S.Simės eksperimentas tęsiasi

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012-01-19
Peržiūrėta
1725
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

S.Simės eksperimentas tęsiasi

 Baigiasi antras mėnuo, kai visi vairuojantys palangiškiai dalyvauja Saugaus eismo komisijai vadovaujančio vicemero Sauliaus Simės sumanytame eksperimente – nei iš šio, nei iš to Jūratės, Gintaro, Kastyčio ir Bangų gatvėmis važinėti viena kryptimi.

Gruodį prasidėjusios žiemos garbei nusistovėjusią eismo tvarką miesto centre pakeitę savivaldybės „mokslininkai“ iš pradžių aiškino, kad taip iš anksto ruošiasi dėl būsimo gausaus sniego neišvengiamai siaurėsiančioms gatvėms. Tačiau eksperimento autoriai vietoj gausaus sniego sulaukdavo tik lietaus. S.Simė, ne kartą aiškinęs, kad vieną naktį miestą gali imti ir užpustyti, matyt, vargiai ir pats tuo betiki.

Sunkiai paaiškinamą Saugaus eismo komisijos sprendimą dėl vienpusio eismo savo įsakymu įteisinusi savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė teisinasi suprantanti situacijos absurdiškumą, tačiau negalinti prieštarauti į komisiją suburtų eismo specialistų (?) siūlymui.

Be reikalo. Dabar tie specialistai pirštu bado į pačią A.Kilijonienę, teigdami, kad „mes čia padiskutavę pasiūlėme, o sprendimą priėmė direktorė. Ji savo įsakymą gali ir atšaukti“. Štai taip – padiskutavo, pasiūlė ir jokios atsakomybės.

Akylai specialistų siūlymus įgyvendinanti A.Kilijonienė kažkodėl nepastebi, kad tas pats jos įsakymas Vytauto gatvėje uždraudė automobilių stovėjimą, o mašinoms skirta aikštelė turėjo atsirasti Jūratės gatvėje. Direktorės įsakymas iki šiol nepakeistas, tačiau reikalingų kelio nuorodų nėra. Gal dėl to, kad patiems valdininkams gatvėje patogu sustoti prie savivaldybės?

Saugaus eismo komisijos nariai padiskutavo, pirmininkas S.Simė su savo pavaduotoju E.Simučiu pasiūlė ir politinio stuburo neparodžiusios savivaldybės administracijos direktorės valia mašinas vairuojantys palangiškiai ir kurorto svečiai tapo bandomaisiais triušiais. Eksperimento sumanytojams jie dabar turi įrodyti, per kiek laiko žmonėms įmanoma pakeisti dešimtmečiais susiformavusius vairavimo įpročius Palangoje.

Per šio eksperimento laikotarpį policijai jau įkliuvo daugiau nei 100 vairuotojų, kurie važiavo prieš eismą. Vieni užsimiršę, kiti – savotiškai protestuodami prieš miesto valdžios padarytą nesąmonę. O kiek šimtų palangiškių šitaip pravažiavo neįkliuvę? E.Simutis Saugaus eismo komisijos posėdyje iš jų net pasišaipė: girdi, kaip šiokie ir anokie, ištrypė vieną taką ir mauroja juo toliau aplinkui ženklų nematydami. Neva, vairuojant reikia vadovautis ne logika, o kelio ženklais. Bet iš pradžių ir tie ženklai privalo atsirasti vadovaujantis sveiku protu. O kai jo nėra...

Galimybę ištaisyti savo klaidą Saugaus eismo komisijos nariai turėjo užvakar vykusiame posėdyje, svarstydami dviejų miesto tarybos narių siūlymą: kol nėra sniego, pastatytus ženklus uždengti maišais, o juos nuimti tik gatvėse kilus ekstremaliai situacijai.

Tačiau prisipažinti klydus yra sunkiau, nei leptelėti nesąmonę. „Autostradoje žiemos laikotarpiu greitis sumažinamas iki 110 kilometrų, nors šiemet pagal kelio kokybę tai daryti nebuvo būtina“, – drėbtelėjo greičio ribojimą su eismo tvarkos keitimu supainiojęs S.Simė.

„Kaip čia dabar išeina. Ruošiantis žiemai įvedėme vienpusį eismą, o žiemai įpusėjus jo atsisakysime“, – šitaip E.Simutis patvirtino savo poziciją: jei jau kartą padarei blogai, varyk iki galo ir nieko nebekeisk.

„Jei atšauksime dabar esančią eismo tvarką žmonės pagalvos, kad nubaudėme kokį įtakingą asmenį ir dabar jis privertė mus keisti kelio ženklus“, – savivaldybės įvaizdžiu visuomenėje susirūpino kelių policijos atstovas R.Vinciūnas. Tas pats, kuris rudenį vienpusį eismą įvedusiame komisijos posėdyje siūlė to nedaryti, kol nėra ekstremalios situacijos.

Siekdamas kaip nors pateisinti dėl nesamo sniego pakeistą eismo tvarką miesto centre, S.Simė priėmė saliamonišką sprendimą: keturiose gatvėse vienpusį eismą palikti visus metus. Jaučiate jėgą! Į eksperimentą bus įtraukti ne tik palangiškiai, bet ir poilsiautojai iš visos Lietuvos ir užsienio. Jei Palangos gyventojai per du mėnesius negali susitaikyti su be jokių svaresnių argumentų pakeista eismo tvarka, kaip tai padarys vasarą savaitei ar dviem į kurortą atvykę poilsiautojai? Eismo chaosas šiose gatvėse tęsis iki rudens, o policija privalės budėti prie kiekvienos vienpusio eismo sankryžos. Tiek daug vasarą turėsime komandiruotų pareigūnų, kurie galės nuolat budėti keturiose gatvėse?

Vasarą, kai automobilių skaičius kurorte išauga keletą kartų, eismas ir taip yra sudėtingas: automobilių spūstys centrinėse miesto gatvėse, nesaugūs pėstieji, gatvėse bandantys išsitekti dviratininkai. Vienpusis eismas 4 šalutinėse gatvėse eismo bėdų kurorte neišspręs. Jei norime palengvinti situaciją, eismo schemą Palangos centre bent vasarai reikia keisti iš esmės. Ir apie tai geriausiai svarstyti ne žiemą, o būtent vidurvasarį, kai visi eismo tvarkos trūkumai ir problemų sprendimo būdai – kaip ant delno.

Kiekvienas žmogaus gyvenimą palengvinantis pokytis yra naudingas, jei jis yra pagrįstas logika ir sveiku protu, o ne žūtbūt vadovauti trokštančio valdininko ambicijomis.

Jūsų komentaras:

tadas 2012-03-15 22:34 ([email protected] / IP: 77.100.191.223)
Simei visai su ta galva nera gerai.Boksas savo padare.

Palangiskis 2012-01-25 08:45 (IP: 82.135.247.41)
Na vienpusis eismas daugelije pasaulio miestu, tad galėtu ir likti, juk per laika visi vairuotojai priprastu. Beje atsirastu daugiau vietu automobiliu parkavimui o tai dabar net vasara sustacius poilsiautojams automobilius gintaro gatveje labai sunku prasilenkt nors ir neekstremali situacija

saulius 2012-01-22 08:25 ([email protected] / IP: 86.38.206.49)
Nematau problemu del zenklu,juos reiktu taip ir palikti.O ka darys poilsiautojai ir miesto sveciai, ta pati ka ir mes darom kituose miestuose, vadovausis kelio zenklais.

rimantas 2012-01-20 11:43 (IP: 193.219.12.68)
Būkit protingi , neerzinkit miestelėnų. Kam tarnauja valdininkas , argi ne savivaldos gyventojais? Matot ,kad žmonės nepatenkinti.

Taip pat skaitykite

LNDM Palangos gintaro muziejuje gegužės 19 dieną, penktadienį, 18 val. atidaroma kartu su Vokietijos gintaro muziejumi parengta paroda „Gintaras iš gelmių“.


Savaitgalį visi keliai ves į Palangą – po metų pertraukos sugrįžta viena laukiamiausių švenčių „Palangos stinta“. Vasario 11–13 dienomis kurorte bus galima ne tik pasimėgauti agurkais kvepiančiomis stintomis, bet ir dalyvauti gausybėje renginių.


Nuo birželio 1 dienos visi palangiškiai, kaip ir bet kurios kitos savivaldybės gyventojai, sulaukę 16 metų, yra kviečiami savarankiškai registruotis skiepui nuo koronaviruso. Žinomi kurorto žmonės ragina pasinaudoti tokia galimybe ir pasiskiepyti. „Kuo daugiau žmonių kuo greičiau tai padarys, tuo sparčiau grįšime į iki pandemijos buvusias gyvenimo vėžes“, – sakė...


Kartais pareigingai stoviu gatvėje ant šaligatvio laukdama, kada pro mano nosį prašvilps autobusas, ir aš saugiai galėsiu pereiti gatvę. Tačiau kartais, nė neatsigręždama, skuodžiu į kitą gatvės pusę. Žinau, kad taip rizikuoju savo gyvybe... Šis nutrūktgalviškasjausmas - suspėsi ar nesuspėsi - atsirado visai nesenai, ir tai yra rizikinga: gali nebesuspėti...


Gegužės pradžioje Palangos gintaro muziejus pakvietė į Klasikos sezono pradžios renginius. Klasikos sezonas prasidėjo dailės ir muzikos valanda rūmų Didžiajame salone, kur buvo atidaryta Petro Balčiaus jubiliejinė paroda „Laiko ženklai“, kitą dieną vyko ir kitų renginių. O praėjusį penktadienį palangiškiai ir miesto svečiai buvo pakviesti į parodą „Spalvos ir...


Nors Palanga nėra labai judrus miestas, tačiau manydamos, kad mūsų vaikams svarbu pasikartoti eismo taisykles, prisiminti kaip saugiai elgtis gatvėse, kovo 17 d. „Baltijos“ pagrindinės mokyklospradinių klasių mokytojos AurelijaŽaromskienė, Dalytė Daukšienė ir Dalia Šiupinienė sukvietė pradinukus į saugaus eismo viktoriną „Į trijų švieselių...


Birželio 20 d. Saugomų teritorijų Nacionaliniame lankytojų centre apdovanoti geriausių konkurso „Mūsų eksperimentas“, kurį inicijavo Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, darbų autoriai. Konkursą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir biologijos, chemijos, fizikos mokytojų asociacijos, jo tikslas – skatinti gamtos mokslus...


Savivaldybės rinkimų komisijai jau pradėti teikti rinkėjų, remiančių partijas, 2015 m. kovo 1 d. kandidatuosiančias į Savivaldybės tarybą, bei kandidatus į Palangos merus, parašai. Pirmieji tai padaryti suskubo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus nariai, pirmadienį Savivaldybės rinkimų komisijai įteikę 280 kurorto gyventojų...


S.Simės eksperimentas tęsiasi  4

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 01 19 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Baigiasi antras mėnuo, kai visi vairuojantys palangiškiai dalyvauja Saugaus eismo komisijai vadovaujančio vicemero Sauliaus Simės sumanytame eksperimente – nei iš šio, nei iš to Jūratės, Gintaro, Kastyčio ir Bangų gatvėmis važinėti viena kryptimi.


Kada irkluosime viena kryptimi?

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2011 09 23 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Koks opozicijoje esančio miesto tarybos nario pagrindinis tikslas ir uždavinys? Toks klausimas iškyla beveik pusę metų stebint Palangos miesto tarybos opozicijos darbą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius