Palangos senoji gimnazija – aukščiausiose Lietuvos gimnazijų reitingų pozicijose

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-12-16
Peržiūrėta
3243
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Palangos senoji gimnazija – aukščiausiose  Lietuvos gimnazijų  reitingų pozicijose

Visos Lietuvos švietimo kontekstą analizuojantys specialistai vėl turi gerų žinių Palangai: itin džiugina ką tik paskelbti žurnalo ,,Reitingai“ duomenys apie dalykinius Lietuvos gimnazijų pasiekimus. Palangos senoji gimnazija pagal mokinių pasiekimus respublikinėse olimpiadose yra 6 vietoje Lietuvoje. Šiais metais respublikinėse olimpiadose Palangos gimnazistai iškovojo net 10 medalių – 2 aukso, 5 sidabro ir 3 bronzos apdovanojimus. Net keturis nacionalinio jaunųjų filologų konkurso prizininkus parengė mokytoja Jūratė Galinauskienė. Prizines vietas respublikiniuose konkursuose ir olimpiadose pelnė Senosios gimnazijos mokytojų Raimondos Kačerauskienės, Aušrinės Janušienės, Audros Kaklienės, Liucijos Mončienės, Daivos Urbštienės, Aušros Šeštokienės, Živilės Vaičiūnienės, Nerijaus Vaišvilo, Rasos Abelkienės parengti gimnazistai. Aukštesnėse už Palangos gimnaziją 2020 metų gimnazijų reitingo pozicijose pagal pasiekimus respublikinėse olimpiadose yra tik mokinius atsirenkantys Vilniaus ir Klaipėdos licėjai, KTU, Vilniaus Žirmūnų ir Kauno „Saulės“ gimnazijos. Tai ypač aukšti, neatsitiktiniai respublikinės reikšmės rezultatai, rodantys, kiek yra talentingų, darbščių ir savo darbui atsidavusių mokytojų, kurie ugdo Palangos miesto savivaldybės jaunuomenę.
Leidinyje taip pat skelbiama, kad Palangos senoji gimnazija yra tarp 50-ies Lietuvos gimnazijų, geriausiai išmokančių matematikos, informacinių technologijų, fizikos ir geografijos.
Žurnalas „Reitingai“ pagal 2017, 2018, 2019 metų brandos egzaminų rezultatus sudarė Lietuvos mokytojų aukso fondą. Žinant, kad Lietuvoje dirba apie 30 tūkstančių pedagogų, džiugu, kad žurnalo rubrikoje ,,Iškilių mokytojų žiedas: jie keičia jaunų žmonių gyvenimus“ mokytojais - šviesuliais įvadintos ir keturios Palangos senosios gimnazijos pedagogės: rusų kalbos mokytoja ekspertė Liudmila Augucevičienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Jūratė Galinauskienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė Audra Kaklienė ir informatikos mokytoja metodininkė Asta Knietienė. Šių mokytojų ugdytinių rezultatai yra ypač aukšti, ir tai buvo pastebėta šalies mastu.
Palangos senoji gimnazija jau ne vienerius metus lyderiauja pagal mokinių, dalyvaujančių ir laiminčių respublikinėse olimpiadose, skaičių. Kiekvieno mokinio sėkmę olimpiadoje galima vertinti kaip visos mokyklos ir Lietuvos sėkmę. Gimnazijos vadovybė ir mokytojai kelia tikslą - nepražiūrėti nė vieno gabaus mokinio. Be to, šios švietimo įstaigos vadovybė, formuodama mokymo(si) kultūrą, inicijavo gimnazijos bendruomenes vertybinį susitarimą, kad aukščiausi mokinių pasiekimai netaps mokyklos vertės ir išskirtinumo ženklu, jei nebus pasirūpinta ir mokiniais, turinčiais mokymosi sunkumų. ,,Garsėjame aukščiausiais pasiekimais, tačiau daugiausia valandų skiriame konsultacijoms mokiniams, turintiems mokymosi sunkumų,- teigia gimnazijos direktorius Lonas Šidlauskas, - o 2020 metų žinia, kad Gimnazijos abiturientų matematikos valstybinio egzaminų rezultatai Palangos miesto savivaldybę išgarsino kaip geriausią Lietuvoje - aukščiausius matematikos rezultatus parodžiusią savivaldybę - yra gražiausias atsakas į visų mūsų, dirbančių Gimnazijoje, pastangas“. Gimnazijos direktorius teigia, jog aukštai ugdymo kultūrai reikalingas gabus mokinys, smalsus, talentingas, entuziastingas mokytojas ir administracijos palaikymas bei įvertinimas, kad neužgestų tas talentingas vaikas ir jo mokytojas. Apibendrinančiai skamba ir kitas direktoriaus teiginys, cituojamas interviu minėtame žurnale: ,, Stengiamės, kad Palangoje Lietuva neprarastų nė vieno talentingo žmogaus ir nebūtų nusigręžta nuo mokymosi sunkumų turinčio gimnazisto. O geri rezultatai rodo, kad, matyt, mes dirbame kaip reikia, o ne kaip išeina“.

FOTO: . Biologijos mokytoja Daiva Urbštienė su Nacionalinio jaunųjų mokslininkų konkurso 2-osios vietos laimėtojomis Raminta Kairyte ir Karolina Razmaite.
2. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jūratė Galinauskienė su respublikinio filologų konkurso laureate Mūza Svetickaite.
3. Anglų kalbos pamokos netradicinėje erdvėje - Palangos kurorto muziejuje.

Jūsų komentaras:

Klaida 2020-12-18 19:59 (IP: 172.69.190.57)
Gimnazijos direktorius ne Lonas, o Leonas.

Taip pat skaitykite

Žurnalas „Reitingai” paskelbė naujus Lietuvos mokyklų veiklos duomenis. Šiais metais žurnalas išsamiau analizavo ir pristatė Lietuvos gimnazijų veiklą, jų rezultatus per pastaruosius 10 metų. 


Visos Lietuvos švietimo kontekstą analizuojantys specialistai vėl turi gerų žinių Palangai: itin džiugina ką tik paskelbti žurnalo ,,Reitingai“ duomenys apie dalykinius Lietuvos gimnazijų pasiekimus. Palangos senoji gimnazija pagal mokinių pasiekimus respublikinėse olimpiadose yra 6 vietoje Lietuvoje. Šiais metais respublikinėse olimpiadose Palangos gimnazistai...


Prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.


Palangos senoji gimnazija įgyvendina valstybės Sporto rėmimo fondo ir Palangos miesto savivaldybės lėšomis finansuojamą ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Švietimo mainų paramos fondo administruojamą projektą Sporto inventoriaus ir įrangos įsigyjimas”.


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Žurnalas „Reitingai“ paskelbė Lietuvos mokyklų 2020-ųjų metų reitingą. Šiemet „Reitingai“ vertinime gimnazijos buvo išskirtos į dvi grupes: organizuojančias mokinių atrankas ir neorganizuojančias. Pastarųjų grupėje Palangos senoji gimnazija užėmė 44 vietą iš 356 vertintų gimnazijų. Senoji gimnazija pakilo 8 opozicijomis palyginus su 2019 metais.


Ketvirtadienį, balandžio 9 d., nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktore, nors anksčiau visi Tarybos komitetai balsavo už jos kandidatūrą. R. Narkienė "Palangos tiltui" sakė, kad toks Palangos Tarybos balsavimas dėl...


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Skundų dėžutė.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius