„Tikslo link. Olimpas“: naujas J.Vainausko karjeros vingis bei studentų krepšinio vertė ir ydos

Palangos tiltas, 2024-03-07
Peržiūrėta
868
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Tikslo link. Olimpas“: naujas J.Vainausko karjeros vingis bei studentų krepšinio vertė ir ydos

Devintoji serialo „Tikslo link. Olimpas“ serija „Atvertos galimybės“ pasakoja apie studentų krepšinį ir Palangos „Olimpo“ bei Kauno kolegijos bendrystę. Klubo prezidentas Jonas Vainauskas įsitikinęs, kad krepšinio kelią pasirinkę jaunuoliai be reikalo nustumia studijas į antrą planą. Kalbėdamas apie Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) vertes ir ydas, J.Vainauskas pabrėžia, kad reformuota ši lyga galėtų užimti deramą vietą šalies krepšinio sistemoje ir būti žymiai patrauklesnė, nei yra dabar. 

Sportininkų stipendijas „Olimpo“ krepšininkams skyrusi Kauno kolegija sustiprėjo taip, kad prasimušė į LSKL stipriausiųjų ketvertą. Vis dėlto J.Vainauskas šią lygą regi be profesionalių žaidėjų, nors atsarginiams „Olimpo“ žaidėjams LSKL platforma leido sustiprėti ir įsitvirtinti „7bet-NKL“ klubo rotacijoje. 

„Stengiuosi nesikišti, tačiau duodu individualius patarimus savo žaidėjams, – kalbėjo dažnai LSKL rungtynėse besilankantis J.Vainauskas. Nes tai taip pat yra dalis proceso. Rytoj jie turės grįžti į „Olimpo“ treniruotę ir dirbti toliau. LSKL rungtynėms jie turi individualius tikslus. Tai nėra rungtynės savo malonumui ar pramogai. Jos taip pat turi savo prasmę“. 

J.Vainauskas džiaugėsi, kad Paulius Kazlauskas ir kiti „Olimpo“ žaidėjai Kauno kolegijos komandoje gavo atsakomybių, su kuriomis Palangos klube nesusiduria. 

„Vis dėlto galutinis tikslas Studentų lygą transformuoti į autonomišką lygą, kurioje negalėtų žaisti profesionalai. Šįkart žaidėme pagal esamas taisykles“, – pridūrė J.Vainauskas. 

Jis įsitikinęs, kad nemažai krepšininkų turėtų rinktis Studentų lygą ir tuo pačiu galimybę įsigyti išsilavinimą kaip alternatyvą žaidimui Regionių ar net Nacionalinėje krepšinio lygoje. 

„Ne visi žaidėjai sugebės pragyventi iš krepšinio. Gal toks modelis – studijuoti ir žaisti už universitetą, žaisti savo malonumui, mėgautis krepšiniu ir tuo pačiu turėti perspektyvą gyvenime – yra geresnis?“, – svarstė J.Vainauskas, kuris Kauno kolegijoje taip pat pradėjo naują ir savo paties karjeros etapą – dėstytojo. Apie tai taip pat pasakojama serijoje. 

„Pakankamai ilgai tam ruošiausi. Kaupiau žinias, turėjau daug mokytojų. Tą patirtį, kurią sukaupiau, manau, geriausiai galiu panaudoti perduodamas jauniems žmonėms. Kalbama, kad Lietuvoje trūksta kvalifikuotų sporto vadybininkų, tad galbūt taip ir suprantu savo misiją – kažkas juos turi paruošti. Stengsiuosi prie to prisidėti“, – sakė J.Vainauskas.

Dokumentinis serialas „Tikslo link. Olimpas“ pasakoja apie Palangos „Olimpo“, prie kurio vairo 2023-iųjų vasarą stojo Gedvydas ir Jonas Vainauskai, kelią „7bet-NKL“ lygoje. Tačiau čempionų titulo siekia ne tik „Olimpas", bet ir lygos senbuviai klubai, per pastarąjį dešimtmetį tapę tikrais NKL vėliavnešiais.

„Tikslo link. Olimpas“ serijas kuria Julius Bliūdžius (scenarijaus autorius ir režisierius), Dmitrijus Radlinskas (operatorius ir montažo režisierius) bei „Sporto Zona Media Group“ komanda.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

11-oji „Tikslo link. Olimpas“ serija skirta komandos kapitonui Pauliui Danisevičiui. Žaidėjui, kuris pirmasis patikėjo Jono Vainausko projektu ir nuo kurio prasidėjo Palangos „Olimpo“ komplektacija. 


Devintoji serialo „Tikslo link. Olimpas“ serija „Atvertos galimybės“ pasakoja apie studentų krepšinį ir Palangos „Olimpo“ bei Kauno kolegijos bendrystę. 


Dokumentinis serialas „Tikslo link. Olimpas“ pasakoja apie Palangos „Olimpo“, prie kurio vairo 2023-iųjų vasarą stojo Gedvydas ir Jonas Vainauskai, kelią Nacionalinėje krepšinio lygoje (7bet-NKL).


Penktoji dokumentinio serialo „Tikslo link. Olimpas“ serija „Pasididžiavimo jausmas“ uždaro įspūdingą Palangos „Olimpo“ kelią Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyre, kur palangiškiai sugebėjo įveikti visas tris Lietuvos krepšinio lygos komandas (LKL), su kuriomis susidūrė.


Antrojoje dokumentinio serialo „Tikslo link. Olimpas“ serijoje „Sugrįžimas“ – pasiruošimo sezonui pabaiga, Jono Vainausko prisiminimai apie nesėkmingiausią karjeros etapą Liepojoje ir dėmesys komandos masažuotojui Juozui Petkevičiui, legendiniam Juozukui. 


Į Vilnių grįžta Dainų šventės dvasia: sostinėje vyks studentų dainų ir šokių šventė „Gaudeamus“. 


Verslininkas Gediminas Gečas – jis valdo populiarias kurorto kavines „A-petit“ ir „Šilelis, Mokesčių inspekcijai nurodė, kad banke pernai turėjo 10 000 eurų, buto, kuriame gyvena, vertė yra vos 39 tūkstančiai eurų, kitų statinių – sodo namelių, garažų, inžinerinių statinių – vertė yra 32 600 eurų, valdomų žemės sklypų vertė yra 76 000 eurų, yra...


NBA – kiekvieno krepšininko svajonė. Kelią jos link pradeda naujas sporto projektas. Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA), Lietuvos krepšinio federacija (LKF) ir Lietuvos krepšinio lyga (LKL) pradėjo bendradarbiavimą ir pristatė „NBA Junior Lietuva“ krepšinio lygą, kurioje kartu varžysis berniukai iki 11 metų ir mergaitės iki 12 metų


Jau visai netrukus bus užverstas dar vienas Palangos krepšinio istorijos puslapis. Jau šį šeštadienį (vasario 11 d.) Šventosios pagrindinės mokyklos sporto salėje, rungtynėse su Latvijos krepšinio klubu „Valmiera“, palangiškiai į aikštelę išbėgs vilkėdami naujus marškinėlius su „Palangos“ pavadinimu....


Dar vienas „Naglio“ žingsnis link finalo

„Palangos tilto“ informacija, 2010 04 13 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangos krepšinio komanda „Naglis“ Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pusfinalyje trečiosiose serijos rungtynėse nugalėjo Pakruojo komandą „Meresta“ ir taip priartėjo dar vienu žingsneliu prie finalo. Namie vykusiose varžybose palangiškiai nugalėjo atvykusius svečius rezultatu 95:80.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius