Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriuje – konfliktas tarp vedėjo ir verslininko

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-09-01
Peržiūrėta
2008
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

(Iš kairės) Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas P. Keinys ir verslininkas Darius Miklovas
(Iš kairės) Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas P. Keinys ir verslininkas Darius Miklovas

Ar kavinės „Armėniški šašlykai“ savininkas ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Darius Miklovas trenkė mobiliu telefonu į veidą savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjui Petrui Keiniui? O gal pastarasis, kaip teigia verslininkas, jį apstumdęs ir iškoliojęs? Tai bando išsiaiškinti policijos pareigūnai, kurie po verslininko ir savivaldybininko susidūrimo pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Nors šalies žiniasklaida pasigriebė tik D. Miklovo įvykių versiją – ir jo pateiktą video, P. Keinys stebisi, kad niekam „nėra įdomu“ , kad jis yra auka – buvęs verslininko sumuštas.

„Buvau užpultas, gydausi sumušimą“


– Vedėjau, kokia jūsų incidento savivaldybėje versija, – „Palangos tiltas“ paklausė P. Keinio.


– Buvau sumuštas Palangos miesto savivaldybės patalpose asmens, prisistačiusio Dariaus Miklovo pavarde. Šis pilietis man trenkė mobiliu telefonu į dešinės pusės šoną. Kaip pasekmė, esu nedarbingas. Turiu biuletenį. Incidentas įvyko rugpjūčio 25 dieną.
– Kaip minėtam asmeniui pavyko pakliūti pas jus į skyrių? Juk bet kas į jį įeiti nebegali – reikia žinoti kodą.
– Nežinau. Blogai yra, kad savivaldybėje visi gali vaikščioti kur nori ir kada nori – kaip savo kieme... Aš sėdėjau skyriaus (Viešosios tvarkos skyriaus – aut.) pavaduotojos kabinete, kai jis (D. Miklovas) įsiveržė ir pradėjo filmuoti. Aš jam sakau: „Nefilmuokite, aš esu atostogose....“ O jis priėjęs man mobiliu telefonu trenkė į veidą, o paskui dukart smūgiavo į dešinį šoną. Aš susiriečiau, tai matė skyriaus darbuotojai. Po to kreipiausi į medikus, ir jie, kaip sakiau, konstatavo dešinės pusės šonkaulių sumušimą. Dabar gydausi. Kreipiausi į medikus tą pačią dieną, kai mane užpuolė, o tada kreipiausi į policiją, kad mane užpuolė tarnybinėse patalpose. Užpuoliką įvardijau kaip Darių Miklovą.

– Redakcijos žiniomis, liepą D. Miklovas, kavinės „Armėniški šašlykai“ savininkas, buvo tarp kitų J. Basanavičiaus gatvės verslininkų, kuriuos įspėjote dėl iš kavinės sklindančio triukšmo. Ar galite tokią informaciją patvirtinti?
– Taip, mes buvome gavę gyventojų skundus, kad iš kai kurių J. Basanavičiaus gatvės verslininkų, taip pat ir D. Miklovo, kavinių sklinda garsi muzika. Tokių skundų buvo ne vienas ir ne du. Buvo svarstymas jam dalyvaujant miesto savivaldybėje – yra filmuota medžiaga, – bet situacija dėl triukšmo nepagerėjo. Mūsų skyriaus darbuotojai beveik visą vasarą tas pačias kavines tikrindavo dėl tos pačios priežasties – triukšmo. Skundai buvo iš Maironio g. 8, atskirų asmenų, net kitų J. Basanavičiaus gatvės verslininkų, kavinių savininkų. Vieno viešbučio savininkas skundėsi mūsų skyriui, kad viešbučio gyventojai ryte jam reiškė pretenzijas, nes naktį negalėjo pailsėti, kadangi sklido garsi muzika iš „Armėniškų šašlykų“... Jam (D. Miklovui) buvo surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas.
Man atrodo, kad mūsų skyriaus įspėjimai jam, nuobauda ir jo apsilankymas savivaldybėje, yra susiję. Po smūgio man jis (D. Miklovas) pasakė: „Tu manęs daugiau nebeskųsi...“ Jo atžvilgiu policija, mano žiniomis, yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą, vieną ar kelis, nesu įsitikinęs, dėl kitų veikų. Jis, matyt, mano, kad aš jį paskundžiau, kad būtų pradėti tie ikiteisminiai tyrimai, bet tai netiesa.
– Platesne prasme kalbant, ar dažnai jums, kaip Viešosios tvarkos skyriaus vedėjui, ir jūsų pavaldiniams tenka susidurti su grasinimais ar net smurtu vykdant savo pareigas?
– Taip, tai beveik mūsų kasdienybė. Neperdėsiu sakydamas, kad esame kai kurių žmonių tiesiog persekiojami. Būtent tokie verslininkai meta šešėlį visiems J. Basanavičiaus gatvės verslininkams, kurių dauguma yra sąžiningi ir gerbiantys tvarką bei įstatymus. Ten yra tik keli žmonės, kurie yra viskuo, ką bedarytumėme, nepatenkinti, ir manantys, kad jiems turi būti leista viskas, kad jie gali ignoruoti Tarybos sprendimus.
Skaudu, nes prieš kiekvieną sezoną juos, kaip ir visus kitus, supažindiname su miesto Tarybos potvarkiais, miesto švaros ir tvarkos taisyklėmis, bet jiems – nė motais. Leidžia muziką iki dviejų nakties, triukšmauja.
– Viešoje erdvėje jums buvo mesti kaltinimai, kad neva jūsų skyriaus žmonės ima kyšius, o jų sulaukę tikrinamuosius palieka ramybėje...
– Apie ką čia eina kalba? Man baisu, kad šnekama į „vienus vartus“, net neišklausant kitos pusės, šiuo atveju, manęs...
– Kiek kartų Viešosios tvarkos skyriaus darbo krūviai ir atsakomybė išauga vasarą? Kiek papildomai darbuotojų priėmėte sezonui?
– Išties, tai didelė problema. Vasarai skyriuje reikėtų apie 12 darbuotojų, o šią vasarą tik septyniese dirbome. Netvarka yra, kad kiekvienas gali įeiti į mūsų skyrių ir daryti spaudimą. Reikėtų įrengti video kameras kiekviename darbuotojo kabinete, koridoriuje. O dabar kas nori eina pas mus ir ne bet kaip, o patys filmuodami mobiliaisiais telefonais. Kiti pažeidėjai, išsitraukę telefonus, pradeda filmuoti ant stalų sukrautas bylas. Tokia mūsų darbo kasdienybė.
– Ar tiesa, kad jūs, Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas, savaitgaliais sulaukiate daugybės skambučių – ir iš miestelėnų, ir miesto svečių, verslininkų?..
– Taip, šią vasarą buvo toks rekordas: 47 skambučiai per savaitgalį. Įsivaizduokite, ką tai reiškia. Skambina dėl esamų ir menamų pažeidimų, ir pliaže, ir prekybos taškuose, reklamos, ypač triukšmo. Kaip taisyklė, dauguma tokių skambučių ateina iš J. Basanavičiaus gatvės.
– Vedėjau, gal ir jūs kartais nesusivaldote dėl tokių darbo krūvių ir įtampos?..
– Ne. Jeigu žmogus elgiasi padoriai, atsakysiu kuo mandagiausiai. Šiuo atveju buvo kitaip. Jis man sakė pirmiausia, kad serga. Aš jo paklausiau: „Ko tada po savivaldybę vaikštai?.. Juk pakaktų pirmajame langelyje parašyti pareiškimą ir viskas....“ Jis elgėsi tarsi būtų koks nors savivaldybės šeimininkas. Argi tokį pavyzdį turi rodyti Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas?
Man beveik 60 metų. Jis (Darius Miklovas) – perpus jaunesnis. Labai negražu gerokai vyresnį žmogų, savivaldybės darbuotoją užsipulti. Ypač jam užimant asociacijos prezidento pareigas. Kokią žinią jis siunčia kitiems tokiu elgesiu?
– Ar po incidento kalbėjotės su savivaldybės administracijos direktore ar meru?
– Ne, nes turiu biuletenį, o kai jis įsiveržė į kabinetą, buvau atostogose. Labai nemaloni situacija. Aš ją matau, kaip pažeidėjų spjūvį visai savivaldybei, visiems, kuriuos savivaldybė yra pasamdžiusi ginti miesto interesus, laikytis įstatymų. Kai kas mano, kad dabar išsigąsiu ar net pasitrauksiu. Bet aš sakau visiems: nieko nebijau, dirbsiu kaip dirbau, ir viskas. Viešosios tvarkos skyrius dirbs kaip dirbęs, tik dar aktyviau.
– Ar miesto savivaldybė inicijavo tarnybinį patikrinimą po incidento?
– Taip, toks tyrimas pradėtas.

"Kiti verslininkai mane remia"

Darius Miklovas patvirtino „Palangos tiltui“, kad šalies žiniasklaidai cituoti P. Keinio žodžiai verslininko mobiliuoju telefonu darytame vaizdo įraše yra autentiški. „Taip, čia jo žodžiai: „Jūs ligonis esate, mes su jumis nekalbėsime“, „Išsiblaivykit vieną kartą ir nustokit vartoti“, „Ko jūs užsikertat, kas jums yra? Blogai su nervais?“ – sakė D. Miklovas.
Jis taip pat tvirtino, kad buvęs Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo „apstumdytas“.
Anot verslininko, net trys Viešosios tvarkos skyriaus specialistai savo kameromis filmavo incidentą.
„Tai yra užfiksuota. Bet paskui jie visi suėjo į savo kabinetus ir užsirakino, taip bandydami išvengti atsakomybės atvykus policijai. Aš prašiau pareigūnų paimti iš jų visas tas kameras kaip įrodymus, bet to nebuvo padaryta“, – sakė D. Miklovas.
Po incidento jis parašė pareiškimą ne tik Palangos, bet ir Klaipėdos miesto policijos komisariatui.
„Jeigu tyrėjai sugebės išsireikalauti iš Viešosios tvarkos skyriaus tuos incidento įrašus, viskas pasisuks prieš vedėją“, – įsitikinęs D. Miklovas.
Paklaustas, ar tikįs objektyviu ikiteisminiu tyrimu, jis sakė, kad lietuviai jau 25 metus po Nepriklausomybės atkūrimo kažko tikisi. „Tikiuosi ir aš, bet bus matyti, ar verta tuo tikėti, iš pareigūnų veiksmų artimiausiomis dienomis“, – sakė D. Miklovas.
Jis paneigė vedėjo P. Keinio žodžius, kad esą jis buvo baustas už triukšmą sklindantį iš „Armėniškų šašlykų“. „Buvo surašyta nuobauda, bet būtent dėl jos aš kreipiausi praėjusią savaitę į Viešosios tvarkos skyrių – norėjau susipažinti su bylos medžiaga, – aiškino D. Miklovas. – Kitų nuobaudų šiemet neturėjau, bet mano apsilankymas skyriuje, matote, kaip pasisuko“.
Verslininkas teigė, kad nuobaudos dėl triukšmo iš „Armėniškų šašlykų“ sulaukęs per Jonines.
D. Miklovas pripažino, kad vyksta ikiteisminis tyrimas, nesusijęs su incidentu, kuriame figūruoja ir jo pavardė, bet kategoriškai neigė P. Keinio įtarimus, kad neva jis dėl to keršijąs vedėjui.
„Mane stebina kitkas: kad toks svarbus savivaldybės skyrius dirba principu „skaldyk ir valdyk“, taip tik keliamas „bardakas, – sakė kavinės savininkas. – Jo (P. Keinio) filosofija – daryti visiems spaudimą. Neslėpsiu, šią vasarą sulaukiau itin daug įvairiausių tikrintojų. Jų – begalės. Jie prasidėjo ne šiaip sau. Kalbėjausi su kitais verslininkais, neįtikusiais P. Keiniui: jie taip pat yra nukentėję nuo jo ar jo darbuotojų“.
Jo įsitikinimu, Viešosios tvarkos skyrius veikia prieš verslą.
„Jų pozicija – tik bausti, jokio bendradarbiavimo. Pabandai pasiginčyti, nesutinki, pasipila pareiškimai į prokuratūrą, kitur“, – tikino D. Miklovas.
Jis teigė po susidūrimo savivaldybėje sulaukęs bene 10 kitų miesto verslininkų skambučių. „Žmonės man reiškė paramą“, – sakė verslininkas.
Į vietos laikraštį jis įdėjo skelbimą, kviečiantį atsiliepti visus kurorto verslininkus, kurie yra patyrę nederamą P. Keinio ir jo pavaldinių elgesį.

Verslininkas – konfliktiška asmenybė?


Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Staskonienė portalui Delfi.lt teigė, kad D. Miklovas yra „konfliktiška asmenybė“.
„Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė ketvirtadienį, rugpjūčio 25 d., gavo Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojos D. Mikienės tarnybinį pranešimą dėl rugpjūčio 25 d. Viešosios tvarkos skyriuje įvykusio konflikto tarp verslininko Dariaus Miklovo ir Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo P. Keinio. Konflikto metu P. Keinys nukentėjo. Atkreiptinas dėmesys, kad Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai nuolat gauna J. Basanavičiaus gatvėje dirbančių gyventojų, verslininkų, miesto svečių skundų dėl iš keleto J. Basanavičiaus gatvės kavinių nakties metu sklindančios labai garsios muzikos, taip pat ir dėl kitų viešosios tvarkos pažeidimų. Dėl tokių dalies verslininkų pažeidimų greta dirbantys viešbučiai praranda klientus, o kartu – ir pajamas, pailsėti negali ir gyventojai bei miesto svečiai“, – portalui komentavo V. Staskonienė.
Pasak jos, Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai privalo reaguoti ir reaguoja į skundus įstatymų nustatyta tvarka, ir natūralu, kad pažeidėjams tai nepatinka.
„Vienas iš nuolatinių viešosios tvarkos pažeidėjų J. Basanavičiaus gatvėje – Palangos verslininkas D. Miklovas. Reaguojant į greta dirbančių verslininkų skundus dėl nuolat iš D. Miklovo kavinės „Sporto lizdas“ nakties metu sklindančios labai garsios muzikos bei kitų viešosios tvarkos pažeidimų, kiekvienais metais D. Miklovui surašomas ne vienas administracinių teisės pažeidimų protokolas. Vien šiais metais dėl netinkamos D. Miklovo kavinės „Sporto lizdas“ veiklos užfiksuoti jau 3 pažeidimai, vienas iš jų – vadovaujantis kolektyviniu A. Mickevičiaus gatvės gyventojų skundu. Tačiau D. Miklovas Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnų įspėjimus ignoruoja ir elgiasi labai įžūliai, – teigė V. Staskonienė. – Jūsų minimo konflikto išvakarėse po ilgų D. Miklovo atsisakymų priimti ir pasirašyti protokolą, šis dokumentas įteiktas padedant policijos pareigūnams policijos komisariate. Tačiau D. Miklovas, net ir priėmęs protokolą, atsisakė jį pasirašyti. Kitą dieną jis atvyko į savivaldybę, kur ir kilo konfliktas“.
Paklausta, kaip vertina vaizdo įraše girdimus užgaulius žodžius lankytojui ir ar tai dera valdininkui bet kurioje situacijoje, savivaldybės atstovė teigė vaizdo medžiagos nemačiusi: „Šiuo metu dėl šio konflikto savivaldybėje vyksta tarnybinis patikrinimas, o policijoje D. Miklovo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 284 straipsnį. Jūsų minimos vaizdo medžiagos nesame matę, todėl negalime nei patvirtinti, nei paneigti to, kas joje užfiksuota. Ir juo labiau, komentuoti. Incidentą filmavo ir patys savivaldybės darbuotojai. Ši medžiaga bus analizuojama jau pradėto tarnybinio patikrinimo metu“.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas


Palangos miesto policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal 284 BK straipsnio 1 dalį.
Joje teigiama, kad tas, kas viešoje vietoje įžūliais veiksmais, grasinimais, patyčiomis arba vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ar aplinkai bei sutrikdė visuomenės rimtį ar tvarką, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dviejų metų.
„Šiuo metu renkame įrodymus. Jų bus daugiau, ne tik verslininko pateikta filmuota medžiaga. Kad tyrime būtų išvengta šališkumo, tyrimą perduosime Klaipėdos policijos komisariatui. Jeigu to nepadarytumėme, būtų daugi įvairių spekuliacijų“, – „Palangos tiltui“ vakar sakė Palangos policijos komisariato viršininkas Alvydas Katkauskas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje lapkričio 7 - 30 dienomis eksponuojama Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos paroda „Atgiję iš eilėraščių“ .„Palangos tilto“ šaltinis, sutikęs kalbėtis anonimiškai, abejojo, ar neatsitiks taip, kad iš tyrimo, anot jo, „didelio debesio“ bus „maža lietaus.“


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka organizavo ir įgyvendino kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų“. Nuo rugsėjo 10 d. bibliotekoje įvyko 7 mokymai, kuriuose dalyvavo bibliotekininkai iš Palangos miesto švietimo įstaigų, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos...


Palangos miesto savivaldybė kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu, Liepojos miesto policija bei Latvijos Respublikos vidaus reikalų ministerijos valstybine policija 2020 m. birželio 1 d. – 2022 m. gegužės 31 d. vykdo 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamą projektą „Modernių viešųjų...Miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus (VTS) darbuotojams vasara – darbymečio karštymetis. Kiekvieną dieną skyriaus specialistai pėstute ar automobiliu pagal iš anksto numatytą planą ar signalus leidžiasi į miesto žvalgytuves. Kaip įsitikino „Palangos tilto“ žurnalistas, dalyvavęs su VTS vyr. specialistu Karoliu Gailiumi tokiame reide po Palangą...


Miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui (VTS) minint penktąsias veiklos metines, niekas, ko gero, neabejoja, kad tokio skyriaus įsteigimas buvo laiku ir reikalingas. Nuo šių metų įsigaliojus naujajam Administracinių nusižengimų kodeksui (ANK), skyriuje dirbantys aštuoni darbuotojai pažeidėjams galės surašyti protokolus ne, kaip iki šiol, pagal 53 iki...


Ar kavinės „Armėniški šašlykai“ savininkas ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Darius Miklovas trenkė mobiliu telefonu į veidą savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjui Petrui Keiniui? O gal pastarasis, kaip teigia verslininkas, jį apstumdęs ir iškoliojęs? Tai bando išsiaiškinti policijos...


Nors nauja savivaldybės valdžia trimituoja, kad paskelbs žūtbūtinį karą visiems apsileidėliams, nelegalios reklamos ir su valdžia nesuderintų statinių statytojams, bet pastariesiems tokie valdžios grasinantys šūksniai – nė motais. Kaip įsitikino „Palangos tiltas“, pačioje kurorto šerdyje, J. Basanavičiaus gatvėje, šią savaitę kyla mažiausiai trys statiniai, kurių statybos nėra palaiminęs...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius