Rinkimai praėjo, jų nugalėtojai išgėrė šampaną, o agitacija dar bado akis

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015-03-12
Peržiūrėta
439
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rinkimai praėjo, jų nugalėtojai išgėrė šampaną, o agitacija dar bado akis

Nors nuo kovo 1-osios vykusių tiesioginių mero rinkimų bei rinkimų į savivaldybės Tarybą praėjo jau daugiau nei 10 dienų ir nugalėtojai jau seniai visiems aiškūs, nuo kai kurių politinei agitacijai numatytų stendų į palangiškius dar tebežvelgia kai kurių partijų plakatuose atspausti veidai, kviečiantys atiduoti už juos balsus. Kas tai – nepagarba rinkėjams ar patiems sau, o gal tiesiog netvarkingumas? Ir ar kas nors prižiūri bei reglamentuoja tokios „reklamos“ nukabinimą?

Skiria Savivaldybė
Per rinkimų kampaniją darbo turėjo ne tik žiniasklaida bei užsakomuosius tekstus rašantys žodžio meistrai. Dirbo išsijuosę fotografai, pas kuriuos būriais traukė į politinių partijų sąrašus įtraukti kandidatai į tarybų narius – šventiškai pasipuošę, šukuosenas laku sutvirtinę, it kokie vestuvininkai prieš fotosesijas. Sparčiai sukosi spausdinimo mašinos spaustuvėse, kurios karštligiškai per naktis spaudžia labai gražiai spalvotus plakatus su valdžion besiveržiančiųjų veidais. To darbo vaisiai paskui, kai jau galima pradėti rinkimų kampanijos vajų, kabo prieš rinkėjų akis specialiai tam skiriamose vietose.
Tokias vietas ir prieš šiuos rinkimus numatė Palangos miesto savivaldybės administracija. Iš viso jų per Palangą ir Šventąją buvo vienuolika. Palangoje bene ryškiausiai politinė agitacija (apie partijų būstines, didžiulius reklaminius tentus bei veidais ir vaizdais papuoštus automobilius ir sunkvežimius nekalbame) buvo matoma ant sunkiai beatmenamais laikais verslininkų Sakalauskų padovanotų ir „Felikso“ vėtrungėmis padabintų konstrukcijų.

Komisija rūpinasi viešomis vietomis
„Savivaldybė, kaip ir privalu, paskyrė viešas vietas politinei reklamai, o komisija savo ruožtu padalino po lygiai reklaminius plotus bei burtų keliu paskirstė, koks plotas kokiai partijai atitenka“, – paaiškino Palangos miesto savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Virgilijus Beržanskis.
Pasak jo, kaip ten talpinama politinė reklama yra pačių partijų reikalas. Komisija gi prižiūri, kad agitaciniai plakatai neatsirastų viešose vietose, kurios tam nėra skirtos. Tokių atvejų per šių rinkimų kampaniją pasitaikė ne vienas, ir praktiškai kiekviena partija gavo įspėjimus ne vietoje kabančią reklamą nukabinti.
Pabrėžtina, jog kalba eina tik apie viešas vietas. Kiekviena politinė partija gali vienokiu ar kitokiu būdu susitarti su fiziniais ar juridiniais asmenimis, kad šie leistų rinkimų agitaciją talpinti jiems priklausančiuose stenduose, vitrinose ar ant pastatų sienų.

Kiekvienos partijos garbės reikalas
„Kaip turėtų būti sutvarkytos viešos vietos, kuriose kabėjo rinkimų agitacija, griežto reglamentavimo nėra. Įstatyme yra numatyta prievolė politinėms partijoms nusiimti reklaminę medžiagą, bet nėra nurodyta laiko, per kurį tai privalu padaryti, taip pat nenumatytos sankcijos, jei to nepadaroma“, – sakė V. Beržanskis.
Jo nuomone, vietas politinei reklamai skyrusi Savivaldybė pati turėtų pareikalauti, kad politinė reklama bei agitacija rinkimams pasibaigus būtų nukabinta ir skirti tam tikrą laiką šiai prievolei įvykdyti.
Kita vertus, per atitinkamą laiką toji politinė reklama „apaugs“ renginių ir koncertų afišomis, tad išnyks savaime.
„Manau, kad kiekvienos rinkimuose dalyvavusios partijos garbės reikalas yra sutvarkyti jiems paskirtąją reklamos vietą ir nukabinti savo agitaciją“, – pasidalijo mintimis Palangos miesto savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas V. Beržanskis.

Vis dar tebeagituoja
Kovo 11 dieną pasivaikščiojome Vytauto gatve nuo Kęstučio g. iki Kurhauzo. Ir ne tik pasivaikščiojome, bet ir apžiūrėjome, kas vis dar tebesireklamuoja rinkimų agitacijai skirtose vietose (beje, su visa pagarba „Vandeniui“ privalu pastebėti, kad jo afišų klijuotojai, matyt, įstatymų neskaito, nes pačiame rinkimų kampanijos įkarštyje partijoms skirtuose šviežiai supjaustytomis DSP plokštėmis tebekvepiančiose vietose kabino koncertų afišas).
Ant reklaminio stulpo prie Darbo biržos pastato vis dar galima išvysti visą Lietuvos centro partijos jungtinį sąrašą „Už Palangą“ in corpore. Kitoje stulpo pusėje balsuoti už Palangos liberalus – ir viskas bus dar geriau – tebeagituoja septyni jauni bendrapartiečiai. Iš jų pirmininko Arūno Štaro plakato beliko draiskana su viltinguoju šūkiu, užrašu „rūnas Štaras“ ir vienu buvusio kandidato į merus švarkuotu pečiu.
Visas A. Štaras, mero patarėja Karolina Kubeldzienė su vicemeru Sauliumi Sime bei dar keturi liberalai puikuojasi prie Vytauto ir Gintaro gatvių kampo. Puikuojasi kartu su koncertų afišomis, labai dideliu ir gražiu buvusios kandidatės į mero postą Elenos Kuznecovos atvaizdu bei jos atstovaujamos Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus rinkimų sąrašu, vedamu Dano Palucko.
Prie Jūratės ir Vytauto gatvių sankryžos į susitikimą vasario 25 dieną tebekviečia centristė Audronė Čekauskienė, Kretingos ir Vytauto gatvių kampe palangiškiams meiliai ir liberaliai tebesišypso Jonas ir Eugenijus Simučiai, prie Kurhauzo iš aukšto į visus tebežvelgia tie patys, kaip ir prie Gintaro g., socialdemokratai...
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo rugpjūčio 6 d., ketvirtadienio, A. Mončio muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) veiks vizualaus meno kūrėjo, Nacionalinės premijos laureato Kęstučio Grigaliūno kūrybos paroda „Iškabink akį tam, kas atsimena praeitį... ir abi akis tam, kuris ją pamiršta“.


Tai, dėl ko niekam nekilo abejonių, buvo patvirtinta šį sekmadienį - Vladimiras Putinas dar šešerius metus bus Rusijos prezidentu. Pirmą kartą šalies vadovo rinkimus Putinas laimėjo dar 2000 metais. Iliustracijai, kiek laiko praėjo nuo tos dienos, galima pasitelkti tokius pavyzdžius - tais metais pirmą kartą rinkoje pasirodė populiarusis mobiliojo telefono modelis...


Prieš šventes visi puošia ne tik savo namus, bet nori, jog švenčių nuotaika vyrautų ir jų darbo vietose, tad įstaigų darbuotojai belaukdami švenčių neretai parodo neeilinį savo kūrybiškumą. Belaukdami artėjančių švenčių aplankėme keletą įstaigų, kurios, beje, dalyvavo ir Palangos miesto savivaldybės paskelbtame gražiausio šventinio...


Azarto mėgėjų rinkimai nenuvils  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2016 01 21 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ateinantį rudenį palangiškių laukia kaip niekada įdomūs ir azartiški Seimo rinkimai.


Nors nuo kovo 1-osios vykusių tiesioginių mero rinkimų bei rinkimų į savivaldybės Tarybą praėjo jau daugiau nei 10 dienų ir nugalėtojai jau seniai visiems aiškūs, nuo kai kurių politinei agitacijai numatytų stendų į palangiškius dar tebežvelgia kai kurių partijų plakatuose atspausti veidai, kviečiantys atiduoti už juos balsus. Kas tai – nepagarba rinkėjams ar patiems sau...


Ilgasis šv. Kalėdų savaitgalis praėjo ramiai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 12 29 | Rubrika: Miestas

Šių metų šv. Kalėdų šventės padovanojo kaip reta ilgą savaitgalį – net penkias išeigines dienas. Kol visa Lietuva ir, žinoma, Palanga šventė, specialiosios tarnybos dirbo. Tačiau mūsų mieste palangiškių saugumu ir sveikata besirūpinančių tarnybų atstovai minėjo, jog nors ir ilgos, šventės buvo gana ramios.


Apdovanoti gražiausių papuošimų nugalėtojai

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 01 12 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį A.Mončio namuose-muziejuje susirinko būrys palangiškių, dalyvavusių gražiausio Šv.Kalėdų ir Naujųjų metų šventinio papuošimo konkurse. Kaip teigė komisijos pirmininkas, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Svajūnas Bradūnas, išrinkti pačius gražiausius komisijai buvo išties sunku, nes jie buvo vienas už kitą gražesni, tačiau galiausiai tai pavyko ir visi...


Pristatyta knyga „Pakelti akis“

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 17 | Rubrika: Miestas

Praėjusio antradienio vakare Palangos viešojoje bibliotekoje susirinko gausus būrys žmonių, norinčių pasidžiaugti ir pasveikinti naujos knygos „Pakelti akis“ kūrėjus. Tai knyga, kurioje nuoširdžiais pokalbiais ir atsiminimais atkuriamas Juknaičių gyvenvietės kūrimas ir vystymas. Malonus susitikimas dar kartą sužadino norą prisiminti tai, kas buvo svarbiausia, taip pat padėkoti už...


Bibliotekoje – knygos „Pakelti akis“ pristatymas

„Palangos tilto“ informacija, 2010 04 10 | Rubrika: Miestas

Artėjantį antradienį, balandžio 13-ąją, 18 valandą Viešojoje bibliotekoje bus pristatyta daugelio autorių išpuoselėta ir nuostabių prisiminimų kupina knyga „Pakelti akis“, pasakojanti apie Juknaičių gyvenvietės kūrimąsi ir vystymąsi.


Gintaro muziejuje pagerbti šventinės puošybos nugalėtojai

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniąją metų dieną Gintaro muziejuje pagerbti šventinės puošybos konkurso nugalėtojai. Pirmųjų vietų laimėtojai  apdovanoti Palangos miesto savivaldybės įsteigtomis dovanomis, kiti dalyvavusieji – padėkos raštais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius