Drakonui 2012-aisiais nesikandžiojus, viltys, kad ir Gyvatė 2013-aisiais nekirs

Linas JEGELEVIČIUS, Livija GRAJAUSKIENĖ, 2012-12-27
Peržiūrėta
1395
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Drakonui 2012-aisiais nesikandžiojus, viltys, kad ir Gyvatė 2013-aisiais nekirs

Jeigu Rytų Drakonas šiais metais jūsų nei prarijo, nei apkandžiojo, ar galite būti tikri, kad 2013-aisiais Gyvatė jums neįkirs į kulkšnis? O gal visus drakonus sugebėjote taip prisijaukinti, kad skirtis su jais ir pasitikti mažiau nuspėjamą gyvatę yra labai sunku? Kokie buvo praeinantys metai žinomiems palangiškiams? Ir ko palangiškiai tikisi iš Naujųjų, Gyvatės metų?
 

Vytautas Korsakas,
Palangos miesto savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vedėjo pavaduotojas:

„Negaliu skųstis: joks Drakonas manęs neapkandžiojo praeinančiais metais! Tikiu, kad ir gyvatės man bus geros. Rimtai kalbant, kokie bus metai man, Palangai ar Lietuvai, lems bendra padėtis pasaulyje, ypač vėl kai kur besiritanti ekonominė krizė.
Atvirai pasakius, nieko pakeisti Naujaisiais neužsibrėžiau. Bet jeigu Naujieji žada gerų pakeitimų man jų nelaukiant, mielai juos priimsiu“.

Alvydas Katkauskas, Palangos miesto policijos komisariato viršininkas:

„Daug dirbome, tai ir Drakonas nesikandžiojo. Manau, kad jeigu dirbsime, bus patenkinta ir Gyvatė. Jai akylai stebint, pažadu, kad dėsime daug pastangų, kad Naujaisiais visi palangiškiai ir kurorto svečiai jaustųsi saugiau Palangoje. O kitais metais, Palangai tapus kultūros sostine, renginių juk bus daug. Galėtų Gyvatė daugiau pinigų komisariatui atnešti, bet, regis, jų bus tiek pat, tik vasarą, kaip paprastai, planuojame susilaukti pastiprinimo iš kitur“.

Dainius Kepenis, Sveikatos guru ir Palangos sveikatos mokyklos įkūrėjas:

„O, Drakonas – mano ženklas, tai su Drakonu labai buvau susidraugavęs. 2012-ieji išties buvo labai turiningi metai. Mano anūkai pradėjo lakstyti, kalbėti. Labai džiaugiuosi, kad pavyko pasiekti, jog 2013-ieji metai būtų paskelbti Sveikatingumo metais. Tikiuosi, kad sveikatingumo idėjos bus plėtojamos visoje šalyje, bet ypatingai mūsų kurorte“.

Jolanta Jucevičiūtė, Palangos oro uosto direktorė:

„Esu labai atsargus žmogus, todėl ir Drakono nebijojau, ir Gyvatė nebaisi. Priešingai: Drakonas buvo labai geras oro uostui: susilaukėme apie 20 procentų didesnio keleivių srauto, iš viso iki gruodžio mėnesio – apie 120 tūkstančių keleivių. Tikiuosi, kad Gyvatės metais jų bus dar daugiau. Asmeniniame gyvenime nieko neplanuoju: kiniečių kalbos mokytis nepradėsiu, o, va, apie prancūzų kalbos mokymąsi pamąstau...“
 

Kęstutis Rudys, Palangos miesto viešosios bibliotekos direktorius:

„Tiesą pasakius, Drakonas man ir bibliotekai šiek tiek įkando praėjusiais metais. Turiu nemalonumų dėl buhalterijos metų pradžioje. Gyvatė – ir sveikatos simbolis, tad tikiuosi, kad 2013-aisiais man pirmiausia netrūks sveikatos. Kitais metais jau tapsiu pensininku, tad, matyt, anksčiau ar vėliau teks man galvoti apie išėjimą į pensiją“.

Vincas Nesteckis, „Pušyno“ direktorius:

„Gyvatę, kaip ir moterį, labai gerbiu, nes tai yra du išmintingiausi gyvūnai pasaulyje. Sanatorijoje Naujaisiais tikimės statybų, dar neaišku, ar didesnių, ar mažesnių. Ko tikiuosi asmeniniame gyvenime? Sveikatos, nes, galbūt kitiems atrodau labai žvalus iš pašonės, bet esu jau nebe jauniklis. Ir, žinoma, tikiu, kad kas dirba daug, tam ir Dievas padeda. Tad tikiuosi ir jo malonių“.

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus:

„Praeinantys metai buvo išties geri visomis prasmėmis. Geri miestui, nes per šiuos metus pasirodė, jog ne vien apie jo ateitį kalbame. Ir labai džiugu girdėti žmones – tiek palangiškius, tiek į mūsų kurortą atvykstančius svečius – sakant, jog Palanga sparčiai keičiasi į gerąją pusę.
Šiemet pradėti įgyvendinti itin svarbūs visiems mums projektai: Kurhauzo restauracija, kempingo Nemirsetoje bei universalios sporto arenos statyba, juda į priekį Vasaros estrados rekonstrukcijos projektas.
Geri metai buvo ir mano šeimai. Kaip esu nekart sakęs, geri metai būna tada, kai visi mylimieji ir artimieji sveiki, kai netenka išgyventi netekčių.
Kalbant apie kitus metus galima pajuokauti: jeigu išgyvenom Drakono metais, tai ir Gyvatės išgyvensime. Nors jei atvirai – aš visais šiais horoskopais netikiu. Tad ir kitąmet dirbsime kaip dirbę, gal ir dar daugiau, stengsimės – turiu omenyje visą Savivaldybės administracijos komandą bei miesto Tarybą – kad Palanga būtų dar gražesnė. O namuose – jokių ypatingų planų ar siekių. Tiesiog norėtųsi, kad ateinantys metai nebūtų prastesni, o jei įmanoma – dar geresni už šiuos, nueinančius“.

Palangos miesto mero pavaduotojas Saulius Simė:

„Kokie buvo nueinantys Drakono metai? Normalūs. Kažko tokio ypatingo, išskirtinio bei įsimintino neįvyko. Jei kalbėsime apie miestą – išskirčiau Kurhauzo restauraciją.
Kaip saugosiuosi nuo galimų Gyvatės metų įkandimų? Tai kad jos man negelia. Per daug tvirtą odą turiu. O dėl planų ateinantiems metams – nesu linkęs per daug viską susiplanuoti, nes gyvenimas tuos planus dažniausiai pakoreguoja, kartais net smarkiai. Tad gyvensim – ir tiek“.


Fotomenininkas Adas Sendrauskas:

„Drakono metai man buvo labai ugningi, pergalingi bei laimingi. Išskirčiau du reikšmingus man įvykius: per labai trumpą laiko tarpą – pusmetį – pavyko sėkmingai įgyvendinti idėją ir Briuselyje pristatyti Palangos ir Bergeno draugystę. Antras įvykis – šią vasarą vykusi „Palangos bienalė 2012“, kurią drąsiai galima vadinti didžiausiu tokio pobūdžio renginiu Baltijos šalyse: bienalėje dalyvavo 200 fotomenininkų, eksponuota per 2 tūkst. nuotraukų.
Gyvatės metai turėtų būti kitokie, nei Drakono. Jei besibaigiančiais metais buvo galima – ir net reikėjo – veikti ryžtingai, net leistis į avantiūras, ateinančiais metais teks viską apgalvoti, planuoti, „strateguoti“, prireiks daug ištvermės bei išminties.
Ko tikiuosi? Kad būtent išminties ir ištvermės nepritrūks, ir pavyks gerai pasirodyti Palangos – kultūros sostinės renginiuose”.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2021-aisiais stebėjome vis aukštyn kopiančias nekilnojamojo turto (NT) kainas, tačiau tai žmonėms nė motais – paskolų būstui prašo vis daugiau gyventojų. Ekspertai sako, dėl biurokratinių pinklių ir situacijos užsienyje pokyčių 2022 m. daug neišvysime: statybos vėluos, būstų trūks ir jie toliau brangs. Vis dėlto vienoje Lietuvos vietoje noras įsigyti būstą gali sumažėti.


Vonios kambarys – viena svarbiausių erdvių visuose namuose. Juk būtent čia prasideda ir baigiasi mūsų diena, būtent šioje patalpoje praleidžiame ne tiek jau ir mažai laiko, juk šiandien vonios kambarys yra skirtas jau ne tik higienos, bet ir SPA, aromaterapijos ar grožio procedūroms atlikti. 


  Aukštai kartelę iškėlusi Palanga ir 2016-aisiais įgyvendino ne vieną miesto infrastruktūrai svarbų projektą, o mintyse – jau kiti darbai, kurių didžiausiam šalies kurortui teks griebtis Naujaisiais metais. Likus vos porai dienų iki 2017-ųjų, „Palangos tiltas“ paprašė miesto mero Šarūno Vaitkaus įvertinti besibaigiančius...


Praėjusią savaitę Palangoje vyko kasmetinis respublikinis paveldosaugininkų seminaras, kurio metu buvo aptariamas ir Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčios restauracijos klausimas. Buvo susitarta dėl Kultūros ministerijos ir Kultūros paveldo departamento finansinės paramos. Remonto darbus tikimasi pradėti jau kitais metais.


Per 2013 metus Lietuvoje kilo 11 333 gaisrai. Klaipėdos apskrityje kilo 1706 gaisrai. Gaisruose žuvo 160 žmonių, o 209 gyventojai patyrė traumų. Klaipėdos apskrityje gaisruose žuvo 5 gyventojai.


Šį savaitgalį Osle (Norvegija) vykusiame 46-ajame Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionate pabuvojusi ir su Europos varinių pučiamųjų orkestrų (European Brass Band Aassociation) asociacijos nariais susitikusi Palangos delegacija parvežė dvi džiugias žinias: pateikta paraiška mūsų mieste rengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą 2019-aisiais, o 2016-aisiais...


Antradienį Palangos miesto policijos komisariato salėje pareigūnams, kurorto teismo, reorganizuotos prokuratūros, Savivaldybės administracijos vadovams bei Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkui pristatyta 2012-ųjų metų veiklos ataskaita. Pasak kurorto komisariato viršininko Alvydo Katkausko, statistika rodo, jog situacija esanti geresnė nei užpernai...


Drakonui 2012-aisiais nesikandžiojus, viltys, kad ir Gyvatė 2013-aisiais nekirs

Linas JEGELEVIČIUS, Livija GRAJAUSKIENĖ, 2012 12 27 | Rubrika: Miestas

Jeigu Rytų Drakonas šiais metais jūsų nei prarijo, nei apkandžiojo, ar galite būti tikri, kad 2013-aisiais Gyvatė jums neįkirs į kulkšnis? O gal visus drakonus sugebėjote taip prisijaukinti, kad skirtis su jais ir pasitikti mažiau nuspėjamą gyvatę yra labai sunku? Kokie buvo praeinantys metai žinomiems palangiškiams? Ir ko palangiškiai tikisi iš Naujųjų...


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus įsitikinęs – šie jau besibaigiantys metai kurortui buvo kaip niekad sėkmingi: įgyvendintas ne vienas reikšmingas projektas, pradėta daug naujų Palangai ne mažiau svarbių darbų. „Jei tokiais tempais visi drauge dirbsime ir toliau, po penkerių metų kurortas bus neatpažįstamai pasikeitęs“, – įsitikinęs meras.


Palanga 2013-uosius kviečia pasitikti prasmingai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 11 29 | Rubrika: Miestas

2013-ųjų Lietuvos kultūros sostinė Palanga tęsia savo tradicijas – senuosius metus palydėti, o naujuosius sutikti kviečia įvairiausiomis šviesomis nušvitusiame festivalyje „Kalėdų šviesos miestas“, kuris truks nuo lapkričio pabaigos iki sausio vidurio.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius