Savaitgalis ir pirmadienis palangiškiams ir kurorto svečiams atseikės daugybę įsimintinų šventinių akimirkų

Palangos tiltas, 2021-08-19
Peržiūrėta
2571
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savaitgalis ir pirmadienis palangiškiams ir kurorto svečiams atseikės daugybę įsimintinų šventinių akimirkų

Artimiausios dienos Palangai nepašykštės vienas už kitą nuostabesnių ir įsimintinesnių renginių. Visą savaitgalį vyks jau šeštus metus rengiamas nemokamas sveikatingumo, sporto ir meno festivalis „1000 saulių“. Šventojoje akį trauks baikerių motociklai. O pirmadienį, rugpjūčio 23 dieną,  Palanga ir Šventoji, kaip ir visa Lietuva, kviečia visus miestelėnus ir svečius paminėti istorinę datą – Baltijos kelią. 

 Festivalis „1000 saulių“

 Rugpjūčio 20-22 dienomis Palangos žiemos aikštė trims dienoms virs juoko ir geros nuotaikos oaze. Apie 50 dalyvių – lektorių, trenerių, edukatorių ir atlikėjų iš Lietuvos ir svetur – bei per pusšimtis įvairiausių veiklų suburs aktyviai ir prasmingai praleisti priešpaskutinį vasaros savaitgalį. 

„Šiais metais festivalis paaugo – vyks net tris dienas, bus daugiau muzikinių pasirodymų. Šiemet labiau orientuojamės į sporto renginius. Vaikams vyks burbulų pūtimo varžybos, kiti renginiai, skirti visai šeimai“, – pasakojo Monika Jarulytė, Palangos kultūros ir jaunimo centro kultūrinių renginių koordinatorė.

Festivalis suskirstytas į keletą kūrybiškai pavadintų erdvių, kuriose planuojamos įvairiausios veiklos tiek sporto mėgėjams, sveikatingumo šalininkams, tiek šeimoms su vaikais ar naujų atradimų ieškantiems smalsuoliams. Būtent erdvėje, pavadintoje „Užtaisas visiems metams“, įvyks daugelis aktyvių sportinių veiklų, „Vaikų pievoje“ – įvairios edukacijos. Baltame kupole įrengtoje scenoje vyks muzikiniai susitikimai, pokalbiai, o šeštadienį ir sekmadienį 12 valandą tradiciškai visi festivalio dalyviai bus pakviesti atlikti saulės pasveikinimus. 

Festivalyje visus linksmins žavingas Vinetu kaimo tipis.

Didelis dėmesys sportui

 Šių metų festivalis taip pat bus ypatingas dėl didelio dėmesio sportui, mat festivalį remia Sporto rėmimo fondas su šūkiu „Įkvėpti judėti!“

 Bus galima dalyvauti šokio-judesio terapijos dirbtuvėse, eksperimentinio judesio FOM užsiėmimuose, ekstatiniuose šokiuose, jėgos su šokio elementais fizinėje veikloje, jogos pamokose, funkcinėse ir kitose mankštose bei įvairiose treniruotėse. Kai kurios iš veiklų integruos judėjimą: nuo patyriminių žygių miške auštant iki stovėjimo ant galvos.

„Festivalio lektoriai kvies ieškoti motyvacijos ir suvokti, kas gali padėti siekti tikslų bei reguliariai skirti dėmesį judėjimui ir sportui. Apie tai papasakos keturiskart čempionas Amandas Paulauskas ir trenerė bei motyvatorė Rita Girdvainytė. Apie ryžtą ir judėjimą savo tikslų link taip pat pasidalins projekto „The Hero Inside“ nariai“, – sakė M. Jarulytė.

Atsižvelgta į bendruomenės pageidavimus

 Kuriant festivalio programą, buvo bendraujama su Palangos jaunuoliais ir bendruomene. Atsižvelgdami į jų pasiūlymus, PKJC darbuotojai, padedami talkininkų, surengs oro jogos treniruotes, riedlenčių treniruotę pradedantiesiems, taip pat vyks muzikinės grupės „Baltasis kiras“ akustinis koncertas, apsilankys žinoma atlikėja Migloko. „Pasirodys ir daug kitų įdomių atlikėjų iš Lietuvos ir net tolimosios Meksikos. Tradiciškai bus galima pasimėgauti gongų garsais“, – kalbėjo M. Jarulytė.

Projektas „1000 saulių“ yra finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Festivalį dalinai finansuoja Palangos miesto savivaldybė. Projekto partneriai – Palangos kultūros ir jaunimo centras.

Šventojoje – Baikerių festivalis 

Jau šeštus metus iš eilės Šventosios kurortą savaitgalį aplankys tūkstančiai baikerių ir motociklų mylėtojų iš visos Lietuvos, Europos ir pasaulio – vyks „Beach Bike Fest 2021“ baikerių festivalis.

„Esame labai laimingi, kad tokio masto renginį kuriame jau šeštąjį kartą. Festivalis tapo traukos objektu tiek Palangai, tiek Šventosios kurortui. Reiktų pasidalinti ir tuo, jog šiemet keičiasi festivalio vieta – anksčiau jį rengdavome uosto teritorijoje, kuri dabar rekonstruojama, o šiais metais festivalis svečius pasitiks prie „Elijos“ pastatų komplekso. Tad atvykę į Šventąją poilsiautojai mus pastebės jau nuo pirmo įvažiavimo į Šventąją“, – teigė festivalio organizatoriai.

Trijų dienų programoje pasirodys per 15 gyvo garso grupių, atlikėjų, šokėjų, didžėjų. Šiais metais festivalio svečiai scenoje išvys tokius grandus kaip Algirdą Kaušpėdą ir Viktorą Diawarą su projektu KAnDIs, legendinę grupę „Poliarizuoti stiklai“, milijonus perklausų interneto platformose renkančius „Sisters On Wire“. Ypatinga festivalio viešnia šiais metais bus sparčiai muzikos pasaulyje kylanti atlikėja „Nika Ganga“. Festivalį tradiciškai papuoš įspūdingos lazerių projekcijos, o ant scenos liūdėti neleis renginių vedėjas Rytis Mazūras.

Didelis dėmesys – saugumui

Kaip ir pernai didelis dėmesys skirtas šventės svečių saugumui. Festivalio organizatoriai pripažįsta, jog dabar, kai judėjimas tarp valstybių komplikuotas, tarptautinės bendruomenės dėmesio sulaukti galima mažiau. Tačiau skambučiai rodo, jog tarptautiniai svečiai festivaliu domisi ir kelionę jau suplanavo. Dėl saugumo festivalis išskirstytas į skirtingas erdves, bus siekiama užtikrinti maksimalų šventės dalyvių ir svečių saugumą. 

Festivalis šurmuliuos Elijos ir Mokyklos gatvių sankryžoje esančioje teritorijoje. Čia festivalio dalyvių lauks išskirtiniai atlikėjų koncertai bei didžiulė prekybininkų mugė.

Festivalio pasididžiavimas – motociklų paradas maršrutu Šventoji – Palanga – Šventoji, vyksiantis rugpjūčio 21 dieną 15 val. O taip pat – aktyvaus sporto ir ištvermės rungtys, apdovanojimai ir daugybė kitų pramogų. 

Baltijos kelias Palangoje

O rugpjūčio 23 dieną, pirmadienį, Palanga ir Šventoji kviečia gyventojus ir svečius paminėti Baltijos kelią. Jau keletą dienų prieš Baltijos kelio minėjimą Palangos kurhauzo terasoje ir Šventosios centrinėje aikštėje suplazdėjo instaliacija „Vienybė – Lietuva. Latvija. Estija“. Vėliavų instaliacija sujungs ir saugos tris Baltijos valstybes, taip patvirtindama jų vienybę. 

Istorinę dieną, lygiai 19 valandą, prie Palangos tilto ir Šventosios centrinėje aikštėje visi norintieji bus pakviesti vieningai susikibti rankomis – sukurti gyvą žmonių grandinę ir atkartoti istorinę 1989 metų rugpjūčio 23 dienos akimirką. Minėjimo dalyviai kviečiami pasipuošti trijų Baltijos šalių atributika ar kardeliu – šios datos simboliu tapusia gėle. Vakare 21.30 val. Šventosios centrinėje aikštėje bus rodomas dokumentinis filmas „Baltijos kelias“. 

Vienas iš svarbiausių istorinių įvykių 

Akcija Baltijos kelias – vienas iš svarbiausių istorinių įvykių Baltijos valstybių istorijoje. Tai – neprievartinio pasipriešinimo kelias kovoje už savo valstybių Nepriklausomybę. Įsimintiną 1989 metų rugpjūčio 23 dieną, minint nusikalstamo Molotovo–Ribentropo pakto ir jo slaptųjų protokolų pasirašymo 50-ąsias metines, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis, Estijos ir Latvijos liaudies frontai suorganizavo 620 km ilgio gyvąją grandinę, kuria trijų Baltijos valstybių tautos, sujungdamos Vilnių, Rygą, Taliną – nuo Gedimino pilies iki Ilgojo Hermano bokšto Taline, surengė simbolinį referendumą ir susikibusios rankomis kiekviena savo ir kartu 2 milijonų žmonių apsisprendimu nutiesė kelią į Nepriklausomybę. 

Ta proga visą savaitę Palangos tiltas ir „Žvejo dukros“ Šventojoje bus papuošti Baltijos šalių trispalvėmis. 

Palangos miesto sav. info

Jūsų komentaras:

„edukacija“, „edukatoriai“ -??? 2021-08-19 16:00 (IP: 162.158.203.31)
„The Hero Inside“, „Beach Bike Fest 2021“ - iš JAV ar Australijos???

trims dienom 2021-08-19 14:39 (IP: 162.158.203.31)
viruso festivalis

Taip pat skaitykite

Klaipėdos universiteto ligoninės ir Palangos savivaldybės bendradarbiavimas, trunkantis jau du dešimtmečius, tęsis ir toliau.  Vakar susitikime su , Klaipėdos universiteto ligoninės vadovu dr. Audriumi Šimaičiu ir filialo „Jūrininkų ligoninė" direktoriumi prof. dr. Jonas Sąlyga  sutarėme dėl naujų galimybių užtikrinti dar kokybiškesnę ir savalaikę pagalbą Palangos miesto gyventojams...


Rugsėjo 2 d., 13.00 val., Palangoje, Vytauto g. ir Basanavičiaus g. sankirtoje, prasidės Alytaus šunų mylėtojų klubo „CANIS” eisena į Jūratės ir Kastyčio skverą-fontaną. 


Bendradarbiaudamas su Palangos miesto socialinių paslaugų centru, Palangos Caritas Palangos miesto gyventojams ir svečiams  gegužės 13 dieną  Nepriklausomybės aikštėje Palangoje surengė šeimų šventę.


Rugsėjo 11-12 dienomis Palangoje pirmą kartą įvykęs atviras architektūros savaitgalis „Pastatai kalba“ pritraukė daugybę žmonių iš viso Lietuvos, panorusių pasinaudoti galimybe aplankyti išskirtinius kurorto statinius ir išgirsti istorijas, kurias slepia nebylios sienos. 


Artimiausios dienos Palangai nepašykštės vienas už kitą nuostabesnių ir įsimintinesnių renginių. Visą savaitgalį vyks jau šeštus metus rengiamas nemokamas sveikatingumo, sporto ir meno festivalis „1000 saulių“. Šventojoje akį trauks baikerių motociklai. O pirmadienį, rugpjūčio 23 dieną,  Palanga ir Šventoji, kaip ir visa Lietuva, kviečia visus miestelėnus ir svečius paminėti istorinę datą...


Šiandien Palangoje VMI skelbia atvirų konsultacijų dieną: jų sulauks ir gyvenamuosius būstus nuomojantys gyventojai, ir šeimos, verslus planuojantys kurti ar juos plėtojantys palangiškiai. Tai puiki proga išsiaiškinti gyventojų rūpimus klausimus su mokesčių specialistais, kurie juos lankys.


Prie įvažiavimų į Palangą sumažėjo stovinčių asmenų, siūlančių apgyvendinimo paslaugas, taip pat ir automobilių su informacija apie jas – vis daugiau tokių verslininkų tam tikslui naudojasi automobilių stovėjimo aikštele prie „Lukoil“ degalinės. Joje kalbinti palangiškiai neabejoja, kad situacija dar labiau pagerės, kai ties posūkiu į vadinamąjį nakvynės...


Metų šeima išrinktiems palangiškiams Stonkams – kurorto vadovų padėka

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 05 29 | Rubrika: Miestas

Daugiavaikių šeimų asociacijos Metų šeima išrinktą palangiškių pedagogų Daivos ir Audriaus Stonkų šeimą trečiadienį pasveikino miesto meras Šarūnas Vaitkus bei Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė. „Džiaugiuosi, kad būtent palangiškiai iškovojo šį titulą. Ačiū, kad garsinate mūsų miesto vardą“...


Bene gražiausiai pavasario šventei – šv. Velykoms – besirengianti Palanga kurorto gyventojams ir svečiams žada ne vieną įsimintiną atrakciją. Pramogautojus į vieną iš garsiausių Lietuvoje J. Basanavičiaus gatvę palangiškiai sukvies antrąją Velykų dieną, balandžio 9-ąją. Pėsčiųjų pamėgta J. Basanavičiaus gatvė jau netrukus pavirs įspūdinga Margučių...


Sienoje - mero palinkėjimas palangiškiams ir miesto svečiams

"Palangos tilto" informacija, 2011 12 30 | Rubrika: Miestas

Palangoje atidaryta „Linkiu“ siena bei šviesos spektaklis ant kurhauzo sienų – šventiniai kurorto renginiai, kurie šiemet skiriami besikeičiančiam kurorto veidui.     Palangos meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį, gruodžio 28 dieną, J.Basanavičiaus gatvėje įkurdintoje „Linkiu“ sienoje palangiškiams...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius