Staiga mirusią Gintarę Valančiūtę išlydėjo visa Senoji gimnazija

"Palangos tilto" informacija, 2015-01-13
Peržiūrėta
1631
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Staiga mirusią Gintarę Valančiūtę išlydėjo visa Senoji gimnazija

„Kodėl Dievas pasiima pačius geriausius? Galbūt todėl, kad jam trūksta angelų sargų? Gintare, mes tikime, kad Tu būsi pats geriausias Angelas Sargas“, – tokiais Senosios gimnazijos mokytojos, 4D klasės auklėtojos Vijutės Mickuvienės žodžiais penktadienį Palangos kapinėse į paskutinę kelionę buvo palydėta staiga mirusi šios klasės moksleivė, aštuoniolikmetė Gintarė Valančiūtė.

Gėlių jūra
Net ir nepažinojusiam G. Valančiūtės žmogui vien pažvelgus, kiek gėlėmis nešinų palangiškių atėjo palydėti jos į paskutiniąją kelionę, kiek Senosios gimnazijos moksleivių, laikančių rankose žvakutes, išsirikiavo nuo pat Laidojimo namų iki merginos amžino poilsio vietos, buvo aišku: išlydimas visų ne vien žodžiais mylėtas ir gerbtas žmogus.
Žiūrint į ašarų pilnas taip anksti gyvenimo kelionę baigusios merginos artimųjų, ne tik tėvų, bet ir vienoje klasėje su ja besimokiusių jaunuolių bei kitų gimnazistų – o įspūdis buvo toks, kad beveik visa Senoji gimnazija penktadienio vidurdienį buvo čia, – akis, nejučiom taip pat ėmė tvenktis ašaros.
„Jeigu mes turėtume bent pusę tiek tikėjimo, kiek jo turėjai Tu, Gintare, mes nenustotume tikėję gyvenimu. Jeigu Tu dabar galėtum pažvelgti į šį dangų, jis sušvistų vaivorykštės spalvomis“, – sunkiai tvardydama ašaras kalbėjo buvusi G. Valančiūtės auklėtoja V. Mickuvienė.
O kartu su G. Valančiūte vienoje klasėje buvę gimnazistai kartojo: tokio gabaus, jautraus, visada padėti pasirengusio ir niekada žodžio „ne“ nesakiusio žmogaus jiems visiems labai labai trūks.
„Mes Tavęs niekada negalėsime užmiršti“, – kartojo gimnazistai, gėlių jūra užklodami šviežią kauburėlį su kryželiu, ant kurio įrašytas lakoniškas užrašas: „Gintarė Valančiūtė. 1996–2015“.

Staigi mirtis
Apie tai, kad Senosios gimnazijos abiturientė mirė, jos draugai ir mokytojai sužinojo trečiadienį.
Žinoma buvo tiek, jog sekmadienį sunegalavusios ir namie gydytos Gintarės sveikata ėmė staigiai blogėti antradienį vakare. Teigiama, jog merginai staiga ėmė kristi kraujospūdis.
Greitosios medicinos pagalbos brigada į namus buvo iškviesta gerokai po vidurnakčio. Į Palangos ligoninę G. Valančiūtė buvo atvežta dar sąmoninga, tačiau ją atlydėję tėvai jau matė, kad duktė gęsta akyse.
Nors palangiškę dar buvo bandoma reanimuoti, mergina naktį mirė.
Skausmo prislėgtas tėvas pasakojo, kad sekmadienį dukrai ėmė diegti šonas, pakilo temperatūra, skaudėjo galva.
Palangos ligoninėje merginai buvo diagnozuotas tarpšonkaulinio nervo uždegimas, išrašyti vaistai ir neatlikus išsamesnių tyrimų ji buvo išleista į namus. Tačiau merginos sveikata tik blogėjo ir pirmadienį ji jau neatėjo į mokyklą.

Pradėjo ikiteisminį tyrimą
Staiga mirusios merginos tėvai nusprendė atsisakyti pomirtinio ištyrimo. „Gintarės vis vien neprikelsi“, – sakė vienturtę dukrą auginusi šeima.
Tėvams įteiktuose dokumentuose mirties priežastimi įvardintas kraujo užkrėtimas.
Tačiau policija ketvirtadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą mirties priežasčiai nustatyti, o Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Simonas Minkevičius patvirtino, kad ketvirtadienio naktį ekspertai atliks merginos skrodimą. 
„Medikai nesiėmė būtinų priemonių nustatyti mirties priežasčiai, neatliko būtinų veiksmų ir mums tai sukėlė įtarimų. Dėl to buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas“, – žiniasklaidai aiškino S. Minkevičius. Jis neturi duomenų apie smurtą ar išorines mirties priežastis. „Jaunas žmogus, staigi mirtis visada kelia abejones ir susirūpinimą, turėtų būti atliktas kokybiškas medicininis tyrimas. Vien tam, kad įsitikintume, jog nieko nebuvo. O jei paaiškės, kad kažkas buvo, imsimės atitinkamų priemonių“, – sakė prokuroras.  
Teisėsaugai užkliuvo ir tai, kad Palangos ligoninė per vėlai informavo juos apie moksleivės mirtį. Įstatymas numato, kad apie žmogaus mirtį sveikatos priežiūros įstaiga turi pranešti per dvylika valandų.  

Priežastis – sepsinis šokas
Tai, kad tėvai atsisakė tirti, kodėl staiga mirė jų aštuoniolikmetė dukra, netruko apaugti paskalomis. Gerbdami vienturtį vaiką auginusią ir staiga netekusią šeimą, paskalų nekartosime.
„Palangos tilto“ turima informacija, pomirtinį tyrimą atlikę gydytojai patologanatomai patikino, jog jokio kriminalo nebūta. Mergina išties mirė nuo sepsinio šoko – sepsio sukelto ūmaus kraujotakos nepakankamumo, pasireiškiančio su kitomis priežastimis nesusijusia arterine hipotenzija.
Į klausimą, kas sukėlė sepsį, atsakymo nėra. Tačiau žinoma, jog infekcija vystosi žaibiškai, o pirmieji jos simptomai – pykinimas, viduriavimas, gali pasireikšti šono skausmai, gali pakilti temperatūra.
Ar bus aiškinamasi, kodėl Palangos medikai iš pradžių diagnozavo tarpšonkaulinio nervo uždegimą ir ar tikrai padarė viską, kad merginos gyvybė būtų išgelbėta, turėtų paaiškėti kiek vėliau.
„Prokuratūra pradėjo tyrimą, visas išvadas žadama pateikti savaitės pabaigoje. Tada skambinkite. O dabar duokite mergaitei ilsėtis ramybėje, o tėvams leiskite gedėti“, – sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento vedėjas Remigijus Kirstukas.

 

Jūsų komentaras:

Absurdo ir skausmo simfonija 2015-01-12 19:56 (. / IP: 86.100.63.40)
- bet kokia mirties priežastis -medikų (?) aplaidumas! Beje, senai tarsi įteisinta norma? ..

Taip pat skaitykite

Šimto metų jubiliejų švenčianti Palangos senoji gimnazija gruodžio mėnesį žurnale „Reitingai“ minima itin aukštose pozicijose.


Palangos senoji gimnazija, mininti ypatingą jubiliejų – šimtmetį – visus palangiškius ir kurorto svečius lapkričio 26 d., šeštadienį, 18 val. kviečia į Koncertų salėje vyksiantį nemokamą įspūdingą šventinį renginį.


Į šimtuosius savo gyvavimo metus Palangos senoji gimnazija įžengė su įspūdinga  statistika. Ar žinai kad?..


Šiais metais Palangos senoji gimnazija minės solidžią ir prasmingą šventę. Gimnazijai - 100 metų. 


Palangos senoji gimnazija skelbia atranką muzikos mokytojo pareigoms užimti. Siūloma darbo sutartis neterminuota, darbo krūvis -18 kontaktinių valandų per savaitę (0,81 etato).


Palangos senoji gimnazija priims į darbą fizinio ugdymo mokytoją ir bibliotekos vedėją.


Žurnalas „Reitingai“ paskelbė Lietuvos mokyklų 2020-ųjų metų reitingą. Šiemet „Reitingai“ vertinime gimnazijos buvo išskirtos į dvi grupes: organizuojančias mokinių atrankas ir neorganizuojančias. Pastarųjų grupėje Palangos senoji gimnazija užėmė 44 vietą iš 356 vertintų gimnazijų. Senoji gimnazija pakilo 8 opozicijomis palyginus su 2019 metais.


Palangos senoji gimnazija bendradarbiaus su Klaipėdos universitetu

"Palangos tilto" informacija, 2020 01 27 | Rubrika: Miestas

Palangos senoji gimnazija bendradarbiaus su Klaipėdos universitetu, organizuos bei įgyvendins bendrus tiriamuosius darbus, projektus ir edukacines veiklas.


Balandį Palangos senoji gimnazija sužinojo turinti stiprius tinklininkus – Lietuvos mokyklų tarpzoninėse varžybose mūsų vaikinai, tik pritrūkę patirties, labai permainingose kovose pralaimėję Kauno ir Šiaulių vaikinams 2-3, 2-3, užėmė garbingą III vietą.


„Kodėl Dievas pasiima pačius geriausius? Galbūt todėl, kad jam trūksta angelų sargų? Gintare, mes tikime, kad Tu būsi pats geriausias Angelas Sargas“, – tokiais Senosios gimnazijos mokytojos, 4D klasės auklėtojos Vijutės Mickuvienės žodžiais penktadienį Palangos kapinėse į paskutinę kelionę buvo palydėta staiga mirusi šios klasės moksleivė, aštuoniolikmetė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius