Respublikinio eilėraščio konkurso „Aš, knyga ir vasara“ laureatės

Birutė Pilibaitienė, Pradinės mokyklos bibliotekininkė, 2009-11-17
Peržiūrėta
340
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vasaros pradžioje buvo paskelbtas respublikinis eilėraščio konkursas „Aš, knyga ir vasara“. Jame dalyvavo 1-12 klasių mokiniai. Prasidėjus mokslo metams, Palangos pradinės mokyklos vaikai atnešė savo kūrybą į biblioteką. Atrinkome trylika tinkamiausių pagal konkurso nuostatus eilėraščių ir nusiuntėme rengėjams į Vilnių. Nekantriai laukėme rezultatų ir jie mūsų neapvylė.

 

Komisija, kurią sudarė poetės Ramutė Skučaitė ir Alma Karosaitė, iš gausybės visų eilėraščių, kaip originaliausią, labiausiai savitą, geriausiai įvertino mūsų mokyklos 3 „Saulės“ klasės mokinės Ievos Kriaučiūnaitės (mokytoja A.Dzimidienė) kūrinį „Prašymas“. Mergaitė tapo laureate ir pagrindinio prizo laimėtoja. „Ievos eilėraštis – kaip graži smilga tarp žolių,“- džiaugėsi poetės. Palangiškei atiteko R.Skučaitės knyga „Jei nereikėtų skubėti“ su poetės dedikacija „Knygelės herojus – paukštelis dovanoja Tau plunksną, kad tvirtėtų ir keltų Tave Poezijos sparnai“.

Komisija nusprendė apdovanoti paskatinamaisiais prizais dar penkis konkurso dalyvius. Tarp jų taip pat pateko mūsų mokyklos 2 „Boružėlių“ klasės mokinė Emilija Liutikaitė (mokytoja A.Jakumienė) su eilėraščiu „Maža knyga“. Dovanų ji gavo J.Degutytės knygą „Baltas gulbių sostas“. Prizus mergaitėms įteikė mokyklos direktorė Angelina Komarova bei pavaduotojos.

Džiaugiamės, kad vaikai nepatingėjo dalyvauti konkurse, nors kiti ir negavo dovanų, jie, pasak komisijos narių, „laimėjo žingsnį į poeziją“. Tai – skaitantys, besidomintys knyga mokiniai, o Ieva kiekvienais metais tampa raiškiojo skaitymo konkursų laureate. Dėkojame antrokams Laurynui ir Eglei iš „Boružėlių“ klasės (mokytoja A.Jakumienė), trečiokams – Joanai, Domantei, Mariui, Povilui iš „Varpelių“ klasės (mokytoja D.Jančienė) ir Marijai iš „Saulės“ klasės (mokytoja A.Dzimidienė) bei ketvirtokėms – Erikai, Dianai, Marinai iš „Ryto“ klasės (mokytoja D.Daukšienė) ir Evai iš „Šilo“ klasės (mokytoja G.Radžiuvienė) už jų kūrybą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto mokyklos naujiems mokslo metams pasirengusios

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 29 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto mokyklos naujuosius metus pasitinka atsinaujinusios – ugdymo įstaigose ne tik pagal poreikį suremontuoti kabinetai, bet ir atlikta daugiau svarbių darbų, kad teigiamus pokyčius pajustų tiek pedagogai, tiek ir mokiniai.


Austėja Daukšaitė – respublikinio konkurso laureatė

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 06 | Rubrika: Miestas

Balandžio 19 dieną Kazimiero Simonavičiaus universitetas pagerbė esė konkurso ,,Ateities lingvistas“ laureatus. III laipsnio diplomu apdovanota Austėja Daukšaitė, Palangos senosios gimnazijos IIIA klasės moksleivė, už esė „Kalbos ekologija“.  


Vasara, kuri šiemet savo gerais orais džiugino tiek poilsiautojus, tiek ir verslininkus, jau suskaičiavo paskutines savo dienas. Jau daug metų tokios vasaros nebūta, – džiaugėsi visi, ir teliko ja tik mėgautis. Beje, puikūs orai lepina iki šiol. Ir nors vasara oficialiai jau baigėsi, palangiškiai pastebi, jog būtent prasidėjus rudeniui poilsiauti mėgsta mūsų...


Išrinktas jau trečius metus vykstančio respublikinio rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės trumpojo rašinio konkurso nugalėtojas. Palangos senosios gimnazijos IIA klasės mokinę Austėją Daukšaitę ir ją konsultavusią mokytoją Raimondą Kačerauskienę pasiekė džiugi žinia – Austėja tapo konkurso II vietos laimėtoja.


Jaunųjų miško bičiulių sambūris, gyvuojantis jau 42 metus, kasmet suburia jaunuosius miško bičiulius iš visos Lietuvos. Aktyviausi konkursuose dalyvavę jaunieji miškininkai kviečiami į stovyklą „Žalioji mūsų vasara“, kurią finansuoja Aplinkos ministerija. Trys Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos moksleiviai turėjo galimybę dalyvauti...


Gimnazistė – respublikinio konkurso laureatė

Palangos senosios gimnazijos inf, 2017 05 12 | Rubrika: Jūros vaikai

Jau septynioliktą kartą VU Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos institutas rengia šalies moksleivių rašinių ir fotografijų konkursą, skirtą Spaudos dienai. Šį kartą nusišypsojo sėkmė Palangos senosios gimnazijos trečiokei gimnazistei Ivetai Danieliūtei: už rašinį „Žodį paleidęs, nesulaikysi“ jai buvo skirta III vieta.


Birželio 20 d. Saugomų teritorijų Nacionaliniame lankytojų centre apdovanoti geriausių konkurso „Mūsų eksperimentas“, kurį inicijavo Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, darbų autoriai. Konkursą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir biologijos, chemijos, fizikos mokytojų asociacijos, jo tikslas – skatinti gamtos mokslus...


Palangos senosios gimnazijos Ib klasės mokinė Paulina Skrabytė tapo respublikinio jaunųjų kalbininkų konkurso „Nieko širdingesnio ir dvasingesnio už kalbą tauta neturi“ laureate.


Pasakorių konkursas: dvi dalyvės, dvi laureatės

„Palangos tilto” informacija, 2013 05 27 | Rubrika: Kultūra

„Su suaugusiais sunkiau negu su vaikais: mažiesiems pasakai, kad reikia dalyvauti konkurse, jie ir ateina, o didieji ar laiko, ar noro neranda“, – atsiduso Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Aura Banevičienė, atidarydama tarmių metams skirto respublikinio pasakotojų konkurso „Ruoda poikee ruoda“ Palangos ratą.


Respublikinio eilėraščio konkurso „Aš, knyga ir vasara“ laureatės

Birutė Pilibaitienė, Pradinės mokyklos bibliotekininkė, 2009 11 17 | Rubrika: Kultūra

Vasaros pradžioje buvo paskelbtas respublikinis eilėraščio konkursas „Aš, knyga ir vasara“. Jame dalyvavo 1-12 klasių mokiniai. Prasidėjus mokslo metams, Palangos pradinės mokyklos vaikai atnešė savo kūrybą į biblioteką. Atrinkome trylika tinkamiausių pagal konkurso nuostatus eilėraščių ir nusiuntėme rengėjams į Vilnių. Nekantriai laukėme rezultatų ir jie mūsų neapvylė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius