Stulbinantis valdžios išlaidavimas – ketvirtis milijono už pokalbius telefonu

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-04-08
Peržiūrėta
399
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Įspūdingas išlaidavimas

Kokius reikalus tvarko Savivaldybės klerkai, jei per metus sugeba pratauškėti net ketvirtį milijono, regis, žino  tik Dievas. Kai daugumos miestelėnų, vargstančių „už minimumą“,  metinės pajamos tesiekia 10 tūkst. litų, Palangos valdininkai be jokių skrupulų pokalbiams telefonu kas mėnesį išleidžia įspūdingą sumą per 20 tūkst. litų.

 

Pokalbiai apmokami iš biudžeto

Kaip nurodo pateiktoje ataskaitoje Savivaldybės kontrolierių tarnybos auditoriai, iš biudžeto apmokami Savivaldybės administracijos tarnautojų bei 23 biudžetinių įstaigų darbuotojų pokalbiai telefonu. Iš viso pagal pateiktus duomenis sąskaitos apmokamos už pokalbius 56 tarnybiniais mobiliaisiais telefonais. Dvylika įstaigų yra įsigijusios po vieną tarnybinį telefoną, trys – po du, viena biudžetinė įstaiga – penkis. Savivaldybės administracija su Šventosios seniūnija – trisdešimt vieną. Mobiliuoju ryšiu iš viso nesinaudoja septynios biudžetinės įstaigos.

 

Nustatytos ribos

Kontrolierių audito rezultatų išvadose nurodoma, jog miesto Tarybos sprendimu nustatyta, kad iš Savivaldybės biudžeto išlaikomos įstaigos tarnybinius telefonus įsigyja bei apmoka išlaidas iš patvirtintų biudžeto asignavimų. Bendra šių išlaidų suma negali viršyti: Savivaldybės administracijai – 0,45 proc. ir biudžetinėms įstaigoms – 0,2 proc. joms patvirtintų lėšų darbo užmokesčiui.

Taip pat Tarybos sprendimu yra nustatyti mėnesio pokalbių limitai įstaigų vadovams: merui ir administracijos vadovui po 300 litų, jų pavaduotojams po 200 litų, patarėjui – 100 litų, savivaldybės kontrolieriui – 100 litų.

 

Skambina į užsienį

Kontrolierių tarnybos konstatuota, kad mėnesio limitas sąskaitoms apmokėti tarp Savivaldybės skyrių paskirstytas įvairiai ir nemotyvuotai – nuo 30 litų iki 140 litų. Nors nustatyta, kad tarnybiniais telefonais galima naudotis tik vykdant tiesiogines pareigas, tačiau realiai šis reikalavimas nevykdomas. Nustatyti pavieniai atvejai, jog tarnautojai skambina ir rašo SMS žinutes į užsienį, atostogų metu valdininkams taip pat yra suteiktos galimybės naudotis tarnybiniu telefonu, nes nėra reglamentuota tvarka. Todėl visos mobiliojo ryšio paslaugos yra apmokamos iš Savivaldybės biudžeto lėšų. Įvertinus, kad valdininko atostogos trunka 30 dienų per metus, nustatytas limitas viršytas daugiau kaip 2 tūkst. litų.

 

 Ribojamos galimybės

Auditoriai, peržiūrėję direktoriaus įsakymus dėl darbuotojų vykimo į komandiruotes, nustatė, kad skyrių vadovų, vykstančių į komandiruotes, skaičius atvirkščiai proporcingas nustatytam ryšio limitui. Patiems „mobiliausiems“ Vidaus audito, kultūros centrų, Sporto mokyklos vadovams, kurie vidutiniškai daugiau nei dešimt kartų vyksta į komandiruotes, nesuteikta teisė naudotis mobiliojo tarnybinio ryšio paslauga. Tokiu būdu, esant nustatytoms maksimalioms mobiliojo ryšio išlaidoms, minėtų įstaigų vadovams apribojamos galimybės. Viena vertus,  jų darbo pobūdis toks, kad be mobiliojo ryšio išsiversti sudėtinga, o kita vertus, jo būtinybė turi įtakos veiklos kokybei. Taip pat paradoksali situacija ir su Juridinio ir personalo skyriumi, nes vedėjai, už savivaldybės ribų važiuojančiai daugiau kaip trisdešimt kartų, suteiktas vos 40 litų limitas. Tuo tarpu, Komunalinio skyriaus vadovas per metus į komandiruotes išvyksta keturis kartus, tačiau jo mobiliojo ryšio limitas mėnesiui – 140 litų.

 

Viršija limitus

Kalbant apie bendrojo naudojimo mobiliaisiais telefonais nustatytą tvarką, išsiaiškinta, kad tai fiksuoto ryšio telefonai, kuriuose pajungta mobiliojo ryšio paslauga. Pagal turimą informaciją, bendrojo naudojimo tarnybiniu telefonu gali naudotis kelių skyrių darbuotojai, tačiau direktoriaus įsakymu telefonas yra priskirtas mero sekretorei. Skirtas mėnesio pokalbių limitas siekia 170 litų. Nors už viršytą pokalbių limitą pagal nustatytą tvarką vartotojui išlaidų skirtumas išskaičiuojamas iš atlyginimo, šiuo telefonu naudotis jokios tvarkos nėra ir nepaisoma nustatyto limito. Per 2008 metų vienuolika mėnesių bendrojo naudojimo mobiliojo ryšio limitas viršytas 1 tūkst. 136 litais. Nustatytas  maksimalias mobiliojo ryšio sąskaitų sumas viršija ne tik Savivaldybės skyriai, bet ir meras, jo pavaduotojai bei skyrių vadovai. Faktiškai per metus mobiliojo ryšio paslaugai apmokėti panaudojama per 10 tūkst. litų daugiau nei nustatytas limitas.

 

Nustatyti pažeidimai

Taip pat kontrolierių nustatyti ir kiti pažeidimai naudojantis mobiliojo ryšio paslaugomis. Atkreiptas dėmesys į mobiliojo ryšio operatorių pasirinkimą, nes nebuvo taikomos viešojo pirkimo procedūros bei sudarytos sutartys neperžiūrėtos daugiau kaip trejus metus. Pažymėta, kad Savivaldybės administracijai nenustačius limito Šventosios seniūnijai, pastarąjį nusistatė pati seniūnija. Tokiu būdu buvo padidinta bendra limito suma daugiau kaip 2 tūkst. 800 litų. Sudarytomis sutartimis su miesto Tarybos nariais dėl mobiliojo interneto naudojimo ir apmokėjimo iš Savivaldybės administracijos lėšų per dvejus metus nepagrįstai buvo išmokėta apie 18 tūkst. litų.

Šią savaitę vyksiančiame miesto Tarybos posėdyje bus svarstomas klausimas dėl tarnybinių mobiliųjų telefonų naudojimo tvarkos nustatymo. Atsižvelgus į kontrolierių rekomendacijas, bus bandoma ištaisyti padėtį iš esmės, nes taupyti valdžią jau privertė sunkmetis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

119 tūkst. 520 eurų per metus, arba 9 tūkst. 960 eurų per mėnesį – tiek pinigų už buvusios sovietmečio nomenklatūros vilos „Auska“ nuomą norėtų gauti pernai lapkritį iš Turto banko savo nuosavybėn ją nusprendusi perimti Palangos miesto savivaldybė. Vakar posėdžiavusi kurorto Savivaldybės taryba priėmė sprendimą išnuomoti šį turtą viešojo konkurso...


Į mūsų kurortą atvykstantys svečiai miesto biudžetą kasmet papildo lėšomis, kurios skiriamos tam, kad Palanga taptų gražesnė, patrauklesnė, o jos vardas kuo garsiau skambėtų Lietuvoje ir už jos ribų. Per tris vasaros mėnesius surinkta kiek per pusę milijono litų vadinamojo „pagalvės“ mokesčio, o „ratuoti“ poilsiautojai nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 sumokėjo per...


Penktadienį Šventosios seniūnijos vietos bendruomenės tarybos posėdyje paskirstytos Vietos bendruomenių savivaldos programai iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skiriamos lėšos. Į beveik 17 tūkst. litų pretendavo penkios programos, kurioms įgyvendinti prašyta per 24 tūkst. Lt. Posėdžio metu nuspręsta visiškai patenkinti trijų programų poreikius...


Pernai Palangos miesto savivaldybė pagaliau pardavė buvusį lopšelį-darželį „Saulutė“. Kaip rašoma Tarybos posėdyje patvirtintoje Savivaldybės turto privatizavimo komisijos 2013-ųjų metų veiklos ataskaitoje, už viešo aukciono būdu parduotą privatizuojamą objektą – pastatą su priklausiniais Gintaro g. 13 – gauta 1 mln. 296 tūkst. Lt, iš kurių už patį pastatą – 720 tūkst. Lt, o už objektui...


Už neteisėtą buvusio Valstybės tarnybos departamento (VTD) direktoriaus Osvaldo Šarmavičiaus atleidimą iš pareigų iš buvusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio siekiama valstybės naudai priteisti per 200 tūkst. litų.


Kurhauzo restauracijai – papildomi 500 tūkst. litų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 04 | Rubrika: Miestas

Palangos Kurhauzo restauracijos ir vidaus pritaikymo darbams Kultūros ministerija papildomai skyrė pusę milijono litų – tokią  žinią kultūros ministras Šarūnas Birutis telefonu pranešė Palangos merui Šarūnui Vaitkui. „Tai – puiki žinia Palangai ir palangiškiams“, – sakė kurorto vadovas.


Į mokyklėlę Palangoje besimokantys moksleiviai keliauja įvairiai: kas pėstute, kas dviračiais, o ką tėveliai iki durų automobiliu paveža. O štai 183 iš 1 tūkst. 823 kurorto bendrojo ugdymo įstaigų mokinių į pamokas atvažiuoja maršrutiniais autobusais arba pavėžėjami vadinamaisiais geltonaisiais autobusiukais.


Po 280 tūkst. litų investicijų – patvinę sodai

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 12 08 | Rubrika: Miestas

Į „Palangos tiltą“ kreipęsis sodo bendrijos gyventojas Algimantas Bružas žurnalistui skundėsi, kad sodų bendrijos „Pavėsis“ centrinės gatvės vandens nuotekų griovys yra patvinęs ir vanduo apsėmęs kai kuriuos centrinės gatvės ir Diemedžio tako sklypus.


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Savivaldybės kontrolierių tarnybos atlikto audito dėl valdininkų pokalbių tarnybiniais mobiliaisiais telefonais apmokėjimo rezultatai stulbinantys. Iš palangiškių mokesčių mokėtojų kišenių išlaidos ryšio paslaugoms 2006 m. siekė per 271 tūkst. litų, 2007 m. – jau 282 tūkst., o  pernai per devynis metų mėnesius sąskaita už pokalbius taip pat perkopė 215 tūkst. litų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius