„Gamantos“ galerijoje – „7 atspindžiai“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-05-05
Peržiūrėta
644
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Parodą „7 atspindžiai“ atidarė ir jos autorius pristatė A. Meškys (dešinėje).
Parodą „7 atspindžiai“ atidarė ir jos autorius pristatė A. Meškys (dešinėje).

Paskutiniąją balandžio savaitę Palangoje, viešbutyje „Gamanta“ susibūrę į tapybos simpoziumą kūrė septyni Lietuvos dailininkai, plenere sukurtuosius darbus pristatę antradienį, balandžio 29 dieną, „Gamantos“ galerijoje atidarytoje parodoje „7 atspindžiai“.

Plenere dalyvavusius dailininkus Marių Mindaugą Danį, Ausmą Bankauskaitę, Vitaliją Petraitytę, Agnę Pavilionytę, Feliksą Jackevičių, Violetą Juodzevičienę ir simpoziumo kuratorę Dalią Skridailaitę parodos atidarymo metu nuoširdžiai sveikino viešbučio ir galerijos „Gamanta“ šeimininkas Alvydas Meškys.

„Visi mes savo gyvenime praeiname tam tikrą kelią. Pats spalvingiausias, margiausias kelias – kūryba, kai gali save išreikšti. Vieną tokių galimybių išlieti save suteikia tapyba. Šiandien, pristatydamas šią parodą, kurioje atsispindi jūsų mintys ir jausmai, kuriuos išgyvenote per pastarąsias dienas, noriu pasidžiaugti, kad plenerui pasirinkote Palangą ir „Gamantą“. Ir pasakyti: mes visada jūsų laukiame“, – kalbėjo A. Meškys.

„Mes čia buvome tiesiog lepinami gero oro, skanaus maisto ir puikių gyvenimo sąlygų. Smagu čia būti, gaila išsiskirti. Malonu, kad mus lydėjo įkvėpimas – patys matote mūsų darbus. Ir nuoširdžiai viliamės, kad gražios „Gamantos“ rengimų plenerų tradicijos tęsis“, – kalbėjo D. Skridailaitė.

Plenero kuratorė paminėjo, jog simpoziume turėjo dalyvauti dar trys dailininkai iš Baltarusijos,

bet dėl tam tikrų priežasčių jie negalėjo atvykti. Tad liko septyni dailininkai iš Lietuvos.

„Kodėl „atspindžiai“? Manau, kad šis žodis neįpareigoja, nesukausto autoriaus, neįkiša į kažkokį kvadratą, rėmus. Kiekvienas atspindi save savo darbuose, atspindi tai, ką tuo metu jaučia, mato, išgyvena“, – paklausta, kodėl paroda pavadinta „7 atspindžiai“, sakė dailininkė.

Pasak jos, kiekvienas pleneras savaip ypatingas: tau pasiūlomos erdvės, kurios yra skirtingos. O pabuvimas Palangoje ir „Gamantoje“ buvęs itin malonus: visi labai susigyveno plenero metu ir išties skauda širdį išsiskiriant.

„Mes daug bendravome, daug kalbėjomės. Gal nelabai teisinga būtų sakyti, kad mokomės vieni iš kitų, tačiau bendraudami tarpusavyje atradome daug ką naujo“, – sakė plenero kuratorė.

„Kiekvienas pleneras Palangoje – ypatingas: pati gamta hipnotizuoja darbui, susikaupimui, – dalijosi įspūdžiais buvęs Palangos vyriausiasis architektas Feliksas Jackevičius. – Aš tapydamas geriausiai jaučiuosi būtent Palangoje, nors ir į Birštoną, kuriem irgi teko dirbti, malonu kaskart sugrįžti. Palanga man grąžina ir fizines, ir dvasines, ir kūrybines jėgas. Ir nors tik prieš mėnesį buvau kitame plenere, su dėkingumu priėmiau pasiūlymą atvykti į „Gamantą“ ir labai tuo džiaugiuosi“.

„Visi plenerai ypatingi, net jei į juos susirinka tie patys žmonės, nes juk skiriasi ir laikas, ir aplinka, – sakė ne vieną dešimtį plenerų bei simpoziumų organizavęs M. M. Danys. – Ką plenerai duoda dailininkui? Man tai – gyvenimo būdas, teikiantis kartu ir atsipalaidavimą, ir susikaupimą kūrybai. Ir tai, ką aš visada akcentuoju: atsiranda alkūnės jausmas. Atsiranda draugai, kuriems gali paskambinti ir pasikalbėti tiek tada, kai tau gera, tiek tada, kai bloga. Labai smagu, kad plenerų geografija plečiasi, kad ir Palangoje atsiranda naujų vietų, ir tokių malonių, kaip „Gamanta“.

Parodos atidaryme dalyvavęs ilgametis Palangos vyriausiasis architektas Leonas Laimutis Mardosas taip pat pasidžiaugė, kad Palangoje ne tik atgimsta tradicijos rengti plenerus, prasidėjusius prieš keletą dešimčių metų, kai į pirmuosius plenerus visos Lietuvos dailininkus kviesdavo tuometinis „Palangos vandenų“ direktorius Vitalius Litvaitis, bet ir kuriasi naujos meno erdvės, kaip galerija „Gamanta“, taip pat įsijungiančios į šių tradicijų tęsimą.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo birželio 17 dienos „Ramybės“ galerijoje Palangoje savo parodas pristato trys menininkai: šiuolaikinę autorinę juvelyriką kurianti Ramunė Jundaitė Misevičienė kviečia į parodą „Sugrįžimai“, naujausius tapybos darbus eksponuojantis Gintas Banys – į „Limpa“, o jaunosios kartos tapytoja Jūratė Girdvainis – į parodą „Skėtis“. 


„Ši karta – tai jau ne ta storaodė, randuota aliejinė tapyba ir ne tie rusvai pilkai melancholiški, nuobodulio štrichai“, – šie menotyrininko Tomo Ivanausko pasakyti žodžiai apie šiuolaikinės kartos dailininkus puikiai apibūdina trečiadienį „Ramybės“ galerijoje savo parodas pristačiusių dailininkių Lauros Slavinskaitės ir...


Palangiškį dailininką Vytautą Kusą kurorto bendruomenė pažįsta kaip nuluptą. Jis – žinomas dailininkas, šunų muziejaus įkūrėjas, miniatiūrų galerijos autorius, poetas, išgarsėjęs ne tik savo kūrybos originalumu, bet ir rekordais, o jų dailininkas yra pasiekęs ne vieną. Menas, kūryba – šio žmogaus gyvenimo būdas. Tad septyniasdešimtąjį savo...


Paskutinį liepos savaitgalį „Ramybės“ galerijoje atidarytos trys išskirtinės parodos. Meno gurmanams suteikta išskirtinė galimybė išvysti šiuolaikinių prancūzų ekspresionistų tapybos ir skulptūros ekspoziciją, naujausią papuošalų kolekciją pristato juvelyras Vidas Gaižauskas, fotografijų parodą eksponuoja režisierius Gintaras Kudaba.


„Ramybės“ galerijoje – septynių menininkų parodos

"Palangos tilto" informacija, 2019 07 14 | Rubrika: Kultūra

Tapyba, papuošalai, emalis – net septyni skirtingų žanrų menininkai liepos mėnesį surengė parodas „Ramybės“ galerijoje Palangoje. Iki liepos 24 dienos galerijos Baltojoje salėje savo kūrinius pristato Marytė Dominaitė (emalis), Mantvydas Lasinskas (emalis), Tatjana Semane (tapyba) ir Žilvinas Grigaitis (papuošalai). O Parodų salėje tapybos darbus eksponuoja...


Šių metų sezoną „Ramybės“ galerija užbaigia išties neeiline paroda: pirmąkart į Palangą atkeliaus garsiojo Lietuvos grafiko Stasio Krasausko piešiniai ir grafikos darbai. Tuo pačiu metu rugsėjo 8-ąją 18 valandą bus atidaryta dailininkės Urtės Bimbaitės personalinė paroda „Iš vandens“, o nuo rugsėjo 13 d. „Ramybės“ galerijoje bus...


„Natalija Grigorjeva – ne tik realizmo mokyklos dailėje atstovė. Ji išsiskiria ypatingu kūrybos braižu, kurį menotyrininkai ir dailės kritikai vadina „rusiškuoju impresionizmu“, – sekmadienį „Ramybės“ galerijoje atidarant dailininkės N. Grigorjevos parodą ir pristatant pačią autorę kalbėjo Senosios gimnazijos mokytoja Nijolė Redikienė....


Minint Paryžiuje gyvenančio lietuvių skulptorius Adomo Stanislovo Raudžio-Samogits 80-mečio sukaktį, balandžio 29 d. 17 val. „Ramybės“ galerijoje (Vytauto g. 35, Palanga) atidaroma paroda „Sugrįžimas į tėviškę“. Į atidarymą atvyks ir autorius. Paroda bus eksponuojama iki gegužės 20 d.


„Gamantos“ galerijoje – „7 atspindžiai“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 05 05 | Rubrika: Kultūra

Paskutiniąją balandžio savaitę Palangoje, viešbutyje „Gamanta“ susibūrę į tapybos simpoziumą kūrė septyni Lietuvos dailininkai, plenere sukurtuosius darbus pristatę antradienį, balandžio 29 dieną, „Gamantos“ galerijoje atidarytoje parodoje „7 atspindžiai“.


„Šiandien mūsų galerijoje atidarome dailininkės Danguolės Repšienės personalinę parodą, kurios darbai šią ne žiemiškai saulėtą dieną alsuoja tokiomis pat ryškiomis spalvomis ir šviesia dvasia“, – penktadienį susirinkusiesiems į viešbučio „Gamanta“ meno galeriją sakė jos šeimininkas Alvydas Meškys.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius