Pradėjus trūkti vietų mokyklose ir darželiuose, Palangoje jau ribojamas karo pabėgėlių iš Ukrainos apgyvendinimas

Palangos tiltas, 2022-04-29
Peržiūrėta
1019
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jurgita Šiugždinienė. Delfi.lt nuotr.
Jurgita Šiugždinienė. Delfi.lt nuotr.

Lietuvos mokyklose mokosi per 7 tūkst. ukrainiečių moksleivių, užimta apie penktadalis nuo karo pabėgusiems Ukrainos vaikams turimų vietų, informuoja švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Pasak jos, pradėjus trūkti vietų mokyklose ir darželiuose kai kuriuose miestuose jau ribojamas karo pabėgėlių iš Ukrainos apgyvendinimas: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Druskininkuose, Palangoje, Visagine. 

„Šiuo metu mes turime 19 tūkst. 761 nepilnametį, praktiškai tai sudaro šiek tiek daugiau kaip 40 proc. visų atvykusių į Lietuvą asmenų iš Ukrainos. Bendrojo ugdymo mokyklose mokosi 7 tūkst. 367 ukrainiečių vaikai, užimta maždaug 20 proc. savivaldybių deklaruotų vietų mokyklose“, – per Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdį trečiadienį pranešė ministrė. 

Jos pateiktais duomenimis, taip pat šalyje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas lanko 2 tūkst. 270 vaikai, tai sudaro per 50 proc. savivaldybių deklaruotų laisvų vietų ukrainiečių vaikams.

„Kai kuriose savivaldybėse jau ribojamas apgyvendinimas, ir viena iš priežasčių – ugdymo įstaigų užimtumas. Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų, Druskininkų, Palangos, Visagino savivaldybėse jau ribojamas apgyvendinimas dėl ugdymo įstaigų trūkumo, apgyvendinimą koordinuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija“, – sakė J. Šiugždinienė.

Jos pateiktais duomenimis, šiuo metu aukštosiose mokyklose studijuoja 275 studentai iš Ukrainos, 124 studentai – dalinėse studijose. 

Statistikos departamento trečiadienį skelbiamais duomenimis, Lietuvoje registruota 49 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos, iš jų beveik 20 tūkst. yra nepilnamečiai.

BNS

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvoje registruota beveik 50 tūkstančių karo pabėgėlių iš Ukrainos, beveik 20 tūkst. visų atvykusiųjų – nepilnamečiai. Kai kuriose savivaldybėse dėl vietų trūkumo ugdymo įstaigose jau ribojamas ukrainiečių apgyvendinimas. Apie tai „Info dienai“ pasakojo Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.


Lietuvos mokyklose mokosi per 7 tūkst. ukrainiečių moksleivių, užimta apie penktadalis nuo karo pabėgusiems Ukrainos vaikams turimų vietų, informuoja švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.


„Atostogų parkas“ balandžio 4 d. laukia visų nuo karo nukentėjusių ukrainiečių. 


Gyventojų ir būstų surašymo duomenimis, 2021 m. sausio 1 d. Lietuvoje nuolat gyveno 1 302,7 tūkst. 15 metų ir vyresnių moterų, iš jų 76,5 proc. (arba 996,6 tūkst.) buvo gimdžiusios. Jos pagimdė 1 mln. 962 tūkst. vaikų. Palyginti su 2011 m. surašymo rezultatais, šio amžiaus moterų sumažėjo 8,3 proc. (117,4 tūkst.), pagimdžiusių moterų – 6,6 proc. (70,7 tūkst.), o pagimdytų vaikų – 11,3 proc....


Penktadienį, lapkričio 19 d., Palangoje lankėsi švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.  „Labai viltingai nuteikė apsilankymas Palangoje, kur švietimo reikalus aptarėme su savivaldybės meru Šarūnu Vaitkumi, kitais vadovais, mokyklų direktoriais bei mokytojais,“ – savo Facebook paskyroje po vizito parašė J. Šiugždinienė.


Penktadienį, lapkričio 19 d., Palangoje lankėsi bei aktualius švietimo klausimus su Savivaldybės atstovais bei miesto ugdymo įstaigų vadovais aptarė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. 


Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė penktadienį, lapkričio 19 d., lankysis Palangoje.


119 tūkst. 520 eurų per metus, arba 9 tūkst. 960 eurų per mėnesį – tiek pinigų už buvusios sovietmečio nomenklatūros vilos „Auska“ nuomą norėtų gauti pernai lapkritį iš Turto banko savo nuosavybėn ją nusprendusi perimti Palangos miesto savivaldybė. Vakar posėdžiavusi kurorto Savivaldybės taryba priėmė sprendimą išnuomoti šį turtą viešojo konkurso...


Smurtą ir patyčias mokyklose turėtume mažinti visi

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 05 19 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę, gegužės 10 dieną Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė skyrė nemažai dėmesio smurto ir patyčių mokyklose prevencijai. Kartu su psichologais, vaiko teisių apsaugos specialistais, įvairių mokyklų vadovais siekė aptarti, kokiomis priemonėmis mažinti smurtą bei patyčias mokyklose ir kaip užtikrinti vaikų saugumą.


Kovo mėnesį per Lietuvą nuvilnijo praktiškai kiekvienąkart prieš ir per rinkimus – tiek į Seimą, tiek į savivaldybių tarybas, tiek į Europarlamentą bei į LR Prezidentus – įkyriai pasikartojantys atvejai, kai už kandidatus rinkimuose neleistinai agituojama mokyklose. Į tai sureagavo Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS), išplatinusi pareiškimą „Balsų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius