyklos dailėje ir grafikoje atstovė. Didelės įtakos jos kūrybai turėjo studijos Prancūzijos ir Italijos didžiuosiuose muziejuose bei galerijose, o taip pat pažintis su impresionistų kūryba: d‘Orse, Marmotanas ir Oranžeri Paryžiuje tapo jos nuolatine laboratorija, kur ji mokėsi žaisti su spalva ir šviesa tapyboje.
Būtent taip gimė ir jos savita tapybos maniera, jos išskirtinis stilius, kurį kai kurie dailės kritikai bei menotyrininkai vadina „rusiškuoju impresionizmu“. Ne veltui vienas iš N. Grigorjevos paveikslų puošia prieš porą metų Maskvoje išleistos knygos „Šiuolaikinės Rusijos dailės rinkos skoniai ir pomėgiai“ viršelį.
Dailininkės biografija stulbina: per 20 jos kūrybinės veiklos metų surengta apie 60 personalinių parodų Rusijoje, Europoje bei JAV, iliustruota daugiau nei 200 knygų, išleistų įvairiose šalyse – už iliustracijas dailininkė įvertinta premijomis tarptautinėse knygų mugėse. Ji – žinomos galerijos Maskvoje savininkė, įkūrusi ir savo mokyklą, kurioje, vadovaujantis originalia programa, mokoma tapybos.
Apie 1000 N. Grigorjevos tapybos ir grafikos darbų iškeliavo į platųjį pasaulį: jos kūrinių esama Rusų dailės muziejuje Sankt-Peterburge, Rusijos kultūros fonde, taip pat per 20 darbų įsigijo East-West United bankas Liuksemburge bei kitos valstybinės galerijos ir privačios kolekcijos. Pernai Rusijos vyriausybė N. Grigorjevos paveikslą „Velykos“ padovanojo Liuksemburgo Didžiajam Kunigaikščiui.
N. Grigorjeva – Nacionalinio Prancūzijos dailininkų konkurso laureatė, apdovanota daugybe diplomų už svarų indėlį į šiuolaikinę Rusijos kultūrą bei tarptautinį kultūrinį bendradarbiavimą. Tarp apdovanojimų – padėka už autorės dalyvavimą pernai Palangoje surengtoje tradicinėje labdaros akcijoje „Sapnuok baltai“, kur jos kūrinys buvo įsigytas už didžiausią sumą. Ji aktyviai dalyvauja labdaros projektuose ir Maskvoje, ir užsienyje.
„Linkiu įdėmiai įsižiūrėti į visus šioje parodoje pristatomus kūrinius, linkiu, kad pajustumėte tą jausmą, kuris neiškart, o palengva apima žmogų: tai – džiugesys, kai prisilieti prie tikro meno ir tikros kūrybos“,- gausiai į parodos atidarymą susirinkusiems žiūrovams kalbėjo N. Redikienė, priminusi, jog projekto „Kūryba judesyje“ paroda gražiai persipina su nuo liepos 7-osios „Ramybės“ galerijoje veikiančia jungtine juvelyrų Tanya Chernov (Izraelis), Vaido Gaižausko (Ispanija), Žilvino Bautrėno (JAV) bei Algirdas Mikučio ir Aušros Petroškienės (Lietuva) kūrinių naujausių kūrinių paroda.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo birželio 17 dienos „Ramybės“ galerijoje Palangoje savo parodas pristato trys menininkai: šiuolaikinę autorinę juvelyriką kurianti Ramunė Jundaitė Misevičienė kviečia į parodą „Sugrįžimai“, naujausius tapybos darbus eksponuojantis Gintas Banys – į „Limpa“, o jaunosios kartos tapytoja Jūratė Girdvainis – į parodą „Skėtis“. 


Gegužės 24 d. Klaipėdos r., Palangos kelyje, užfiksuotas „Nissan“ automobilis, lėkęs 175 km/h. ir „Lexus“ – skriejęs net 188 km/h. greičiu, kai leistinas yra 90 km/h.


Jeigu kelyje Palanga-Klaipėda-Palanga, gretimoje kelio juostoje, už automobilio vairo išvysite žavią, bet dalykiškai atrodančią moterį, kuri greičiausiai kalbės į ausinuką, gali būti, kad tai – palangiškė Rūta Ūsaitė-Duonielienė, UAB „Žinius“, įmonių apskaitos, finansų valdymo mokymo bendrovės, savininkė ir direktorė, jau skubanti į susitikimą su dar...


„Mums išties labai malonu, kad šiandien galime jums pristatyti dviejų autorių, kurie jau ne pirmą vasarą savo kūrinius eksponuoja „Ramybės“ galerijoje, parodas. Tiek patys autoriai, tiek jų kūryba labai skirtinga – tai jūs galėsite ir patys įvertinti“, – sakė galerijos projektų vadovė Virginija Giniotytė. Projektų vadovė pakvietė...


„Natalija Grigorjeva – ne tik realizmo mokyklos dailėje atstovė. Ji išsiskiria ypatingu kūrybos braižu, kurį menotyrininkai ir dailės kritikai vadina „rusiškuoju impresionizmu“, – sekmadienį „Ramybės“ galerijoje atidarant dailininkės N. Grigorjevos parodą ir pristatant pačią autorę kalbėjo Senosios gimnazijos mokytoja Nijolė Redikienė....


Baisesnių išgyvenimų vargu ar galima patirti, kokių išgyveno mažeikiškių Rūtos ir Aurio Vaišvilų šeima, po visų negandų ramybės užuovėją dabar atrandanti Palangoje. Šių metų vasarį su devynių mėnesių dukryte Saule ir vos dvejus metus perkopusiu sūnumi Jūru išvažiavusi šeimos automobiliu iš namų Mažeikiuose, per galinio vaizdo...


Minint Paryžiuje gyvenančio lietuvių skulptorius Adomo Stanislovo Raudžio-Samogits 80-mečio sukaktį, balandžio 29 d. 17 val. „Ramybės“ galerijoje (Vytauto g. 35, Palanga) atidaroma paroda „Sugrįžimas į tėviškę“. Į atidarymą atvyks ir autorius. Paroda bus eksponuojama iki gegužės 20 d.


Palangos šauliai ir tremtiniai paminėjo Baltijos kelio 25-ąsias metines, nuvykdami į Panevėžio-Latvijos kelio 47-ąjį kilometrą, kuriame palangiškiai Baltijos kelyje rankomis susikabino ir prieš 25-erius metus.


„Gamantos“ galerijoje – „7 atspindžiai“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 05 05 | Rubrika: Kultūra

Paskutiniąją balandžio savaitę Palangoje, viešbutyje „Gamanta“ susibūrę į tapybos simpoziumą kūrė septyni Lietuvos dailininkai, plenere sukurtuosius darbus pristatę antradienį, balandžio 29 dieną, „Gamantos“ galerijoje atidarytoje parodoje „7 atspindžiai“.


Joga moko kūno atpalaidavimo, ištvermės, vidinės ramybės. Kai kurie gydytojai ne tik patys praktikuoja jogą, bet ir rekomenduoja ją savo pacientams, prilygindami ją kineziterapijai. Jogos užsiėmimai jau kuris laikas vyksta ir mūsų mieste. Jogos mokytoja Audronė Pašilytė „Palangos tiltui“ sakė, jog svarbiausia atrasti ryšį tarp fizinio kūno, amžinosios mūsų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius