Sergamumas Palangoje pasiekė aukštą gripo lygį, tačiau epidemija neskelbiama

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-02-07
Peržiūrėta
2096
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sergamumas Palangoje pasiekė aukštą gripo lygį, tačiau epidemija neskelbiama


Nors praėjusios savaitės duomenimis, sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu Palangoje viršijo epidemijos lygį ir pasiekė 109,4 atvejų 10 tūkst. gyventojų, kurorto Savivaldybės administracija gripo epidemijos skelbti neskuba. Tikinama, jog stebima susirgimų mažėjimo tendencija.

Viršijo epidemijos ribą
„Penktąją šių metų savaitę sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu Palangoje gerokai išaugo ir jau peržengta epidemijos riba, – vakar „Palangos tiltui“ sakė Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Palangos skyriaus vedėjas Remigijus Kučiauskas. – Epidemiją galima skelbti, kai iš 10 tūkstančių gyventojų ŪVKTI ir gripu serga per 100 žmonių, be to, gripo atvejai iš visų peršalimo atvejų turi sudaryti apie 30 procentų. Palangoje sergamumo rodiklis pasiekė 109,4, gripas sudaro 34,7 proc.“.
Iš viso minėtąjį laikotarpį Palangoje buvo užregistruota 170 susirgimų ŪVKTI ir gripu atvejų. 59 ligoniams, iš jų 12 – vaikai.
R. Kučiauskas informavo, jog epidemijos lygis viršytas beveik visoje Klaipėdos apskrityje, išskyrus Skuodo rajoną ir Neringą, kur sergamumo rodikliai – atitinkamai 75,4 ir 98,3. Beje, Neringoje neužfiksuota nė vieno gripo atvejo.
„Aukščiausias rodiklis yra kaimyniniame Kretingos rajone – 212,6 atvejo 10 tūkst. gyventojų, Klaipėdos rajone – 176,7, Klaipėdos mieste – 166,9, o Šilutėje – 127,9“, – paminėjo vedėjas.

Epidemijos neskelbia
„Kalbant apie situaciją mūsų mieste, tai pirmadienį teikėme raštą Palangos miesto savivaldybės administracijai siūlydami skelbti gripo epidemiją, nes pagal statistinius rodiklius ji į Palangą jau atėjo. Skelbti epidemiją – Savivaldybės administracijos kompetencija. Tačiau nuspręsta palaukti kitos savaitės – jeigu per šią savaitę sergamumas kils, bus skelbiama epidemija“, – sakė R. Kučiauskas.
Palangos Savivaldybės gydytoja Irma Babičaitė dėl informacijos pasiūlė kreiptis į Savivaldybės atstovą spaudai. Beje, tokios pareigybės administracijoje nebuvo ir nėra.
Mero patarėja Jurgita Vanagė informavo, jog sprendimas dėl gripo epidemijos neskelbimo buvo priimtas pirmadienį vykusiame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje.
„Nors praėjusios savaitės statistika rodo, jog epidemijos lygis pasiektas, pastebima ir tendencija, jog susirgimų mažėja. Švietimo skyriaus duomenimis, mažiau sergančių vaikų yra ikimokyklinėse ugdymo įstaigose, Palangos miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos pirmininkė Sondra Kulikauskienė minėjo, jog sumažėjo besikreipiančių į šeimos gydytojus pacientų skaičius. Specialistai stebi tendencijas ir priims sprendimus atsižvelgdami į šios savaitės rodiklius“, – sakė J. Vanagė.
Valstybės tarnautoja civilinei saugai Aistė Kairytė sakė, jog Ekstremalių situacijų komisija pastaruoju metu renkasi kiekvieną pirmadienį ir išklauso Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Palangos skyriaus ataskaitos. Tad ateinantį pirmadienį, atsižvelgiant į prieš tai buvusios savaitės statistiką, ir bus priimtas sprendimas dėl gripo epidemijos paskelbimo.
Gripo epidemija jau paskelbta daugiau nei pusėje – 38 iš 60 – Lietuvos savivaldybių, antradienį pranešė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras.

Jūsų komentaras:

2013-02-14 17:19 (IP: 84.15.183.234)
kodel mokyklu neuzdaro jei daugybe vaiku serga?

2013-02-14 17:12 (IP: 84.15.183.234)
ir dar imbiero su medum reiketu valgyt

2013-02-14 17:11 (IP: 84.15.183.234)
medaus ir dar karta medaus

Taip pat skaitykite

Į Lietuvą atskraidinta visa 2022–2023 m. gripo sezonui skirtos gripo vakcinos siunta. 


Palangos miesto savivaldybės teritorijoje gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos epidemijos pradžia skelbiama nuo kovo 6 d.


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai informuoja, kad5 sav. (sausio 29 d. – vasario 4 d.) Klaipėdos apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis padidėjo46,1 proc. (nuo 131,9 atvejo/10 000 gyv. iki 192,7atvejo/10 000 gyventojų). Vaikų sergamumas gripu ir ŪVKTI sudarė 67...


Kasmet gripo sezonas prasideda 40-ąją kalendorinę metų savaitę ir tęsiasi iki kitų metų 20-osios savaitės. Šiemet gripo sezonas prasidėjo 2015 m. rugsėjo 28 d., o baigsis 2016 m. gegužės 15 d. Šaltuoju metų laiku labai padaugėja sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) atvejų, todėl svarbu stebėti sergamumo gripu ir ŪVKTI...


Ūmias viršutinių kvėpavimo takų infekcijas (toliau – ŪVKTI) gali sukelti daugybė virusų, sergamumas jomis paprastai didėja prasidėjus rudeniui, vėstant orams, vaikams pradėjus lankyti ugdymo įstaigas, esant glaudesniam sąlyčiui tarp žmonių. Labai paplitę sukėlėjai – rinovirusai, sukeliantys nesunkias ūmias viršutinių kvėpavimo takų infekcijas, ar respiraciniai...


Nors jau antra savaitė sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu Palangoje viršija epidemijos lygį, antrą kartą Savivaldybės administracija gripo epidemijos neskelbia, o. S. Kulikauskienės Bendrosios praktikos gydytojo centro vadovė gydytoja Sondra Kulikauskienė teigė, kad „stebima susirgimų mažėjimo tendencija“.


Nors penktąją šių metų savaitę (01.28 – 02.03) sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu Palangoje viršijo epidemijos lygį ir pasiekė 109,4 atvejų 10 tūkst. gyventojų, kurorto Savivaldybės administracija gripo epidemijos skelbti neskubėjo. Buvo teigta, jog stebima susirgimų mažėjimo tendencija.


Nors praėjusios savaitės duomenimis, sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu Palangoje viršijo epidemijos lygį ir pasiekė 109,4 atvejų 10 tūkst. gyventojų, kurorto Savivaldybės administracija gripo epidemijos skelbti neskuba. Tikinama, jog stebima susirgimų mažėjimo tendencija.


Visuomenės sveikatos specialistai stebi staigų sergamumo ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu kilimą. Praėjusią savaitę sergamumo rodiklis gripu Lietuvoje išaugo apie 2,5 karto. Prienų, Rokiškio rajonų ir Kauno miesto savivaldybės skelbia gripo epidemijos pradžią. Palangoje kol kas epidemijos grėsmės nėra, tačiau jau registruojami sergantieji...


Kurorte gripo epidemija dar neskelbiama

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 20 | Rubrika: Miestas

Gripo epidemija Lietuvoje įsisiautėjo. Iš šešiasdešimties savivaldybių epidemija jau paskelbta trečdalyje. Kauno klinikose mirus vaikui nuo pandeminio gripo komplikacijų, visoje šalyje imtasi priemonių šiai epidemijai pažaboti. Gripo A (H1N1) virusas – tai naujas gripo viruso potipis. Pandeminis gripas plinta tarp žmonių: sergantis žmogus užkrečia kitus žmones. Juo užsikrečiama taip pat...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius