Senosios gimnazijos mokiniai atgaivino seną kurorto sporto tradiciją

Dalia RAKAUSKIENĖ Palangos senosios gimnazijos mokytoja, 2013-05-30
Peržiūrėta
585
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos senosios gimnazijos mokiniai praėjusį šeštadienį atgaivino seną Palangos sporto tradiciją – organizavo dviračių varžybas.
Palangos senosios gimnazijos mokiniai praėjusį šeštadienį atgaivino seną Palangos sporto tradiciją – organizavo dviračių varžybas.

Palangos senosios gimnazijos mokiniai Vytis Fomkinas ir Danas Paulauskas praėjusį šeštadienį atgaivino seną Palangos sporto tradiciją – organizavo dviračių varžybas.
Šeštadienio rytą prie pušyno, šalia vaikų žaidimų aikštelės, rinkosi jaunieji Palangos dviračių entuziastai. Visiškai nesvarbu, kad būrys „dviratuotų“ buvo ne toks didelis, kaip tikėjosi gimnazistai, bet ir organizatoriai bei dalyviai vienbalsiai tvirtino, jog tai puikus renginys, kad varžybos pavyko.

Pirmiausiai dviračių mylėtojai buvo supažindinti su važiavimo dviračiais sauga. Visi prisiekė, jog olimpinis principas „draugas svarbiau nei dviratis ir pergalė“ – svarbiausias sportinėje kovoje. Pirmoji rungtis – krosas mišku. Trasa, startas ir finišas pažymėti signaliniais bokšteliais. Varžyboms teisėjavo Palangos senosios gimnazijos mokytoja Dalia Rakauskienė.
Saugumo sumetimais dalyviai buvo išleidžiami po vieną. Ne visų dalyvių dviračiai pritaikyti miško takeliams, tačiau nugalėjo noras sportuoti ir didžiulis entuziazmas. Trečias trasoje buvo Rapolas Adomaitis su puikiu krosiniu dviračiu, antras su plentiniu dviračiu – Mykolas Urbštas, o pirmąją vietą savo mažuoju dviratuku BMX pelnė Ignas Stasytis.
Dovanomis ir medaliais draugus apdovanojo varžybų organizatoriai Vytis ir Danas. Kroso varžybos buvo tik pirmas dviračių dienos etapas. Antra rungtis – sprintas. Naglio alėjoje atžymėtoje 200 metrų trasoje vėl sulaukta staigmenos. Nugalėjo Ignas Stasytis su BMX. Antras ir trečias atitinkamai buvo Alan Bankov ir Gvork Arakelian.
Varžybų dalyvius maloniai nustebino Palangos senosios gimnazijos abiturientas Tautvydas Lubys, kuris į paskutiniąją rungtį – 20 km – atskubėjo po valstybinio anglų kalbos egzamino... ir skubėjo neveltui, jis savo plentiniu dviračiu, paruoštu ilgai kelionei Palanga – Vilnius – Palanga, savo varžovus aplenkė geromis 8 minutėmis.
Varžybų iniciatoriai visus dalyvius, sulaukusius varžybų pabaigos, apdovanojo simboliais skirtukais, kuriuose parašytas Palangos gimnazijos sportininkų pagrindinis šūkis „Sportas netrukdo mokslui, mokslas netrukdo sportui“. Renginys baigėsi puikia nuotaika ir ateities lūkesčiais, kad dviračių sportas nebus pamirštas, kaip vienas geriausių Lietuvos dviratininkų palangiškis Pranas Knieža. Pabandėm..., o gal tai bus puikus impulsas sugrąžinti legendas miestui.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasario 11 dieną, ketvirtadienį, Palangos senosios gimnazijos dešimtokė Mūza Svetickaitė dalyvavo LRT projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ vienuoliktokų finale Vilniuje ir vėl sulaukė sėkmės. Mūza užtikrintai įveikė visus šauniausius, atranką pusfinaliuose įveikusius šalies vienuoliktokus, laimėjo I vietą ir tapo „Lietuvos tūkstantmečio vienuoliktoke...


Prie vaikų žaidimų parko, kitoje dviračių tako pusėje, Palangos komunalininkai įrengė tinklinio aikštelę.


Ugdymo karjeros dienos proga Palangos miesto savivaldybėje praėjusį pirmadienį, vasario 28 d. lankėsi bei su miesto vadovais susitiko kurorto mokyklų auklėtiniai – Senosios gimnazijos ketvirtų klasių gimnazistai bei „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pradinukai – pirmokai.


Balandžio 5-7 dienomis į Vilnių sugrįžo 50-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas, kurio pirmasis renginys įvyko 1965 metais Vilniuje, o vėliau jis kasmet keliavo po įvairius Lietuvos miestus ir rajonus. Jubiliejinio filologų konkurso atidarymo renginys vyko Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje, kur susirinko net 102 jaunieji kūrėjai iš 35 Lietuvos miestų ir rajonų....


Gegužės 24 dienąPalangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos lavinamosios ir specialiųjų klasių mokiniai bei tėveliai susirinko į sporto šventę „Mums smagu, kai mes kartu“. Visi kartu – mokytojai, tėveliai ir mokiniai paminėjome Šeimos dieną. Į šventę atvyko Palangos moterų LIONS klubo narės Raimonda Mitkuvienė, Jolita Vaickienė ir Indrė...


Praėjęs penktadienis Palangos senosios gimnazijos 76 laidos 146 abiturientams buvo neeilinis – jiems įteikti brandos atestatai. Šventė prasidėjo eisena nuo gimnazijos iki naujosios Palangos koncertų salės, kurioje ir įvyko atestatų įteikimo ceremonija. Abiturientus sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos Respublikos premjero patarėjas Antanas Vinkus...


Liepos vidurys – metas, kuomet abiturientai gali šiek tiek atsikvėpti: brandos egzaminų sesija jau praeityje, rezultatai aiškūs, o netrukus rankose jie laikys ir brandos atestatą. Odontologiją arba mediciną planuojanti studijuoti Kotryna Jasinskaitė – Palangos senosios gimnazijos abiturientė, su kuria, pakėlusia sparnus skrydžiui iš Palangos, pasikalbėjome...


Palangos senosios gimnazijos gamtos mokslų mokytojos gimnazistams, besidomintiems gamtos mokslais, organizavo kelionę į Taliną ir Tartu mokslo centrą AHHAA. Kelionė prasidėjo anksti – pirmą valandą nakties. Nors ir trūko miego, visiems rūpėjo iki soties pasišnekėti su draugais, todėl per Latviją Estijos link tamsoje riedantis autobusas ūžė kaip avilys.


Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) čempionate Palangos senosios gimnazijos merginos ir vaikinai pasidabino aukso ir sidabro medaliais.


Senosios gimnazijos mokiniai atgaivino seną kurorto sporto tradiciją

Dalia RAKAUSKIENĖ Palangos senosios gimnazijos mokytoja, 2013 05 30 | Rubrika: O man ne dzin

Palangos senosios gimnazijos mokiniai Vytis Fomkinas ir Danas Paulauskas praėjusį šeštadienį atgaivino seną Palangos sporto tradiciją – organizavo dviračių varžybas. Šeštadienio rytą prie pušyno, šalia vaikų žaidimų aikštelės, rinkosi jaunieji Palangos dviračių entuziastai. Visiškai nesvarbu, kad būrys „dviratuotų“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius