Stintų šventėje Lietuvos Prezidentės nepamatysime

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-02-13
Peržiūrėta
499
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Stintų šventėje Lietuvos Prezidentės nepamatysime

 Pirmas blynas pasikviesti į Palangą šalies vadovę Dalią Grybauskaitę prisvilo – prezidentė, padėkojusi už kvietimą atvykti į šį šeštadienį vyksiančią stintų šventę, mandagiai atsakė, kad negalėsianti to padaryti.

Prezidentūra ketino dar praėjusios savaitės viduryje paskelbti šalies vadovės sprendimą, bet tai buvo padaryta tik penktadienio pabaigoje.

Neigiamą atsakymą Palangos savivaldybei atsiuntusi Prezidentūra nenorėjo tokio sprendimo išsamiau paaiškinti „Palangos tilto“ žurnalistui.

„Atsakymas yra išsiųstas Palangos merui. Prezidentūra nekomentuoja prezidentės sprendimo. Ji atsakė, kad negalės priimti kvietimo, bet yra dėkinga, kad yra kviečiama“, – „Palangos tiltui“ sakė prezidentės vyriausioji patarėja Daiva Ulbinaitė.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus sako nenusimenąs, kad šventėje Palanga nepamatys šalies vadovės.

„Man taip pat nebuvo paaiškinta, kodėl prezidentė negalės atvykti. Prezidentūra mandagiai atsiprašė, kad prezidentė negalės atvykti“, – sakė Š. Vaitkus.

Jis sakė, kad „viena ausimi“ girdėjęs, jog šeštadienį, kai kurorte vyks stintų šventė, Lietuvoje lankysis užsienio delegacija, kurią prezidentė ketino priimti anksčiau.

„Be to, mano žiniomis, šeštadienį bus išvykęs iš Lietuvos vienas iš trijų šalies vadovų, todėl pagal susitarimus sostinėje turi būti nors vienas šalies vadovas“, – sakė meras.

Š. Vaitkus tikisi, kad D. Grybauskaitė neatsispirs atvykti į kurorto atidarymo šventę pavasarį.

„Gerai apgalvosime šventės programą, pasiruošime, ir, žinoma, būtinai pakviesime prezidentę“, – sakė miesto vadovas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dalyvaujamasis biudžetas nėra kažkas naujo ar išskirtinio. Pirmieji jį pasaulyje prieš tris dešimtmečius pradėjo taikyti brazilai, kai Porto Alegrės miesto gyventojams buvo pasiūlyta patiems nuspręsti, kam ir kaip leisti biudžeto lėšas. Palangos kaimynai, Kretinga, jį jau išbandė pernai ir pakartos šiemet, o Klaipėdos rajonas tai pasiryžo...


Šilta žiema prie Baltijos krantų siūbtelėjo daug stintų, o Palangos tiltą apniko žvejai, kurie stintoms traukti ant tilto tvirtina žuvų tinklinių samčių kranus (žvejai juos vadina „keseliais“), kitus kėlimo mechanizmus. Į „Palangos tiltą“ šią savaitę pasipylė skambučiai: „Žvejybos įrankiai tvirtinami darant įpjovas tilte. Be to, toks jų...


Vasario 8 d., šeštadienį, vyksiančią Stintų šventę tradiciškai pradės nemokamos Stintų meškeriojimo varžybos. Komandų, dalyvausiančių šiose varžybose, registracija vyks vasario 8 d. nuo 8 val. iki 8:45 val. Jūratės ir Kastyčio skvere, išankstinė registracija – elektroniniu paštu: [email protected]


Palanga intensyviai rengiasi jau šeštadienį, vasario 17 d., vyksiančiai Stintų šventei, o žvejai – tradicinei šios šventės daliai – stintų meškeriojimo varžyboms Mero taurei laimėti.


Palangoje jau vis labiau juntamas stintų kvapas – iki jubiliejinės, penkioliktosios Stintų šventės liko mažiau nei mėnuo. Renginio organizatoriai žada – gerų, laiko patikrintų pramogų bei atrakcijų šventėje tikrai nestigs.


Šeštadienį į Palangą automobilių virtinėmis važiavo svečiai, kurie paskui miniomis plūdo į J. Basanavičiaus gatvę bei Jūratės ir Kastyčio skverą. Čia jų laukė ypatingai išradingai pasirengę šventės šeimininkai, vilioję svečius keptomis, virtomis, vytintomis, marinuotomis bei šviežiomis stintomis. Ir ne tik jomis – pačios įvairiausios...


Ko sulauksime: Stintų šventės ar stintų turgaus?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 02 13 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Vienuoliktus metus Palangą žiemos metu garsinančios Stintų šventės organizatoriai, dalyviai bei savaitgalį į didžiausią šalies kurortą traukti planuojantys svečiai sulaukė gerų žinių iš sinoptikų. Savaitės pradžioje šventės dieną lietų ir smarkų vėją pranašavę meteorologai visus skuba nuraminti: prognozuotas lietus turėtų išsilyti šventės...


Stintų šventėje Lietuvos Prezidentės nepamatysime

Linas JEGELEVIČIUS, 2012 02 13 | Rubrika: Miestas

Pirmas blynas pasikviesti į Palangą šalies vadovę Dalią Grybauskaitę prisvilo – prezidentė, padėkojusi už kvietimą atvykti į šį šeštadienį vyksiančią stintų šventę, mandagiai atsakė, kad negalėsianti to padaryti.


Šį šeštadienį Palangoje vyksianti šventė „Palangos stinta“ į kurortą privilios ne tik šios agurkais kvepiančios žuvies mėgėjus, bet ir žvejus – būtent stintų meškeriojimo nuo jūros tilto varžybos šeštadienį paskelbs šventinių pramogų pradžią.


Ar nepritrūks Stintų šventėje... stintų? Praėjusią savaitę vietos žvejai dėl šąlančios jūros buvo priversti ištraukti tinklus bei persikelti į Kuršių marias. Šventės organizatoriai tikisi, kad pasikeis vėjo kryptis ir galbūt nupūs ledus, kad vietos žvejai kitam savaitgaliui galėtų parūpinti Baltijoje sugautų stintų.   Tikisi palankesnio oro...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius