Spalis - gera proga atsikratyti buityje susikaupusiomis stambių gabaritų atliekomis

"Palangos tilto" informacija, 2019-10-02
Peržiūrėta
1955
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šį mėnesį Palangos gyventojai vėl gali bet kada atsikratyti didelėmis atliekomis: senomis lovomis, sulūžusiais baldais, lentomis ir kitomis stambių gabaritų atliekomis.

Šias visas stambiagabarites atliekas galima išmesti į Bangų gatvėje šalia miesto komunalininkų aikštelės pastatytą tam tikslui skirtą didelį konteinerį, kurio talpa siekia 30 kubinių metrų. Gyventojams tereikia pasirūpinti, kaip šias atliekas privežti iki konteinerio.

Tokia paslauga palangiškiams teikiama nemokamai, o konteineris šioje vietoje stovės iki spalio pabaigos.

Įprastai gyventojų stambiagabaritės atliekos pagal atliekų surinkimo grafiką išvežamos kartą per mėnesį. Informavus bendrovę „Palangos komunalinis ūkis“ tereikia nereikalingą daiktą išnešti prie gatvės šalia savo namų valdos, o daugiabučių namų gyventojams - palikti prie buitinių atliekų konteinerių. Komunalininkai šias atliekas surenka pagal gautus adresus.

Tačiau du kartus per metus - balandį ir spalį namuose susikaupusiais
nereikalingais dideliais daiktais galima atsikratyti nelaukiant grafike numatytos dienos.

„Šiuos mėnesius pasirinkome specialiai. Pavasarį, balandžio mėnesį palangiškiai ruošiasi sezonui, atnaujina baldus, techniką, todėl jiems nepatogu visa tai ilgai sandėliuoti namuose. Poreikis atsikratyti pasenusiais ar poilsiautojų sugadintais daiktais atsiranda ir pasibaigus vasarai. Tokiu metu specialiai didelėms atliekoms skirtą konteinerį nusprendėme pastatyti todėl, kad jomis nebūtų užgriozdinami šaligatviai ar daugiabučių namų konteinerių aikštelių aplinka,”- sumanymo tikslą paaiškino UAB "Palangos komunalinis ūkis" vyr. vadybininkas Gintautas Mackevičius.

Toks stambiagabaritėmis atliekomis atsikratyti norintiems gyventojams suteikiamas patogumas jau yra pasiteisinęs. Šiemet per balandžio mėnesį, kai buvo pastatytas didysis konteineris, komunalininkai surinko 261 toną didelių atliekų, kai įprastą mėnesį gyventojai priduoda apie 80 – 90 tonų mažiau.

G.Mackevičius prisimena, kad balandį būdavo dienų, kai konteinerį tekdavo ištuštinti net du kartus per parą. Žmonės į konteinerį beregint prikraudavo senų baldų, nereikalingų terasinių lentų, neveikiančių šaldytuvų, viryklių, .

Tokiais atvejais pripildytas konteineris būdavo pakeičiamas tuščiu, o parsivežę pilną komunalininkai stambiagabarites atliekas išrūšiuoja .

„Svarbiausia yra, kad gyventojai į stambiagabaritėms atliekoms skirtą konteinerį nemestų statybinio laužo, senų automobilių padangų, asbestinio šiferio lakštų. Tokias atliekas draudžiantis užrašas yra ir ant konteinerio. Už šį pažeidimą yra numatyta bauda iki 600 eurų, o pats konteineris stebimas per vaizdo kamerą,”- gyventojus įspėjo įmonės vyriausiasis vadybininkas.

Palangiškiai statybiniu laužu gali atsikratyti jį išvežę į Joskaudų didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę (tel. 8630 08992) Kretingos rajone, kuri yra už HBH pramogų komplekso važiuojant link Darbėnų.

Kiekvienam Palangos gyventojui per metus nemokamai leidžiama pristatyti 250 kilogramų statybinio laužo. Pavyzdžiui, keturių asmenų šeima gali čia suvežti ir visą toną tokių atliekų.

Čia pristačius pasvertą statybinį laužą išduodama tai patvirtinanti pažyma, todėl remontą ar rekonstrukciją atlikę gyventojai savivaldybės Viešosios
tvarkos skyriaus darbuotojams ar bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ atsakingiems darbuotojams gali įrodyti, kad statybiniu laužu aplinkos nėra užteršę.

Be to, į Joskaudų atliekų aikštelę registruotą mašiną turinčiam palangiškiui nemokamai leidžiama pristatyti 5 automobilio padangas.

G.Mackevičius priminė, kad tuomet, kai komunalininkai nėra pastatę didžiojo konteinerio, stambiagabarites atliekas nemokamai į Joskaudų aikštelę palangiškiai gali atvežti bet kada.

UAB „Palangos komunalinis ūkis" inf.
˙

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Artėjant žiemai vis labiau plintantys virusiniai susirgimai vėl skatina žmones viešose vietose naudoti apsaugines kaukes ar užsidėti vienkartines pirštines. 


2023 m. lapkričio 13 d. Palangos miesto savivaldybėje, įgyvendinant Aplinkos ministerijos nustatytus aplinkosauginius reikalavimus, organizuojama gaminių atliekų surinkimo akcija.


Gerbiami Palangos miesto savivaldybės Tarybos nariai ir administracijos darbuotojai, nuoširdžiai dirbdami kasdien kuriate vis stipresnę, gyventojų pasitikėjimo vertą savivaldą. Esate arčiausiai žmonių, tad geriausiai matote jų poreikius bei rūpesčius, bendruomenei rūpimus klausimus ir galimus sprendimo būdus. 


Palangiškiai netrukus jau galės pasinaudoti atliekų tvarkymo naujove, kuri jau yra plačiai paplitusi Vakarų Europos šalyse. Po užtrukusių derinimų kurorto rytiniame daugiabučių namų mikrorajone pagaliau pradeda veikti požeminių atliekų konteinerių aikštelės.


Šį mėnesį Palangos gyventojai vėl gali bet kada atsikratyti didelėmis atliekomis: senomis lovomis, sulūžusiais baldais, lentomis ir kitomis stambių gabaritų atliekomis.


Vasario 13 dieną Šiaulių universiteto gimnazijoje įvyko Apskritojo stalo diskusija „Ar gera būti lietuviu?“ Diskusijos metu padėkomis apdovanoti visi respublikinio rašinių konkurso „Ar gera būti lietuviu?“ dalyviai ir paskelbti nugalėtojai.  


Kalėdų šventės – gera proga prisiminti metus

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2017 12 22 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Šventinis svarbiausiųjų metų įvykių – Kalėdų ir Naujųjų metų laukimo laikotarpis yra gera proga prisiminti viską, ką patyrėme per prabėgusius metus.


Ar gera būti pensininku Lietuvoje?

Kotryna REKAŠIŪTĖ, 2015 10 01 | Rubrika: Miestas

Spalio 1-ąją dieną minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Šią dieną visuomenė yra skatinama atkreipti dėmesį į senėjimo problemas, pagyvenusių žmonių gyvenimo sąlygas bei stengtis ugdyti jaunimo pagarbą senyvo amžiaus žmonėms. Šia proga visoje Lietuvoje, ne išimtis ir Palanga, yra organizuojami įvairūs renginiai, užsiėmimai ir veiklos, skirtos garbingo amžiaus...


Penktadienio pavakare su pirmais pirmojo pavasario lietaus lašais „Ramybėje“ pristatyta tikru palangiškiu – esančiu juo ir visada būsiančiu – save vadinančio Marijaus Širvinsko-Gailiaus pirmoji knyga „Šlapias spalis“. Kartu su knygos autoriumi ir apie šlapią spalį, ir apie faktų pasaulyje gyvenančio žurnalisto perėjimą į...


Mes, bendruomenės nariai, socialiniame gyvenime esame labai priklausomi nuo viešąsias paslaugas teikiančių įmonių veiklos, jų sąžiningo bei objektyvaus savo teikiamų paslaugų ir produktų įvertinimo, atvirumo. Mūsų šeimų biudžeto žymi dalis – o mažesnes pajamas gaunančių šeimų netgi didžioji dalis – atiduodama būtent šioms įmonėms. Nuo viešąsias...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius