Susitikimas su rašytoja Daina Opolskaite

Palangos tiltas, 2022-03-22
Peržiūrėta
1650
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Susitikimas su rašytoja Daina Opolskaite

Kovo 30 d. 16 val. Palangos viešojoje bibliotekoje įvyks susitikimas su rašytoja, Europos Sąjungos literatūros premijos laureate Daina Opolskaite.

Daina Opolskaitė gimė 1979 metais. 1997 m. baigė Vilkaviškio „Aušros“ vidurinę mokyklą, o 2002 m. Vilniaus pedagoginiame universitete (dabar – Lietuvos edukologijos universitetas) – lituanistikos studijas. Dirba lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja.

Pirmosios novelės publikuotos 1998 ir 1999 m. „Metų“ žurnale. Novelės ir esė nuolat spausdinamos „Šiaurės Atėnuose“. „Literatūroje ir mene“, „Nemune“, „Metuose“. Knygų recenzijos ir apžvalgos publikuotos „Šiaurės Atėnuose“. 2005–2015 m. periodikoje paskelbta per 30 publikacijų (recenzijų, esė, novelių). Išleido keletą prozos knygų: novelių rinkinį „Drožlės“ (2000), „Dienų piramidės“(2019); romanus paaugliams: „Eksperimentas gyventi“ (2015), „Ir vienąkart, Riči“ (2016) „Užraktas“ (2018) bei „Kur dingo Edvinas Kratas?“ (2021). 2015 metais romanas „Eksperimentas gyventi“ dalyvavo „Metų knygos“ rinkimuose paauglių knygos kategorijoje. Knyga „Ir vienąkart, Riči“ 2017 m. ,,Metų knygos“ rinkimuose tapo nugalėtoju paauglių literatūros kategorijoje.

Rašanti ir romanus D. Opolskaitė yra autorė, atgaivinusi nebepopuliarų novelės žanrą. ,,Labai anksti, jau nuo mokyklos, supratau, kad novelė turi prabą, jos labai aukšta kokybė. Tuo patikėjau ir niekad nemaniau, kad novelė yra smulki ir nereikšminga. Kai ėmiau rašyti, pirmiausia tai dariau iš gryno rašymo malonumo ir buvo smagu prie jos sugrįžti. Pirmiausia parašydavau, o tik paskui kam nors pasiūlydavau publikuoti. Stengiuosi rašyti tik iš poreikio, o ne suplanuotai, iš anksto numačiusi kokią nors publikaciją“, – pasakoja autorė. Už novelių, skirtų suaugusiems, rinkinį „Dienų piramidės“ (2019) rašytojai įteikta prestižinė Europos Sąjungos literatūros premija, atvėrusi galimybę jos novelėms prabilti ir kitomis Europos kalbomis. Iki pasirodant „Dienų piramidėms“ būta malonių netikėtumų, per porą metų paskatinusių šios knygos leidybą: laimėta Antano Vaičiulaičio, Jurgio Kunčino premija. Dainos kūrybos įkvėpimo šaltinis – gyvenimas: „Gyvenimas. Žmonės. Kasdienis jų stebėjimas. Tada pamatai daugybę dalykų, kurie iš pirmo žvilgsnio, atrodo, neregimi. Ištinka kažin koks netikėtumo jausmas, stebuklingas atradimas, sukrėtimas ir tai verčia imtis plunksnos“.

Maloniai kviečiame susitikti su autore, drauge pakalbėti apie knygas, skaitymo svarbą, pasidalinti savo pastebėjimais, mintimis. Renginio metu išgirsite įdomių istorijų, išsamiau susipažinsite su Dainos Opolskaitės kūryba, padiskutuosite įdomiais klausimais.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Pačios geriausios svajonės turi būti tokios, kurių sieki, negalvodamas – pavyks ar ne“, – taip kalbėjo praėjusį trečiadienį į Palangos senąją gimnaziją trumpam po 12-os metų sugrįžusi rašytoja Agnesa Kenešytė-Gricė. 


Lapkričio 23 d. (trečiadienį) 16 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje rašytoja, literatūrinės Juozo Tumo-Vaižganto premijos laureatė Loreta Jastramskienė pristatys naujausią savo romaną daugiaprasmiu pavadinimu – „Visada, Tėve, bus Amerika“ .


Kovo 30 d. 16 val. Palangos viešojoje bibliotekoje įvyks susitikimas su rašytoja, Europos Sąjungos literatūros premijos laureate Daina Opolskaite.


Bibliotekoje vyko susitikimas su Rūta Oginskaite

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 26 | Rubrika: Kultūra

Rugsėjo 19 d. Palangos viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su rašytoja Rūta Oginskaite, knygos „Gib a kuk. Žvilgtelėk“ autore. Gib a kuk – žydiškas posakis, reiškiantis „Žvilgtelėk“. Jauki ir asmeniška teatro ir kino kritikės Rūtos Oginskaitės šeštoji knyga – tai dvylika žvilgsnių į Grigorijaus Kanovičiaus...


Ketvirtadienį, gegužės 24 dieną, Palangos baseine įvyko neeilinis renginys – Palangos miesto baseinas kartu su Lietuvos plaukimo federacija ketvirtadienį kurorto moksleivius pakvietė į baseine vykusį renginį „Olimpinės paslaptys“. Čia mokinių laukė susitikimas su vienais iš geriausių Lietuvos plaukikų – Danu Rapšiu, Andriumi Šidlausku bei Deividu...


Praėjusią savaitę Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko Nacionalinė bibliotekų savaitė, kurios metu skaitytojai turėjo galimybę sudalyvauti įvairiuose renginiuose. Vienas iš tokių buvo susitikimas su rašytoja, poete, muziejininke Aldona Ruseckaite, išleidusia populiarumo sulaukusius biografinius romanus apie Maironį, Žemaitę ir Vytautą Mačernį.


Praėjusį penktadienį dvi valandas vykęs pirmasis susitikimas su „Litesko“ atstovais Palangos miesto savivaldybės derybininkus – vicemerą Rimantą Antaną Mikalkėną ar UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorių Artūrą Mažrimą – nuteikė viltingai: „Susidarė stiprus įspūdis, kad „Litesko“ gerai suvokia, jog pasibaigus sutarčiai su miestu...


„Jau seniai beskambėjo mūsų daina, jau seniai besėdėjom per visą naktį, jau seniai betylėjom ir buvo gerai, jau seniai taip reikėjo vėl susieiti“, – ši Virgio Stakėno daina, kurią dainavo ne tik ansamblis „Atgaiva“, bet ir visi šeštadienio popietę į kavinę „Luiza“ susirinkę Palangos pensininkų bendrijos „Bočiai“...


„Idant lietuviška daina garsiau skambėtų, idant tautinis šokis kuo smagiau širdį užgautų!“

Janina SERAPINIENĖ Palangos kultūros centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių ansamblio „Bočiai“ vadovė , 2013 06 13 | Rubrika: Kultūra

Palangos kultūros centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių ansamblis „Bočiai“ dalyvavo XII-ajame respublikiniame tautinių šokių festivalyje „Veliuonos kadrilis“. Šis renginys – tai tarsi mažoji Dainų šventės šokių diena – reikalinga, jaudinanti, lietuviška.


Įvyko susitikimas-diskusija „2011-Pasauliniai veterinarijos metai“

Palangos miesto VMVT Vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Marija Valauskienė, 2011 05 05 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus salėje, pažymint 250-ąsias veterinarijos profesijos metines, vyko susitikimas-diskusija „2011-Pasauliniai veterinarijos metai“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius