Rankų kurorto socialdemokratai nepaspaudė net ir A. Butkevičiui raginant taikytis

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-02-13
Peržiūrėta
766
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rankų kurorto socialdemokratai nepaspaudė net ir A. Butkevičiui raginant taikytis

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Palangos skyriaus pirmininkas Danas Paluckas ir iš skyriaus pašalinti bičiuliai Justinas Masalskas bei Viktoras Gecas karo kirvių neužkasė ir praėjusį pirmadienį per įvykusį partijos prezidiumo posėdį. Prašant ką tik iš Sočio Olimpinių žaidynių sugrįžusiam partijos pirmininkui Algirdui Butkevičiui taikytis – ištiesti vieni kitiems rankas bei grįžti atgal į Palangą, anot socialdemokrato premjero, „viena mašina, o ne trimis“ – net stebint socialdemokratų kandidatui į prezidento postą Zigmantui Balčyčiui, kandidatams į Europos Parlamentą ir apie šimtą partijos bičiulių, D. Paluckas raukė antakius, bet nepaklausė partijos lyderio, pakartojęs, kad J. Masalsko ir V. Geco likimą spręs LSDP Palangos skyriaus visuotinis susirinkimas. Bet anot partijos Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) pirmininko Kęstučio Virbicko, Palangos skyriaus pirmininkas jo „kažkodėl“ neskubąs kviesti.

 

Pašalinimas ne be asmeniškumų?

LSDP prezidiumas, pirmuoju posėdžio darbotvarkės klausimu įrašęs klausimą dėl J. Masalsko ir V. Geco pašalinimo iš partijos, pažeidus LSDP statuto nuostatas, išklausęs abu palangiškius, paliko galioti LSDP Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) sprendimą – pripažinti negaliojančiu Palangos skyriaus Tarybos praėjusiais metais priimtą sprendimą dėl J. Masalsko ir V. Geco pašalinimo iš LSDP narių.

Bet, regis, taškas istorijoje nebuvo padėtas – D. Paluckas neskubėjo atstatyti abiejų palangiškių narystės partijoje, teisindamasis, kad komisija jo to neįpareigojo.

Diplomatiško, atsargiai paprastai su žiniasklaida bendraujančio EPK pirmininko K. Virbicko tonas vakar buvo gerokai griežtesnis.

 „Partijos prezidiumas patvirtino, kad komisijos sprendimas – nepritarti abiejų palangiškių pašalinimui iš partijos gretų – buvo teisingas. Jau lyg tai buvome su D. Palucku aptarę, kad jis sušauks skyriaus visuotinį susirinkimą klausimui spręsti, bet, regis, jis neskuba. Nežinau kodėl: gal nenori, gal kiti sumetimai. Bet skyriaus pirmininkas daro klaidą atidėliodamas jo rengimą – siunčiamas signalas, kad pašalinimas yra ne be asmeniškumų. Matyt, abejojama, ar visuotinis susirinkimas pritars tokiam skyriaus Tarybos sprendimui“, – „Palangos tiltui“ sakė LSDP Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas.

 

Nesuderinama su LSDP statuto nuostatomis

Anksčiau jo vadovaujama komisija nustatė, kad toks partijos bendražygių pašalinimas yra „nesuderinamas su LSDP statute įtvirtintomis nuostatomis“.

Buvo konstatuota, kad J. Masalsko ir V. Geco pašalinimo klausimas turėjo būti sprendžiamas jiems dalyvaujant, tokiu būdu suteikiant jiems teisę apginti savo poziciją.

Partijos Etikos ir procedūrų komisija pastebėjo, kad abiems socialdemokratams nebuvo išdėstytos „aiškios“ jų pašalinimo iš LSDP partijos narių sąrašo priežastys.

Todėl komisija nutarė pripažinti negaliojančiu LSDP Palangos skyriaus Tarybos praėjusių metų liepos 17-ąją bei skyriaus Etikos ir procedūrų komisijos liepos 4-ąją protokolu priimtą sprendimą dėl J. Masalsko ir V. Geco pašalinimo iš LSDP narių.

Taip pat įpareigojo partijos Palangos skyriaus tarybą iš naujo nagrinėti klausimą dėl abiejų palangiškių pašalinimo iš partijos narių.

Priminsime, kad „Palangos tilto“ straipsniuose „Ant raudonos socialdemokratų rožės jojančiam D. Paluckui partija – kaip savo ūkis“ ir „LSDP Palangos skyrių purto skandalai“ rašėme, kad J. Masalskas ir V. Gecas viešai suabejojo, ar teisingai elgėsi skyriaus pirmininkas D. Paluckas, kuris, taikydamasis į direktoriaus vietą valstybinėje kurorto įmonėje „Baltija“, mynė kelius pas jau atsistatydinusią ūkio ministrę Birutę Vėsaitę, valdžiusią poilsio namus „Baltija“.

Abu partijos bičiuliai taip pat atkreipė dėmesį, kad partijos skyriaus sąraše – daugiausiai yra ne palangiškiai, o kituose rajonuose registruoti asmenys.

Už kalbėjimąsi su žiniasklaida, J. Masalskui ir V. Gecui buvo parodytos partijos durys.

Praėjusią vasarą į partijos skyriaus tarybos posėdį jie net nebuvo pakviesti.

Kurorto socialdemokratų lyderis D. Paluckas neigė, kad V. Gecą ir J. Masalską iš partijos išgrūdo dėl bendravimo su vietos žiniasklaida.

„Buvo abu pašalinti už Socialdemokratų partijos ir bendražygių žeminimą“, – „Palangos tiltui“ yra teigęs D. Paluckas, bet išsamiau nekomentavo.

Priminsime, kad partijos Palangos skyriaus pirmininko pavaduotojas A. Vadeika, įtariamas partinių dokumentų pasisavinimu, tame pačiame skyriaus EPK posėdyje atsipirko papeikimu. Posėdyje, kuriame buvo priimtas toks sprendimas, jis dalyvavo pats, pateikė paaiškinimus ir net balsavo už J. Masalsko ir V. Geco pašalinimą iš partijos, nors pastarieji du net nebuvo pakviesti į posėdį.

 

A. Sakalui sekėsi geriau nei A. Butkevičiui

Ko nepavyko A. Butkevičiui – sutaikyti palangiškius, geriau sekėsi LSDP garbės pirmininkui Aloyzui Sakalui.

„Taip, aš paprašiau visus tris (D. Palucką, J. Masalską ir V. Gecą – aut.) išeiti už durų ir paprašiau D. Palucko, kad, įveikęs visas savo asmenines ambicijas, leistų klausimą spręsti skyriaus visuotiniam susirinkimui. Tada paprašiau jų paspausti vienas kitam rankas. Ilgokai pasimuistę, jas vienas kitam ištiesė D. Paluckas ir V. Gecas“, – „Palangos tiltui“ sakė A. Sakalas.

„Palangos tilto“ žiniomis, ir A. Sakalas, ir A. Butkevičius, ir kai kurie kiti įtakingi socialdemokratai remia abu pašalintus Palangos skyriaus bičiulius.

 

Rado užrakintas duris...

Vakar ir J. Masalskis, ir V. Gecas nenoriai komentavo svarstymą LSDP prezidiume.

„Vadovybė tikrai nenori, kad tie dalykai būtų viešinami per spaudą. Nenoriu, kad mums būtų kieno nors lipdoma išsišokėlių, skandalistų etiketė. Aš sau lieku socialdemokratas. Esu dėkingas ir partijos pirmininkui A. Butkevičiui, ir Etikos ir procedūrų pirmininkui K. Virbickui, ir visam prezidiumui, kad jie patvirtino, jog socialdemokratai yra išties labai demokratiški, gerbiantys ir besirūpinantys kiekvienu partijos bičiuliu“, – „Palangos tiltui“ sakė J. Masalskas.

„Kai manęs A. Butkevičius paklausė, ar aš manąs, kad galėtumėme visi ir toliau dirbti kartu skyriuje, pasakiau, kad taip. Tikiu, kad D. Paluckas įveiks savo ambicijas ir vykdys partijos EPK ir prezidiumo nutarimus. Jie aiškūs: mūsų pašalinimas iš socialdemokratų partijos – neteisėtas. Todėl manau, kad aš iki šiol esu jos narys“, – sakė V. Gecas.

Trečiadienio vakarą atėjęs į partijos skyriaus susirinkimą, advokatas būstinės duris rado užrakintas.

„Mačiau viduje žmones, o jie matė mane, bet yra kaip yra, kol kas“, – sakė socialdemokratas.

 

Visuotinis susirinkimas – kovą ar balandį?

Bet D. Paluckas net ir po partijos prezidiumo posėdžio liko užsispyręs.

„Man, kaip jums, neatrodo, kad prezidiumas kaip nors įpareigojo mane ar skyriaus Tarybą pakeisti skyriaus Tarybos sprendimą – pašalinti abu juos iš partijos. Mūsų partija yra atvira nuomonėms – tiek komisija, tiek prezidiumas išsakė savo nuomonę, bet paliko mums patiems spręsti jų (J. Masalsko ir V. Geco – aut.) likimą“, – „Palangos tiltui“ sakė D. Paluckas.

Paklaustas, kada ketinąs šaukti skyriaus visuotinį susirinkimą, jis teigė, kad tai spręs Taryba.

„Manau, kad toks visuotinis susirinkimas galėtų įvykti kovą ar balandį“, – teigė LSDP Palangos skyriaus pirmininkas.

Kai kurių šaltinių teigimu, susierzinimas dėl D. Palucko vadovavimo skyriui stiliaus partijos viršūnėse didėja. Teigiama, kad partijos vadovybė ypač nepritaria advokato V. Geco pašalinimui, kuris yra žinomas kaip santūrus ir ramus žmogus. Į kurių įtakingų socialdemokratų nemalonę D. Paluckas pateko ir sutikdamas vadovauti UAB „Palangos butų ūkis“.

Juokaujama, kad pagrindinis socialdemokrato lyderio darbas naujajame darbe – pasirašinėti teismui skirtus dokumentus – naujojo „Palangos butų ūkio“ direktoriaus paliepimu, daugiabučių gyventojai, išreiškę norą palikti jų daugiabučius administruojančią privačią bendrovę, sulaukia „Palangos butų ūkio“ darbuotojų vizitų ir įspėjimų dėl teismų, jeigu gyventojai atsisakys privataus administratoriaus.

Tuose ieškiniuose, kurie jau pasiekė teismą, D. Palucko vadovaujamas „Palangos butų ūkis“ patyrė pralaimėjimus.

Jūsų komentaras:

Verk ir svajok ... 2014-02-15 11:00 (. / IP: 86.100.63.40)
Saldi ta Palangos žemelė... ypač visokiems svieto parėjūnams...Šimtmečius siekiančios palangiškių dinastijas - benebegirdėti... Sutrypti ir pažeminti, vos bekvėpuojantys, "tebekovoja" dėl savo neatgautos žemelės- kurią nežmoniškais būdais pasigvelbė įv. svieto prašalaičiai,prisiplakę prie valdžios lovio...-Daugelis su tuo skausmu krūtinėje- mirė...Kai kam šis skausmas -džiaugsmas !!!

Taip pat skaitykite

Išnagrinėję Palangos miesto Strateginį veiklos 2021-2023 m. planą bei jo pagrindu sudarytą biudžeto projektą Palangos socialdemokratai įžvelgė esminių jų spragų, todėl nusprendė biudžeto projektui nepritarti.


Pamatyti Seimo narių darbą iš arti šią savaitę susiruošė Palangos socialdemokratai. Seimo narių, opozicijos lyderio Juliaus Sabatausko bei LSDP frakcijos pavaduotojo Algirdo Syso kvietimu, palangiškiai turėjo neeilinę progą gyvai stebėti Tautos atstovų darbą bei ministrų atsakymus į Seimo narių klausimus, keliamus per Vyriausybės valandą.


Palangiškiai Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse turėjo vargo su pirmenybių autsaideriais – „Lietkabelio“ dubleriais, kuriuos rezultatu 77:69 sugebėjo palaužti tik rungtynių pabaigoje. Po pirmųjų keturių minučių rezultatas aikštėje buvo 11:10, bet tuomet „Palangos“ krepšininkai sugebėjo pabėgti į priekį ir ketvirtį baigė su...


Palangiškiai jau antrą savaitę gyvena Kalėdų laukimo nuotaikomis – kasdien, išskyrus penktadienius ir sekmadienius, iki pat švenčių kurorto gyventojai ir svečiai kviečiami į Dovanų meistarnę, kur kiekvienas norintis savo rankomis gali pagaminti kalėdinę dovaną sau brangiems žmonėms.


Lietuvos Socialdemokratų partijos (LSDP) Etikos ir procedūrų komisijai priėmus palankų sprendimą iš Palangos skyriaus pašalintiems partijos bičiuliams Justinui Masalskui ir Viktorui Gecui, šie suskubo kurorto socialdemokratų skyriuje įsteigti grupę „LSDP Palangos skyriaus Centro grupė“. Be jų grupėje – ir palangiškis Linas Levickas, nors J....


Sena ir senas tradicijas puoselėjanti šalis jaunam žmogui suteikia dideles galimybes. Tačiau yra ir kita medalio pusė: šioje laisvėje gali greitai tapti niekuo. Gyvendama miesto centre moteris stebėdavo vakarais iš „pabų“ išsvirduliuojančius jaunuolius, žolės parūkymas – taip pat lyg ir nieko blogo, o ką jau kalbėti apie vietines valkatas, kurie...


Moteris galvojo, jog 50 metų – tai garbingas jubiliejus jai, užauginusiai tris vaikus, užbaigusiai aukštuosius mokslus, nebijojusiai gyvenimo kryžkelėje sustoti, pasverti, prieš žengiant kitą žingsnį. Šiandieną, kažkada pasirinkto naujo kelio pradžią ji traktuoja kaip galimybę pakeisti savo gyvenimą iš pagrindų (jei nori išlikti – neatsigręžk)....


Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Palangos skyriaus pirmininkas Danas Paluckas ir iš skyriaus pašalinti bičiuliai Justinas Masalskas bei Viktoras Gecas karo kirvių neužkasė ir praėjusį pirmadienį per įvykusį partijos prezidiumo posėdį. Prašant ką tik iš Sočio Olimpinių žaidynių sugrįžusiam partijos pirmininkui Algirdui Butkevičiui taikytis –...


Auksinių rankų meistras Domas Šemeta

Vitalius Bernardas LITVAITIS, 2013 08 22 | Rubrika: Miestas

Vietoj iš Palangos vandentiekio įmonės direktoriaus pareigų atleisto Algirdo Čeporiaus pradėjęs dirbti jaunasis Albinas Griškevičius negalėjo susitaikyti su kai kurių nedidelio kolektyvo darbininkų nuolatiniais darbo drausmės pažeidinėjimais, ypač su girtavimais.


Darbščių rankų savininkės išradingumas

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 09 19 | Rubrika: Kultūra

Laisvomis minutėlėmis visi skubame pasinerti į mus atpalaiduojančią veiklą. Ypatingai džiugina tokia veikla, kuri atneša džiaugsmo artimųjų ir draugų akims. Bendradarbių „auksaranke“ vadinama Palangos knygyno direktorė Vilija Zeniauskienė jau seniai dovanoja bičiuliams savomis rankomis išradingai sukurtus rūbus ir puošmenas. Jos laisvalaikio metu rankose taip pat sužydi ir sugula ant...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius