Svarbiausias klausimas: kaip išgyventi?

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-01-27
Peržiūrėta
622
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų bei Švietimo, kultūros ir sporto  komitetai pradėjo svarstyti šiųmečio biudžeto programas. Šįsyk su švietimo ir kultūros programų asignavimų valdytojais po kaulelį narstytas kiekvienas mokesčių mokėtojų litas, skirtas biudžetinėms įstaigoms išlaikyti bei įvairioms programoms įgyvendinti.

 

Viskam pinigų neužteks

Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininko Mindaugo Skritulsko teigimu, Palangos miesto savivaldybės taryba tvirtins šiųmetį kurorto biudžetą, atsižvelgusi į komitetų išvadas. Anot jo, šiemet siūlomas tvirtinti sudėtingas ir, lyginant su praėjusiais metais, mažesnis 15 mln. 700 tūkst. litų biudžetas. Posėdyje dalyvavusi Biudžeto skyriaus vedėja Regina Garadauskienė akcentavo, jog švietimui asignavimai vidutiniškai sumažėjo apie 20 proc. Pasak jos, įgyvendinat biudžete numatytas priemones teks taupyti.

Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė, kalbėdama apie švietimo programos, kurios apimtis – 23 mln. 783,6 tūkst. litų, asignavimus, sakė, kad mokyklų tinklo pertvarkai yra numatyta skirti 12 tūkst. litų. Jos žodžiais, šios lėšos bus skirtos darbuotojų išeitinėms kompensacijoms. Mokinių saviraiškai, dalyvauti olimpiadose bei varžybose skirta 36,8 tūkst. litų. Vedėjos teigimu, šiemet įstaigų vadovų atestacijai bei pedagogų kvalifikacijai kelti bei ugdymo įstaigų programinei įrangai įsigyti pinigų neskirta. L.Valužienė atkreipė dėmesį, kad padidėjo lėšų poreikis mokiniams pavėžėti.

Švietimo, sveikatos ir turizmo komiteto narė Salomėja Slaboševičienė domėjosi dėl Sporto centrui skirtų asignavimų. Ji paprašė paaiškinti, ką reiškia skirti šiai įstaigai 60 tūkst. litų sportui remti ir 100 tūkst. litų aukšto meistriškumo varžyboms vykdyti. Posėdyje dalyvavęs Sporto centro direktorius Romaldas Kazlauskas sakė, kad 60 tūkst. litų numatyta varžyboms organizuoti, o 100 tūkst. litų – krepšinio klubui „Naglis“ paremti. Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narys Giedrius Šatkauskas stebėjosi dėl krepšinio klubui skiriamų pinigų, nes, anot jo, ne Savivaldybės funkcija remti krepšininkus. Sporto centro vadovas tikino, kad klubas „Naglis“ garsina Palangą, o jam pinigai bus skiriami pagal pateiktą konkrečią programą ir sąmatą.

Svarstant miesto švietimo įstaigoms skiriamus asignavimus, susirinkę kurorto švietimo įstaigų vadovai be išimties konstatavo, kad trūks pinigų ir darbuotojų atlygiams, ir aplinkai, t.y. komunaliniams patarnavimams, ryšio paslaugoms bei kitoms ūkinėms reikmėms finansuoti. „Baltijos“ pagrindinės mokyklos direktoriaus Alvydo Kniukštos teigimu, pinigų neužteks darbui su neįgaliaisiais, todėl, jo manymu, gal vertėtų tuos dešimt vaikų perkelti į Socialinių paslaugų centrą. Lopšeliui-darželiui „Pasaka“ nepakaks lėšų, o ikimokyklinio ugdymo įstaiga „Gintarėlis“, siekdama sutaupyti, numačiusi darbuotojus išleisti nemokamų atostogų. Be to, pagarsinta informacija, jog pastaroji įstaiga turi problemų dėl kanalizacijos vamzdynų. Nors vykdoma įstaigos renovacija, tačiau šiltinamos tik sienos. Kitų ikimokyklinių ugdymo įstaigų vadovai pripažino, kad siekiant išgyventi vasaros sezono metu vieną mėnesį, numato užsidaryti. Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vedėja Regina Lukaitienė konstatavo, kad pinigų yra tiek, kiek yra, ir teks kaip nors išsiversti.

Palangos S.Vainiūno muzikos mokyklos direktorės Virginijos Marozaitės teigimu, su darbo užmokesčio fondu pavyks išsiversti, tačiau iš aplinkai skirtų lėšų pakaks susimokėti tik už šildymą, o kitoms reikmėms neliks. Anot jos, pradėjo kamuoti ir kitos bėdos. Pastato stogas kiauras ir drėksta sienos. Įstaigos vadovė prašė numatyti lėšų bent mokyklos renovavimo techniniam projektui parengti.

Moksleivių klubo direktorė Rūta Gecienė informavo, kad, trūkstant lėšų, planuojama šiemet mokslo metus pradėti nuo spalio 1 dienos. Jos aiškinimu, per rugsėjį mokiniai apsisprendžia, kokį būrelį lankyti, tad tokiu būdu bus sutaupyta šiek tiek pinigų. Pradinės mokyklos direktorė Angelina Komarova pripažino, kad aplinkai pinigų pakaks, tačiau mokinio krepšeliui trūks. Direktorės teigimu, nuspręsta birželį pedagogams mokėti už kontaktines valandas. Pasak jos, viena iš svarbiausių problemų, su kuriomis susiduria mokykla, tai –  kelio į šią įstaigą iš Kretingos gatvės pusės apšvietimas.

 

Kultūrai finansai „susitraukė“

Palangos miesto kultūros įstaigoms finansuoti šiemet numatyta 2 mln. 396,3 tūkst. litų. Miesto savivaldybės biudžete Palangos kultūros centrui numatyta – 926,3 tūkst. litų, iš jų projektams – 423,9 tūkst. litų Viešajai bibliotekai – 817,6 tūkst. litų, Administracijos kultūros skyriui – 428,4 tūkst. litų, o Šventosios kultūros centrui – 149,0 tūkst. litų, iš kurių 30 tūkst. litų – projektams. Viešajai bibliotekai skirtas finansavimas – 793,6 tūkst. litų, iš kurių vien darbo užmokesčiui apie pusę milijono.

Komitetų nariai, išklausę Kultūros skyriaus vedėjo Vyganto Rekašiaus informaciją apie sumažintus asignavimus tokioms priemonėms, kaip Palangos ir Šventosios renginiams organizuoti, klausė, kokioms veiklos rūšims buvo skiriamas prioritetas ir ar yra numatyta pinigų pučiamųjų orkestrui išlaikyti. Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas M.Skritulskas domėjosi, kas slypi už biudžeto eilutėje numatytų 188 tūkst. litų. Pasak skyriaus vedėjo, pinigai numatyti Palangos bažnyčios stogui suremontuoti bei Kurhauzui užkonservuoti. Savivaldybė turi savo lėšomis prisidėti prie šių paveldosauginių objektų išsaugojimo, nes to reikalauja Kultūros paveldo departamentas.

Pradėjus nagrinėti skirtas lėšas Palangos kultūros centrui finansuoti, laikinai einantis direktoriaus pareigas Nerijus Stasiulis konstatavo, kad renginiams organizuoti lėšų, lyginant su praėjusių metų finansavimu, sumažėjo apie 20 proc., o ūkinei veiklai – apie 10 proc. Centras, pasak vadovo, išlaiko pučiamųjų orkestrą, kuriam šiemet numatyta per 300 tūkst. litų. N.Stasiulis tikino, kad padidėjus mokesčiams žymiai padidėjo ir lėšų poreikis orkestrui. Taip pat, anot asignavimų valdytojo, taupymo režimas „įjungtas“ darbo užmokesčio fondui, turtui įsigyti, miesto šventėms organizuoti bei įvairiems projektams finansuoti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Palangos miesto savivaldybės taryba nepažeidė jokių įstatymų, kai pernai gegužės 30 d. priėmė sprendimą, kuriuo 2014 metams padidino turto mokesčio tarifą nuo 0,5 proc. iki 3 proc. didžiųjų mokesčių mokėtojų kategorijai priskiriamiems mokesčių mokėtojams. Tokią išvadą spalio 20 d. padarė Klaipėdos apygardos administracinis teismas, paskelbęs sprendimą administracinėje byloje pagal...


Šiuo metu Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registre yra įregistruota 111 kultūros vertybių, esančių Palangoje. Didžiausias ir sudėtingiausias jų – Palangos miesto istorinė dalis, į kurią patenka ir Palangos senojo miesto vieta. Be to, kad Palangos miesto istorinė dalis pati yra 1993 m. birželio 4 d. įrašyta kaip atskira vertybė, joje yra 61 kultūros paveldo...


Šiuo metu Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registre yra įregistruota 111 kultūros vertybių, esančių Palangoje. Didžiausias ir sudėtingiausias jų – Palangos miesto istorinė dalis, į kurią patenka ir Palangos senojo miesto vieta. Be to, kad Palangos miesto istorinė dalis pati yra 1993 m. birželio 4 d. įrašyta kaip atskira vertybė, joje yra 61 kultūros paveldo objektas....


„Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013 turi visas galimybes parengti Kultūros plėtros programos viziją ir, sukūrusi didžiulį bendradarbiavimo tinklą, jungiantį savivaldybės, biudžetines įstaigas, viešąjį ir verslo sektorių, nuoširdžiai ir nuosekliai dirbdama šiuos ir ateinančius metus, 2017-aisiais pateikti savo kandidatūrą tapti Europos kultūros sostine...


„Palanga – miestas kurortas, išsiskiriantis iš kitų miestų savo sezoniškumu. Tai turi įtakos ir mokesčių mokėtojų veiklai, ir biudžeto pajamų surinkimui“, – teigia Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Palangos poskyrio vedėja Elena Kuznecova.


Svarbiausias klausimas: kaip išgyventi?

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 01 27 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų bei Švietimo, kultūros ir sporto  komitetai pradėjo svarstyti šiųmečio biudžeto programas. Šįsyk su švietimo ir kultūros programų asignavimų valdytojais po kaulelį narstytas kiekvienas mokesčių mokėtojų litas, skirtas biudžetinėms įstaigoms išlaikyti bei įvairioms programoms įgyvendinti.


Pinigai – tik socialinėms įstaigoms išlaikyti

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 01 27 | Rubrika: Miestas

Šiųmečiame kurorto savivaldybės biudžeto projekte Socialinės apsaugos programai įgyvendinti iš viso numatyta skirti 702 tūkst. litų. Kaip sakė programą pristačiusi Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Genutė Kavarzienė, iš esmės lėšos skirtos įstaigoms išlaikyti. Globos namams - 380,2 tūkst. litų, Socialinių paslaugų tarnybai – 260,7 tūkst. litų bei L.ir J.Siručių šeimynai ir socialinėms...


Pagrindiniai švietimo sistemos reformos darbai Palangoje baigiasi. Nuo šio rugsėjo kurorte nebeliks vidurinių mokyklų, turėsime vieną gimnaziją, dar neaiškus Smilčių pradinės likimas... Ar viskas čia gerai, ar nebuvo padaryta klaidų, ir apskritai, kaip ši reforma atrodo žiūrint „iš aukščiau“? Apie tai „Palangos tiltas“ kalbėjosi su Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius