Romas Kisielis iš Palangos „Vandenio“: „Žinomi atlikėjai – žvaigždės žiūrovui, bet ne man“

Palangos tiltas, 2020-01-16
Peržiūrėta
2541
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pažinodamas tiek didžiųjų Lietuvos pop scenos žvaigždžių, Romas Kisielis, Palangos muzikinio klubo „Vandenis“ vadovas, galėtų kiekvieną savaitgalį leisti „tūsuose“ ir pristatymuose, tačiau senas muzikos industrijos vilkas mieliau renkasi ramų poilsį savo sodyboje Kretingoje. „Nebijau ir ant žirgo užlipti (juos du laiko – L. J.), nors jojimas didesnį malonumą teikia mano vaikams, be to dar laikome tris šunis ir vieną triušį. Gyvenu tarp Palangos ir sodybos,“ – sakė 55-erių R. Kisielis. Jis mielai sutiko kavos puodeliui susėsti su žurnalu „Lietuvos pajūris“, kuris į atskirą žurnalą išaugo kaip buvęs „Palangos tilto“ priedas.
– Tai jūs – netradicinis. „Sukatės“ populiariosios muzikos pasaulyje, o gyvenate ramiai...
– (Šypteli) Aš gyvenime jau visko mačiau – kaip jūs sakote, „tūsų“, skambių renginių. Mano sodyba darbui netrukdo – gi žmonės keliaudami šiais laikais nuvažiuoja ne vieną kilometrą, į darbą – taip pat... O aš viso labo tik septynis (kilometrus). Bet ramybės laikui bėgant norisi labiau.
– Jūs 23 metus dirbote legendiniame kurorto muzikos klube „Anapilis“, jau 15 metų vadovaujate „Vandeniui.“ Ar yra žvaigždžių, kurių mobilaus telefono vis dar neturite?
– (Pauzė) Kas yra žvaigždės?
– Kitaip paklausiu: o kas jums yra žvaigždė?
– Nežinau, nebūsiu objektyvus atsakydamas... Aš į visus atlikėjus, nepaisant jų žinomumo, žiūriu vienodai – kaip į kolegas. Jie – mano darbdaviai, aš – jų. Todėl tie žmonės, kurie daugeliui atrodo kaip žvaigždės, man jau seniai tokie nėra. Bet man patinka Eduardo Kaniavos žodžiai: „Žvaigždės krenta, kai jų nerodo per televiziją.“
Būsiu atviras: turime „masę“ dirbtinai sukurtų žvaigždžių. Trukčioju pečiais, kai žiniasklaida rašo, kad kokiai nors gražuolei trūko krūties implantas, o ją vadina „gerai žinoma“. Klausiu: kuo ji dar be to implanto yra žinoma?... Kad kieno nors šeimoje atsirado naujas šuniukas, ir apie tai parašo pirmuosiuose puslapiuose – iš tos pačios „operos“... Jeigu tai žvaigždės, tuomet mes visi gyvename danguje.
– Neseniai žiūrėjau pokalbį su vienu LATGA vadovų. Anot jo, Lietuvoje yra trys tūkstančiai dainininkų, save vadinančių atlikėjais ir iš to valgančių duoną. Ne per daug Lietuvai?
– Priklauso nuo to, kaip žiūrėsi... Jūs ar aš galime parašyti porą posmų ir prašyti LATGA, kad jus registruotų. Tas pats ir su kiekviena melodija. Būkime geranoriški: kuo daugiau – tuo didesnis pasirinkimas. Ar tie kūrinukai kokybiški? Čia – kitas klausimas.
– Ar kviečiate į „Vandenį“ atlikėjus, kurių televizija neparodo kiekvieną mėnesį?
– (Pauzė) Yra tokių, bet jų – nedaug. „Vandenis“ nėra naujų talentų ieškojimo šou ar kalvė ar labdaros organizacija, kad galėtumėme labai eksperimentuoti ar rizikuoti. Tai – verslas.
Ir mano, ir kiekvieno atlikėjo tikslas tas pats: kad į koncertą ateitų kuo daugiau žmonių. Televizija tam tikrai netrukdo. Tačiau yra ir neformato, tiesa, nedaug: atlikėjų ar grupių, kurių televizija nerodo ar beveik nerodo, nors jie – talentingi, įdomūs. Tuo atžvilgiu mane, pavyzdžiui, nuoširdžiai nustebino jaunieji rokeriai iš Šiaulių – jų grupė „Colours of Bubbles“ tikrai yra verta dėmesio. Atvirai kalbant, jie Palangos žiūrovui nebuvo labai įdomūs, tačiau tuomet mąstai – jog norisi truputį ir skonį Palangos žiūrovų lavinti. Nors... Labai retai į Palangą kas nors atvažiuoja dėl koncerto. Čia atvažiuojama dėl kitų dalykų – jūros, atmosferos...
– Vadinasi, rizikuojate, kai į „Vandenį“ kviečiate įdomius, bet televizijos nerodomus atlikėjus? Gi mažai kas ateis į tokį renginį...
– Tokia tikimybė visada yra. Atvirai pasakius, nuolat tenka galvoti: ar tą atlikėją kviečiu, ar tinkama data, ar bus žmonių. Aš niekada neturiu teigiamų atsakymų (į šiuos klausimus). Tik vieninteliam Andriui Mamontovui galiu pasakyti: „Į tavo koncertą, nesvarbu, ar jis vyks pirmadienį, ar šeštadienį, susirinks pilna salė.“ Tik kad Andrius koncertuoja mažai. Man tikrai apmaudu, kai matau, jog atlikėjas yra tikrai geras, tačiau (yra) ne toks žinomas ir į jo koncertą žmonės neateina.
– O ar pasitaiko, kad į kitų A kalibro Lietuvos žvaigždžių koncertus nesusirenka žmonės?...
– Visaip būna. Be to, ne visos A kalibro žvaigždės važiuoja į „Vandenį.“ Tiesa, tokių (nevažiuojančiųjų) – nedaug. „Vandeny“ telpa šimtas žmonių, joms tiek – per mažai. Ne paslaptis: kiti orientuojasi į dideles arenas ar miestų šventes, kur honorarai gali būti ohoho.
– Bet A kalibro žvaigždė Donatas Montvydas – išimtis, ar ne? Jis pripildo iki lubų „Žalgirio“ areną ir „Vandenyje“ nekart šiais metais dukart per savaitę koncertavo.
– Taip, jis iš tokių. Donatas labai įdomus, jam miela matyti žiūrovų akis mažame klube kaip mūsų, o ne blykstes ir video kamerų „akis“ didelėje arenoje.
– Žinoma, jūsų ilgalaikė pažintis su dauguma atlikėjų – irgi faktorius juos atviliojant į Palangą?
– Neslėpsiu, taip. Bet man laurų nereikia. Daugelis važiuoja į „Vandenį“ nes jame šauni publika, geras garsas, priėmimas, geri mūsų santykiai. Su kai kuriais atlikėjais per daugelį metų tapau draugais. Tarkime, su Kostu Smoriginu, Gyčiu Paškevičiumi, Olegu Ditkovsiu su Neda. Tai – tik keletas pavardžių. Labai artimas mano draugas buvo, amžiną atilsį jam, Vytautas Kernagis...
– Neabejoju, kad susiduriate ir su įnoringais atlikėjais. Kiek jūs juos priverčiate žaisti pagal jūsų žaidimo taisykles? O nusilenkti jiems taip pat galite?
– (Pauzė) Nepatikėsite: neturiu nė vieno įnoringo...
– Visiems aplaužėte ragus?
– Nežinau, ar aplaužiau. Gal... Gal svarbiau mums yra tarpusavio pagarba ir supratimas? Tikrai manęs niekas nešokdina. Nors, taip, kiti man pasako: „Su tuo ar ta sunku yra dirbti...“ O atlikėjų, patikėkite, esu matęs ir matau labai įvairių: ir savų, ir iš Kauno džiazo festivalio, ir užsieniečių... Ir labai aukšto lygio, ir tik lipančiųjų ant didžiosios scenos.
Žinoma, tam tikri atlikėjų pageidavimai yra bendri. Tarkime, atskiras kambarėlis pasiruošiant pasirodymui, vienas, keli buteliukai vandens, ar ne tik, užkandžiai... Džiaugiuosi, kad dėl mūsų įrangos nesame sulaukę pretenzijų.
Kai kurių pageidavimai man atrodo pertekliniai, su pretenzija, tada tiesiai sakau: „Į Palangą, į „Vandenį“ atvažiuojate, o ne į...“
Turime „Vandenyje“ ir kambariuką, kuriame atlikėjams galima permiegoti. Kai kurie ir pietus nemokamus gauna. Bet šito geriau nerašyk (šypteli) – kiti įsižeis (juokiasi)...
– Kokia jūsų verslo matematika? Nepykite: įlįsiu į jūsų kišenę: jeigu yra šimtas vietų, o bilietai po 20 eurų, vadinasi bendros pajamos – 2 000 eurų. Kaip dalijatės?
– (Pauzė) Ot, į šį klausimą aš neatsakysiu, gerai? (šypteli).
– Paklausiu kitaip: ar proporcijos skiriasi su kiekvienu atlikėju?..
– (Atsidūsta) Kada mes, lietuviai, baigsime skaičiuoti svetimus pinigus?
– Gi įdomu skaitytojui..
– Iš esmės kalbant, visi atlikėjai dirba tomis pačiomis ar panašiomis sąlygomis. Jeigu atlikėjai į Palangą važiuoja, vadinasi, tos sąlygos, kurias jie turi, tenkina juos. Patikėkite, sulaukiu labai daug pasiūlymų leisti koncertuoti „Vandenyje.“ Iš užsieniečių taip pat.
Kas jus erzina?
– Nėra lengva mane suerzinti. Bet mane erzina, kai kas nors pas pasako: „Ko gi ten pas tave eiti? Gi visi tie patys „sukasi“ metų metais...“ Tuomet klausiu: „Palauk, o kada pats paskutinį kartą buvai „Vandenyje“? O naujo atlikėjo koncerte – net ne Palangoje – kada buvai?“ Tyli. Man dėl to pikta.
Jums tenka kilni misija – lavinti žiūrovų muzikinį skonį, bet jūs – ir verslininkas, turite uždirbti. Lengva rasti aukso vidurį?
– Ne, nelengva. Katės maiše neperku, bet įdomiam atlikėjui ar grupei šansą stengiuosi suteikti. Uždirbti visada siekiu – kitaip kokia prasmė dirbti? Ką kviečiu ir kokios muzikos man tenka pačiam klausytis klube, nebūtinai atitinka mano muzikinį skonį. Ir jūs, redaktorius, gi esate parašęs, kad straipsnių autorių nuomonė nebūtinai atspindi redakcijos nuomonę, ar ne?
– Taip.
– Taigi. Pasakysiu, kas „neina“ ar sunkiai „eina“ Palangoje. Tai – džiazas ir bliuzas. Jie sunkiai kelią visoje Lietuvoje skinasi, nors Lietuvoje yra penki ar šeši rimti džiazo festivaliai. Kiti į juos eina pasižiūrėti, su kuo sėdėjo Andrius Tapinas ar kokią suknelę vilkėjo kokia nors mergina iš televizijos. Kitiems tiesiog patiems svarbu dideliuose renginiuose ir tokiuose festivaliuose sušmėžuoti. Bet muzika keičiasi – tokios muzikos, kokią dabar atlieka, tarkime Donatas Montvydas ar Mantas Jankavičius, prieš 25 metus tiesiog nebuvo.
Kartais publika – nenuspėjama. Rodos, geras atlikėjas, kaip kad tokie fantastiški prancūzai, kurie vasarą „Vandenyje“ koncertavo, o atėjo saujelė žiūrovų. Kodėl? Negi mums, lietuviams, jau viskas taip pažįstama, jau viską matėme? Neslėpsiu: kartais man būna apmaudu...
Bet gal toks pats gyvenimas? Juk vieni nori Lukiškių aikštėje matyti Vytį, kiti – modernų paminkliuką. O, žiūrėk, kam tai nepatinka – šliūkšt, dažais aplieja. O gal jau pats pasenau? Bet smagu, kad „Vandenis“ šiandien yra – toks, koks yra...

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ateinančių metų pradžioje kino teatruose pasirodys dabar Šventojoje gyvenančio scenaristo-režisieriaus Ruslano Abdulajevo kriminalinis trileris „Tu mano deimantas“.


Atostogos baigėsi. Pirmadienį ryškiausios Lietuvos krepšinio žvaigždės renkasi Palangoje. 


Nuo birželio 1 dienos visi palangiškiai, kaip ir bet kurios kitos savivaldybės gyventojai, sulaukę 16 metų, yra kviečiami savarankiškai registruotis skiepui nuo koronaviruso. Žinomi kurorto žmonės ragina pasinaudoti tokia galimybe ir pasiskiepyti. „Kuo daugiau žmonių kuo greičiau tai padarys, tuo sparčiau grįšime į iki pandemijos buvusias gyvenimo vėžes“, – sakė...


Vestuvės – stebuklinga šventė. Kartais, kai du visai nesuderinami žmonės nusprendžia būti kartu. Bet jeigu jie dar sugeba kartu išgyventi 25 metus, tai prilygsta vienam iš pasaulio stebuklų. Atnaujintame šou bus visko! Smagūs, nepakartojami ir fantastiški šventės atlikėjai „Žemaitukai“ dainos, šokiai ir juokas iki pat...


Liepos 13-22 dienomis jaunieji atlikėjai, tarp jų ir palangiškis Kristupas Kerulis, vyks į Baltarusiją, kur jų atliekamus kūrinius išgirs 27 šalių žiūrovai, o jų atlikimą vertins muzikos pasaulio profesionalai.


Pažinodamas tiek didžiųjų Lietuvos pop scenos žvaigždžių, Romas Kisielis, Palangos muzikinio klubo „Vandenis“ vadovas, galėtų kiekvieną savaitgalį leisti „tūsuose“ ir pristatymuose, tačiau senas muzikos industrijos vilkas mieliau renkasi ramų poilsį savo sodyboje Kretingoje. „Nebijau ir ant žirgo užlipti (juos du laiko – L. J.), nors jojimas didesnį malonumą...


Vasario 15 dieną Kelmės Algirdo Lipeikos meno mokykloje vyko IV respublikinis kamerinių instrumentinių ansamblių konkursas „Karamelė“. Konkurse dalyvavo 50 ansamblių iš 14 šalies muzikos ir meno mokyklų. Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos jaunieji atlikėjai konkurso perklausose pasirodė puikiai.   


Penktadienį gražia švente, pavadinta „Metų laikai“, Palangos socialinių paslaugų centro darbuotojai visą bendruomenę pakvietė drauge paminėti Tarptautinę neįgaliųjų dieną, kuri organizuota Kurhauzo koncertų salėje. Emocinga šventė, kurioje koncertavo žymūs Lietuvos atlikėjai, nepaliko abejingų.


Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki vieno didžiausių šių metų sporto įvykių – Europos futbolo čempionato – pradžios, Lietuvos pramogų ir sporto pasaulio žvaigždės dalinasi savo prognozėmis, kas, jų manymu, turėtų triumfuoti šiose pirmenybėse. Prizas už teisingą spėjimą, daugiau nei įspūdingas – vienas milijonas eurų.


Kalnai šiukšlių, prišnerkštos ir sudergtos kopos, muštynės, kurias ne visada laiku „užgesindavo“ renginiui samdytų apsaugos darbuotojų armija, tualetų trūkumas ir organizaciniai nesklandumai - didžiausio jaunimo susidomėjimo šią vasarą sulaukusio renginio – DJ Tiesto koncerto paplūdimyje – spalvos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius