Respublikinio eilėraščio konkurso „Aš, knyga ir vasara“ laureatės

Birutė Pilibaitienė, Pradinės mokyklos bibliotekininkė, 2009-11-16
Peržiūrėta
1812
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vasaros pradžioje buvo paskelbtas respublikinis eilėraščio konkursas „Aš, knyga ir vasara“. Jame dalyvavo 1-12 klasių mokiniai. Prasidėjus mokslo metams, Palangos pradinės mokyklos vaikai atnešė savo kūrybą į biblioteką. Atrinkome trylika tinkamiausių pagal konkurso nuostatus eilėraščių ir nusiuntėme rengėjams į Vilnių. Nekantriai laukėme rezultatų ir jie mūsų neapvylė.

 

Komisija, kurią sudarė poetės Ramutė Skučaitė ir Alma Karosaitė, iš gausybės visų eilėraščių, kaip originaliausią, labiausiai savitą, geriausiai įvertino mūsų mokyklos 3 „Saulės“ klasės mokinės Ievos Kriaučiūnaitės (mokytoja A.Dzimidienė) kūrinį „Prašymas“. Mergaitė tapo laureate ir pagrindinio prizo laimėtoja. „Ievos eilėraštis – kaip graži smilga tarp žolių,“- džiaugėsi poetės. Palangiškei atiteko R.Skučaitės knyga „Jei nereikėtų skubėti“ su poetės dedikacija „Knygelės herojus – paukštelis dovanoja Tau plunksną, kad tvirtėtų ir keltų Tave Poezijos sparnai“.

Komisija nusprendė apdovanoti paskatinamaisiais prizais dar penkis konkurso dalyvius. Tarp jų taip pat pateko mūsų mokyklos 2 „Boružėlių“ klasės mokinė Emilija Liutikaitė (mokytoja A.Jakumienė) su eilėraščiu „Maža knyga“. Dovanų ji gavo J.Degutytės knygą „Baltas gulbių sostas“. Prizus mergaitėms įteikė mokyklos direktorė Angelina Komarova bei pavaduotojos.

Džiaugiamės, kad vaikai nepatingėjo dalyvauti konkurse, nors kiti ir negavo dovanų, jie, pasak komisijos narių, „laimėjo žingsnį į poeziją“. Tai – skaitantys, besidomintys knyga mokiniai, o Ieva kiekvienais metais tampa raiškiojo skaitymo konkursų laureate. Dėkojame antrokams Laurynui ir Eglei iš „Boružėlių“ klasės (mokytoja A.Jakumienė), trečiokams – Joanai, Domantei, Mariui, Povilui iš „Varpelių“ klasės (mokytoja D.Jančienė) ir Marijai iš „Saulės“ klasės (mokytoja A.Dzimidienė) bei ketvirtokėms – Erikai, Dianai, Marinai iš „Ryto“ klasės (mokytoja D.Daukšienė) ir Evai iš „Šilo“ klasės (mokytoja G.Radžiuvienė) už jų kūrybą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Spalio 11 d.  „Baltijos“ pagrindinės mokyklos aštuntų klasių mokiniai dalyvavo orientacinėse varžybose „Ar pažįsti Palangą?“, skirtose Palangos atgavimo šimtmečiui paminėti, kurias organizavo istorijos mokytoja Aušra Liustrovienė ir geografijos mokytoja Asta Dobrovolskienė.


Nuo 1993 metų Lietuvoje minima Tarptautinė vaikų knygos diena. O birželio 1-oji-Tarptautinė  vaikų gynimo diena. Labai džiugu, kad prie šios šventės prisideda ir palangiškė literatė –kūrėja,i kimokyklinio ugdymo pedagogė- Alma Viskontienė. Neseniai, dar kvepianti dažais, pasirodė trečioji Almos Viskontienės eilėraščių knyga vaikams „Eina saulytė žemės takeliais.“ Knygoje – daug...


Palangos lopšelio-darželio „Žilvinas“ priešmokyklinio ugdymo grupės „Uosiukai“ vaikai ir jų mokytojos Rita Nenartėnienė bei Snieguolė Bogužienė tapo respublikinio, Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuoto, kūrybinio-edukacinio konkurso „Gyventi sveikai – gera!“ laimėtojais.


Austėja Daukšaitė – respublikinio konkurso laureatė

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 06 | Rubrika: Miestas

Balandžio 19 dieną Kazimiero Simonavičiaus universitetas pagerbė esė konkurso ,,Ateities lingvistas“ laureatus. III laipsnio diplomu apdovanota Austėja Daukšaitė, Palangos senosios gimnazijos IIIA klasės moksleivė, už esė „Kalbos ekologija“.  


Vasara, kuri šiemet savo gerais orais džiugino tiek poilsiautojus, tiek ir verslininkus, jau suskaičiavo paskutines savo dienas. Jau daug metų tokios vasaros nebūta, – džiaugėsi visi, ir teliko ja tik mėgautis. Beje, puikūs orai lepina iki šiol. Ir nors vasara oficialiai jau baigėsi, palangiškiai pastebi, jog būtent prasidėjus rudeniui poilsiauti mėgsta mūsų...


Išrinktas jau trečius metus vykstančio respublikinio rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės trumpojo rašinio konkurso nugalėtojas. Palangos senosios gimnazijos IIA klasės mokinę Austėją Daukšaitę ir ją konsultavusią mokytoją Raimondą Kačerauskienę pasiekė džiugi žinia – Austėja tapo konkurso II vietos laimėtoja.


Jaunųjų miško bičiulių sambūris, gyvuojantis jau 42 metus, kasmet suburia jaunuosius miško bičiulius iš visos Lietuvos. Aktyviausi konkursuose dalyvavę jaunieji miškininkai kviečiami į stovyklą „Žalioji mūsų vasara“, kurią finansuoja Aplinkos ministerija. Trys Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos moksleiviai turėjo galimybę dalyvauti...


Birželio 20 d. Saugomų teritorijų Nacionaliniame lankytojų centre apdovanoti geriausių konkurso „Mūsų eksperimentas“, kurį inicijavo Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, darbų autoriai. Konkursą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir biologijos, chemijos, fizikos mokytojų asociacijos, jo tikslas – skatinti gamtos mokslus...


Palangos senosios gimnazijos Ib klasės mokinė Paulina Skrabytė tapo respublikinio jaunųjų kalbininkų konkurso „Nieko širdingesnio ir dvasingesnio už kalbą tauta neturi“ laureate.


Respublikinio eilėraščio konkurso „Aš, knyga ir vasara“ laureatės

Birutė Pilibaitienė, Pradinės mokyklos bibliotekininkė, 2009 11 16 | Rubrika: Kultūra

Vasaros pradžioje buvo paskelbtas respublikinis eilėraščio konkursas „Aš, knyga ir vasara“. Jame dalyvavo 1-12 klasių mokiniai. Prasidėjus mokslo metams, Palangos pradinės mokyklos vaikai atnešė savo kūrybą į biblioteką. Atrinkome trylika tinkamiausių pagal konkurso nuostatus eilėraščių ir nusiuntėme rengėjams į Vilnių. Nekantriai laukėme rezultatų ir jie mūsų neapvylė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius