Skelbiamas naujų kūrinių pučiamųjų orkestrams kūrybinis konkursas „MCC Palanga 2020"

Palangos tiltas, 2020-08-17
Peržiūrėta
281
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Skelbiamas naujų kūrinių pučiamųjų orkestrams kūrybinis konkursas „MCC Palanga 2020"

Lietuvos kompozitoriai kviečiami dalyvauti pirmą kartą organizuojamame naujų kūrinių pučiamųjų orkestrams kūrybiniame konkurse „MCC Palanga 2020“.

Kūrybinis konkursas pašvęstas visai šaliai svarbiai datai: 2021-ųjų kovo 30 dieną sukaks 100 metų, kai Palangos kurortas ir dalis Latvijai priklausiusio Baltijos pajūrio ruožo, buvo grąžintas Lietuvai.

1918 m. vasario 16 d. Lietuvai paskelbus savo Nepriklausomybę, prasidėjo Lietuvos ir Latvijos ginčai dėl Palangos ir Šventosios. Po ilgų derybų dėl Palangos grąžinimo Lietuvai, įsikišus Tautų Sąjungai, tarpininkaujant Edinburgo universiteto profesoriui, lordui Džonui Simpsonui, buvo pasiektas Lietuvą tenkinantis kompromisinis sprendimas ir 1921 metų kovo 30 dieną pasirašytas susitarimo aktas. Šiuo dokumentu Palanga ir Latvijai priklausiusi Baltijos pajūrio dalis su Šventąja sugrąžinta Lietuvai.

2020 metų kūrybinio konkurso tema – Palangos legendos ir padavimai.

Pagrindinis kūrybinio konkurso tikslas – skatinti Lietuvos kompozitorius kurti originalius, aukštos meninės vertės kūrinius pučiamųjų instrumentų orkestrams, taip turtinant lietuviškąją žanro repertuaro dalį.

Kompozitoriai kviečiami teikti kūrinius 4 kategorijose. Kiekvienai kategorijai teikiami kūriniai skiriasi sudėtingumu, trukme bei instrumentuote. Kiekvienos kategorijos laimėtojų laukia piniginės premijos. Jomis taip pat bus apdovanoti keturi finalininkai bei daugiausia žadantis jaunasis kompozitorius (iki 25 m.).

Paraiškas kūrybiniam konkursui kompozitoriai kviečiami teikti el. paštu [email protected] iki 2020 m. spalio 15 d. „MCC Palanga 2020“ finalininkai bus paskelbti iki 2020 m. spalio 26 d.

Paraišką sudaro:

- viena pilnos kūrinio partitūros kopija PDF formatu* (be kompozitoriaus vardo ir pavardės) ir garso failas (mp3);

- kompozitoriaus CV ir nuotrauka (300 dpi, JPEG).

*kūriniai konkursui pateikiami kartu su trumpu aprašymu lietuvių ir anglų kalbomis (iki 500 žodžių), paaiškinančiu kūrėjo sumanymą ir suteikiančiu informacijos apie kūrinyje panaudotą muzikinę medžiagą.

Kūrybinio konkurso dalyvio mokestis – 50 Eur už vieną pateikiamą kūrinį. Kompozitorius gali teikti neribotą skaičių kūrinių įvairioms konkurso kategorijoms.

Daugiau informacijos: Kūrybinio konkurso nuostatai; [email protected]; fb.com/mccpalanga

Kūrybinio konkurso iniciatorius ir organizatorius VšĮ „Palangos orkestras“

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kas šiemet vedė iš proto vietinius turistus socialiniame tinkle Facebook? Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“, valdanti prekės ženklą „Lietuva. O čia ar buvai?“, skelbia 2020 m. hitus – 20 vietų, apie kurias sukurti įrašai sulaukė didžiausio auditorijos dėmesio. Tarp jų - ir Palangos "Anapilis."


Paaiškėjo pirmą kartą rengiamo naujų kūrinių pučiamųjų orkestrams kūrybinio konkurso „MCC Palanga 2020“ laimėtojai ir paskatinamųjų premijų laureatai. Premijos kūrėjus pasieks dar šiemet, o gruodžio viduryje planuotas baigiamasis konkurso koncertas, kūrinių-finalininkų premjera bei įrašai dėl karantino ribojamų perkeliami į kitų metų pavasarį.


Nors "kovidas" - didelis smūgis ekonomikai, o ypač paslaugų ekonomikai, kurią turi Palanga, kurorto pagrindiniai mokestiniai rodikliai - GPM surinkimas ir PVM mokėjimas - per pirmus tris šių metų ketvirčius buvo stebėtinai geri. Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkas Audrius Morkūnas sakė "Palangos tiltui", kad į Palangos...


Lietuvos kompozitoriai kviečiami dalyvauti pirmą kartą organizuojamame naujų kūrinių pučiamųjų orkestrams kūrybiniame konkurse „MCC Palanga 2020“.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Palangos delegacija grįžo iš lapkričio 1-3 dienomis Norvegijoje, Stavangerio mieste, vykusio susitikimo su Europos varinių pučiamųjų asociacijos (EBBA) vadovais, kurio metu aptarti pasirengimo kitąmet Palangoje vyksiančiam Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatui klausimai.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Penktadienį, balandžio 26 d., Palangai Šveicarijoje, Montrė kurorte, perduota estafetė kitąmet rengti prestižinį muzikos pasaulio renginį – Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą. Tad jau po metų, 2020 m. gegužę, pučiamųjų pasaulį praturtins istorinis įvykis – Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas pirmą kartą vyks ne Vakarų, o Rytų Europoje.


Antradienį Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus ir VšĮ Palangos orkestras vadovas Vygantas Rekašius žiniasklaidos atstovams pranešė džiugią žinią: patvirtinta, jog Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas Palangoje vyks 2020 metais. Iki šiol buvusios abejonės išsklaidytos po praėjusią savaitę gauto sprendimo.


Šį savaitgalį Palangoje ne tik skambėjo varinių pučiamųjų muzika bei vyko tarptautinė konferencija „Nauji vėjai“, sukvietusi šios srities ekspertus ir muzikantus iš daugybės šalių, bet ir žengtas žingsnis link galimybės didžiausiame šalies kurorte 2019–2020 m. surengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą – penktadienį tarp...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius