Šokių aikštelėje tapę vienu kūnu

Rasa GEDVILAITĖ, 2009-11-11
Peržiūrėta
484
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sportinių šokių trenerio Pauliaus Sangavičiaus treniruojamos poros pasižymi puikiu pasirengimu, todėl laimėjimų skonis jiems pažįstamas. Šiais metais ypatingais pasiekimais gali pasigirti jau triskart Lietuvos čempionais tapę Goda Zajauskaitė ir Sergėjus Skripčenko. Šie perspektyvūs šokėjai nepalieka abejingais juos stebinčių žiūrovų, o į namus parveža džiugių potyrių iš visų Lietuvos ir užsienio kampelių.

 

Pradžia – lyg žaidimas

Nuo mažens šokiais gyvendami jaunuoliai neįsivaizduoja savęs be šios veiklos. Sergėjus savo šokių karjerą pradėjo nuo penkerių metų, mamos Viktorijos Skripčenko dėka, Goda – nuo šešerių savo pačios iniciatyva. Žavėdamasi šokiais V.Skripčenko troško, kad juos pamiltų ir sūnus. Šis neypatingai pradžioje jais susižavėjęs, priėmęs šį iššūkį kaip žaidimą, atrado savyje talentą, kurį pirmiausiai pastebėjo treneris P.Sangavičius. 15-tą gimtadienį sausio mėnesį švęsiantis jaunasis vaikinas šoka didesnę savo gyvenimo dalį, per kurią patyrė daug nuotykių, jaudulio ir palaikymo tęsiama veikla, o penkerius iš jų – su Goda.

 

Lietuvos čempionai

Be pralaimėjimų Lietuvoje žengiantys jaunieji šokėjai skinasi kelią ir dalyvaudami pasauliniuose čempionatuose. Šiais metais vykusiame Pasaulio čempionate šokdami 10 šokių varžybose jie užėmė trečiąją vietą, o Lotynų – ketvirtąją. „Jie tarsi kaip vienas žmogus aikštelėje, susilieja į visumą“, - apie patiriamą jausmą, stebint vaikus pasakojo V.Skripčenko. L.Zajauskienė papasakojo išgyvenanti visą šokį aikštelėje kartu su vaikais. „Aš matau iš mamos veido išraiškos, jei darom ką nors ne taip“, - teigė Goda. Pasak jos, jai tai pirminis įvertinimas ir pats svarbiausias.

 

Genų įtaka

Šeimos meniškumas visgi stipriai veikia ir vaikų pasirinkimą. Sergėjaus šeimoje daug muzikalių žmonių, jis pasirinko šiek tiek kitokią veiklą, tačiau meno sritį. Godos šeimoje šoko visos moterys, tiek mama, tiek teta bei močiutė. Nejautusi jokio aplinkinių spaudimo jaunoji šokėja pasirinko jai itin tinkamą užsiėmimą ir dėl to niekada nesigailėjo. „Ji visuomet jautė šokio ritmą ir nuo mažens tai buvo matyti“, - pasakojo L.Zajauskienė.

 

Didžiuliai krūviai

Daug ištvermės, fizinio pasirengimo reikalaujantys sportiniai šokiai neleidžia atitrūkti nuo šios veiklos. „Sunkiausias yra psichologinis krūvis, todėl stengiamės ištrūkti, pakeisti aplinką, kad Goda pailsintų savo galvą“, - teigė L.Zajauskienė. Šokiai užima visą jaunuolių veiklą, todėl jie džiaugiasi galėdami atlikti namų darbų užduotis. „Sergėjaus mokslams netrukdo šokiai, jam trukdo jo tingumas“, - kritiškai apie sūnaus mokinimąsi teigė V.Skripčenko. Goda, kaip ir daugelis merginų, jaučia didesnę atsakomybę, todėl stropiai lanko mokyklą ir treniruotes.

 

Be jaudulio

Atsakomybės naštą tenka jaunuoliams pajusti dažnai, ypač, kai tenka atstovauti Pasaulio čempionate ir garsinti Lietuvos vardą. Prie jaudulio pripratę šokėjai ne itin sureikšmina savo emocinę būseną šokių aikštelėje. „Aš tiesiog stengiuosi susikaupti, susikoncentruoti. Apie savo emocinę būseną stengiamės tarpusavyje nekalbėti prieš išeinant į aikštelę“, - pasakojo šokių čempionė. Užsispyrimu ir tikslo siekimu pasižymintys jaunuoliai neįsivaizduoja kitų partnerių šalia. Neneigdami, kad tenka ir pasipykti, jie visgi bendru darbu sugeba kilti vis aukščiau.

 

Laukiantis čempionatas

Vasario mėnesį Maskvoje vyksiantis Pasaulio sportinių šokių čempionatas neramina jaunuosius Palangos miesto garsintojus, tačiau abu prisiekė stengtis iš visų jėgų. „Ten suvažiuos visi geriausieji, tad lengva nebus“, - vardijo nerimo priežastis šokėjai. Nebijantys ir objektyviai vertinantys kritiką šokėjai stengiasi nuolat tobulėti, kilti aukštyn ir džiuginti juos pamilusius gerbėjus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šventosios pajūrio juostoje ir šalia esančiuose pušynuose stovi apie 260 poilsinių namukų. Vasarą nakvynė tokiame namuke asmeniui kainuodavo vos nuo kelių eurų, tačiau svarstoma juos nugriauti arba išgabenti. Tokiu atveju Vyriausybė jų savininkams už namuką galėtų skirti po 4–12 tūkst. eurų.


Antradienį miesto Tarybos posėdžių salėje iškilmingai pagerbti Palangos sporto centro – ‚Lalila“ jaunieji krepšininkai, 2012/2013 m. sezono Moksleivių krepšinio lygos (MKL) Jaunių vaikinų „B“ čempionate įveikę visus varžovus ir tapę Lietuvos čempionais. Šventojoje finišavusiame 1996 m. gimimo jaunių krepšinio čempionate...


Didžiųjų metų švenčių išvakarėse jau penktąjį kartą Palangos moksleivių klubo liaudiškų šokių būrelio, vadovaujamo choreografės Janinos Serapinienės ir koncertmeisterio Rimo Tranausko, vaikučiai savo tėveliams dovanojo atvirą pamoką, kurios metu parodė, ko išmokę.


 „Labai skaudu. Po daugelio metų susigrąžinau senelio žemes, kasmet už sklypą moku didžiulius pinigus, tačiau nieko jame negaliu daryti“, – tokiais žodžiais „Palangos tiltui“ apie jau penkerius metus neišsprendžiamą problemą kalbėjo Raminta Bunkienė.   Nesulaukia atsakymo Dar praėjusią savaitę klausimas dėl Kunigiškių karjero...


Palangos šokėjai pasaulio jaunių čempionate – šešti

„Palangos tilto“ informacija, 2010 10 13 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį palangiškiai šokėjai Goda Zajauskaitė ir Sergejus Skripčenko, treniruojami Pauliaus ir Daivos Sangavičių, dalyvavo Pasaulio jaunių (iki 16 metų) dešimties sportinių šokių čempionate. Moldovos sostinėje vykęs čempionatas atskleidė puikų palangiškių pasirengimą, o jų pastangos nebuvo bevaisės – jie pateko į finalą ir užėmė šeštąją vietą.


Šeštadienį, tiesioginio eterio metu, per šokių projektą „Šok su manimi“ pasirodė ir visus itin maloniai nustebino V.Jurgučio pagrindinės mokyklos jaunųjų palangiškių šokėjų grupė „Palangos vėtrungė“. Aktyvūs šokėjai dažnai savo pasirodymais geba sužavėti susirinkusius žiūrovus ir pavergti komisijos narius, tad nelieka prastai įvertinti. Šįkart juos įvertino ir televizijos prodiuseriai...


Šokių aikštelėje tapę vienu kūnu

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 11 11 | Rubrika: Kultūra

Sportinių šokių trenerio Pauliaus Sangavičiaus treniruojamos poros pasižymi puikiu pasirengimu, todėl laimėjimų skonis jiems pažįstamas. Šiais metais ypatingais pasiekimais gali pasigirti jau triskart Lietuvos čempionais tapę Goda Zajauskaitė ir Sergėjus Skripčenko. Šie perspektyvūs šokėjai nepalieka abejingais juos stebinčių žiūrovų, o į namus parveža džiugių potyrių iš visų Lietuvos ir...


Šiais mokslo metais mokinių mažiau

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 02 | Rubrika: Miestas

Prasidėjus mokslo metams ir nuvilnijus per miestą Rugsėjo 1-osios šventės akordams, tenka mokiniams krautis kuprines ir užsirašyti pamokų tvarkaraščius. Vasara užleidusi rudeniui vietą, atnešė kartu ir naujų darbų sąrašą, vienas iš jų ir pats svarbiausias mokiniams – kasryt keltis ir lėkti į mokyklas. Šviečiantys mokytojų veidai laukia sugrįžtančių ar naujai atėjusių mažųjų ir be abejo...


Šokių maratono ratas įsisuko  1

Miglė IVANAUSKAITĖ, 2009 07 19 | Rubrika: Miestas

J. Basanavičiaus gatvėje esančio „Nesė Pramogų banko“ aikštelėje penktadienio popietę pradėtas po septynerių metų pertraukos į Palangą sugrįžęs renginys – Lietuvos šokių maratonas.


Palangiškiai šokėjai iškovojo bronzą

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 06 | Rubrika: Kultūra

Balandžio pabaigoje Šiauliuose vykusiame tarptautiniame šokių festivalyje „Pavasarinis šokių šėlsmas 2009“, skirtame pasaulinei šokių dienai paminėti, Palangos šokių studijos „Svivelis“  senjorų pora iškovojo bronzą. Šiame šokių festivalyje dalyvavo 60 porų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos. Festivalis atviras visiems šokių stiliams, o įvardytas šėlsmu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius