Savivaldybė „karpys“ biudžetą bei mažins tarnautojų skaičių

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-05-30
Peržiūrėta
802
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šalyje prasidėjusio taupymo vajaus nepavyko išvengti ir kurorto savivaldybei. Miesto valdžia puspenkto milijono litų mažins biudžeto išlaidas ir tiek pat pajamas. Taip pat ketinama mažinti valdininkų skaičių. Dar balandį premjeras Andrius Kubilius paragino savivaldybes taupyti mažinant biurokratinį aparatą, siūlydamas atsisakyti perteklinių etatų bei ieškoti efektyvesnių taupymo būdų.

 

„Apkarpys“ programų finansavimą

Miesto vadovo Vytauto Stalmoko teigimu, iš Savivaldybės tarybos komitetų narių sudaryta komisija. Peržiūrėjusi dvylika finansuojamų programų, ji pateikė pasiūlymus, kokiems poreikiams tenkinti sumažinti finansavimą iš biudžeto. Pagal tai planuojama atsisakyti dviračių tako plėtros už pustrečio milijono litų. Anot mero, yra kitos finansinės galimybės ne biudžeto pinigais atlikti šiuos darbus keliais etapais. Taip pat V.Stalmokas atkreipė dėmesį, kad mažinant biudžeto išlaidas, gali būti nevykdomos ir kitos programos.

 

Planuoja atleisti darbuotojus

Kita opi problema, kurią imtasi spręsti, - Savivaldybės administracijos tarnautojų skaičiaus mažinimas. Planuojama atleisti apie penkiolika darbuotojų. Atlikus biudžetinių įstaigų ir organizacijų auditą, buvo nustatyta, jog padėtis neguodžianti. Reorganizacijos numatomos ir švietimo įstaigose, nes kai kuriose iš jų neaišku, ką dirba kai kurie darbuotojai. Be to, yra ir kitų negerovių, kurių konkrečiai įvardyti meras nesiryžo.

 

Tarnautojai sunerimę

Savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas teigė, jog su Juridinio ir personalo skyriaus vyriausiuoju specialistu Raimondu Andziuliu nagrinėjamos galimybės  mažinti išlaidas tarnautojams išlaikyti. Pasak direktoriaus, ruošiamas Tarybos sprendimas dėl didžiausio Savivaldybės tarnautojų skaičiaus nustatymo. Taip pat peržiūrimi tarnybinių atlyginimų koeficientai, skiriami prie atlyginimo bei kategorijos. Direktoriaus V.Kuznecovo tvirtinimu, siekiant išsiaiškinti, ar nesidubliuoja kai kurių darbuotojų pareigybėse numatyti darbai, tarnautojams išdalintos anketos, kuriose jie turi surašyti, kokius pagal pareigybines instrukcijas atlieka darbus. Jas peržiūrėjus, paaiškės, kiek ir kokių darbuotojų teks atsisakyti. Direktorius šmaikštaudamas pridūrė, jog dauguma dirbančiųjų Savivaldybėje suvokė, kad gali tapti bedarbiais, tad kavinėse darbo metu kavos nebegurkšnoja.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo šių metų Savivaldybėje dirbančių specialistų skaičius padidėjo nuo 111 iki 115. Už tai balsavo ir Tarybos opozicija, ir pozicija. Savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vyriausiasis specialistas Raimondas Andziulis paaiškino "Palangos tiltui", kodėl buvo reikalinga padidinti Savivaldybės darbuotojų skaičių.


Buvęs Būtingės naftos terminalo vadybininkas, nepanoręs skelbti savo pavardės, sakė PT, kad dėl inicidento, tikėtina, kaltas "kovidas" ir karantinas ir Orlen Lietuva taupymo režimas. " Jeigu anksčiau prie (naftos produktų) vamzdžių dirbo trys žmonės, dabar taupo - dirba vienas žmogus." "Ką tik savivaldybė gavo pranešimą, jog Būtingės terminale nutrūko žarna...


Palangos miesto savivaldybės biudžeto planas 2014 m. buvo įvykdytas 102 procentais – viršplaninių pajamų praėjusiais metais gauta 1,6 mln. litų. Šios lėšos pateko į 2015 m. miesto biudžetą bei bus panaudotos Savivaldybės paimtų paskolų investiciniams projektams finansuoti grąžinimui.    


Į mūsų kurortą atvykstantys svečiai miesto biudžetą kasmet papildo lėšomis, kurios skiriamos tam, kad Palanga taptų gražesnė, patrauklesnė, o jos vardas kuo garsiau skambėtų Lietuvoje ir už jos ribų. Per tris vasaros mėnesius surinkta kiek per pusę milijono litų vadinamojo „pagalvės“ mokesčio, o „ratuoti“ poilsiautojai nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 sumokėjo per...


Trečiadienį vykusiame miesto tarybos posėdyje skambėjo politikų aplodismentai. Jie pasigirdo po to, kai buvo patvirtintas šių metų Palangos miesto savivaldybės biudžetas. Į jo katilą planuojama surinkti 60 mln. 529,4 tūkst. Lt pajamų, o išgriebti – 71 mln. 196,6 tūkst. Lt asignavimų. Pastarieji viršija pajamas skolintomis lėšomis investicijų projektams finansuoti: tam prireiks 6 mln. 820,6...


Tarybos ūkininkas siūlo taupyti biudžeto lėšas vaikų sąskaita

Linas JEGELEVIČIUS, Agnė LEKAVIČIENĖ , 2011 12 12 | Rubrika: Miestas

Mažėjant savivaldybių finansavimui, Palangos valdžiai, ko gero, teks sukti galvą, kokioms įstaigoms gali tekti labiau suveržti diržus. Postringaujantis apie būtinybę taupyti, kurorto socialdemokratų vadas Danas Paluckas tai darytų, jeigu galėtų, užsimodamas į miesto moksleivių užklasinį ugdymą. Toks politiko naujoko siūlymas prasilenkia su socialdemokratų Seime siūlymais skirti daugiau...


2010 m. miesto biudžeto svarstymo peripetijos

Mindaugas Skritulskas, Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas, 2010 03 03 | Rubrika: Miestas

Vasario 19 d. Palangos miesto taryba patvirtino 2010 m. miesto biudžetą, kurį parengti  buvo kaip niekada sudėtinga. Lyginant su praėjusiais metais, savivaldybės biudžeto apimtis sumažėjo apie 14 mln. litų, o išlaidos, dėl kurių paprastai daugiausia diskutuojama - nuo 52 mln. iki 40 mln. litų, kitaip tariant - daugiau kaip 20 proc. Kas blogiausia, kad realiai išlaidos mūsų...


Šalyje prasidėjusio taupymo vajaus nepavyko išvengti ir kurorto savivaldybei. Miesto valdžia puspenkto milijono litų mažins biudžeto išlaidas ir tiek pat pajamas. Taip pat ketinama mažinti valdininkų skaičių. Dar balandį premjeras Andrius Kubilius paragino savivaldybes taupyti mažinant biurokratinį aparatą, siūlydamas atsisakyti perteklinių etatų bei ieškoti efektyvesnių taupymo būdų.


Viešieji darbai mažins nedarbą kurorte

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 04 22 | Rubrika: Miestas

Artimiausiame miesto Tarybos posėdyje bus tvirtinama viešųjų darbų programa. Numatyta, jog jąįgyvendinant bus įdarbinti 65 ieškantys darbo palangiškiai.


Savivaldybė paskelbė taupymo vajų

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 03 07 | Rubrika: Miestas

Kaip informavo kurorto vadovas Vytautas Stalmokas susitikime su spaudos atstovais, visoje Lietuvoje paskelbus taupymo vajų, artimiausiu metu Savivaldybėje bus sudaryta komisija, kurios užduotis – peržiūrėti biudžeto programas ir surasti galimybių sutaupyti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius