Šiandien Vaikų parke – keliaujančios parodos „Gimę su genijaus žyme“ pristatymas

Palangos m. savivaldybės informacija, 2017-07-11
Peržiūrėta
1251
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiandien Vaikų parke – keliaujančios parodos „Gimę su genijaus žyme“ pristatymas

Šiandien, liepos 11 d., 15 val. Vaikų parke vyks nuotaikingas ir muzikalus keliaujančios parodos „Gimę su genijaus žyme“ pristatymas.
Po Lietuvą keliaujanti paroda „Gimę su genijaus žyme“ – tai anksčiau laiko gimę vaikai, įkūnijantys žymiausius pasaulio ankstukus: Vinstoną Čerčilį, Albertą Einšteiną, Isaoką Niutoną, Napaleoną Bonapartą, Aną Pavlovą, Pablo Pikaso, Marką Tveną, Styvą Vonderį ir kt.
Paroda bus eksponuojama visą likusią vasarą, tentai su parodos herojais bus eksponuojami palei dviračių taką bei takus į jūrą – gerai matomoje vietoje.
Šia paroda siekiama skatinti tėvus atrasti neišnešiotuose kūdikiuose daugiau negu ligas, tikėti ir pasitikėti savo vaiku, skatinti bei ugdyti jame užgimusį talentą, kelti dvasią. Taip pat siekiama visuomenei formuoti pozityviąją poziciją apie neišnešiotus naujagimius, sutelkti bendruomenę – šeimas, medikus, politikus, rėmėjus – ir siekti pagerinti neišnešiotų naujagimių priežiūrą regionuose.
Pernelyg anksti gimę kūdikiai – kovotojai nuo pat pirmos akimirkos. Maži žmonės už didelį gyvenimą sutelkia visas savo jėgas, kurios jų neapleidžia ir lydi per visą gyvenimą.
Pastebėta, kad anksčiau laiko gimę žmonės turi ypatingas mąstymo funkcijas, galbūt dėl to tarp jų – daug įžymių menininkų, politikų, filosofų. Taip pat pasaulyje pripažintų genijų. Mokslui iki šiol sunku aprėpti genijaus fenomeną ir paaiškinti, kaip jis atsiranda. Daromos prielaidos, kad šie žmonės turi kitą požiūrį į supančią aplinką, kitu kampu geba matyti, jausti, suvokti. Panašiai ir neišnešiotas naujagimis, anksti susidūręs su nebūties baime, labiau ir giliau geba įžvelgti esmę, nesutrikti detalėse bei smulkmenose. Ne veltui apie jį sakoma – „aplenkęs laiką“. Didelė tikimybė, kad vaikutis ir toliau tą laiką aplenks, tiek mąstydamas, tiek gebėdamas pastebėti tai, kas kitiems neduota.
Paroda Palangos vaikų parke veiks liepos 11 d. – rugsėjo 15 d.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Birželio 7 d., antradienį, 16:30 val. Palangos viešojoje bibliotekoje vyks vieno iškiliausių mąstytojų, humanistų ir kultūros veikėjų Lietuvos istorijoje Vilhelmo Storosto-Vydūno knygų pristatymas. 


Balandžio 25 d., pirmadienį, 15 val. Palangos Kurhauzo teatro salėje (Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga) vyks viešas regioninės filmotekos „Naglis“ rekonstrukcijos projektinių pasiūlymų pristatymas, skirtas visuomenei supažindinti su pateiktais pasiūlymais.


Kas tau yra laisvė? To teiravomės aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11 dienos. Jie...


Rugsėjo 12 d. 17 val. Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyks knygos sudarytojos Auksutės Ramanauskaitės-Skokauskienės knygos-albumo „Adolfas Ramanauskas Vanagas fotografijose“ pristatymas.  


Lino Kojalos knygos pristatymas


Šią savaitę Palangos vaikų parke atidaryta neišnešiotų kūdikių asociacijos „Neišnešiotukas“ nuotraukų paroda „Gimę su genijaus žyme“. Fotografės Jūratės Karkauskienės nuotraukose 13 ankstukų įkūnijo 13 žymių, anksčiau laiko gimusių istorinių asmenybių, kurių gyvenimai įrodo, jog per anksti gimę kūdikiai yra kovotojai nuo pirmosios savo...


Šiandien, liepos 11 d., 15 val. Vaikų parke vyks nuotaikingas ir muzikalus keliaujančios parodos „Gimę su genijaus žyme“ pristatymas.


Ne tik mažųjų palangiškių, bet ir iš visos Lietuvos bei kaimyninių šalių į mūsų šeimoms draugiškąjį kurortą suvažiuojančių jaunųjų poilsiautojų itin mėgiamas didžiausiai tokio pobūdžio mūsų šalyje vaikų parkas savo lankytojus pradžiugins dviem naujomis atrakcijomis – originaliomis sūpynėmis ir dar nematyta karusele.


Vaikų gynimo dieną mažiesiems dar neteks pasidžiaugti nauju poilsiu parku Palangoje. Tikėtasi, kad birželio 1-ąją kurorte jau bus atidarytas žaidimų parkas, tačiau planai nusikėlė dar pusei mėnesio. Kaip „Palangos tiltui“ sakė bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus, atidarymas planuojamas birželio 16 dieną. Termino pratęsimą jis...


Pernai lapkričio 14 dieną dramos sambūrio „M“ – 3-iosios kartos jaunieji aktoriai bei kiti mokyklos moksleiviai su vadove Alma Pronckūniene ir istorijos mokytoja Daiva Latožiene, įgyvendindami tarptautinį projektą „Tau, brangi šalie“, svečiavosi Kaliningrado Liudviko Rėzos lietuvių kultūros draugijoje. Iš šios kelionės jie grįžo ne tik kupini gerų emocijų, bet ir atlikę nuostabią misiją –...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius