Svajonės apie naują būstą dūžta į šipulius

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-01-28
Peržiūrėta
1926
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Neaiškus likimas

Palangoje naujais butais, kurių, kaip teigiama įmonės tinklalapyje, vieno kvadratinio metro kaina – 6 tūkst. litų, susigundė ne vienas šalies gyventojas, tarp kurių esama ir palangiškių. Naujiena, kad UAB „Big City LT“ paskelbė bankrotą, daugeliui sukėlė paniką, nes, kaip tolesnę įvykių eigą prognozavo Įmonių bankroto valdymo departamento direktorius Virginijus Narvilas, bankas pasiims užstatytą turtą, o avansus sumokėjusiųjų likimas neaiškus. Teisė jų šiuo atveju negina, gal tik jei įsikištų vartotojų teisių gynėjai.

 

Milijoninės skolos

Bendrovės vadovas, įkeitęs  85 arų sklypą banke, pernai  pradėjo dviejų daugiabučių statybą Medvalakio gatvėje. Tačiau statybų, kurių baigtumas 85 proc., nebaigė ir jų nebaigs, nes bendrovės skolos jau siekia apie 28,5 mln. litų, o statyboms užbaigti dar reikia 7 mln.litų. Nekilnojamuoju turtu užsiimanti bendrovė užstatyti bankui „Nordea“ nebeturi ko, nes tiek turtas, tiek piniginės lėšos, įkeisti.

 

Butai ir pinigai „nuplaukė“

Šis scenarijus naudingas verslininkui, bet ne kreditoriams ir žmonėms, kurie jau pasirašė su „Big City LT“ preliminarias butų pirkimo-pardavimo sutartis. Iš viso tokių esama 80, sumokėjusių apie 3,5 ml. litų avanso. Butai ir pinigai „nuplaukė“. Žmonių viltys ir svajonės įsikurti nebrangiuose kokybiškuose butuose subyrėjo. Daugelis apie bankrotą nieko nežinojo, nes įmonės pažadai buvo gražūs ir viltingi.

 

Ne vienas atvejis

Atvejų kurorte, kai sustabdomos statybos ir žmonės, sumokėję avansus, negali įsikurti išsvajotame bute, ne vienas. Buvusio devynaukščio vietoje sparčiai pradėtos vienuolikaaukščių  pastatų statybos taip pat užstrigo. Prokurorų sprendimas sustabdyti statybas brangiai kainuoja tiek investuotojams, tiek statybininkams, tiek panorusiems įsigyti butus. Kol bylos nagrinėjamos teismuose, milžiniški nuostoliai gula ant iš finansinio nuosmukio į gilią recesiją grimstančios šalies pečių.

 

Bankas ėmėsi nebūdingos veiklos

Žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, kad vienintelis Lietuvoje SEB bankas ėmėsi nebūdingos šiai institucijai veiklos. Minėtas bankas įregistravo specializuotą nekilnojamojo turto valdymo bendrovę „Litectus“. Nors ji realiai dar nedirba ir nėra perėmusi nė vieno nekilnojamojo turto objekto, tačiau planuoja valdyti NT bendrovių, kurios turi sunkumų dėl finansinių įsipareigojimų vykdymo bankui, turtą. Kiti šalies bankai panašiam žingsniui nesiryžta.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tokią įstatymo pataisą antradienį, lapkričio 21 dieną, užregistravęs Mindaugas Skritulskas, palangiškis Seimo narys, išrinktas Mėguvos rinkimų apygardoje, paaiškino, kodėl jos reikia. „Šiuo metu skolų administravimo paslauga nėra reglamentuota atskiru teisės aktu, o tai sukuria prielaidas įvairiems piktnaudžiavimams: nevaržomai disponuoti asmens duomenimis; pateikiant niekuo nepagrįstus...


Virtualiųjų valiutų rinkoje daugėja skaidrumo – pagrindinių nacionalinių duomenų tvarkytojas Registrų centras nuo vasario 1 dienos pradėjo viešai skelbti Lietuvoje veiklą vykdančių virtualiųjų valiutų keityklos operatoriaus ir depozitinių virtualiųjų valiutų piniginių operatoriaus veiklą vykdančių juridinių asmenų sąrašą.


Praėjusiais metais dėl kreditorinių įsipareigojimų nevykdymo areštuojamo turto kiekis mažėjo, tačiau tarp areštuotų objektų pateko ne ką mažiau originalūs ir neįprasti turtai. 


12 Seimo narių kreipėsi į teismą, įvertinę aplinkos ministro Simono Gentvilo ketinimus dvigubai apmokestinti gyventojus.


Lietuvoje daugiau kaip 161 tūkst. gyventojų turi bent po vieną pradelstą skolą, apie 30 tūkstančių – po 2 skolas, o daugiau kaip 10 tūkstančių – po 3 skolas. 823 Lietuvos gyventojai turi po 10 ir daugiau skolų, rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva“ duomenys. „Palangos tiltas“ teiravosi biuro, ar palangiškiai yra įlindę į skolas. „Palangos...


Palangiškiai iš taupyklių išpurtė milijonus litų

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 02 09 | Rubrika: Miestas

Palangoje esančiuose Lietuvos paštų skyriuose ir bankų filialuose jau baigėsi gyventojų, norinčių išsikeisti litus į eurus, apgultis. Pirmąsias dvi sausio savaites būriais plūdę žmonės į paštą atnešė daugiau nei šešis milijonus litų, o trijuose bankų filialuose iškeista apie 17 mln. 600 tūkst. Lt.


Apie nuosavą būstą svajoja kone kiekvienas lietuvis. Ko gero, norą turėti savo būstą būtų galima pavadinti nacionaliniu lietuvių tautos bruožu. Mes nesinuomojame būsto – mes jį perkame. „Palangos tiltas“ pasidomėjo kaip sekasi nekilnojamojo turto agentūroms pardavinėti butus, nuosavus namus bei žemės sklypus Palangoje – kokia nekilnojamojo turto Palangoje paklausa ir...


Kita vasara, nauja savivaldybės valdžia, bet prakaitu sulipę kurorto svečiai ir miestelėnai, panorę nusiplauti purvus, kaip ir iki šiol, turi pėdinti tai padaryti į viešbutį, nuomojamą būstą ar savo namus. Ten, kur prie paplūdimio jau įrengti dušai, jie užrakinti. Skandalingiausia atrodo dušų istorija Gelbėjimo stotyje, kurios rekonstrukcija valstybei ir savivaldybei kainavo apie tris...


Vakar įvyko Palangos savivaldybės Tarybos posėdis, kuriame dalyvavo 19 Tarybos narių. Mero Šarūno Vaitkaus siūlymu, darbotvarkė buvo papildyta dviem klausimais – dėl Kelių direkcijos skirto 1, 67 milijono litų miesto keliams ir gatvėms paskirstymo ir  administracinės komisijos prie miesto savivaldybės sudarymo.


Svajonės apie naują būstą dūžta į šipulius

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 28 | Rubrika: Miestas

Šių metų pradžioje bendrovės „Big City Lt“ vadovas ir vienintelis akcininkas Dainius Meškys kreipėsi į teismą dėl įmonės bankroto. Minėta Klaipėdoje registruota nekilnojamojo turto bendrovė pernai Palangoje, Medvalakio gatvėje, pradėjo statyti du penkiaaukščius namus, bet dėl milijonus litų siekiančių skolų buvo priversta skelbti bankrotą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius