Konradas Nastopka: rytų medicinoje svarbiausia – savireguliacija

Gina KUBILIŪTĖ, 2012-05-28
Peržiūrėta
5273
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Konradas Nastopka: rytų medicinoje svarbiausia – savireguliacija

Rytų mediciną propaguojantis palangiškis Konradas Nastopka, net namuose būdamas, sulaukia pagalbos prašančių žmonių skambučių.

Apie keturiasdešimt metų netradicine medicina užsiimantis gydytojas yra kitoks. Jis ir pats tai žino. Dar mokantis Maskvoje akupunktūros, specialistai pripažino, kad jis turi didesnį jautrumą, kurį gali tinkamai panaudoti.

„Aš jaučiu žmonių bioenergiją“, – pripažino „Palangos tilto“ pašnekovas. Per atstumą jis jaučia, kokie žmogaus organai negaluoja. Paklausus, ar tai gali padaryti ir pokalbio metu, jis iš pradžių bandė nustatyti bioenergiją sėdint už poros metrų. Per silpnas pojūtis. Tada paprašė atsistoti. Kelių centimetrų atstumu ranka jis patikrino visą kūną. Sustojo ties viena vieta. „Kažkas jums yra negerai su kasa“, – prabilo pašnekovas. Ir tai, pasirodo, tiesa.

 

Gydo ne ligas, o ligonius

 Norinčiųjų išbandyti netradicinę mediciną K.Nastopka sulaukia iš visos šalies. Pacientai gydomi Palangoje bei Kretingoje. Dažnai jo teiraujamasi, kokias ligas gali pagydi.

„Ne ligas, o ligonius gydau“, – patikslina palangiškis. Pagrindinis gydymo būdas – akupunktūra.

Anot jo, 5 tūkst. metų kaupę adatų terapijos žinias ir įgūdžius, kinai veikia ne pačias ligas. Akupunktūra šalinami gyvybinės energijos sutrikimai. Jeigu žmogaus organizmas labai pakitęs, akupunktūra mažai gali pagelbėti. Adatų terapija galima kažkiek atkurti organų funkcijas, sužadinant organizmo energiją.

Nors ne visais atvejais padeda vien tik adatos. Kartais reikia ir kompleksinio gydymo. Pavyzdžiui, gydant depresiją, reikalinga ir psichologo pagalba. Taip pat neapsieinama ir be šeimos palaikymo ar paties noro keisti savo gyvenimą.

 

Padeda įveikti negalavimus

Akupunktūra galima palengvinti įvairius negalavimus: lėtines kvėpavimo takų ligas, virškinamojo trakto sutrikimus, stuburo, sąnarių ligas, alergiją, reumatą, sureguliuoti kraujospūdį. Labai efektyvus metodas skausmo malšinimui. Padeda sustiprinti imuninę sistemą, todėl po akupunktūros procedūrų rečiau sergama. Taip pat padeda esant dirglumui, nerimui. Galima pagreitinti medžiagų apykaitą, todėl padeda atsikratyti viršsvorio. Gydytojas pastebėjo, kad didelė dalis jų klientų nori pagyti nuo įvairiausių priklausomybių – rūkymo, alkoholio vartojimo ir panašiai.

Akupunktūra yra neskausminga pagalba sergant migrena, esant nevalingiems raumenų trūkčiojimams, vadinamiesiems tikams. Akupunktūra gydomos ir alerginės odos ligos. Kuo labiau liga įsisenėjusi – tuo gydymas ilgesnis.

Kaip teigė pašnekovas, visko pasitaiko, bet dažniausiai pacientai pagyja ar bent jau pagerėja savijauta.

Mažai akupunktūra gali pagelbėti sergantiems onkologinėmis ligomis. Nebent galima sumažinti skausmus.

Akupunktūra nerekomenduojama tada, kai ligonis yra išsekęs, kai susergama ūminėmis ligomis, kai kraujuojama iš vidaus organų. Taip yra todėl, kad akupunktūra gali suaktyvinti jau prasidėjusius procesus.

 

Sulaukdavo pašaipų

Akupunktūros galimybėmis stiprinti žmogaus organizmą šiandien retas kuris abejoja. Nors anksčiau, anot pašnekovo, nepatikliai buvo žiūrima į netradicinį gydymą. Net iš kolegų daktarų K.Nastopka sulaukdavo pašaipų. Tačiau dabar viskas kitaip, daug žmonių renkasi šį būdą.

Iš pradžių jis dirbo Palangos sanatorijose, į kurias suvažiuodavo žmonės iš visos sąjungos. Tada jis išgirsdavo iš žmonių, kaip jiems padėdavo adatų terapija gydę kinų medikai. Susidomėjo. Maskvoje palangiškis baigė akupunktūros mokslus. Ten pripažino, kad jis turi didelį jautrumą. Pradėjęs gilintis į bioenergetiką, jis aiškiai jausdavo akupunktūros taškus, net ir per atstumą. Todėl jam lengviau nei kitiems gydytojams atrasti tikslius taškus adatų terapijai. Taip palengvinama diagnostika ir padidinamas gydymo efektas.

 

Kiniečiai labiau atsipalaidavę

Su pačiais kinų gydytojais vyriškiui neteko bendrauti. Pačioje Kinijoje pabuvojo, ten jį sužavėjo atsipalaidavę žmonės, kurie ir gatvėse žaidžia kortomis, niekur neišvydo girtų kiniečių.

Dažnai sakoma, kad kinai moka su savimi dirbti. Jų yra stipri savireguliacija.

Savireguliacijos metodai skiriami vidinės pusiausvyros išlaikymui, sąmoningumo ugdymui, harmonijos su aplinka atradimui.

Anot K.Nastopkos, žmogus turi mokėti gyventi, save tausoti, sveikai maitintis, sportuoti, atsisakyti žalingų įpročių. Tada jo sveikata būtų kur kas geresnė.

Turintys stipresnę psichologinę apsaugą lengviau įveikia įtampą, o kiti pradeda panikuoti.

Rytų filosofija moko, kad gamta kiekvieną žmogų sukuria visiškai individualų – tik su jam būdingu energetiniu ir genetiniu kodu. Ir kiekvienas turi vykdyti tik jam skirtą misiją Žemėje. Vakarų šalyse žmonės pratę gyventi skubant, daug dirbant, nesveikai maitinantis. Todėl  organizmas, psichika patiria didžiulį stresą. Šis dažnai yra malšinamas alkoholiu ir cigaretėmis, vaistais.

 

Reguliuoja gyvybinę energiją

Netradicinis gydymo būdas padeda atkurti organizmo pusiausvyrą ir suaktyvina vidinius procesus, leidžiančius žmogui susidoroti su jį užklupusia liga. Kinų akupunktūra yra savotiška medicinos filosofija, kuri žvelgia į žmogaus organizmą kaip į visumą, o ne vien gydo kurią nors ligą. Žmogaus kūno paviršiuje tam tikromis linijomis yra išsidėstę akupunktūriniai taškai. Tradicinėje kinų medicinoje aprašyta, su kokiais organais tos linijos susijusios, kokia jų paskirtis, kurie taškai kokioms ligoms skirti gydyti. Gydoma į tam tikrus aktyvius kūno taškus įduriant specialias labai plonas adatėles. Taip jos paliekamos 10-40 minučių. Gydymo trukmė priklauso nuo to, ką norima pasiekti: ar pastimuliuoti organizmą, ar apraminti skausmą, uždegimą.

„Akupunktūros esmė – sureguliuoti gyvybinę energiją“, – teigė K.Nastopka.

 

Gydymas be vaistų

Akupunktūra taikoma daugelyje pasaulio šalių. Lietuvoje šiuo metodu gydyti gali licenciją turintys ir specialius kursus baigę gydytojai. Akupunktūra yra įtraukta į Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintus mokamų medicinos paslaugų sąrašus.

Šiuo metu be specialių adatų akupunktūrinių taškų stimuliavimui naudojamos ir kitos priemonės: lazeris, elektropunktūra, infraraudonieji spinduliai, magnetai, metalo plokštelių aplikacijos, taškinis masažas.

Europą akupunktūra pasiekė XVI amžiuje, tačiau paplito tik XIX-XX amžiuje. Ji yra pripažįstama ir plačiai taikoma Vakarų Europos šalyse, JAV, Kanadoje, Australijoje. Pasaulinė sveikatos organizacija yra sudariusi sąrašą ligų ir sindromų, kurių gydymui rekomenduojama akupunktūra.

Palyginti su tradicine Vakarų medicina, rytiečių yra natūralus gydymo būdas, kurį galima derinti su kitomis gydymo priemonėmis. Veikiant akupunktūrinius taškus, yra stiprinamas organizmas, nesukeliant jokių nepageidaujamų reiškinių. Akupunktūra ypač naudinga alergiškiems ir negalintiems daug medikamentų vartoti žmonėms. Akupunktūra dar vadinama gydymu be vaistų.

Akupunktūrinis taškas yra nedidelis plotelis odos ir paodės, turintis daug smulkių kraujagyslių ir nervų, daug receptorių ir puraus jungiamojo audinio, galinčio sukaupti daug biologiškai aktyvių medžiagų. Šie taškai pasižymi didesniu nei aplinkinė oda elektriniu laidumu, temperatūros skirtumu, registruojamu jautriais termometrais. Akupunktūriniai taškai išsidėstę kūno paviršiuje tam tikromis linijomis, vadinamomis meridianais arba kanalais. Yra plaučių, storojo žarnyno, skrandžio, kasos ir blužnies, širdies, plonojo žarnyno ir kiti meridianai. Plačiąja prasme meriadianas – tai ne vien akupuntūrinių taškų linija, bet ir vidaus organų sistema su tarpusavio ryšiais. Šiuos ryšius paaiškina tradicinės kinų medicinos dėsniai. Gydymo efektą nulemia teisingas taškų parinkimas, tikslus jų suradimas, optimalus taškų derinys ir tinkamiausio poveikio priemonės pritaikymas.

Straipsnis skelbiamas „Palangos tiltui" vykdant Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTRF) projektą „Jūros mūšos aidai kurorto kūrėjų meninėje raiškoje ir gyvenime".

Jūsų komentaras:

aldona 2022-09-26 02:31 ([email protected] / IP: 172.69.52.131)
Kur gauti gydytojo Konrado Nastopkos kontaktus. Gydausi Palangos reabilitacineje ligonineje po iseminio insulto. Noriu labai akupunkturos proceduras,nes as kazkada turejau ir zinau ka reiskia gydymas adatelrmis. Bukit geri padekit,atvaziavus is toli ir esu senyvo amziaus. Butu aciu.

Virginija 2022-06-04 04:36 ([email protected] / IP: 172.70.251.170)
Būkit geri, duokit kontaktus Nadtopkos, kiek girdėjau dirba Kretingoje. Jis man ir vaikui labai padėjo. Kol dirbo gi taro sanatorijoj

aldona 2022-05-25 12:45 ([email protected] / IP: 162.158.203.70)
Laba diena. Kas zino kur gauti gyd. K. Nastopkos kontaktus. Noriu gydytis akupunktura Aciu

Jevgenijus 2021-10-12 11:08 ([email protected] / IP: 141.101.76.224)
Gal kas žinote gyd.Nastopką kontaktus, būčiau labai dėkingas

Elena Norkienė 2021-07-15 09:55 ([email protected] / IP: 162.158.183.180)
Norėčiau registruotis pas gydytoją Nastopką gal galėtumėte duoti kontaktus

Jonas Valutis, Kelmė 2021-06-16 10:09 ([email protected] / IP: 162.158.203.32)
Laba diena, Ar gydytojas dar užsiima privačia praktika? Jei taip, tai būčiau dėkingas gavęs duomenų, kaip su juo susisiekti. Dėkoju.

petras 2021-04-03 16:37 ([email protected] / IP: 172.69.54.144)
Kaip susisiukti su k.nastopka

Ernesta 2020-11-26 20:43 ([email protected] / IP: 172.69.190.63)
LABAS VAKARAS. BŪČIAU LABAI DĖKINGA, JEI ATSIŲSTUMĖTE GYDYTOJO NASTOPKOS KONTAKTUS. AČIŪ

Danutė 2020-08-17 10:10 ([email protected] / IP: 172.69.190.63)
Laba diena, gal žinote, kaip galėtų susisiekti su gydytoju K. Nastopka. Labai reikėtų telefono numerio. Ačiū

Marijana Davainienė 2019-09-18 12:04 ([email protected] / IP: 78.63.162.169)
Laba diena,labai Jus prašyčiau telefono gydytojo Konrado Algimanto Nastopkos kontaktų,nes turiu sveikatos problemų ir norėčiau kreiptis į šį gydytoją pagalbos,labai Jums ačiū iš anksto

Marijana Davainienė 2019-09-18 12:03 ([email protected] / IP: 78.63.162.169)
Laba diena,labai Jus prašyčiau telefono gydytojo Konrado Algimanto Nastopkos kontaktų,nes turiu sveikatos problemų ir norėčiau kreiptis į šį gydytoją pagalbos,labai Jums ačiū iš anksto

Alvyra 2019-02-21 08:25 ([email protected] / IP: 188.69.212.84)
Laba diena. Prašau padeti susisiekti su gyd. Konradu Nastopka. Dėkoju iš anksto.

Taip pat skaitykite

Klaipėdos universiteto ligoninės kraujagyslių chirurgai jau ketvirtus metus iš eilės kvietė vyresnio amžiaus žmones nemokamai ir greitai pilvo aortos patikrai. Jie ragino neprarasti budrumo, nes šios gyvybiškai svarbios kraujagyslės pažaida gali būti mirtina.


DELFI Kelionių ambasadorius Orijus Gasanovas aiškinasi, kodėl metų metus Palangoje nesikeičia maitinimo lyderis ir kiekvieną vasarą tas pats restoranas pritraukia daugiausia lankytojų. Eilės ten stovi jau kelis dešimtmečius.


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) posėdyje kovo 7 dieną, be kitų klausimų, svarstė ir  2022 m. spalio 6 d. dienraštyje „Lietuvos rytas“ ir portale www.lrytas.lt paskelbtą publikaciją „Meras darbe baiminasi rutinos“. VRK pripažino publikaciją Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos miesto rinkimų apygardoje Nr. 31 kandidatų sąrašo kandidato į Palangos miesto merus Šarūno...


Kovo 5 dieną Palangos kurhauzo langai drebės nuo solidaus operinio dainininko balso - bosas Tadas Girininkas surengs jubiliejinio gimtadienio koncertą „Tarp rytų ir vakarų“. Vakaro vairą į savo rankas ima vienas geriausių Lietuvos vedėjų muzikologas Viktoras Gerulaitis. Žavusis vakaro vedėjas pateiks spalvingus pristatymus apie Tado vaidmenis, atliekamus kūrinius ir jų kūrėjus, atskleis mažai...


Ikiteisminį tyrimą atliekantys Palangos miesto PK pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti nustatyti mirusios, iki šiol neatpažintos apie 70 metų moters tapatybę.


Greitas gyvenimo tempas, stresas, nuovargis ir netinkama mityba gali sutrikdyti jūsų virškinimą. Idealu, jei laikotės tvarkingo maitinimosi režimo, laiku valgote sveiką ir subalansuotą maistą. Deja, bet dauguma šiuolaikinių žmonių tikrai nespėja laiku ir sveikai pavalgyti. Kai kurie atsisako pusryčių, kiti nespėja pavalgyti pietų arba greitosiomis kažko užkanda tiesiai prie darbo...


Šią savaitę vieninteliam Palangos laikraščiui „Palangos tiltas“ galėjo pavydėti didžiausi šalies portalai. „Palangos tilto“ straipsnio „Dainius Kepenis: „Kovidas“ – pasaulinės mafijos projektas, o skiepydamiesi tapsime eksperimentiniais triušiais“ anonsą laikraščio Facebook paskyroje pamatė 30 050 žmonių....


Viešėdami Šventojoje nepraleiskite progos aplankyti unikalų objektą - ant kopos netoli sveikatos centro „Energetikas“ esančią Žemaičių alką, rašo Virginija Kesminė, laikraščio "Vakarų Ekspresas" žurnalistė.


Turtingiausiu lietuviu sąrašo sudarytojai tituluoja Saulių Karosą, užsiimantį bankininkyste, medicina ir naftos verslu. Jo turtas vertinamas 3,8 mlrd. litų. Antras sąraše – vienas iš mažmeninės prekybos lyderio Baltijos šalyse „Maxima LT“ akcininkų Nerijus Numavičius (3,2 mlrd. litų). Trečia vieta skirta vaistų ir chemijos pramonės bei...


Rytų mediciną propaguojantis palangiškis Konradas Nastopka, net namuose būdamas, sulaukia pagalbos prašančių žmonių skambučių. Apie keturiasdešimt metų netradicine medicina užsiimantis gydytojas yra kitoks. Jis ir pats tai žino. Dar mokantis Maskvoje akupunktūros, specialistai pripažino, kad jis turi didesnį jautrumą, kurį gali tinkamai panaudoti....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius