Sodo įranga ir įrankiai, kuriuos privalu turėti namuose

***, 2021-03-16
Peržiūrėta
2152
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sodo įranga ir įrankiai, kuriuos privalu turėti namuose

Prasidėjus vasariui, neabejotinai teks kur kas daugiau laiko praleisti prižiūrint sodą ir daržą. Daugelio darbų atlikimui reikalinga ir papildoma įranga, todėl pravartu iš anksto peržiūrėti savo sandėliuką ir išsiaiškinti, kokie įrankiai vis dar bus tinkami naudojimui. Išskyrėme pačius populiariausius ir naudingiausius jų tipus – pasitikrinkite, ar visais jais esate apsirūpinę.
Grėbliai
Apie šio įrankio paskirtį išsiplėsti neverta – jei bent kartą iš kiemo teko pašalinti lapus ar kitas šiukšles, su juo tikrai esate susidūrę. Dabar rinkoje galima rasti daugybę skirtingų grėblių tipų ir dydžių, tačiau rekomenduojama pradėti nuo standartinio lapų grėbimui skirto modelio – jis bus vienas universaliausių pasirinkimų. Atliekant kitas užduotis, teks apgalvoti ir daugiau niuansų: pavyzdžiui, tvirtesni, plieniniai jų dantys bus tvirtesni ir susidoros su didesnėmis šiukšlėmis, tačiau jei norėsite prižiūrėti jautresnę pievutę, verta rinktis švelnesnius, plastikinius modelius.
Kastuvai
Kasimas yra dar vienas svarbus darbas, kuriam reikalingas ir atitinkamas įrankis. Šiuo atveju Jūsų ir vėlgi lauks pakankamai plati pasirinkimo įvairovė, todėl pravartu iš anksto pagalvoti, su kokiomis užduotimis teks susidoroti. Kastuvo ilgį rekomenduojama rinktis pagal savo ūgį – patogiausia dirbti tuomet, kai jo rankena siekia duobutę po krūtine. Tačiau dabar galima rasti ir teleskopinę rankeną turinčių modelių, kuriais lengvai galės naudotis visi šeimos nariai.
Kauptukai
Tai pakankamai populiarūs sodo įrankiai, kurie padeda reguliuoti dirvožemio drėgnumą, leidžia suformuoti lysves ar pašalinti piktžoles. Jie gali būti trijų skirtingų tipų: skirti kaupimui, purenimui arba ravėjimui. Tačiau gamintojai sumaniai apjungia bent dvi ar net visas tris šių gaminių funkcijas, tad įsigiję vos vieną įrankį, sėkmingai galėsite susitvarkyti su bet kokiomis laukiančiomis užduotimis.
Sekatoriai
Šie rankiniai įrankiai puikiai tinka įvairių medžių ir augalų genėjimui, tad jeigu sode lauks ir tokie darbai, jais taip pat verta apsirūpinti. Tiesa, reikėtų atkreipti dėmesį, kad daugelis tokių gaminių yra pritaikyti atitinkamiems darbams, todėl pirkdami juos, turėtumėte atidžiau pasitikrinti, ar sekatorių iš tiesų galėsite pritaikyti ten, kur ir tikėjotės.
Karučiai
Su karučiu patogiai galima išvežti žoles, šiukšles ar bet kokius kitus krovinius, tad jeigu sodas ar daržas yra pakankamai dideli, be tokio transporto bus sunku išsiversti. Šie gaminiai gali būti labai skirtingų dydžių, todėl rinkdamiesi turėtumėte pagalvoti, kokio dydžio daiktus dažniausiai teks gabenti ir kiek vietos karučiui galėsite suteikti savo sandėliuke – pagal tai ir priimsite sprendimą.
Žoliapjovės
Kalbant apie didesnę techniką, paminėtos turėtų būti ir vejapjovės, padedančios atlikti vieną svarbiausių šiltojo sezono darbų – žolės pjovimą. Šiuo metu prekyboje galima rasti skirtingų šių įrenginių tipų, pritaikytų įvairiems poreikiams: tyliu veikimu ir nedideliu svoriu džiugins elektriniai bei akumuliatoriniai modeliai, tuo tarpu galingąsias benzinines žoliapjoves galėsite pasitelkti didesniems žolės plotams. Galima pagalvoti ir apie alternatyvius sprendimus – su nedidelėmis pievutėmis puikiai susitvarkys vejos robotai, o itin patogiai ilgus pjovimo darbus atliksite vairuodami sodo traktoriuką.
Trimeriai
Nors dažnai trimeriai yra lyginami su žoliapjovėmis, iš tiesų ši technika yra pritaikoma pakankamai skirtingoms užduotims. Tikėtina, kad su trimeriu nebus patogu įveikti didesnius žolės plotus, tačiau tuomet, kai reikės žolę patrumpinti patvoriuose ar kitose sunkiau prieinamose vietose, pasitelkę jį, tokį darbą atliksite gerokai paprasčiau. Jei tokių zonų kieme netrūksta, tikrai verta pagalvoti ir apie tokios įrangos įsigijimą – platų žolės trimerių pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.
Gyvatvorių žirklės
Nedidelius žemesnių gyvatvorių plotus galima prižiūrėti ir be specifinių įrankių, tačiau jei šį darbą norisi atlikti efektyviau, į pagalbą dažnai pasitelkiamos gyvatvorių žirklės. Tokie prietaisai turi pakankamai ilgus kotus, o skirtingi jų tipai yra pritaikyti labai įvairiems poreikiams. Sunkiau prieinamoms, manevringumo ir mobilumo reikalaujančioms vietoms siūloma rinktis akumuliatorinius modelius, o benzininiai tiks tuomet, kai norėsis galios ir ilgesnio nepertraukiamo darbo. Tuo tarpu elektrinius prietaisus galėtume vadinti tarpiniais variantais: jie yra pakankamai lengvi ir galingi, tačiau darbus apriboja laidai.
Apsirūpinę visa šia įranga ir įrankiais, bet kokius sodo priežiūros darbus atliksite ir patogiau, ir efektyviau. Kokybiški pirkiniai tarnaus ne vieną šiltąjį sezoną – nepagailėkite jiems investicijų.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje buvo apgadinta įranga, skirta transporto priemonių srautui fiksuoti, praneša Klaipėdos apskrities policininkai.


Siekiant užtikrinti žmonių saugumą Baltijos jūroje bei išvengti pavojingų, žmonių mirtimi galinčių pasibaigti situacijų, gelbėjimo tarnybos aprūpintos modernia įranga, o darbuotojams rengiami seminarai ir mokymai padeda ugdyti gelbėjimo tarnybose dirbančių specialistų gebėjimus, supažindina juos su modernios gelbėjimo įrangos naudojimo ypatumais.


Siekiant užtikrinti žmonių saugumą Baltijos jūroje bei išvengti pavojingų, žmonių mirtimi galinčių pasibaigti situacijų, gelbėjimo tarnybos aprūpintos modernia įranga.


Kelių eismo taisyklės numato, kad nuo lapkričio 1 iki 10 d. vairuotojams privalu vasarines padangas pakeisti į skirtas žiemiškoms eismo sąlygoms.


Prasidėjus vasariui, neabejotinai teks kur kas daugiau laiko praleisti prižiūrint sodą ir daržą. Daugelio darbų atlikimui reikalinga ir papildoma įranga, todėl pravartu iš anksto peržiūrėti savo sandėliuką ir išsiaiškinti, kokie įrankiai vis dar bus tinkami naudojimui. Išskyrėme pačius populiariausius ir naudingiausius jų tipus – pasitikrinkite, ar visais jais...


Žmonių saugumo užtikrinimo vandenyje ir jų gelbėjimo efektyvumas priklauso nuo gelbėjimo tarnybų aprūpinimo modernia įranga bei gelbėjimo operacijas vykdančių žmonių gebėjimo ja naudotis.


Ryškėja būsimosios šunų vedžiojimo aikštelės netoli parduotuvės LIDL kontūrai: įranga jau važiuoja, tvora ir apšvietimas jau montuojami. Aikštelės atidarymas įvyks rugpjūčio viduryje.


Palangos svajonės turėti tiesioginį skrydį į Londoną pildosi: jau kitų metų balandį iš Palangos oro uosto turėtų kilti lėktuvai į Londoną: regiono savivaldybės sutarė tam skirti pinigų – 400 tūkst. litų naujam maršrutui reklamuoti.


Aplinkos apsaugos agentūra vykdo Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis projektą „Pakrantės hidrometeorologinio ir krantų dinamikos monitoringo sistemų stiprinimas“, kurio tikslas - modernizuoti techninę bazę Baltijos jūros ir Kuršių marių krantų dinamikos monitoringui, priekrančių stebėjimams vykdyti, įsigyjant šiuolaikinius, automatiniu režimu veikiančius prietaisus ir įrangą. „Iki...


Netekčių ir mažų džiaugsmų namuose

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 12 04 | Rubrika: Miestas

Sunkiausia – pasijausti esant kažkam našta, tarsi savi namai jau būtų ne savi, o kūnas sustingęs laike. Tik jausmai išlieka gilūs ir kur kas jautresni, ašaros pasirodo akyse daug dažniau nei norėtųsi jas rodyti, nes nuolat atmintin grįžta patys skaudžiausi prisiminimai, kuriuos nuslopinti stengiamasi trumpomis atsipalaidavimo akimirkomis. Daug tokių potyrių kupinų žmonių gyvena Globos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius