Šimtmetį švenčiančios Palangos senosios gimnazijos vadybos įdomybės

Palangos tiltas, 2022-10-12
Peržiūrėta
1530
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šimtmetį švenčiančios Palangos senosios gimnazijos vadybos įdomybės

Pirmasis Palangos senosios gimnazijos direktorius, praktiškai vykdęs šias pareigas, Juozas Butkus, net nebuvo paskirtas vadovu. Šias pareigas ėjo laikinai vien todėl, kad paskirtasis direktorius Mečislovas Mačernis į darbą neatvyko.

• Trumpiausiai gimnazijai vadovavo – vos 3 mėnesius – Vincas Gustaitis, už dalyvavimą prieškario Lietuvos visuomeninėje veikloje ištremtas į Karagandos lagerį.

• Su tremtimi susidūrė 3 Palangos gimnazijos vadovai: ištremti buvo Antanas Urbonas ir minėtasis Vincas Gustaitis, eidami direktoriaus pareigas. O dabartinis gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas gimė tremtyje.

• Ilgiausiai prie gimnazijos vairo – net 32-ejus metus – stovėjo Algirdas Karačionka, direktoriavęs nuo 1983 iki 2015 metų.

• Per 100 metų gimnazijai vadovavo pedagogai, vertėjai, rašytojai, teisininkai, laisvamaniai ir kunigai, aktyvūs visuomenės veikėjai, įvairiais būdais kovoję už Lietuvos nepriklausomybę, žurnalistas, poetas, dramaturgas, istorikas, net uosto krovikas ir kurpius. Amato duona nemenkino direktorių kompetencijos. Gimnazijai vadovavo išsilavinę specialistai, o amatas sunkiais kai kurių jų asmeninio gyvenimo laikotarpiais (arba tiesiog jaunystėje) paprasčiausiai padėjo išgyventi.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tvarkomas Palangos senosios gimnazijos vidinis kiemas

"Palangos tilto" informacija, 2024 05 14 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės biudžeto lėšomis, kurias skyrė taryba, tvarkomas Palangos senosios gimnazijos vidinis kiemas.  „Bus erdvė ir poilsiui, ir nedideliems  renginiams. Gimnazija rekonstruota 2021 metais. Šiuo metu vyksta iš šios ugdymo įstaigos stadiono rekonstrukcija,“ – Palangos meras Šarūnas Vaitkus paskelbė Facebook.


Gera žinia Palangos senosios gimnazijos bendruomenei – bus rekonstruojamas Palangos senosios gimnazijos stadionas.


Jono Brindzos epocha. Taip vadinamas 1961-2000 metų Palangos senosios gimnazijos gyvavimo laikotarpis. 


Kas pasakė, kad skaičiuose nėra šilumos? Na, gal skaičiuose ir nėra, bet bent jau skaičių mokslo mokančios Palangos senosios gimnazijos matematikos sklidinos ne tik šilumos, bet ir poezijos. 


Pirmasis Palangos senosios gimnazijos direktorius, praktiškai vykdęs šias pareigas, Juozas Butkus, net nebuvo paskirtas vadovu.


Gausybės gražių ir švytinčių jaunuolių iškilminga eisena trečiadienį, liepos 20 dieną, papuošė Palangą – įteikti brandos atestatai 114 Palangos senosios gimnazijos abiturientų.


Spalio šeštosios dienos popietę Palangos senosios gimnazijos I-III klasių mokiniai autobusu išvyko į Lietuvos sostinės oro uostą, tikėdamiesi, kad greit galės vaikščioti  didingos Austrijos sostinės Vienos gatvėmis.


Praėjusį sekmadienį Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Šventę abiturientai pradėjo susirinkdami prie Palangos senosios gimnazijos, kur buvo atidengta grindinio plytelė, skirta gimnaziją baigiantiems 81-osios laidos abiturientams.


Sekmadienį, liepos 25 d., Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Palangos senąją gimnaziją šiais mokslo metais baigė 95 mokiniai.


Praėjęs penktadienis Palangos senosios gimnazijos 76 laidos 146 abiturientams buvo neeilinis – jiems įteikti brandos atestatai. Šventė prasidėjo eisena nuo gimnazijos iki naujosios Palangos koncertų salės, kurioje ir įvyko atestatų įteikimo ceremonija. Abiturientus sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos Respublikos premjero patarėjas Antanas Vinkus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius