Mirė Tarybos narys Giedrius Šatkauskas

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-05-31
Peržiūrėta
147
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Miirė Tarybos narys Giedrius Šatkauskas
Miirė Tarybos narys Giedrius Šatkauskas

Trečiadienio pavakare, prieš Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos susirinkimą, mero kabinete staiga mirė ilgametis savivaldybės tarybos narys 45 metų Giedrius Šatkauskas.

Atgaivinti nepavyko
TS-LKD frakcijos nariai po darbo valandų mero kabinete susirinko aptarti rytdienos tarybos posėdžio darbotvarkę.
Meras Š. Vaitkus nespėjo pateikti informacijos, kai 17 valandą 27 minutės prie stalo staiga sukniubo po darbo AB „Orlen Lietuva“ Būtingės naftos terminale į pasitarimą atskubėjęs G. Šatkauskas.
„Į savo kabinetą įėjau šiek tiek po penktos valandos. Visą dieną beveik nebuvau jame – sutikau ir lydėjau Palangoje viešėjusį Estijos prezidentą Toom‘ą Hendrik Ilvesą ir jo žmoną. Giedrius buvo gerai nusiteikęs. Sėdėjome kartu – jis, aš ir Gediminas (Valinevičius – aut. past.). Tik pradėjau kalbėti, kai išgirdau Gediminą šaukiant: „Giedriau, Giedriau!” Pažvelgiu: o Giedriaus galva nuleista ant stalo. Puolėme  jam daryti dirbtinį kvėpavimą, masažavome širdį, bet...“ – meras Š. Vaitkus sunkiai valdė jaudulį.
Anot mero, greitoji pagalba atvyko po 15 minučių. Po geros valandos iš Klaipėdos atvyko reanimobilis.
Veltui. Spėjama, kad politikui staiga sustojo širdis.

„Buvo eruditas ir
intelektualas“

„Jis buvo išskirtinis žmogus. Itin kompetentingas, nuoširdus, geraširdis. Taryba neteko labai daug. Giedrius visada ruošėsi Tarybos posėdžiams. Su juo kartu dirbome jau ne vieną kadenciją. Matyt, tokia Dievo valia...“ – sakė Š. Vaitkus.
Kolegos mirties buvo priblokštas ir kitas Tarybos narys Mindaugas Skritulskas.
„Giedrius atrodė kaip visada geros nuotaikos ir energingas. Niekuo nesiskundė, atrodė sveikas. Susmuko jau sėdėdamas prie stalo. Kol atvyko greitoji pagalba, jam darėme krūtinės masažą. Regis, jis rodė gyvybės ženklus, bet kai atvyko greitosios pagalbos specialistai, Giedrius jau buvo be gyvybės ženklų“, – „Palangos tiltui“ trečiadienio vakarą pasakojo prislėgtas Tarybos narys, TS-LKD frakcijos narys M. Skritulskas.
„Giedrius buvo labai didelis eruditas, intelektualas, vienas įdomiausių kada nors mano sutiktų pašnekovų. Su juo buvo galima bendrauti įvairiausiomis temomis – socialinėmis, politinėmis, ekonomikos“, – sunkiai žodžius rinko M. Skritulskas.

Nuo 2000-ųjų renkamas
į Tarybą

Tarybos narė Elena Kuznecova prisiminė velionį kaip labai jautrų, dorą ir sąžiningą žmogų.
„Kartu keliavome su juo ir jo žmona Irena į Romą. Buvo miela žiūrėti, kaip jie gražiai bendrauja“, – prisiminė E. Kuznecova.
Velionio žmona Irenai Šatkauskienė dirba Palangos savivaldybės administracijos ekonominės plėtros skyriaus vedėja. Pora turėjo du sūnus – Justiną ir Edgarą.
Tris aukštąsias mokyklas baigęs, organinių medžiagų inžinieriaus ir įmonių valdymo išsilavinimą turintis G. Šatkauskas dirbo AB „Orlen Lietuva“ Būtingės naftos terminalo operacijų vadovu.
G. Šatkauskas nuo 2000 metų buvo renkamas į Palangos miesto tarybą.
Vakar įvykusiame Tarybos posėdyje, vietoje maždaug keturiasdešimties posėdžio darbotvarkėje numatytų klausimų, buvo svarstomi tik trys. Kiti klausimai buvo atidėti neeiliniam Tarybos posėdžiui kitą savaitę.

V. Šimatis taps Tarybos nariu?
Pagal TS-LKD sąrašą G. Šatkauską Palangos miesto Taryboje turėtų pakeisti Vaidas Šimaitis.
„Manau, kad į Tarybą eisiu. Teturiu tik 2 procentus abejonių. Neketinu derintis prie valdančiosios daugumos ir konservatorių frakcijos. Jie turės derintis prie manęs. Jeigu jie nenorės tai daryti, nebebūsiu tokioje daugumoje. Tikrai neleisiu, kad būtų du kurortai – puoselėjama Palanga ir apleista Šventoji“, – „Palangos tiltui“ sakė V. Šimaitis.
Jis teigė apie velionį Giedrių Šatkauską galįs pasakyti tik gražiausius žodžius.

Jūsų komentaras:

Mucha cc 2013-06-01 15:14 (IP: 62.199.57.16)
p. Vaidas Šimaitis - bloga tamstos pradzia galiu garantuoti. Ant arogancijos toli nenujosi. Galetum nors nedergti velionio tarp eiluciu!

Mucha cc 2013-06-01 15:09 (IP: 62.199.57.16)
A.A tau Giedruti, uzjauciu seima, draugus, artimuosius ir tuos kuriuos pazinojo tave gyvenime. Su pagarba Mucha

jonas 2013-06-01 09:27 (a / IP: 109.128.4.63)
aciu, supratot

Palangoje pagalbos nėra....mirtys serijomis...kasdien... 2013-05-30 14:18 (. / IP: 86.100.60.112)
-Žmogaus širdis yra nepajėgi, išgyventi, staiga, netikėtai, netekus artimo!.. Užuojauta šeimai, artimiesiems... -Nesuvokiama, kaip Palangoje, jau eilę metų, "vadovaujant" R.Kirstukui vyksta serijinės mirtys...Pagalbos jokios!..Laukiama "Greitosios", kuri niekaip negreita, neturi įrangos, neveikia, -jei ir atvyksta -tai mašinoje tuščia skardų krūva, neturi jokių medikamentų, felčerka tarsi žaidžia, o ne gaivina , -namiškiai klykia iš siaubo, prašo maldauja "darykit ką nors',tada felčerka liepia visiems išeiti iš kambario ir užsidaro viena, kol išlindusi pareiškia - MIRĖ !? o jei nuveža į ligoninę Plg (buvusią), tai nėra jokios realibitacinės įrangos nei gydytojo!? Baisu...Kada bus pabaiga šiam Osvencimu vad.įstaigai ir jo "vadovui"???

Marija 2013-05-30 12:41 (IP: 82.135.141.58)
Vajezau... Amžiną atilsį...

jonas 2013-05-30 10:03 (r / IP: 109.128.1.156)
Uzuojauta seimai,atsiprasau seimos uz ideta nuotrauka...fone buves socdemu premjeras/ ir isvis.../

Palangiškė 2013-05-29 22:58 (IP: 199.19.105.156)
Užuojauta Giedriaus šeimai. Bet man koktu ir šlykštu skaityti Šventosios barono Šimaičio paistalus. Dar nespėjo žmogaus palaidoti, o jis jau matuojasi Tarybos kėdę. Negi ne šlykštu. „Manau, kad į Tarybą eisiu. Teturiu tik 2 procentus abejonių. Neketinu derintis prie valdančiosios daugumos ir konservatorių frakcijos. Jie turės derintis prie manęs. Jeigu jie nenorės tai daryti, nebebūsiu tokioje daugumoje. Tikrai neleisiu, kad būtų du kurortai- puoselėjama Palanga ir apleista Šventoji,“- „Palangos tiltui“ sakė V. Šimaitis.

Taip pat skaitykite

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Eidamas 66-uosius metus Palangoje vakar mirė iškilus kompozitorius, Nacionalinės premijos laureatas Vidmantas Bartulis,.


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Netekome Justino Šatkausko – visų gerbiamo palangiškio, visuomenės, politikos veikėjo, buvusio Palangos miesto mero. Justinas Šatkauskas skaičiavo 95-uosius. Justinas Šatkauskas gimė 1925 m. vasario 3 d. Plungės rajone. Į Palangą gyventi atvyko prieš keletą dešimtmečių ir netruko tapti tikru „Palangos šeimos“ nariu.


Besimaudydamas jūroje mirė vyras

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 27 | Rubrika: Miestas

Antradienį, rugpjūčio 27 d., Palangoje mirė Baltijos jūroje maudęsis vyras. Kaip informavo Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas, 1964 metais gimęs vilnietis netoli kranto maudėsi su savo žmona. Moteris pastebėjo, kad vyrui sutriko sveikata ir pati jį ištraukė į krantą. 


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pareiškimas miesto tarybai  5

TS–LKD frakcijos nariai: Dainius Želvys Mindaugas Skritulskas Elena Kuznecova Antanas Sebeckas Gediminas Valinevičius Šarūnas Vaitkus, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Pastaruoju metu miesto spaudoje skelbiami tarybos opozicijos atstovų objektyviais faktais neparemti kaltinimai valdančiosios daugumos koalicijai, nepagrįsti priekaištai dėl Palangoje vykdomų projektų kelia ne tik Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nuostabą bei pasipiktinimą.


Trečiadienio pavakare, prieš Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos susirinkimą, mero kabinete staiga mirė ilgametis savivaldybės tarybos narys 45 metų Giedrius Šatkauskas.


Giedriaus Šatkausko mirtis tarybos nesuvienijo  5

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 05 30 | Rubrika: Savaitės komentaras

Ketvirtadienis išaušo be Giedriaus Šatkausko. Vakar gedulingame miesto tarybos posėdyje jo vietoje plazdėjo uždegta žvakutė su velionio portretu. Netikėta, staigi tik 45 metus išgyvenusio žmogaus mirtis visada yra keleriopai skaudesnė, nei lėtas gesimas sunkios ligos patale. Ypatingai ji palietė tuos, šalia kurių palangiškis trečiadienį mirė. Kurie...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius