Rekordinėje „Palangos stintoje“ bus gausu ir žuvies, ir linksmybių

Palangos tiltas, 2017-02-02
Peržiūrėta
1452
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rekordinėje „Palangos stintoje“ bus gausu ir žuvies, ir linksmybių

Iki šventės „Palangos stinta“ likus kiek daugiau nei dviem savaitėms, Palangos miesto vadovai, kultūros darbuotojai, verslininkai bei atsakingų tarnybų atstovai Savivaldybėje aptarė, kaip vyksta pasirengimas renginiui, į kurortą vasario 18 d. neabejotinai sutrauksiančiam minias pramogautojų. Savivaldybėje vykusiame pasitarime konstatuota – artėjančiai šventei, kuri šiemet bus rekordinė dalyvių skaičiumi, pasirengta.
Stintų šventė Palangoje šurmuliuos tris dienas – vasario 17-19 d., tačiau gausiausio svečių skaičiaus neabejotinai kurortas sulauks šeštadienį, vasario 18 d. Šventėje tradiciškai bus gausu ne tik agurkais kvepiančios žuvies bei tautodailininkų siūlomų dirbinių, bet ir atrakcijų – gerą nuotaiką skleis kurorto meno kolektyvai, visi norintieji bus kviečiami išbandyti savo jėgas įvairiose rungtyse: stintų meškeriojimo ar inkaro laikymo varžybose, stintų valgymo čempionate ir kt. O geriausi šalies kepėjai savo išmonę demonstruos Stintų barbekiu čempionate.
Kaip ir kasmet, „Palangos stintos“ pramogas praturtins ir tą pačią vieną vyksianti Sveikuolių šventė, kurios metu rengiamos vadinamosios ruonių maudynės jūroje ties tiltu.
Palangiškiai džiaugiasi, kad „Palangos stinta“ kasmet į kurortą privilioja vis gausesnį būrį svečių bei dalyvių. Matydami šventės populiarumą, šiais metais organizatoriai apsisprendė išplėsti šventės erdvę, kadangi vien J. Basanavičiaus gatvėje sutalpinti visų norinčiųjų tapo nebeįmanoma.
Tad šiemet stinta kvepės ne tik pagrindinėje kurorto pėsčiųjų alėjoje, bet ir Vytauto gatvės atkarpoje nuo Kretingos gatvės iki Rąžės gatvės. Čia, kaip ir J. Basanavičiaus gatvėje, šurmuliuos kermošius, o erdvė ties Kurhauzu bus skirta aktyvioms atrakcijoms – šioje vietoje bus rengiamos valties tempimo varžybos, bus ir vaikams numatyta pramogų erdvė.
Jau dabar aišku, kad šiemetinė, jau keturioliktoji Stintų šventė sulauks ne tik daug pramogautojų, bet ir bus rekordinė dalyvių gausa – „Palangos stintoje“ dalyvaus per 100 prekybininkų. Žuvies įsigyti bus galima 25 vietose. Tad norintieji namo pasivežti lauktuvių, turės iš ko pasirinkti – pramogautojų dėmesio lauks specialiai šventei marinuotos ir išradingai supakuotos marinuotos stintos, šviežia žuvis, taip pat – kiti gardumynai bei tautodailininkų siūlomi dirbiniai.
Dalyvauti kermošiuje panoro gausus būrys tautodailininkų – jų šiemet bus apie 200. Ir nors mugės dalyviai Stintų šventės svečius kasmet siekia nustebinti naujovėmis, šiais metais kermošius bus išskirtinis – tarptautinis, kadangi norą dalyvauti jame pareiškė tautodailininkai iš Latvijos, Ukrainos, Lenkijos bei Rusijos, Kaliningrado srities.
Siekdami, kad Stintų šventėje vyrautų žuvies tematika, Stintų šventės organizatoriai specialius reikalavimus iškėlė ne tik pramoginei daliai ar kermošiaus dalyviams, bet ir šventėje dalyvausiančioms viešojo maitinimo įstaigoms. Visų restoranų bei kavinių paprašyta, kad valgiaraštyje Stintų šventės metu didžioji dalis – 70 proc. ¬– siūlomų patiekalų būtų pagamintų iš žuvies.
Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Palangiskis 2017-02-03 15:01 (IP: 78.61.135.224)
Pigios zuves nemiegstu.

Taip pat skaitykite

Iki garsiosios šventės „Palangos stinta“ likus vos dviem savaitėms, geriausi virtuvių meistrai jau žino, kuo vaišins į Palangą atvykusius svečius.


Didžioji pavasario šventė – šv. Velykos – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė, o vienas iš reikšmingiausių šios šventės simbolių – kiaušinis, simbolizuojantis gyvybės atsiradimą. Šv. Velykoms skirti renginiai kurorte jau prasidėjo ir tęsis iki pat Prisikėlimo šventės. Kokie yra nauji šių metų šv. Velykų švenčių akcentai? 


Tradicija švęsti mažos žuvies šventę su visa Lietuva palengva nusistovi. 2018 metų žiema – penkiolikta, kai visi keliai veda Palangon ragauti šviežiais agurkais kvepiančių, jūroje sužvejotų stintų, patirti palangiškių žvejiškas tradicijas, nusipirkti tautodailės dirbinių, dalyvauti įvairiose rungtyse, trepsėti linksmai su folkloriniais ansambliais...


Iki šventės „Palangos stinta“ likus kiek daugiau nei dviem savaitėms, Palangos miesto vadovai, kultūros darbuotojai, verslininkai bei atsakingų tarnybų atstovai Savivaldybėje aptarė, kaip vyksta pasirengimas renginiui, į kurortą vasario 18 d. neabejotinai sutrauksiančiam minias pramogautojų. Savivaldybėje vykusiame pasitarime konstatuota – artėjančiai šventei...


Rytoj, antradienį, palangiškiai ir šventojiškiai triukšmingai vys žiemą – kurortas kviečiamas švęsti Užgavėnes.


Trečiadienį J. Basanavičiaus gatve vaikštinėję žmonės bene pirmąkart šįmet užuodė apetitą keliantį kepamos stintos aromatą: čia, prie Stintų ordino pilies – kavinės „Molinis ąsotis“ šventiškai pasipuošę ordino riteriai pradėjo rengtis po mėnesio prasidėsiančiai ir net keturias dienas truksiančiai šventei „Palangos stinta...


Šeštadienį J. Basanavičiaus gatvėje vienuoliktą kartą rengiamos „Palangos stintos“ šurmulys prasidėjo dar gerokai prieš vidurdienį, o baigėsi daug vėliau nei skelbtoji šventės programos pabaiga. Bene daugiausiai žmonių į Jūratės ir Kastyčio skverą suplūdo lygiai dvyliktą valandą: palangiškiai ir miesto svečiai norėjo išgirsti...


Palanga, intensyviai besirengianti vasario 15 d. vyksiančiai šventei „Palangos stinta“, svečius žada džiuginti ne tik žvejiškomis linksmybėmis bei atrakcijomis, bet ir gurmanišku maistu. Kurorto verslininkai pasirengę padaryti viską, kad atvykusieji į šventę liktų maloniai nustebinti ne tik stintų paruošimo būdų įvairove, bet ir netradiciniu...


Bibliotekininkų sąskrydyje linksmybių netrūko

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 06 08 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai surengė tradicinį, jau devintąjį „Žemaitijos bibliotekininkų sporto sąskrydį“. Susirinkusios bibliotekininkų komandos iš visų Žemaitijos miestų paruošė itin originalius prisistatymus, aktyviai demonstravo sportinius sugebėjimus bei žinoma, puikiai leido laiką šėliodami.


Praėjusį savaitgalį įvyko Tarptautinis veteranų, senjorų ir senjorių tinklinio turnyras „Palangos mero“ taurei laimėti, kuriame aktyviai dalyvavo įvairaus amžiaus tinklininkai iš visos Lietuvos ir kaimyninio Kaliningrado.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius