(R)evoliucija prasideda Palangoje?

Linas JEGELEVIČIUS, 2022-01-05
Peržiūrėta
2712
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Linas Jegelevičius,"Palangos tiltas" redaktorius
Linas Jegelevičius,"Palangos tiltas" redaktorius

Palangoje niekada nebuvo nuobodu gyventi. 

Ach, užmirškite Palangos linksmybes ir puikybes – ne apie tai aš.

Nuo pat XIX amžiaus pradžios, kai Mykolas Juozapas Tiškevičius 1824 metais nusipirko Palangą ir aplinkines valdas, iki 2021-ųjų pabaigos, kai Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, padedant visuomenei, surengė kryžiaus žygį prieš kitatikius savo paties partijoje, Tėvynės Sąjungoje – LKD, dėl VRM ministrės Agnės Bilotaitės sprendimo sanatoriją „Pušynas“ 2022 metais uždaryti ir perduoti Turto fondui, Palanga VISUOMET visuomeniškai ir politiškai buvo karšta – joje brendo ir skleidėsi pačios šviesiausios Lietuvos valstybės asmenybės,  jų toliaregiškos idėjos ateičiai.

Gi net keturi Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto Signatarai lankė Palangos progimnaziją: Antanas Smetona, Jurgis Šaulys, Kazimieras Steponas Šaulys ir Steponas Kairys.

Bet dabar Palangoje prasidėjo nauja (r)evoliucija. Tik, matyt, dėl žiemos tingulio, koronaviruso šleikštulio, švenčių jaudulio ir kasdieninės rutinos jos kol kas nepastebėjome – gi niekas nešaudo!

Bet driokstelėta labai stipriai – kaip iš patrankos, ir Šarūnui Vaitkui, kurorto merui ir TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkui, kelio atgal jau nėra.

Po to, kai Palanga, pasitelkusi draugišką visuomenę, žiniasklaidą, galingus užtarėjus Seime, Vyriausybėje ir Prezidentūroje, surengė hibridinę ataką prieš TS-LKD Vyriausybę ir ypač VRM ministrę Agnę Bilotaitę, Palanga ir Š. Vaitkus, atrodo, vėl padarys kažką tiesiog neįmanoma.

Metų pabaigoje vis garsiau kalbama, kad „Pušynas“ bus perduotas ne Turto fondui (tai reikštų jo privatizaciją), o Sveikatos apsaugos ministerijai.

Neabejoju, kad taip ir atsitiks. 

Tokių „neįmanomų“ Š. Vaitkus jau yra padaręs – nekart. Ryškiausiai – atgaunant Kurhauzą. 

Žinoma, daugelio žmonių atmintis – trumpa, ypač geriems dalykams.

Jeigu bus priimtas sprendimas dėl „Pušyno“ perdavimo Sveikatos apsaugos ministerijai, ministrė Agnė Bilotaitė, kurią TS-LKD vadovybė labai „stūmė“ 2020 metų Seimo rinkimuose Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje (joje palangiškiai rinkėjai sudaro didžiąją daugumą) prieš TS-LKD Palangos skyriaus pasiūlytus kandidatus – pirmiausia prieš Gediminą Valinevičių, o vėliau – prieš Mindaugą Skritulską, patirs itin skaudų smūgį.

Ne tik ji, bet ir visi tie konservatorių vadai, ypač Prezidiume, kurie kurorte į rinkimus „neprastūmę“ A. Bilotaitės, džiaugsmingai apglėbė naują favoritę – aha, tą pačią Veroniką Skeberdytę...

V. Skeberdytė, Šventosios seniūnė – ne pėsčia: A.Bilotaitės bičiulei ir partijos bendražygei „Pušyno“ privatizavimas, teigiama, atvertų kelią jos vaikų seneliams susigrąžinti žemę pajūryje, ten kur dabar – „Pušynas.“

Atvirai, man Veronikos gaila: sėkmingai konkuruoti Palangoje turi būti jei ne Facebook įkūrėjas Markas Zuckerbergas, tai bent elektroninės prekybos – ne kebabais J. Basanavičiaus gatvėje! – gigantas. Jokiu būdu – ne valstybės tarnybos tarnautojas (-a).

Bet dabar – ne apie tai.

Konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis turi kramtyti lūpas ne tik dėl Kinijos ir Baltarusijos, bet ir dėl „Pušyno“, o su juo – ir dėl TS-LKD ateities Palangoje.

Po to, kai Šarūno Vaitkaus neliko tarp jo pavaduotojų, jųdviejų kartu vienoje nuotraukoje niekas kartu ir nematė.

TS-LKD ir liberalų Vyriausybės premjerė Ingrida Šimonytė į Palangą irgi žvairuoja. Kai vyko prezidento rinkimai, TS-LKD Palangos skyrius atvirai palaikė „valstiečių“ kandidatą Saulių Skvernelį, o ne ją. 

Beprotiška būtų dabar kalbėti apie A. Bilotaitės ir/ar I. Šimonytės kerštą, bet apie jį LRT.lt užsiminė ir pats Š. Vaitkus.

Be didelių nukrypimų į šalį aišku, kad Šarūnui Vaitkui, daugiavaikiui tėvui, tradicinių vertybių išpažintojui, religingam žmogui ir Palangą visiems ir visada pristatančiam kaip šeimų – tradicinių! – kurortą, priimti tokią TS-LKD, „sukramtyti ir nuryti“ jos vertybes –ne tik palaikymą tos pačios lyties partnerystėms,  kai kurių narkotikų dekriminalizavimui, bet ir tam, kad privatus operatorius perimtų valdyti Palangos baseiną, o „Pušynas“ būtų privatizuojamas, yra  tiesiog labai sunku ar neįmanoma.

„Pušyno“ istorija galutinai perpildė Palangos mero kantrybės taurę – jis to TS-LKD vadovybei neatleis.

Bet ir... neskubės prisijungti prie Sauliaus Skvernelio ir jo bendražygių kuriamos partijos „Vardan Lietuvos“, nors apie tai šneka kiekviena česnakų ir svogūnų prekiautoja kurorto turguje.

Sutapimas ar ne, bet S. Skvernelio partijos steigiamasis suvažiavimas įvyks sausio pabaigoje Palangoje.

O Saulius Skvernelis neslepia – Šarūną Vaitkų laiko savo draugu. 

Toli gražu ne visiems tai pavyksta.

Būtų „bomba“, jeigu ir Palangos meras prisijungtų – su visu ar didžiąja TS-LKD Palangos skyriaus dalimi prie naujosios partijos, ar ne?

Bet lažinuosi: Š. Vaitkus kol kas niekur neskuba ir „branginasi“ – gi nežinia, kaip Seimas nuspręs dėl tiesioginių mero rinkimų, koks bus mero vaidmuo Tarybose nuo 2023-ųjų?

Turbūt ir mintis steigti savo visuomeninį rinkimų komitetą (Druskininkų mero variantas) nėra be ydų – gi  dabartinis Seimas, kalbama, turi minčių apriboti jų dygimą prieš būsimus savivaldybių Tarybų rinkimus.

Kaip konservatorius, Šarūnas Vaitkus savo žvaigždės valandos sulauks, jeigu tinkamai išlauks – itin liberali vertybinė poltika, vanagiška užsienio politika konservatoriams atsirūgs Seimo rinkimuose 2024 metais.

Akivaizdu, kad į juos konservatoriai „dreifuos“ su itin nedideliu palaikymu, „išsibarsčiusiu“ kabinetu, ir...ar apskritai, ar jie bus dar valdžioje prieš rinkimus?

Po 2024 metų Seimo rinkimų, jau 2025-aisiais, pasikeis ir TS-LKD pirmininkas – Gabrielius Landsbergis pagal partijos statutą negalės daugiau būti renkamas kitai pirmininko kadencijai.

Nesu tikras, kad jis iki tol išliks partijos lyderiu.

Kas imsis atsakomybės už TS-LKD, kas ją gebės suvienyti, jeigu partija į Seimo rinkimus eis silpna ir susiskaldžiusi? Dar vienas konservatorių liberalas?

Nereikia būti toliaregiu – TS-LKD krikdemiškas sparnas nesudėjo ginklų. Tai jau sakiau savo ankstesniuose komentaruose.

Bet Žygimanto Paviliono, „patrolinto“ Kremliaus juokdario ir savųjų, jau nebus.

Laurynas Kasčiūnas, krikdemų „buldogas“, matyt, nuo šiol bus vadinamas „asilu“: konservatorius Seimo posėdžio metu metų gale neatlaikė ir kolegai Remigijui Žemaitaičiui rėžė: „Uždaryk burną savo, gerai, asile!“ Oi, Laurynai.

Paulius Saudargas – pernelyg tylus.

Kiti – pernelyg nežinomi, be įdirbio ir reikiamo pasitikėjimo.

Vadinasi, gali būti ieškoma trečio varianto – taikdario, ne vilniečio, įrodžiusio savo lyderystę regione ir asmeniniame gyvenime.

Tam puikiai tinka Šarūnas Vaitkus, kurį, kaip jau rašiau anksčiau, ir prie žaizdos gali pridėti – pagysi, ir kuriam gali leisti vaikui galvytę paglostyti – tas juoksis, ir leisti pas šimtametę senelę statybiniu keltu į trečią aukštą pakilti, ir senolė iki gyvenimo galo vapės, kad Palangos meras – pats geriausias, o kaip vyras – pats gražiausias.

Spėju, kad ir pats Šarūnas tokią mintelę  dėl savo ateities partijoje retsykiais „paaudžia.“

Tik, žinoma, jis turėtų tapti dar matomesnis – visoje Lietuvoje.

„Pušynas“ – ta raketa, kuria jis gali labai toli skristi.

Paklaustas dėl savo ateities planų, Š. Vaitkus, žinoma, kukliai pasakytų: „Nespėliokime. Dar labai toli iki rinkimų. Gi žinote: „Žmogus planuoja, o Dievas juokiasi.“

Aha, taip.

Pagyvensime ir pamatysime, kas buvo grūdai, o kas – pelai.

Visgi esu už evoliuciją, o ne už revoliuciją.

Visiems – sveikų, įdomių Naujųjų metų, taikos. 2022-ieji bus labai įdomūs.

 

 

 

 

 

Jūsų komentaras:

RU placdarmas 2022-01-06 07:21 (IP: 162.158.134.95)
Prieš sapaliodami politinėmis temomis ateikite pasitarti į buvusi tremtinių Navickų "Pušyną". Jis, Šarūnėlio komandos dėka, virto puikiu mūsų atramos tašku villacomfort. Vladyka Vladimirovas iš Kaliningrado sveikina visą šaunią infiltrato komandą.

Bet galima pakeisti statutą, ir bus amžinai - patriarchas 2 2022-01-02 21:18 (IP: 162.158.114.195)
„Po 2024 metų Seimo rinkimų, jau 2025-aisiais, pasikeis ir TS-LKD pirmininkas – Gabrielius Landsbergis pagal partijos statutą negalės daugiau būti renkamas kitai pirmininko kadencijai.“

Julius 2021-12-31 09:56 (IP: 141.101.104.132)
Visai teisyngai parasyta.

tja 2021-12-30 18:19 (IP: 162.158.203.38)
eilinis pamfletas arba ode karaliukui. cia lyg tas pitonas KA is mauglio pasakos, kur hipnotizavo bezdziones.. :)))) Zodziu, ir tai vadinasi laisva ir nepriklausoma ziniasklaida! Neimsiu cia spelioti, koki sis laikrastukas (jei ji tokiu galima butu pavadinti) interesa turi taip beatodairiskai liaupsindamas Vaitku, bet protaujantys zmones tegul pasidaro patys isvadas, o kas jau tu uzhipnotizuotu bezdzioneliu vietoj, tiems taip ar taip jau nebepadesi. :))

Taip pat skaitykite

Liepos 31 – rugpjūčio 21 dienomis jau keturioliktą vasarą iš eilės Palangos miesto gyventojus ir svečius kviečia muzikos festivalis „Pasaulio balsai“.


Ar buvote kada nors Skuode? Jei ne, verta į jį nukakti jau naujaisiais metais – yra ką jame pamatyti. O išgirdęs „Lietuvos pajūrio“ klausimą, koks yra gyvenimas ant pasaulio krašto, Skuode, jo meras Petras Pušinskas juokėsi: „Nejaučiame to. Mes kaip tik sakome, kad Lietuva  prasideda nuo Skuodo!“ Jis mielai atsakė į „Lietuvos pajūrio“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partnerio...


(R)evoliucija prasideda Palangoje?

Linas JEGELEVIČIUS, 2022 01 05 | Rubrika: Miestas

Palangoje niekada nebuvo nuobodu gyventi. Ach, užmirškite Palangos linksmybes ir puikybes – ne apie tai aš. Nuo pat XIX amžiaus pradžios, kai Mykolas Juozapas Tiškevičius 1824 metais nusipirko Palangą ir aplinkines valdas, iki 2021-ųjų pabaigos, kai Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, padedant visuomenei, surengė kryžiaus žygį prieš kitatikius savo paties partijoje, Tėvynės Sąjungoje-LKD.


Skiepijimas trečiąja, stiprinančiąja, COVID-19 vakcinos doze Palangoje prasideda šiandien – pirmieji ja skiepijami to pageidaujantys Palangos miesto globos namų gyventojai ir darbuotojai. „Kiti asmenys savarankiškai registruotis stiprinančiajai vakcinos dozei gali skambindami į Karštąją COVID-19 liniją tel. 1808 arba www.koronastop.lt “, – sakė Irma Babičaitė-Kučinskienė, Palangos miesto...


Palangoje prasideda viešbučio „Marriott“ statybos darbai

"Palangos tilto" informacija, 2021 06 17 | Rubrika: Miestas

Penktadienį, birželio 18 dieną, prasidės viešbučio „Marriott“ Palangoje statybos darbai – pirmuoju darbų etapu bus įrengiami pastato pamatai, atliekami kiti darbai. Pirmojo etapo darbus planuojama įgyvendinti iki metų pabaigos. 


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Lietuvos dailės muziejus gegužės 19-20 d. kviečia į Palangos gintaro muziejuje (Vytauto g. 17, Palanga) vyksiančius Klasikos sezono pradžios renginius. Lankytojų lauks naujausių knygų apie Baltijos gintarą pristatymai, įdomūs Dalios Kutraitės pokalbiai su naujausių knygų autoriais – istoriku Adomu Butrimu bei Gintaro muziejaus įkūrėju Romualdu Budriu, įvyks taikomojo meno darbų autorių...


Palangoje prasideda biokuro katilinės statybos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 08 04 | Rubrika: Miestas

Palanga dar šiais metais turės antrą biokuro katilinę – penktadienį UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorius Tomas Jurgutis ir UAB „Irdaiva“ Klaipėdos regiono direktorius Julius Ščerbakovas pasirašė sutartį, kuria rangovai įsipareigojo katilinės statybos darbus atlikti iki spalio 31 d.


Priejūrių dievai ir Baltijos Neptūnas šypsosi: „Tikro poeto, tikro menininko, asmenybės gyvenimas tik ir prasideda dialogais su duobkasiais. Baltieji sielos kūrybos šaltiniai į gyvuosius atiteka ir iš karsto“. Kad poetas Vytautas Brencius ruošiasi „išplaukti“ į Amžinąjį Vandenyną, ne tik aš savo „žuviška...


Dar balandį planuota, kad vėliausiai gegužę prie daugiabučio Žvejų g. 38 pradės triūsti statybininkai – turėjo prasidėti šio namo renovacija, kurią baigti planuota iki šių metų rugsėjo – spalio mėnesių. Jau ir liepa eina į pabaigą, o darbų pradžios bent jau iš išorės dar nematyti. Tačiau daugiabutį administruojančios bendrovės „Palangos butų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius