Saviškiui prekybos vieta – be konkurso

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-06-13
Peržiūrėta
1805
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ketvirtadienį posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės Taryba, papildžiusi prekybos paslaugų schemą, ne konkurso tvarka numatė J.Basanavičiaus gatvėje, prie kavinės „1925“, kuri priklauso UAB „Senolių užeiga“ savininkui Vitoldui Veisui, teikti viešojo maitinimo paslaugas. Buvo siūlomas rinkliavos už leidimo išdavimą 3 tūkst. litų mokestis, tačiau jis sumažintas iki tūkstančio litų metams.


Tvarkinga įmonė

Savivaldybės Verslo ir turto skyriaus vedėjos Zojos Strikaitienės, pristačiusios sprendimo projektą, teigimu, įmonė „Senolių užeiga“ nori pastatyti tris papildomus staliukus. Pasak vedėjos, tai labai tvarkinga įmonė ir jos savininkas, taip pat dėl bendrovės veiklos negauta jokių nusiskundimų.

 

Nepaaiškinamas dosnumas

Tarybos nariai, esantys opozicijoje, stebėjosi, iš kur toks dosnumas, nes kai kurie kiti verslininkai konkursuose už Savivaldybės nustatytas vietas teikti paslaugas moka keletą tūkstančių. Tarybos narė Salomėja Slaboševičienė sakė nesuvokianti, kaip įmanoma „užlopyti“ skylėtą kurorto biudžetą, jei be jokių konkursų atiduodama vieta už tokį menką vieno tūkstančio litų mokestį. Politikė pasidomėjo, kokia šioje prestižinėje gatvėje vieta šį sezoną parduota brangiausiai. Pasak Z.Strikaitienės, už viešąją vietą spaudos kioskui pastatyti prieš buvusį „Mažąjį golfą“ sumokėta 50 tūkst. litų. Negana to, pasak S.Slaboševičienės, kad vieta skiriama ne konkurso tvarka, dar ir akivaizdžiai pažeidinėjami įstatymai, nes nurodyta atgalinė data, kad vieta skiriama nuo birželio 1 dienos, kai šiandien jau birželio 11-oji .

 

Politinis atspalvis?

Tėvynės sąjungai atstovaujantis Dainius Želvys klausė, ar skiriant vietą vadovautasi tik tokiais kriterijais, kaip tvarkingumas. Anot jo, amžina istorija – nieko nėra, vadinasi, viskas gerai. Verslo ir turto skyriaus vedėja suskubo aiškinti, kad dėl įmonių veiklos skyrius sulaukia telefoninių skambučių ir dažniausiai dėl triukšmo. Tačiau, pasak jos, triukšmo prevencija užsiima ne jos vadovaujamas skyrius. Opozicijos nariai įžvelgė šios vietos atidavimo už simbolinį mokestį dar ir politinį atspalvį. Pasak jų, kas gali paneigti, jog V.Veisas liberalcentristams yra saviškis, rėmėjas.

 

Reikalingas antikorupcinis įvertinimas

Tarybos nario Mindaugo Skritulsko nuomone, sprendimo projektui turėjo būti atliktas antikorupcinis įvertinimas, nes ne konkurso tvarka suteikiamos išskirtinės sąlygos, ko anksčiau nebuvo daroma. Vicemero Edmundo Krasausko, kuris yra komisijos kovai su korupcija pirmininkas, paprašyta pasakyti nuomonę, ar reikėjo vertinti pagal įstatymą. Pastarasis išsisukinėdamas paaiškino, esą projekto rengėjas turėjęs kreiptis dėl antikorupcinio įvertinimo...

 

Opozicija nedalyvavo

Tarybos narys Šarūnas Vaitkus pasipiktinęs klausė, kaip turi jaustis kiti verslininkai, kurie dalyvauja konkursuose ir moka nemažas sumas už vietą. Anot jo, svarstant šį klausimą Statybos ir miesto ūkio komitete, komiteto narys Danius Puodžius pareiškė, kad, jo nuomone, staliukai neturėtų būti pastatyti, nes praeiviams tai sudarys nepatogumų. Tačiau komiteto narys vicemeras Rimantas Garolis tvirtino, jog nematąs nieko blogo, jei jie bus pastatyti. Ekonomikos komitetas  taip pat vienbalsiai pritarė. Tarybos nario Šarūnos Vaitkaus teigimu, jam net nekyla abejonių, jog sprendimą valdančioji dauguma „prastums“, todėl opozicija  balsavime nedalyvaus.

Posėdžio metu pakoregavus leidimo išdavimo datą, prie kavinės „1925“ leista V.Veisui ne konkurso tvarka teikti viešojo maitinimo paslaugas pagal suderintą asortimentą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyrius rengia Socialinių paslaugų planą 2023 metams. 


Įveikus visas kliūtis, penktadienį Palangoje buvo duotas startas naujos miesto autobusų stoties ir prekybos centro statyboms. Investuotojas UAB „Palanga properties“ ir darbų rangovas „Vikstata“ pažadėjo, kad kompleksas iškils metų pabaigoje – planuojama, lapkritį. Į projektą bus investuota per 15 milijonų litų. Statybos darbų pradžios ceremonijoje...


Mobilios reklamos be leidimo kaina – tūkstantis litų

„Palangos tilto” informacija, 2013 07 04 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto apylinkės teismas priėmė nutarimą skirti 1 tūkst. Lt baudą UAB „Srava“ direktoriui Robertui Draskiniui už tai, kad jis, neturėdamas Savivaldybės administracijos leidimo, miesto teritorijoje skelbė mobilią išorinę reklamą „spalva dažų centras“ ant automobilio, stovėjusio Bangų g. 11A, priekabos tento.


Verslo liudijimai Palangoje yra populiarūs, ypatingai vasaros sezono metu. Kaip teigė Palangos biudžeto skyriaus vedėja Regina Garadauskienė, šiais metais minimalus verslo liudijimo mokestis už metus buvo 1440 litų. „Kaina priklauso nuo to, kokią veiklą nori vykdyti žmogus. Jei tai nuoma, tuomet žmogaus pajamos yra didesnės, todėl automatiškai ir verslo liudijimas kainuoja brangiau, jei...


Miesto politikai pritarė projektui leisti rekonstruoti Palangos miesto socialinių paslaugų tarnybos patalpas. Už europinius pinigus bus renovuota per 400 kv.m patalpų, esančių miesto ligoninėje.  Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos dydis siekia  per 1 mln.108 tūkst.litų. Palangos miesto savivaldybė turi prisidėti ne mažiau kaip 15 proc., t.y apie 196 tūkst.litų.


Viešosios vietos – tik konkurso būdu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 02 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį posėdžiavusi miesto valdžia pritarė sprendimui, kuriuo viešosios vietos  prekiauti ar paslaugoms teikti bus skiriamos konkurso būdu. Tik Palangos gintaro meistrų gildijai buvo suteikta išimtinė teisė J.Basanavičiaus gatvėje prekiauti ne konkurso tvarka.


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Nors dar gili žiema, tačiau kurorto valdžia suskubo tvirtinti naujas viešųjų vietų prekiauti ir paslaugoms teikti schemas bei nustatyti vietinės rinkliavos už išduodamus leidimus dydžius. Šiemet atsirado naujovė – itin paklausios paplūdimiuose paslaugų teikimo vietos už fiksuotą mokestį bus suteikiamos verslininkams, vykdantiems programas. Po ilgų diskusijų ir svarstymų nutarta sprendimą...


Saviškiui prekybos vieta – be konkurso

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 13 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės Taryba, papildžiusi prekybos paslaugų schemą, ne konkurso tvarka numatė J.Basanavičiaus gatvėje, prie kavinės „1925“, kuri priklauso UAB „Senolių užeiga“ savininkui Vitoldui Veisui, teikti viešojo maitinimo paslaugas. Buvo siūlomas rinkliavos už leidimo išdavimą 3 tūkst. litų mokestis, tačiau jis sumažintas iki tūkstančio litų metams.


Nauja tvarka prekeiviams ir paslaugų teikėjams

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 09 | Rubrika: Miestas

Praėjusių metų pabaigoje patvirtinti prekybos ar paslaugų viešosiose vietose nuostatai, kuriose konkrečiai apibrėžta kioskio sąvoka bei buvo papildyta viešųjų paslaugų vietų, kuriose  leista teikti baidarių ir kanojų nuomos paslaugas, tvarka.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius