Savaitgalį skambėjo ne tik J. Basanavičiaus gatvės dainos, bet ir klasikinė muzika

Žygimantas MITKUS, 2015-06-29
Peržiūrėta
486
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savaitgalį skambėjo ne tik J. Basanavičiaus gatvės dainos, bet ir klasikinė muzika

Birželio 25-27 dienomis Lietuvos pajūryje vyko tradicija tapęs tarptautinis meno festivalis „Open sea“ („Atvira jūra“). Festivalis poilsiautojus pasitiko jau ketvirtą kartą, o šiemet – net du kartus didesniu repertuaru nei pernai. Meno festivalis vyksta ne tik Palangoje: panašaus formato renginiai – klasikinės muzikos koncertai – organizuojami ir kituose jūrą turinčiuose miestuose, pavyzdžiui, Italijoje, Vokietijoje, JAV bei kitur, tačiau nepriklausomai nuo festivalio vietos, Palanga lieka projekto lopšiu, nes būtent čia kiekvienais metais susirenka šios idėjos iniciatoriai.
Ketvirtadienį, birželio 25 dieną, viešbutyje „Auska“ įvyko iškilminga festivalio „Open sea“ atidarymo ceremonija, kurios metu atidaryta ir iki vasaros pabaigos bus eksponuojama Nedeždos Vinničenko darbų paroda ir tik kartą viešai eksponuoti palangiškio dailininko Mariaus Kavolio darbai.
Festivalio metu net keliskart skirtingą programą klausytojams pateikė profesionalią akademinę muziką atliekantis kamerinis orkestras „NIKO“ (naujų idėjų kamerinis orkestras), dainavo iš Londono Karališkojo teatro atvykusi mecosopranas Justina Gringytė, griežė smuikininkas Mikhail Simonian, baritonas iš Maskvos Leonid Bakhtalin, skambėjo ir kitų muzikantų atliekami kūriniai. Nors didžioji renginio programos dalis vyko viloje „Auska“, įspūdingi užsienio bei Lietuvos atlikėjų koncertai festivalio dalyvius džiugino ir kitur, net Klaipėdos bažnyčioje ir Palangos Kurhauze.
Šiemet festivalyje pasirodė 15 atlikėjų. Organizatoriai pabrėžia, kad pagrindiniai atlikėjai – tarptautinių klasikinės muzikos konkursų laureatai iš Lietuvos ir Rusijos.
„Ilgainiui supratome, kad festivalio formatas – naudingas Palangai kaip kurortui, – pasakojo festivalio organizatorius V. Baranauskas. – Norisi tikėti, kad šis renginys gyvuos ir toliau, o Palangoje skambės ne tik J. Basanavičiaus gatvės dainos, bet ir klasikinė muzika – rimta, atliekama rimtų atlikėjų“.
Festivalio globėjas, aktorius Juozas Budraitis teigė, jog kasmet augantis festivalis „Open sea“ kuria prasmingą kultūrinę atsvarą įprastai pajūrio kurorto zonai, o poilsiautojai, pabuvę triukšmingose Palangos kavinėse, klausydami gyvos instrumentinės ir klasikinės muzikos garsų, atras sielos džiaugsmą, o klasikinės muzikos ir meno festivalis padės pajusti tikrąją pajūrio dvasią: „Mano tikslas – kad Palangoje būtų kuo daugiau įvairios muzikos, kuri, kaip ir festivalyje, spindėtų įvairiomis spalvomis. „Open sea“ vyksta jau ketvirtą kartą, o tai įrodo, kad galime plėstis“.
Renginio metu muzikos garsai pasklido po visa miestą: birželio 26 d., penktadienį, vienas koncertų vyko Palangos vaikų sanatorijoje „Gintaras“, birželio 27 d., šeštadienį – įspūdingo grožio Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje, o Palangos Kurhauze birželio 26 ir 27 dienomis įvyko net du koncertai. Jų metu skambėjo žymūs J. S. Bacho, F. Schuberto, A. Vivaldi, G. F. Handelio ir kitų klasikos kompozitorių kūriniai, atliekami garsių muzikantų iš Lietuvos bei užsienio.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Netrukus prasidės Bangų g. šaligatvio ir gatvės rekonstrukcija. Darbai čia užvirs jau kitą savaitę – pirmiausia bus sutvarkyta šaligatvio danga vienoje Bangų g. pusėje. Pėstiesiems skirtos dalies atkarpoje nuo Klaipėdos pl. iki Vytauto g. senoji danga bus pakeista naujomis trinkelėmis, įrengtas dviračių takas.


Jurbarke skambėjo palangiškių dainos

"Palangos tilto" redakcija, 2019 12 05 | Rubrika: Miestas

Paskutinį rudens savaitgalį Palangos kultūros ir jaunimo centro moterų vokalinis ansamblis “Guboja” ir Jūros šaulių vyrų choras, vadovaujamas Rimgaudo Juozapavičiaus, keliavo į Jurbarką. Šio miesto kultūros centro moterų choro “Lelija” vadovė Dalė Jonušauskienė pakvietė kolektyvus į chorinės muzikos šventę “Susitikimas dainoje”...


Šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 19 | Rubrika: Kultūra

15-asis šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“ pradeda kelionę 15-ojo Klaipėdos koncertų salės gimtadienio link. Koncertų salė 2020 metų balandžio 1-ąją minės 15-os metų veiklos sukaktį. Viso koncertinio sezono metu ji bus pažymima pačiomis įdomiausiomis ir vertingiausiomis meninėmis programomis. Rugsėjo 20–spalio 9 dienomis Klaipėdą drebins įdomiausių...


Šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 19 | Rubrika: Verslas pinigai

15-asis šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“ pradeda kelionę 15-ojo Klaipėdos koncertų salės gimtadienio link. Koncertų salė 2020 metų balandžio 1-ąją minės 15-os metų veiklos sukaktį. Viso koncertinio sezono metu ji bus pažymima pačiomis įdomiausiomis ir vertingiausiomis meninėmis programomis. Rugsėjo 20–spalio 9 dienomis Klaipėdą drebins įdomiausių...


Sekmadienį Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčioje skambėjo ne tik malda, bet ir muzika – į klasikinės muzikos koncertą bendruomenę pakvietė Ramunė Bučniūtė (smuikas bei vokalas) ir Dailė Docienė (arfa).


Antradienį, gegužės 31 dieną, Palangos miesto savivaldybėje viešėjo bei su miesto vadovais susitiko Gruzijos technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro studentai, kurie Gruzijoje studijuoja lietuvių kalbą. Viešnagės Lietuvoje metu studentus lydi minėto universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovas profesorius Vidas Kavaliauskas.


Birželio 25-27 dienomis Lietuvos pajūryje vyko tradicija tapęs tarptautinis meno festivalis „Open sea“ („Atvira jūra“). Festivalis poilsiautojus pasitiko jau ketvirtą kartą, o šiemet – net du kartus didesniu repertuaru nei pernai. Meno festivalis vyksta ne tik Palangoje: panašaus formato renginiai – klasikinės muzikos koncertai –...


Ant Naglio kalno skambėjo dainos ir legendos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 03 30 | Rubrika: Miestas

Šeštadienio popietę pro Naglio kalną eidami ar dviračiais važiuodami palangiškiai ir miesto svečiai nustebę sustodavo ir skubėdavo kopti į patį kalną, mat nuo jo skambėjo muzika, dainos ir legendos. Čia į „Palangos dienų 2015“ renginių pynę įsiliejęs folkloro ansamblis „Mėguva“ sukvietė svečius pažiūrėti programos „Naglio kalno...


Šį savaitgalį Palangoje ne tik skambėjo varinių pučiamųjų muzika bei vyko tarptautinė konferencija „Nauji vėjai“, sukvietusi šios srities ekspertus ir muzikantus iš daugybės šalių, bet ir žengtas žingsnis link galimybės didžiausiame šalies kurorte 2019–2020 m. surengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą – penktadienį tarp...


Ant Birutės kalno – lietuviškos ir latviškos dainos

"Palangos tilto" informacija, 2013 10 21 | Rubrika: Miestas

Sekmadienio pavakare nuo Birutės kalno plačiai skambėjo lietuvių ir latvių kalbomis atliekamos dainos. Čia Klaipėdos apskrities latvių asociacijos „Atpūta“ kvietimu rinkosi tie, kas norėjo paminėti baltų vienybės ir Latvijos Nepriklausomybės šventę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius