Sostinės valdžiai Palanga nerūpi

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-08-08
Peržiūrėta
1733
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Patvirtintose Palangos miesto tvarkymo ir švaros taisyklėse sakoma, kad asmenys, kurie naudoja, nuomoja ar valdo nuosavybės teise priklausančias bei priskirtas teritorijas, privalo nuolat jas prižiūrėti: rinkti šiukšles, valyti sąnašas, šienauti žaliąsias vejas, tvarkyti želdinius. Be abejo, svarbiausias darbas, kurį privalu atlikti vasaros sezono metu, tai pjauti žolę, kuri neturi būti aukštesnė kaip 12 cm.

 

Reikia pjauti

Kaip „Palangos tiltui“ sakė savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas, atsakingas už aplinkosaugą, Vytautas Vizgirdas, žolė esanti toks dalykas, kad ją reikia pjauti. Anot jo, nesvarbu, kad gyveni kitame mieste, tačiau taisyklių reikalavimų paisyti privalu.

Pavyzdžiui, žemės sklypus turi įsigiję tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys, kurių geografija gana plati. Tai ir Vilniaus, Kauno, Šiaulių bei kitų miestų gyventojai ar bendrovės.

 

Nustatyti nesitvarkantys

Liepos pradžioje, V.Vizgirdo teigimu, buvo surengti patikrinimai, ar teritorijų naudotojai kurorte nepažeidžia tvarkos. Didžiulis dėmesys skirtas centrinei miesto daliai ir teritorijoms prie įvažiavimų. Buvo nustatyta apie 40 sklypų, kurie neprižiūrimi. Savininkams ir naudotojams išsiųsti rašytiniai raginimai, nurodžius per dešimt dienų susitvarkyti. Jeigu, pasak vyriausiojo specialisto, teritorija priklauso keliems asmenims, pavyzdžiui, l ha valdo aštuoni sklypų savininkai, tai prižiūrėti priklauso visiems, proporcingai pagal valdomą pastato ar sklypo dalį.

 

Atsiliepia į raginimus

Vyriausiojo specialisto V.Vizgirdo teigimu, raginime nurodoma, kad teritorija neprižiūrima, nepjaunama žolė ir taip pažeidžiama nustatyta tvarka. „Būna atvejų, kai žmonės, negyvenantys Palangoje, dėl įvairių priežasčių negali prižiūrėti teritorijos. Jiems rekomenduojama kreiptis į įmonę „Palangos komunalinis ūkis“, kuri teikia šio pobūdžio paslaugas“, - aiškino specialistas.

Ekologas sakė, kad dauguma teritorijų savininkų ir naudotojų atsiliepė į raginimus ir suskato nusipjauti žolę bei apsikuopti. Pasak jo,  buvusios kavinės „Lakštingala“ teritorijos naudotojas susirado žmones, kurie nupjovė žolę, sutvarkė upelio pakrantę, o komunalininkai jo užsakymu išvežė šiukšles. Taip pat kauniškių bendrovė Kastyčio ir Maironio gatvių kampe esantį sklypą susitvarkė su komunalininkų pagalba.

 

Vilniaus savivaldybė – apsileidusi

Tačiau kurorto centre, šalia Botanikos parko, įsikūrusiai Vilniaus miesto savivaldybės poilsio namų administracijai į Palangos tvarką nusispjauti. Miesto valdybai priklausanti 70 arų teritorija nešienaujama ir apleista. Nerūpi, kad ant žaliosios vejos prie namų stovi automobilis. „Vilniaus miesto savivaldybės dabartinis meras Vilius Navickas aršiai kovoja su mėtančiais nuorūkas sostinės gatvėse, tačiau užmiršta tvarką savo valdose, esančiose Palangoje. Išsiunčiau priminimą apsileidėliams vilniečiams susitvarkyti teritoriją, tačiau atsakymo nesulaukiau. Duotas terminas baigėsi vakar, tačiau reikalai nepajudėjo,“ –   pasakojo V.Vizgirdas, suabejojęs, ar sostinės valdžia atostogauja šiuose poilsio namuose, kur dvivietis kambarys Savivaldybės klerkams parai kainuoja 20 litų, o apartamentų nuomos kaina – 30 litų.

Jei, anot specialisto, pirmadienį nebus sutvarkyta teritorija, teks surašyti Administracinių teisės pažeidimų protokolą. Už teritorijos nepriežiūrą gali grėsti įspėjimas arba bauda iki 2 tūkst. litų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Atkreipiame dėmesį, kad pagal Palangos miesto  tvarkymo ir švaros taisyklių 8.1 punkte nurodytus reikalavimus, asmenys privalo nuolat užtikrinti švarą ir tvarką, valyti ir prižiūrėti teritorijas, sklypus, šienauti ir pjauti žolę.. Žemės sklypų savininkai privalo tvarkyti žemės sklypus, o tuo pačiu ir naikinti invazinį augalą – Sosnovskio barštį.


Balandis tradiciškai skelbiamas švaros mėnesiu. Visus Palangos miesto gyventojus, mokymo įstaigas, organizacijas, daugiabučių namų bendrijas, gyvenamųjų namų savininkus kviečiame organizuoti talkas ir susitvarkyti savo aplinką bei bendro naudojimo teritorijas.


Antradienį, gegužės 4 d., Palangoje buvo registruoti du nauji koronaviruso atvejai. Šiuo metu Palangos miesto savivaldybėje COVID-19 serga 43 asmenys, nuo pandemijos pradžios juo susirgo 1080 palangiškių, tai yra beveik kiekvienas 17-as miesto gyventojas.


Palangos miesto savivaldybė primena, jog asmenims ir šeimoms, pageidaujantiems gauti paramą būstui išsinuomoti, bei socialinio būsto nuomininkams kasmet privalu deklaruoti turtą (įskaitant gautas pajamas) už kalendorinius metus. Palangos miesto savivaldybės administracijos Ūkio ir turto skyriaus vyriausioji specialistė Audrutė Keblienė teigė, jog tai nėra naujiena – tai...


Jau beveik šimtadienį nuo miesto šilumos ūkio perėmimo mininti savivaldybės įmonė UAB „Palangos šilumos tinklai“ energingai ruošiasi didžiausiam išbandymui: naujajam šildymo sezonui. Jau kitą savaitę bus pradėta testuoti naujoji biokuro katilinė, įmonės specialistai baigia likviduoti lokalizuotus testuojant gedimus šilumos trasose...


Palangiškio, bendrovės „Arvega“ vadovo, aktyvaus Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) Palangos skyriaus nario Remigijaus Makausko įsitikinimu, į miesto Tarybą išrinktųjų politikų priimami sprendimai turi atitikti miesto bendruomenės lūkesčius, todėl juos priimant reiktų rimtai įsiklausyti į miestiečių nuomonę. Taip, kaip į miesto Tarybą nuo LRLS...


Palangos mieste rengiamos didžiosios šventės padeda kurortui „neužgesti“ ne sezono metu ir palaikyti vasaros sezono šurmulį. Taip pat ir šį savaitgalį vykusi šventė „Palangos stalas 2010“ pritraukė daug žmonių, kurie „suko galvas“, kaip pasistatyti automobilį, kaip nepatekti į didelę spūstį. Toks žmonių antplūdis naudingas ne tik smulkiesiems verslininkams, bet ir miesto savivaldybei. „Mes...


Palangos pajūrį „maitins“ vasaros sezono metu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 20 | Rubrika: Miestas

Palangos paplūdimiai smėliu bus pradėti maitinti prasidėjus oficialiam vasaros sezonui. Nors Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Regioninės plėtros skyrius vykdantis tęstinį projektą, finansuojamą iš ES lėšų, buvo suplanavęs, kad tarptautinį konkursą pavyks paskelbti dar vasarį, tačiau užtruko dokumentų derinimo darbai. Šio projekto vertė  daugiau nei 17 mln. litų. Į šią...


Sostinės valdžiai Palanga nerūpi

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 08 08 | Rubrika: Miestas

Patvirtintose Palangos miesto tvarkymo ir švaros taisyklėse sakoma, kad asmenys, kurie naudoja, nuomoja ar valdo nuosavybės teise priklausančias bei priskirtas teritorijas, privalo nuolat jas prižiūrėti: rinkti šiukšles, valyti sąnašas, šienauti žaliąsias vejas, tvarkyti želdinius. Be abejo, svarbiausias darbas, kurį privalu atlikti vasaros sezono metu, tai pjauti žolę, kuri neturi būti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius