Dėl ugdymo įstaigų renovacijos – į FNTT

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-06-12
Peržiūrėta
482
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kurorte ugdymo įstaigų renovacija tęsiasi ne vienerius metus. Didžioji dalis investicinių projektų finansuojami iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, valstybės bei Savivaldybės lėšomis. Kontrolės komitetas išanalizavęs savivaldybės kontrolierių pateiktą medžiagą apie  Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos ir lopšelio-darželio „Gintarėlis“ vykdomus investicinius projektus, konstatavo, kad darbų kainos išpūstos iki astronominių sumų. Komiteto pirmininkas Dainius Želvys pagarsino, kad dėl investicijų rekonstruojant minėtas ugdymo įstaigas medžiaga bus perduota Seimo Antikorupcinei komisijai, o pastarosios veiksmas bus toks, kad dokumentus tikrins Finansinių nusikaltimų  tyrimų tarnyba.

 

Prarado prasmę

Pasak pirmininko, nors  komitetas yra aptaręs investicijas, tačiau kilo nemažai klausimų. Palangos miesto savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija, pirkdama lopšelio-darželio „Gintarėlis“ rekonstrukcijos darbų paslaugas, neturėjo miesto Tarybos sprendimo ir faktiškai funkcijas vykdė Komunalinio ūkio skyrius, kuriam tokie įgaliojimai nebuvo suteikti“,- akcentavo politikas.

Be to, pirmininko tvirtinimu, „Gintarėlio“  rekonstrukcijos suma išaugo 24 proc.

„Jei paslauga pirkta už 1 mln.400 tūkst.litų, tai šiandien dviem defektiniais darbų priėmimo aktais, kuriuos pasirašė Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas, kaina išsipūtė daugiau kaip pusketvirto milijono litų. Iš esmės, minėtais aktais pakeista 80 proc. darbų ir pats viešojo pirkimo paslaugos organizavimas prarado prasmę“, - konstatavo komiteto pirmininkas. Jo teigimu, nepateisinama, kuomet miesto savivaldybės Komunalinio ūkio skyrius keičia technines sąlygas, sąmatas bei perrašinėja darbų atlikimo aktus.

 

Brangiau nei J.Basanavičiaus gatvė

Komiteto pirmininko teigimu, V.Jurgučio pagrindinės mokyklos rekonstrukcijos darbai besitęsiantys daugiau nei šešerius metus, taip pat kelia susirūpinimą. Anot politiko, iš viso buvo pakeista vienuolika darbų vykdymo įvertinimo aktų, nenurodant priežasčių, kodėl vieni darbai neatliekami, o kiti turi būti atlikti. Surašius tokius defektinius aktus, darbų kaina padidėjo 2,5 mln. litų.

Tuo tarpu  pirmasis investicinio projekto  pirkimas kainavo daugiau kaip 10 mln. litų, antrasis - apie pusantro milijono. Ir tai esąs pats brangiausias Palangos miesto savivaldybės įgyvendinamas investicinis projektas. Tiek, anot D.Želvio, nekainavo nei J.Basanavičiaus gatvės, nei Birutės alėjos rekonstravimo darbai.  Su bendrove „Dovirma“ vėlgi pasirašyta papildoma darbų sutartis. Komiteto pirmininkas sakė norįs sužinoti ar yra pratęstos garantijos, kad bus pinigų.

 

Apimtys iš dangaus nenukrito

Posėdyje dalyvavęs Savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas aiškinosi, esą V.Jurgučio mokyklos rekonstrukcijos darbų 24 proc. didesnė suma sąlyginė, nes iš dalies jau buvo pasenęs projektas, kuris buvo pritaikytas vidurinei mokyklai ir kas galėjo žinoti, kad bus pagrindinė. „Projekto įgyvendinimo finansavimas buvo iš kelių šaltinių ir darbai dar nebaigti. Konkrečiai, yra keletas epizodų dėl ko buvo keičiamas projektas. Reikėjo įrengti palėpę, atnaujinti apšvietimą, renovuoti sporto salę bei per tiek metų keitėsi technologijos ir medžiagų kaina“, - priežastis vardijo direktorius, pridūręs, kad viskas buvo atliekama teisėtai. Be to, jo nuomone, dėl brangumo vertėtų atkreipti dėmesį, kad pastatas senas ir  įrengiant papildomas klases, projekto keitimas bei jo apimtys iš dangaus nenukrito. Jo tvirtinimu, pinigai didžiuliai ir mokykla liks Palangai, tad rezultatas pakankamai geras.

 

Sumos fantastinės

Miesto tarybos narė Salomėja Slaboševičienė sakė, kad ne kartą klausė, kodėl nebuvo koreguojamas projektas prieš pradedant pirkimus. Tačiau iki šiol, anot politikės, į šį klausimą neatsakyta. Be to, jos nuomone, darbų sąmata išpūsta ir sumos - iš fantastikos srities.

 

Vykdė pagal nustatytą tvarką

Viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas, administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus, taip pat komiteto narius bandė įtikinti, kad vykdant lopšelio-darželio „Gintarėlis“ rekonstrukciją, daugelis darbų ir medžiagų buvo pakeista todėl, kad prastesnės medžiagos buvo keičiamos į geresnes. Bet tai buvo padaryta neviršijant numatytų sumų. Savo ruožtu, Viešųjų pirkimų tarnybos vedėjas Vaidotas Kaklys tvirtino, kad komisija nepriima jokių savavališkų sprendimų. Pasak jo, viešieji pirkimai buvo atliekami vadovaujantis Viešųjų pirkimų įstatymu bei raštišku administracijos direktoriaus nurodymu.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba atliko Palangos miesto savivaldybės 2019 metų konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio, Savivaldybės biudžeto ir turto naudojimo auditą ir nustatė reikšmingų duomenų iškraipymų, turėjusių įtakos 2019 metų savivaldybės konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinio duomenų teisingumui. Nustatyti trūkumai apskaitant savivaldybės...


Palangos viešoji biblioteka organizuoja ir įgyvendina kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų“. Nuo rugsėjo 10 d. bibliotekoje vyks mokymų ciklas. Mokymuose dalyvaus bibliotekininkai iš Palangos miesto švietimo įstaigų.  


Ketvirtadienį, 15 val., Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdžių salėje įvyko Savivaldybės Švietimo skyriaus Laimos Valužienės susitikimas su kurorto švietimo ir ugdymo įstaigų vadovais. Nuspręsta dviem savaitėms - nuo kovo 13 d. iki kovo 27 d. - dėl koronaviruso grėsmės uždaryti Palangos lopšelius-darželius ir mokyklas. Tačiau jau po valandos jos kolegė iš...


Balandžio 11-13 d. Palangos miesto ugdymo įstaigų vadovai vyko į Estiją dalyvauti tarptautiniame kvalifikacijos tobulinimo seminare „Rezultatais grįsto mokymo patirtis Estijos švietimo įstaigose“.


Vakar Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba organizavo pasitarimą su Palangos miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus, ikimokyklinių įstaigų ir mokyklų atsakingais darbuotojais, savivaldybės vyr. gydytoja, visuomenės sveikatos priežiūros specialistais ir aptarė maisto tvarkymo reikalavimų vykdymo aktualijas...


Miesto ugdymo įstaigos naujiesiems mokslo metams pasirengusios

Palangos m. savivaldybės informacija, 2016 08 25 | Rubrika: Miestas

Naujieji mokslo metai – jau visai čia pat. Jiems rengiasi ne tik mokiniai, žengsiantys naujų išbandymų keliu, bet ir mokyklų administracija. Kasmet siekiama kiek įmanoma atnaujinti ugdymo įstaigų patalpas, pabaigti pradėtus darbus ir sutikti mokinius gražioje bei jaukioje mokykloje. Tad ką pavyko nuveikti besirengiant netrukus prasidėsiantiems naujiesiems mokslo metams? O darbų...


Praėjusią savaitę miesto Taryba pritarė miesto Savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinko pertvarkos 2012-2015 metų bendrajam planui. Progimnazija norėjusiai tapti Vlado Jurgučio pagrindinei mokyklai, vietos šiame plane neliko. „Nesijaučiame nei nusivylę, nei liūdni. Yra kaip yra. V. Jurgučio mokykla iki 2015 metų bus pagrindinė mokykla“, – laikraščiui sakė V....


Dėl ugdymo įstaigų renovacijos – į FNTT

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 06 12 | Rubrika: Miestas

Kurorte ugdymo įstaigų renovacija tęsiasi ne vienerius metus. Didžioji dalis investicinių projektų finansuojami iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, valstybės bei Savivaldybės lėšomis. Kontrolės komitetas išanalizavęs savivaldybės kontrolierių pateiktą medžiagą apie  Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos ir lopšelio-darželio „Gintarėlis“ vykdomus investicinius projektus, konstatavo...


Palangos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus parengtame bendrojo lavinimo mokyklų tinklo pertvarkos plane apibūdinta esama švietimo būklė bei pristatytos raidos prognozės 2010-2014 metams.


Planuojama ugdymo įstaigų pertvarka

„Palangos tilto“ informacija, 2010 02 10 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas, vicemerė Marytė Vačerskienė, Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas ir Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė aptarė numatomą kurorto ugdymo įstaigų pertvarką.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius