Senosios gimnazijos mokiniai atgaivino seną kurorto sporto tradiciją

Dalia RAKAUSKIENĖ Palangos senosios gimnazijos mokytoja, 2013-05-30
Peržiūrėta
2186
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos senosios gimnazijos mokiniai praėjusį šeštadienį atgaivino seną Palangos sporto tradiciją – organizavo dviračių varžybas.
Palangos senosios gimnazijos mokiniai praėjusį šeštadienį atgaivino seną Palangos sporto tradiciją – organizavo dviračių varžybas.

Palangos senosios gimnazijos mokiniai Vytis Fomkinas ir Danas Paulauskas praėjusį šeštadienį atgaivino seną Palangos sporto tradiciją – organizavo dviračių varžybas.
Šeštadienio rytą prie pušyno, šalia vaikų žaidimų aikštelės, rinkosi jaunieji Palangos dviračių entuziastai. Visiškai nesvarbu, kad būrys „dviratuotų“ buvo ne toks didelis, kaip tikėjosi gimnazistai, bet ir organizatoriai bei dalyviai vienbalsiai tvirtino, jog tai puikus renginys, kad varžybos pavyko.

Pirmiausiai dviračių mylėtojai buvo supažindinti su važiavimo dviračiais sauga. Visi prisiekė, jog olimpinis principas „draugas svarbiau nei dviratis ir pergalė“ – svarbiausias sportinėje kovoje. Pirmoji rungtis – krosas mišku. Trasa, startas ir finišas pažymėti signaliniais bokšteliais. Varžyboms teisėjavo Palangos senosios gimnazijos mokytoja Dalia Rakauskienė.
Saugumo sumetimais dalyviai buvo išleidžiami po vieną. Ne visų dalyvių dviračiai pritaikyti miško takeliams, tačiau nugalėjo noras sportuoti ir didžiulis entuziazmas. Trečias trasoje buvo Rapolas Adomaitis su puikiu krosiniu dviračiu, antras su plentiniu dviračiu – Mykolas Urbštas, o pirmąją vietą savo mažuoju dviratuku BMX pelnė Ignas Stasytis.
Dovanomis ir medaliais draugus apdovanojo varžybų organizatoriai Vytis ir Danas. Kroso varžybos buvo tik pirmas dviračių dienos etapas. Antra rungtis – sprintas. Naglio alėjoje atžymėtoje 200 metrų trasoje vėl sulaukta staigmenos. Nugalėjo Ignas Stasytis su BMX. Antras ir trečias atitinkamai buvo Alan Bankov ir Gvork Arakelian.
Varžybų dalyvius maloniai nustebino Palangos senosios gimnazijos abiturientas Tautvydas Lubys, kuris į paskutiniąją rungtį – 20 km – atskubėjo po valstybinio anglų kalbos egzamino... ir skubėjo neveltui, jis savo plentiniu dviračiu, paruoštu ilgai kelionei Palanga – Vilnius – Palanga, savo varžovus aplenkė geromis 8 minutėmis.
Varžybų iniciatoriai visus dalyvius, sulaukusius varžybų pabaigos, apdovanojo simboliais skirtukais, kuriuose parašytas Palangos gimnazijos sportininkų pagrindinis šūkis „Sportas netrukdo mokslui, mokslas netrukdo sportui“. Renginys baigėsi puikia nuotaika ir ateities lūkesčiais, kad dviračių sportas nebus pamirštas, kaip vienas geriausių Lietuvos dviratininkų palangiškis Pranas Knieža. Pabandėm..., o gal tai bus puikus impulsas sugrąžinti legendas miestui.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangą pasiekė puiki žinia iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos –  Palangos senosios gimnazijos geografijos mokytojas ekspertas Nerijus Vaišvilas tapo Metų mokytojo premijos laureatu.


Gera žinia Palangos senosios gimnazijos bendruomenei – bus rekonstruojamas Palangos senosios gimnazijos stadionas.


Sporto šventė „Palangos pajūris – Palangos vaikams“ sugrįžo į Palangos senosios gimnazijos bendruomenę.


Spalio šeštosios dienos popietę Palangos senosios gimnazijos I-III klasių mokiniai autobusu išvyko į Lietuvos sostinės oro uostą, tikėdamiesi, kad greit galės vaikščioti  didingos Austrijos sostinės Vienos gatvėmis.


Praėjusį sekmadienį Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Šventę abiturientai pradėjo susirinkdami prie Palangos senosios gimnazijos, kur buvo atidengta grindinio plytelė, skirta gimnaziją baigiantiems 81-osios laidos abiturientams.


Sekmadienį, liepos 25 d., Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Palangos senąją gimnaziją šiais mokslo metais baigė 95 mokiniai.


Ugdymo karjeros dienos proga Palangos miesto savivaldybėje praėjusį pirmadienį, vasario 28 d. lankėsi bei su miesto vadovais susitiko kurorto mokyklų auklėtiniai – Senosios gimnazijos ketvirtų klasių gimnazistai bei „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pradinukai – pirmokai.


Balandžio 5-7 dienomis į Vilnių sugrįžo 50-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas, kurio pirmasis renginys įvyko 1965 metais Vilniuje, o vėliau jis kasmet keliavo po įvairius Lietuvos miestus ir rajonus. Jubiliejinio filologų konkurso atidarymo renginys vyko Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje, kur susirinko net 102 jaunieji kūrėjai iš 35 Lietuvos miestų ir rajonų....


Palangos senosios gimnazijos gamtos mokslų mokytojos gimnazistams, besidomintiems gamtos mokslais, organizavo kelionę į Taliną ir Tartu mokslo centrą AHHAA. Kelionė prasidėjo anksti – pirmą valandą nakties. Nors ir trūko miego, visiems rūpėjo iki soties pasišnekėti su draugais, todėl per Latviją Estijos link tamsoje riedantis autobusas ūžė kaip avilys.


Senosios gimnazijos mokiniai atgaivino seną kurorto sporto tradiciją

Dalia RAKAUSKIENĖ Palangos senosios gimnazijos mokytoja, 2013 05 30 | Rubrika: O man ne dzin

Palangos senosios gimnazijos mokiniai Vytis Fomkinas ir Danas Paulauskas praėjusį šeštadienį atgaivino seną Palangos sporto tradiciją – organizavo dviračių varžybas. Šeštadienio rytą prie pušyno, šalia vaikų žaidimų aikštelės, rinkosi jaunieji Palangos dviračių entuziastai. Visiškai nesvarbu, kad būrys „dviratuotų“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius