Mirė Tarybos narys Giedrius Šatkauskas

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-05-31
Peržiūrėta
2544
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Miirė Tarybos narys Giedrius Šatkauskas
Miirė Tarybos narys Giedrius Šatkauskas

Trečiadienio pavakare, prieš Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos susirinkimą, mero kabinete staiga mirė ilgametis savivaldybės tarybos narys 45 metų Giedrius Šatkauskas.

Atgaivinti nepavyko
TS-LKD frakcijos nariai po darbo valandų mero kabinete susirinko aptarti rytdienos tarybos posėdžio darbotvarkę.
Meras Š. Vaitkus nespėjo pateikti informacijos, kai 17 valandą 27 minutės prie stalo staiga sukniubo po darbo AB „Orlen Lietuva“ Būtingės naftos terminale į pasitarimą atskubėjęs G. Šatkauskas.
„Į savo kabinetą įėjau šiek tiek po penktos valandos. Visą dieną beveik nebuvau jame – sutikau ir lydėjau Palangoje viešėjusį Estijos prezidentą Toom‘ą Hendrik Ilvesą ir jo žmoną. Giedrius buvo gerai nusiteikęs. Sėdėjome kartu – jis, aš ir Gediminas (Valinevičius – aut. past.). Tik pradėjau kalbėti, kai išgirdau Gediminą šaukiant: „Giedriau, Giedriau!” Pažvelgiu: o Giedriaus galva nuleista ant stalo. Puolėme  jam daryti dirbtinį kvėpavimą, masažavome širdį, bet...“ – meras Š. Vaitkus sunkiai valdė jaudulį.
Anot mero, greitoji pagalba atvyko po 15 minučių. Po geros valandos iš Klaipėdos atvyko reanimobilis.
Veltui. Spėjama, kad politikui staiga sustojo širdis.

„Buvo eruditas ir
intelektualas“

„Jis buvo išskirtinis žmogus. Itin kompetentingas, nuoširdus, geraširdis. Taryba neteko labai daug. Giedrius visada ruošėsi Tarybos posėdžiams. Su juo kartu dirbome jau ne vieną kadenciją. Matyt, tokia Dievo valia...“ – sakė Š. Vaitkus.
Kolegos mirties buvo priblokštas ir kitas Tarybos narys Mindaugas Skritulskas.
„Giedrius atrodė kaip visada geros nuotaikos ir energingas. Niekuo nesiskundė, atrodė sveikas. Susmuko jau sėdėdamas prie stalo. Kol atvyko greitoji pagalba, jam darėme krūtinės masažą. Regis, jis rodė gyvybės ženklus, bet kai atvyko greitosios pagalbos specialistai, Giedrius jau buvo be gyvybės ženklų“, – „Palangos tiltui“ trečiadienio vakarą pasakojo prislėgtas Tarybos narys, TS-LKD frakcijos narys M. Skritulskas.
„Giedrius buvo labai didelis eruditas, intelektualas, vienas įdomiausių kada nors mano sutiktų pašnekovų. Su juo buvo galima bendrauti įvairiausiomis temomis – socialinėmis, politinėmis, ekonomikos“, – sunkiai žodžius rinko M. Skritulskas.

Nuo 2000-ųjų renkamas
į Tarybą

Tarybos narė Elena Kuznecova prisiminė velionį kaip labai jautrų, dorą ir sąžiningą žmogų.
„Kartu keliavome su juo ir jo žmona Irena į Romą. Buvo miela žiūrėti, kaip jie gražiai bendrauja“, – prisiminė E. Kuznecova.
Velionio žmona Irenai Šatkauskienė dirba Palangos savivaldybės administracijos ekonominės plėtros skyriaus vedėja. Pora turėjo du sūnus – Justiną ir Edgarą.
Tris aukštąsias mokyklas baigęs, organinių medžiagų inžinieriaus ir įmonių valdymo išsilavinimą turintis G. Šatkauskas dirbo AB „Orlen Lietuva“ Būtingės naftos terminalo operacijų vadovu.
G. Šatkauskas nuo 2000 metų buvo renkamas į Palangos miesto tarybą.
Vakar įvykusiame Tarybos posėdyje, vietoje maždaug keturiasdešimties posėdžio darbotvarkėje numatytų klausimų, buvo svarstomi tik trys. Kiti klausimai buvo atidėti neeiliniam Tarybos posėdžiui kitą savaitę.

V. Šimatis taps Tarybos nariu?
Pagal TS-LKD sąrašą G. Šatkauską Palangos miesto Taryboje turėtų pakeisti Vaidas Šimaitis.
„Manau, kad į Tarybą eisiu. Teturiu tik 2 procentus abejonių. Neketinu derintis prie valdančiosios daugumos ir konservatorių frakcijos. Jie turės derintis prie manęs. Jeigu jie nenorės tai daryti, nebebūsiu tokioje daugumoje. Tikrai neleisiu, kad būtų du kurortai – puoselėjama Palanga ir apleista Šventoji“, – „Palangos tiltui“ sakė V. Šimaitis.
Jis teigė apie velionį Giedrių Šatkauską galįs pasakyti tik gražiausius žodžius.

Jūsų komentaras:

Mucha cc 2013-06-01 12:14 (IP: 62.199.57.16)
p. Vaidas Šimaitis - bloga tamstos pradzia galiu garantuoti. Ant arogancijos toli nenujosi. Galetum nors nedergti velionio tarp eiluciu!

Mucha cc 2013-06-01 12:09 (IP: 62.199.57.16)
A.A tau Giedruti, uzjauciu seima, draugus, artimuosius ir tuos kuriuos pazinojo tave gyvenime. Su pagarba Mucha

jonas 2013-06-01 06:27 (a / IP: 109.128.4.63)
aciu, supratot

Palangoje pagalbos nėra....mirtys serijomis...kasdien... 2013-05-30 11:18 (. / IP: 86.100.60.112)
-Žmogaus širdis yra nepajėgi, išgyventi, staiga, netikėtai, netekus artimo!.. Užuojauta šeimai, artimiesiems... -Nesuvokiama, kaip Palangoje, jau eilę metų, "vadovaujant" R.Kirstukui vyksta serijinės mirtys...Pagalbos jokios!..Laukiama "Greitosios", kuri niekaip negreita, neturi įrangos, neveikia, -jei ir atvyksta -tai mašinoje tuščia skardų krūva, neturi jokių medikamentų, felčerka tarsi žaidžia, o ne gaivina , -namiškiai klykia iš siaubo, prašo maldauja "darykit ką nors',tada felčerka liepia visiems išeiti iš kambario ir užsidaro viena, kol išlindusi pareiškia - MIRĖ !? o jei nuveža į ligoninę Plg (buvusią), tai nėra jokios realibitacinės įrangos nei gydytojo!? Baisu...Kada bus pabaiga šiam Osvencimu vad.įstaigai ir jo "vadovui"???

Marija 2013-05-30 09:41 (IP: 82.135.141.58)
Vajezau... Amžiną atilsį...

jonas 2013-05-30 07:03 (r / IP: 109.128.1.156)
Uzuojauta seimai,atsiprasau seimos uz ideta nuotrauka...fone buves socdemu premjeras/ ir isvis.../

Palangiškė 2013-05-29 19:58 (IP: 199.19.105.156)
Užuojauta Giedriaus šeimai. Bet man koktu ir šlykštu skaityti Šventosios barono Šimaičio paistalus. Dar nespėjo žmogaus palaidoti, o jis jau matuojasi Tarybos kėdę. Negi ne šlykštu. „Manau, kad į Tarybą eisiu. Teturiu tik 2 procentus abejonių. Neketinu derintis prie valdančiosios daugumos ir konservatorių frakcijos. Jie turės derintis prie manęs. Jeigu jie nenorės tai daryti, nebebūsiu tokioje daugumoje. Tikrai neleisiu, kad būtų du kurortai- puoselėjama Palanga ir apleista Šventoji,“- „Palangos tiltui“ sakė V. Šimaitis.

Taip pat skaitykite

Nutraukta Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmuose nagrinėta civilinė byla dėl keliolikos tūkstančių eurų išieškojimo iš buvusio Kretingos rajono savivaldybės tarybos nario, tautodailininko Raimundo Puškoriaus.


Ne gerokai dėl koronaviruso pandemijos aptalžyta ekonomika, ne, anot Seimo nario, „sunkiai sveiku protu suvokiami viešo gyvenimo suvaržymai“, o Lietuvos lyderystė Europos Sąjungoje perteklinių mirčių statistika – jų per dvejus metus, pasak Dainiaus Kepenio, būta arti 15 tūkstančių yra pati baisiausia COVID pandemijos pasekmė šalyje.


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Savaitgalį (gruodžio 12 d.) netikėtai mirė žinomas uostamiesčio gydytojas, Klaipėdos armėnų bendruomenės „Van“ pirmininkas ir Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys Albert Albertjan. Vyrui rugsėjį sukako 54 metai. A.Albertjan buvo žurnalo „Lietuvos pajūris“ herojus, didelio tikėjimo žmogus.


Lietuvos savivaldybių asociacija, vienijanti 60 šalies savivaldybių, palaiko Palangos miesto savivaldybės tarybos ir mero kreipimąsi į valstybės vadovus dėl ketinimų privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ Palangoje, kuriuo kategoriškai nesutinkama, kad būtų likviduojamas mūsų kurorte veikiantis poilsio ir reabilitacijos centras, naikinama kurorto sanatorinio gydymo...


Savivaldybė antradienį, spalio 26 d., pranešė, kad mirė buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Vincas Nesteckis. „Savivaldybė reiškia nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems. Sunkią netekties valandą telydi jus paguoda ir dvasios stiprybė,"  sako Palangos miesto savivaldybė.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Netekome Justino Šatkausko – visų gerbiamo palangiškio, visuomenės, politikos veikėjo, buvusio Palangos miesto mero. Justinas Šatkauskas skaičiavo 95-uosius. Justinas Šatkauskas gimė 1925 m. vasario 3 d. Plungės rajone. Į Palangą gyventi atvyko prieš keletą dešimtmečių ir netruko tapti tikru „Palangos šeimos“ nariu.


Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pareiškimas miesto tarybai  5

TS–LKD frakcijos nariai: Dainius Želvys Mindaugas Skritulskas Elena Kuznecova Antanas Sebeckas Gediminas Valinevičius Šarūnas Vaitkus, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Pastaruoju metu miesto spaudoje skelbiami tarybos opozicijos atstovų objektyviais faktais neparemti kaltinimai valdančiosios daugumos koalicijai, nepagrįsti priekaištai dėl Palangoje vykdomų projektų kelia ne tik Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nuostabą bei pasipiktinimą.


Trečiadienio pavakare, prieš Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos susirinkimą, mero kabinete staiga mirė ilgametis savivaldybės tarybos narys 45 metų Giedrius Šatkauskas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius