Skiepytis nėra heroizmas, tačiau 2021-aisiais ypač norisi tapti bandos dalimi dėl vienos rimtos priežasties

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-01-08
Peržiūrėta
17880
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Linas Jegelevičius - "Palangos tiltas" redaktorius
Linas Jegelevičius - "Palangos tiltas" redaktorius

Tuščia kalbėti, bet 2020-ieji dėl koronaviruso pandemijos ir karantino buvo slogūs ar net košmariški. Kita vertus, jie parodė kiekvieno mūsų ir mūsų visų širdžių gelmę, atsparumo ir atkaklumo lygį.
Akivaizdu, kad per antrąją karantino bangą rudenį ir žiemą esame gerokai labiau prisitaikę. Kai rašau šias eilutes, pirmieji medikai šalyje yra skiepijami nuo COVID-19. Iki naųjų metų pabaigos, tikima, bus paskiepyta ženkli dalis Lietuvos gyventojų. Vadinasi, lygiai po metų galbūt jau visi būsime įgiję kolektyvinį imunitetą, vadinamąjį bandos imunitetą?
Tiesa, skiepytis – joks ne heroizmas, kaip ir gerti skausmus nuo skausmo, gydytis depresiją ar skiepytis nuo erkinio encefalito. Tai pirmiausia darome dėl savęs, tačiau koronaviruso atveju – ir dėl kitų.
Pajuokausiu: laukiant to bandos imuniteto, kaip niekada dabar yra gera pasijusti bandos dalimi ryškioje individualizmo ryškiomis spalvomis išdažytoje visuomenėje. COVID-19 nesirinko savo aukas pagal socialinį statusą, piniginės storį ar pasiekimus.
Mano pirmasis darbdavys Lietuvoje po mano daug metų emigracijoje, Antanas Damulis, Šilalės rajono ligoninės direktorius, gruodžio 26-ąją, mirė nuo koronaviruso, ir man yra liūdna.
Tačiau, kai girdžiu iš pirmų lūpų, kad pusė Palangos globos namuose gyvenimo saulėlydį pasitinkančių senelių jau persirgo, ar dar tebeserga, lengva koronaviruso forma – o dauguma seneliukų – visai be simptomų, vadinamąja besimptomine COVID-19 forma – man smagu: „kovide“, tu esi suknistai nenuspėjamas!
Tačiau net ir visiems įveikus COVID-19, pasaulis – o ir Palanga – niekada nebus tokie, kokie buvo. Pandemija, dėl kurios visi jau įėjome į istoriją, žada pasauliui naujus iššūkius, dar neregėtą dėmesį visuomenės sveikatos higienai ir net geopolitines įtampas.
Ne tik dėl galimų naujų koronaviruso mutacijų – jaui turime britiškąją „kovido“ mutaciją, bet ir dėl kaltinimų svaidymosi tarp didžiųjų valstybių.
Ar tikrai COVID-19 nėra moderniųjų laikų bakteriologinis karas? Žinoma, tai – dar viena sąmokslo teorija, niekuo nepagrįsta kol kas, tačiau ir neatmestina, kol nebus iki galo išsiaiškinta viruso kilmė Vuhane, Kinijoje, kur pirmiausia pasklido virusas.
Matome, kad Europa, o ypač Amerika, skendi „kovido“ depresijoje ir abi kurį laiką laižysis žaizdas nuo „kovido“ ekonominių pasekmių, o tuo tarpu Kinija, kurioje pirmiausia buvo užregistruotas koronaviruso protrūkis, vienintelė super-galios valstybė, kuri 2020 metais sustiprėjo, nes vyriausybės organizuota ankstyva viruso kontrolė leido prieš kelis mėnesius atsisakyti karantinų. 
Palanga globalių iššūkių ir sprendimų kontekste atrodo kaip mažytis rojus. Tiesa, klaikiai tuščias šiuo šventiniu metu. Tačiau užsisklęsti buvo būtina, o Palanga vėl atsivers. Net ir kelionių tarp savivaldybių suvaržymų metu Palanga buvo tarp geidžiaumiausių įvažiuoti savivaldybių. Juk čia yra daug erdvių, čia – jūra, išvystyta infrastruktūra, jauki ir tvarkinga aplinka.
Nors pandemija gerokai mus čaižo ir gąsdina, kelia nerimą, 2021-ieji bus neabejotinai tie metai, kai žmonija pagaliau surems jėgas prieš koronavirusą užuot bėgusi paskui jį.
2021-ieji tikrai mums bus geresni, bet, chm, tik tuo atveju, jeigu visi – tiesa, laikinai – tapsime banda, skiepysimės. Dar vienas iššūkis individualistų visuomenei, tačiau ir jis, kaip ir visi kiti – įveikiami.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje iš antradienio, rugsėjo 28 d., į trečiadienį, rugsėjo 29 dieną, buvo nustatyta 19 naujų koronaviruso atvejų. Kurorte virusu serga 126 žmonės.


Dar vienas žingsnis suvaldant koronaviruso pandemiją – pedagogų skiepijimas nuo koronaviruso. Nors Švietimo ir Mokslo ministerija paskelbė, kad jos duomenimis, iš maždaug 30.000 pedagogų ir mokymo įstaigų darbuotojų jau pasiskiepiję yra beveik 28.000, „Palangos tiltas“ abejoja tokia statistika –mūsų kurorte sutiko pasiskiepyti tik maždaug...


Skiepijimo nuo koronaviruso tempai Palangos poliklinikoje gerokai paspartėjo ir jos direktorė Jūratė Mikutienė tikisi, kad iki vasario mėnesio pabaigos pavyks paskiepyti daugumą miesto senjorų, kuriems yra virš 65 metų ir kurie yra prisirašę poliklinikoje. „Mes turime 2 500 pacientų, visiems, esantiems rizikos grupėse, padedant baseino darbuotojoms, buvo paskambinta –...


Palangos oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos rangos viešą pirkimą laimėjo Latvijos įmonė „A.C.B.“, kuri rekonstravo Vilniaus oro uosto kilimo-tūpimo taką 2017 metais. Šio projekto metu planuojama atnaujinti taip pat ir vieną orlaivių riedėjimo taką, kai kurias perono dalis, o oro uosto darbas rudenį, tikėtina, bus stabdomas pačiam trumpiausiam reikalingam...


Kaip pranešė Klaipėdos apskrities policijos komisariatas, Palangoje šeštadienį, sausio 9 d., patikrinti 1927 automobiliai, neįleista 12, 8 neleista išvykti neturint tinkamos priežasties, surašyta 10 protokolų pagal ANK 45 str., 11 protokolų už KET pažeidimus.


Tuščia kalbėti, bet 2020-ieji dėl koronaviruso pandemijos ir karantino buvo slogūs ar net košmariški. Kita vertus, jie parodė kiekvieno mūsų ir mūsų visų širdžių gelmę, atsparumo ir atkaklumo lygį. Akivaizdu, kad per antrąją karantino bangą rudenį ir žiemą esame gerokai labiau prisitaikę. Kai rašau šias eilutes, pirmieji medikai šalyje yra skiepijami nuo COVID-19. Iki naųjų metų pabaigos...


Lapkričio 30-ąją, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė apdovanojo keturiolika Lietuvos savivaldybių Europos Tarybos ženklu už nepriekaištingą valdymą. Palangos tarp nominančių nėra, tačiau PT primena, kad 2017 metų vasarą už indėlį plėtojant tarptautinius santykius bei propaguojant europines vertybes Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja Palangai skyrė jau trečiąjį...


„Šito Palangos Kurhauzo atstatymo etapo pabaigtuvių laukia rimtos bėdos,“ – sakė žinomas kurorto architektas Edmundas Benetis, užėjęs į „Palangos tiltą“ pasidalinti savo nuogąstavimais. 


Aleksandras Jokūbauskas, naujasis miesto savivaldybės Tarybos narys, gavęs mandatą iš jos pasitraukus socialdemokratui Danui Paluckui, žodžio kišenėje neieško. Dar daugiau: praėjusioje Tarybos kadencijoje pliekė valdančiąją koaliciją ir nestokojo kritikos strėlių merui. Tačiau išskirtiniame interviu „Palangos tiltui“ žinomas miesto advokatas buvo...


Drakonui 2012-aisiais nesikandžiojus, viltys, kad ir Gyvatė 2013-aisiais nekirs

Linas JEGELEVIČIUS, Livija GRAJAUSKIENĖ, 2012 12 27 | Rubrika: Miestas

Jeigu Rytų Drakonas šiais metais jūsų nei prarijo, nei apkandžiojo, ar galite būti tikri, kad 2013-aisiais Gyvatė jums neįkirs į kulkšnis? O gal visus drakonus sugebėjote taip prisijaukinti, kad skirtis su jais ir pasitikti mažiau nuspėjamą gyvatę yra labai sunku? Kokie buvo praeinantys metai žinomiems palangiškiams? Ir ko palangiškiai tikisi iš Naujųjų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius