Savaitgalį Vilniuje vyks Baltijos šalių studentų dainų šventė

Palangos tiltas, 2022-06-14
Peržiūrėta
1564
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savaitgalį Vilniuje vyks Baltijos šalių studentų dainų šventė

Į Vilnių grįžta Dainų šventės dvasia: sostinėje vyks studentų dainų ir šokių šventė „Gaudeamus“. Net trys tūkstančiai Baltijos šalių studentų birželio 17–19 d. sudrebins Vilnių chorinės muzikos, liaudiškų šokių ir pučiamųjų instrumentų orkestrų pasirodymais. Birželio 19 d. 17 val. šventę vainikuos Didysis „Gaudeamus“ koncertas Kalnų parke. 

Šiųmečio, jau devyniolikto, kas ketverius metus Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje rengiamo studentų festivalio šūkis – „Karta 3000!“. Šventės dalyviai atstovauja pirmajai kartai studentų, gimusių ir užaugusių trečiąjį mūsų eros tūkstantmetį. 

„Džiaugiamės, kad „Gaudeamus“ vėl grįžo į Lietuvą ir vėl suburs trijų Baltijos valstybių studentus. Muzika augina vienybės jausmą, kuris visada jungė mūsų šalis ir kuris ypač svarbus dabar, pasikeitusiame pasaulyje. Šis festivalis yra Baltijos šalių jaunimo stiprybės, susitelkimo ir veržlumo simbolis ir kartu priminimas, kad esame jėga, stiprus kumštis“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. 

Šventiniai „Gaudeamus“ renginiai vyks Vilniaus rotušės aikštėje, Šv. Jonų bažnyčioje, Kalnų parke – per 1500 choristų, 900 šokėjų, 400 pučiamųjų ir liaudies instrumentų orkestrų muzikantų – iš viso per 3 tūkst. dalyvių – iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos kurs įsimintiną reginį ir kvies žiūrovus patirti vienybę, kurią visuomet kuria Dainų šventė. Visi šventės renginiai nemokami. 

Birželio 18 d. 20 val. studentijos šventė žiūrovus pakvies į du renginius – Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje ir Rotušės aikštėje. Šv. Jonų bažnyčioje koncertuos pajėgiausi Baltijos šalių studentų chorai. Koncerto pagrindine ašimi taps lietuvių kompozitorės Vaidos Striaupaitės-Beinarienės stambios formos kūrinys „Te Deum“, kurį atliks chorai, solistai Egidijus Bavikinas, Raminta Vaicekauskaitė bei valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, o Rotušės aikštėje griausmingą pasirodymą surengs net 250 pučiamųjų instrumentų orkestrų muzikantų. 

Birželio 19 d. 15.30 val. iš Rotušės aikštės spalvinga studentų eisena nuvingiuos į Kalnų parką, čia 17 val. prasidės tūkstančiais balsų skambantis Didysis Baltijos šalių studentų koncertas. Trys tūkstančiai atlikėjų kurs įspūdingą reginį: mažąja Dainų švente tituluojamo koncerto programoje istoriją apie trečiojo tūkstantmečio kartą, ateinančią tęsti tradicijos, pasakos Baltijos šalių chorinė muzika ir tradiciniai šokiai. 

Didžiajame „Gaudeamus“ šventės koncerte Kalnų parke Baltijos šalių studentai tvirtai išreikš paramą ir Ukrainos tautai: skambės ukrainiečių liaudies daina „Oi u luzy červona kalyna“ bei specialiai šiam festivaliui sukurtas Ramintos Naujanytės-Bjelle kūrinys „Ateinu“, kurio epiloge estų, latvių, lietuvių ir ukrainiečių kalbomis Bjelle kartu su studentais kreipsis į viso pasaulio jaunimą ir kvies saugoti ir mylėti savo žemę, būti laisviems, kurti taikų pasaulį ir kovoti už savo ateitį. Koncerto finale Linas Adomaitis su studentais atliks savo kūrinį „Mes esame karta 3000“.

Trečiojo tūkstantmečio kartai svarbi ir ekologijos tema – dalyviai ir žiūrovai turės galimybę į išmaniuosius telefonus atsisiųsti programėles, Kalnų parke prieš renginį nufotografavę QR kodą. Programėles atsisiųsti bus galima ir Katedros aikštėje įrengtoje instaliacijoje „G info taškas“ arba telefone instaliavus „Walk15“ programėlę, kurioje sukurtas 3,5 km ilgio maršrutas, apimantis visas renginių vietas ir organizatorių būstinę – einant juo galima susipažinti ir su Vilniumi, ir su „Gaudeamus“ festivaliu, sužinoti informaciją apie renginio dalyvius, organizatorius, šventės programą, taip pat „Gaudeamus“ istoriją. 

Estai, latviai ir lietuviai pasaulyje žinomi kaip dainuojančios tautos, puoselėjančios įspūdingas dainų ir šokių švenčių tradicijas. Dainos ir šokiai jiems siejasi ne tik su linksmybėmis, bet ir su laisve gyventi savo šalyse pagal savas taisykles – juk būtent dainuodami praėjusio amžiaus pabaigoje atkovojome Nepriklausomybę. Jausdami dainos galią, visų trijų Baltijos šalių dainų švenčių dalyviai kaskart repetavo Dainuojančią revoliuciją. O kur revoliucija, ten ir studentai – visais laikais drąsūs ir pasiruošę prisiimti atsakomybę už savo šalių ateitį. Nepaisydami sunkumų bei draudimų, studentų chorai kas kelerius metus susiburdavo draugėn, ir ilgainiui „Gaudeamus“ tapo nuolatine trijų Baltijos šalių tradicija – šventę paeiliui imta rengti Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje.

Festivalyje, kurį organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Vilniaus miesto savivaldybe, dalyvaus studentai iš 32 Baltijos šalių aukštųjų mokyklų: Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus kolegijos, Vilniaus universiteto, „Vilnius Tech“, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, Kauno kolegijos, Kauno technikos kolegijos, Kauno technologijos universiteto, Klaipėdos universiteto bei septynių Estijos ir dvylikos Latvijos aukštųjų mokyklų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Svarbiausias „BioSil-WBBL“ 2023-2024 metų sezono renginys – finalo ketvertas – kovo 29-30 dienomis vyks Palangos arenoje, o finalo rungtynės bus tiesiogiai transliuojamos per TV6.


Jūros dienos šventė Šventojoje pirmą kartą surengta prieš 89 metus. Tęsiant šią tradiciją, Palangos kultūros ir jaunimo centras pajūrio gyventojus ir svečius kviečia į tris dienas – rugpjūčio 4-6 dienomis – truksiančią šventę.


Didžiausia šalyje mažmeninės prekybos akcija „Jamam“ ir vėl sugrįžta į prekybos ir pramogų centrus „Akropolis“.


Į Vilnių grįžta Dainų šventės dvasia: sostinėje vyks studentų dainų ir šokių šventė „Gaudeamus“. 


Trečioji chorinės muzikos šventė „Cantate Palangai“ sugrįžta. Gegužės 29 d., sekmadienį, 16 val. po Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios skliautais  suskambės jungtinis, daugiau nei šimto choro dainininkų choras su solistais dainininkais ir kameriniu styginių instrumentų orkestru. 


Artėjant naujiems mokslo metams, dar pasidžiaugti besibaigiančia vasara šį savaitgalį Šventojoje kviečia Šeimų šventė. O rugsėjo 5-ąją, pažymint jau prasidėjusius mokslo metus, palangiškius ir šventojiškius moksleivius, jų tėvus, pedagogus ir visą kurorto švietimo bendruomenę sukvies tradicinis renginys – Mokslo metų pradžios...


Palangoje, pradedančioje aktyvųjį kurortinį sezoną, renginys veja renginį – jau rytoj pasimėgauti gintariniu lietumi pakvies Gintarinis savaitgalis, o pajudėti ragins asociacijos „Sportas visiems“ organizuojamas to paties pavadinimo festivalis. O štai kitą savaitgalį, gegužės 31 d. – birželio 2 d., į Palangą pakvies Kurorto šventė „Myliu...


Daugiau nei pusė tūkstančio vaikų iš visos Lietuvos šį savaitgalį atvyks į Palangą tam, kad pirmą kartą savo akimis išvystų jūrą – kurorte vyks jau trečius metus organizuojama socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“.


Palanga jau šį savaitgalį, gegužės 15-17 dienomis, pakvies pradėti aktyvųjį kurortinį sezoną – mieste šurmuliuos tris dienas truksianti Kurorto šventė „Myliu Palangą“.


Baltijos jūros regiono šalių šventinių ambasadų veiklos pratęsimas

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 08 | Rubrika: Kultūra

Visą mėnesį Palangoje vyko Baltijos jūros regiono šalių Kalėdų alėjos šventė, veikė dešimties Baltijos jūros regiono šalių šventinės ambasados.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius