Šunų vedžiojimo ir dresavimo aikštelės atidarymas – jau kitą savaitę

"Palangos tilto" informacija, 2020-08-13
Peržiūrėta
1670
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šunų vedžiojimo ir dresavimo aikštelės atidarymas – jau kitą savaitę

Rugpjūčio 19 d. 17 val. Palangoje šunų augintojus bei mylėtojus pradžiugins ilgai lauktas įvykis – bus atidaroma šiuolaikiška šunų vedžiojimo ir dresavimo aikštelė, įrengta priešais „Rimi“ prekybos centrą, plataus žolyno vietoje tarp Klaipėdos plento ir automobilių stovėjimo aikštelės, kurioje vasaros savaitgaliais vyksta vadinamasis bagažinių turgus. Aikštelės atidarymo proga susirinkusiųjų laukia ir trumpa šventinė programa.

Kviečia į renginį
Šunų vedžiojimo ir dresavimo aikštelės atidarymo metu pasirodymą surengs Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės kinologai. Renginyje su įvairiapuse programa taip pat dalyvaus ir Vakarų Lietuvos gyvūnų priežiūros centras bei globos namai „Nuaras“, pasiūlysiantys galimybę susipažinti su beglobiais gyvūnais, sudalyvauti šunų dresūros treniruotoje, bus organizuojamos veiklos ir pramogos visai šeimai. Aktyviausių šventės dalyvių lauks dovanėlės.
Renginio organizatoriai – Palangos miesto savivaldybė ir Palangos kultūros ir jaunimo centras – kviečia atvykti su visa šeima ir geriausiais savo draugais – augintiniais.

Užtruko projekto derinimas
Šunų vedžiojimo ir dresavimo aikštelės plotas siekia 25,5 aro. Siekiant užtikrinti keturkojų bei aplinkinių saugumą, ji yra aptverta.
Į aikštelę bus galima patekti iš trijų pusių – tose vietose yra įrengti varteliai, kurie bus uždaromi, bet nerakinami. Todėl šeimininkai savo augintinius galės vedžioti kada panorėję, net ir tamsiuoju paros metu, nes aikštelė bus apšviesta –¬ įrengtos 5 apšvietimo atramos.
Atrodytų, paprastas aikštelės įrengimas užtruko net kelis mėnesius, nes ilgokai teko derinti projektą. „Aikštelės tvoros aukštis yra pusantro metro, todėl jai įrengti reikėjo projekto. Be to, dalis aikštelės patenka į kelio Klaipėda – Liepoja apsaugos zoną, todėl projektą reikėjo derinti ir su Lietuvos automobilių kelių direkcija“, – pasakojo šunų vedžiojimo ir dresavimo aikštelę statančios kurorto bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ projektų vadovė Veronika Alšauskaitė.

Įrenginiai pagaminti Ispanijoje
Kruopščiai buvo atrenkama pačioje aikštelėje turinti atsirasti augintinių dresavimo įranga. Kokių prietaisų reikia ir kaip juos geriau išdėstyti, komunalininkus konsultavo Lietuvos kinologų draugijos šunų elgsenos specialistų – trenerių sąjungos treneris Jonas Valančius.
Panašios įrangos gamintojai labiau specializuojasi gaminti vaikų žaidimo aikštelių įrenginius, todėl šunų dresavimui skirtos priemonės gaminamos pagal specialų užsakymą.
Palanga viešojo konkurso būdu pasirinko vienos Ispanijos firmos įrenginius, kurie liepos pabaigoje atkeliavo į Palangą.

Dresavimui ir vedžiojimui
Kitos savaitės pradžioje aikštelėje bus įrengta 11 šunų dresavimui skirtų įvairių įrenginių: gyvatėlė, tunelis, laipiojimo piramidė, balansinis buomas, įvairūs barjerai. Jie bus išdėstyti pietinėje aikštelės dalyje. Šiaurinė pusė skirta šunims vedžioti.
Įvairiose aikštelės vietose iki atidarymo renginio bus pastatyti 4 suoleliai, trys šiukšliadėžės skirtos surinktiems augintinių ekskrementams, 2 stoveliai pririšti šunims. Bus įrengtas ir modernus geriamojo vandens fontanėlis.
Šią aikštelę prižiūrės kurorto komunalininkai, kurių technikai įvažiuoti vieni varteliai yra suprojektuoti platesni.

Seniai laukta
Pasak Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus, modernios šunų dresavimo ir vedžiojimo aikštelės visuomenė laukė jau seniai. Vieta jai tai pat pasirinkta ne atsitiktinai. „Sulaukdavome gyventojų prašymų įrengti šunų vedžiojimo aikštelę. Matome, kad keturkojų augintojai būtent šią vietą noriai rinkdavosi šunims vedžioti. Tad atsižvelgdama į gyventojų pasiūlymus bei poreikius, Savivaldybės taryba skyrė lėšų šunų vedžiojimo aikštelei įrengti. Džiaugiamės, kad jau netrukus visuomenė turės modernią aikštelę, kurioje galės pavedžioti savo augintinius, juos dresuoti“, – sakė Š. Vaitkus.

 

Jūsų komentaras:

Marija 2020-08-17 09:11 ([email protected] / IP: 172.69.190.65)
Ponas Katinas. Visame pasauly sitokiu zenklu nera,o butent Lietuvoj ju pilna. Papludymiuise,kopose didziausi tersejai yra zmones,o ne sunys.Taip,kad tada reiketu pradeti nuo zmoniu

geriau paklusnus, meilus šunėkas, 2020-08-14 10:05 (IP: 172.69.190.57)
negu nepaklusnus sutuoktinis, kurio chemija nepašersi?

Katinas 2020-08-13 15:04 (IP: 172.69.190.63)
dar būtų gerai, kad ant visų takų į paplūdimį sudėtų ženklus perspėjančius, kad negalima vestis. Ant tako nuo Vanagupės viešbučio ženklo nebeliko...

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltui“ paskelbus Savivaldybės nepatvirtintą informaciją, kad konkursą užimti Palangos sporto centro (PSC) direktoriaus pareigoms laimėjo PSC direktoriaus pavaduotojas, miesto Tarybos narys Saulius Simė ir paprašius Savivaldybės pakomentuoti konkurso rezultatus, redakcija sulaukė Savivaldybės mero patarėjos Jurgitos Vanagės skambučio. „Kol kas negalime komentuoti – vyksta (Palangos...


Rugsėjo pradžioje pradėta Palangos oro uosto aerodromo modernizacija jau pasiekė baigiamąją dalį: šiuo metu jau baigti visi pagrindiniai darbai, pakeisti tūkstančiai kvadratinių metrų įvairių dangų, atnaujintas kilimo-tūpimo takas, kitos aerodromo dalys, sumontuota paviršinių nuotekų surinkimo sistema bei požeminiai elektros tiekimo lėktuvams įrenginiai. Atlikus būtinas patikros procedūras -...


ių metų rugsėjo 3 d. pradedami Gintaro gatvės statybos darbai. Juos numatoma pradėti ruože nuo Smilčių gatvės iki Vytauto gatvės. Vykdant darbus iš dalies bus ribojamas eismas, o tiesiant vandentiekio, lietaus nuotekų tinklus, rengiant gatvės pagrindus – patekimas į gatvę bus draudžiamas.


Šiandien, rugpjūčio 19 d., Palangoje šunų augintojus bei mylėtojus pradžiugino ilgai lauktas įvykis – priešais „Rimi“ prekybos centrą buvo atidaryta šiuolaikiška, beveik 300 metrų ilgio šunų vedžiojimo ir dresavimo aikštelė.


Rugpjūčio 19 d. 17 val. Palangoje šunų augintojus bei mylėtojus pradžiugins ilgai lauktas įvykis – bus atidaroma šiuolaikiška šunų vedžiojimo ir dresavimo aikštelė, įrengta priešais „Rimi“ prekybos centrą, plataus žolyno vietoje tarp Klaipėdos plento ir automobilių stovėjimo aikštelės, kurioje vasaros savaitgaliais vyksta...


Ryškėja būsimosios šunų vedžiojimo aikštelės netoli parduotuvės LIDL kontūrai: įranga jau važiuoja, tvora ir apšvietimas jau montuojami. Aikštelės atidarymas įvyks rugpjūčio viduryje.


Jau netrukus Vytauto gatve automobiliai važiuos tik viena kryptimi – iš šiaurės į pietus. Dalis gatvės (dvipusiam eismui skirta juosta) bus atiduota dviratininkams. Neabejojama, jog įsigaliojus naujajai eismo tvarkai miesto centrinėje gatvėje, kurortas taps ekologiškesnis, o eismas vienoje iš pagrindinių Palangos gatvių – saugesnis ir patogesnis....


Birželio 16-19 dienomis Šventojoje organizuojamas Paplūdimio baikerių festivalis. Kad netrūktų pramogų, organizatoriai – Palangos miesto savivaldybė, asociacija Palangos miesto „Saulės“ klubas bei Klaipėdos miesto motociklininkų klubas „Chimeros“ – parengė turiningą bei renginių turtingą programą. Festivalio renginiai vyks centrinėje...


Dar nesulaukę Tarybos kadencijos pabaigtuvių fanfarų ar nors rikiuotės bendrai nuotraukai, priešpaskutiniame darbą baigiančios Tarybos posėdyje užvakar politikai elgėsi kaip nedrausmingi mokinukai – visi klegėjo, ypač  šurmuliavo konservatoriai, o net penki Tarybos nariai visai nesiteikė ateiti į posėdį.


Daugelyje Lietuvos miestų šunų vedžiojimo aikštelės nebėra naujiena. Jose augintinių šeimininkai gali laisvai vedžioti savo šunis, nepiktinant kaimynų, jog teršiama aplinka po jų langais. Palangoje tokių aikštelių nėra ir kol kas jų įrengimas – nenumatytas, tačiau kaip patikino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas, pamažu žengiama šia linkme.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius