Respublikinis ikimokyklinio ugdymo įstaigų projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės 2022“

Palangos tiltas, 2022-04-13
Peržiūrėta
1752
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Respublikinis ikimokyklinio ugdymo įstaigų projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės 2022“

Palangos lopšelyje-darželyje „Gintarėlis” jau daugelį metų įsijungia į Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos organizuojamą projektą „Lietuvos mažųjų žaidynės”. Projektas “Lietuvos mažųjų žaidynės” - puiki priemonė skatinanti vaikų fizinį aktyvumą bei pozityvų požiūrį į kūno kultūrą ir sportą, supažindinanti su garbingo varžymosi idėjomis, bendravimo ir bendradarbiavimo galimybėmis. 

Mūsų įstaiga daugelį metų propaguoja sveiką gyvenseną, tai į projektą, „Lietuvos mažųjų žaidynės 2022",  įsiliejome visa bendruomenė nuo pačių mažiausiųjų ugdytinių.  

Lietuvos mažųjų žaidynių pagrindą sudaro III etapai. Šiemet, I - jį etapą, sudarė 8 virtualios pamokėlės, kuriose dalyvavo įstaigos ugdytiniai ir bendruomenė. Žaidynių estafetės buvo sukurtos ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų taip, kad būtų ugdomi įvairūs ikimokyklinio amžiaus vaikų fiziniai gebėjimai. Svarbiausia šiose žaidynėse yra taisyklingas vaikų fizinis ugdymas ir olimpinių vertybių, tokių kaip draugystė, tobulėjimas ir pagarba, diegimas.  

Nuo 2022-02-01 iki 2022-03-31 dienos darželyje vyko I - masis etapas - 8 nuotolinės virtualios fizinio ugdymo pamokėlės: jogos pratimai, užduotys su lankais, su kamuoliais, varlyčių šėlionės, supažindinimas su rytų kovos metais, pratimai su virvėmis, vienkartiniais puodeliais, aikštelės žymekliais. Virtualios fizinio ugdymo pamokėlės vyko įterpiant jas į ugdymo procesą įvairiose įstaigos erdvėse: salėse, grupėse ir lauke.  

Stengiamės ugdyti sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus, suteikdami jiems džiugių emocijų.  Balandžio 26 d. vykdysime „Lietuvos mažųjų žaidynių 2022“  II etapą, jis  vyks mūsų lopšelyje -darželyje „Gintarėlis”.  

Tegul fizinis aktyvumas tampa įstaigos bendrosios kultūros dalimi. Juk sportas tai jėga, mes sportuosim visada!  

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Vaida Siraštanovienė 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2024-05-09 Klaipėdos apskrities VPK vyko konkurso „Saugiausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga“ finalas, kuriame rungėsi 8 mažųjų komandos, geriausiomis pripažintos Klaipėdos apskrities rajonuose vykusiuose konkurso etapuose. 


Vasario 28 d. mūsų darželyje įvyko metodinė diena „STREAM ugdymas darželyje. Gerosios patirtys“ ir saviraiškos programos „Keliauju su STEAM. Matematika lagamine“ pristatymas.


Klaipėdos apskrities VPK Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos skyriaus pareigūnai sumanė ir su bendruomenės pareigūnais bei partneriais – Klaipėdos priešgaisrine gelbėjimo tarnyba bei Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuru – vykdė konkursą „Saugiausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga“.


Skirtingai nei daug kitų savivaldybių, Palanga lieka ištikima sau – mokinių skaičius didžiausiame šalies kurorte naujais mokslo metais vėl padidės. Kaip sakė Savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vilma Varpiotienė, planuojama, kad Palangos bendrojo ugdymo mokyklose 2022-2023 metais mokysis 2186 mokiniai, iš jų 146 ukrainiečiai. Anot jos, Palangos bendrojo ugdymo mokyklose...


Palangos lopšelyje-darželyje „Gintarėlis” jau daugelį metų įsijungia į Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos organizuojamą projektą „Lietuvos mažųjų žaidynės”. 


Balandžio 11-13 d. Palangos miesto ugdymo įstaigų vadovai vyko į Estiją dalyvauti tarptautiniame kvalifikacijos tobulinimo seminare „Rezultatais grįsto mokymo patirtis Estijos švietimo įstaigose“.


Kovo 29 dieną, antrus metus iš eilės, Palangos sporto centre su trenksmu praūžė Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“ I-asis turas. Jo tikslai – populiarinti olimpines idėjas priešmokyklinio amžiaus vaikų tarpe, formuoti teigiamą požiūrį į kūno kultūrą ir sportą. Į Mažųjų žaidynių I-ąjį turą buvo užsiregistravusios keturios...


Vakar Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba organizavo pasitarimą su Palangos miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus, ikimokyklinių įstaigų ir mokyklų atsakingais darbuotojais, savivaldybės vyr. gydytoja, visuomenės sveikatos priežiūros specialistais ir aptarė maisto tvarkymo reikalavimų vykdymo aktualijas...


Dėl ugdymo įstaigų renovacijos – į FNTT

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 06 11 | Rubrika: Miestas

Kurorte ugdymo įstaigų renovacija tęsiasi ne vienerius metus. Didžioji dalis investicinių projektų finansuojami iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, valstybės bei Savivaldybės lėšomis. Kontrolės komitetas išanalizavęs savivaldybės kontrolierių pateiktą medžiagą apie  Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos ir lopšelio-darželio „Gintarėlis“ vykdomus investicinius projektus, konstatavo...


Planuojama ugdymo įstaigų pertvarka

„Palangos tilto“ informacija, 2010 02 09 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas, vicemerė Marytė Vačerskienė, Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas ir Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė aptarė numatomą kurorto ugdymo įstaigų pertvarką.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius