Sveiko proto sprendimų teks palaukti – teismas liepė konteinerinius tualetus paplūdimyje nugriauti

Palangos tiltas, 2017-12-15
Peržiūrėta
1878
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sveiko proto sprendimų teks palaukti – teismas liepė konteinerinius tualetus paplūdimyje nugriauti

Sveikas protas kol kas nenugalėjo: šią savaitę Klaipėdos apygardos administracinis teismas nusprendė, kad Palangoje ir Šventojoje paplūdimiuose išdygę tualetai turi būti nugriauti. Taip antradienį, gruodžio 12 dieną, teisme išspręstas Palangos savivaldybės ir Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos ginčas. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus sako, kad šis sprendimas iš esmės liepia griauti visus laikinuosius prie statybų įrengiamus tualetus, o poilsiautojus siunčia atlikti gamtinius reikalus bet kur.
„Sprendimą, žinoma, skųsime aukštesnės instancijos teismui. Turėdamas minutę laisvo laiko, peržvelgiau komentarus po straipsniu apie teismo sprendimą – absoliuti dauguma žmonių piktinasi tokiu sprendimu. Manau, kad sveikas protas paims viršų“, – „Palangos tiltui“ sakė meras.
Priminsime, kad praėjusią vasarą pastatyti konteineriniai tualetai lankytojams užkliuvo statybų inspektoriams, o teismas pripažino, kad tokių tualetų pajūrio zonoje neturi būti.
„Tokiu teismo sprendimu formuojama praktika, kad kiekvienam prie statybvietės laikinai pastatytam tokiam koteineriniui tualetui turi būti atskiras statybų leidimas. Be to, konteinerinių tualetų šiuo metu ir taip nėra paplūdimyje, tai ką griauti? Jie šiuo metu nukelti. Bet vis tiek toks sprendimas, manau, yra nepagrįstas, nes ir Kuršių Nerija, ir Klaipėda turi tokius tualetus“, – teigė meras Š. Vaitkus.
Anot mero, išaiškinimas, kad konteineriai nėra biotualetai, todėl juos reikia griauti, yra visiška nesąmonė. Be to, neatsižvelgta į realų žmonių poreikį. Š. Vaitkaus žiniomis, Palangoje ir Šventojoje viešaisiais tualetais pasinaudojo dvigubai daugiau žmonių, nei Palanga turi gyventojų: apie 300 tūkstančių.
Teismas nurodė, kad viešieji tualetai netinkami, nes yra pastatyti ant vietoje (ne gamykloje) specialiai tam paruoštų pagrindų.
„Prie šių konteinerių pritvirtintos vietoje sumontuotos aikštelės, skirtos žmonėms patekti į tualetus, taip pat metaliniai profiliai, ant kurių laikosi pritvirtinti atitvarai bei apdailos sienelės. Konteineriai prijungti prie buitinių vandentiekių ir nuotėkų inžinerinių tinklų, įrengtos siurblinės. Teismo vertinimu neatlikus išmontavimo, ardymo, atjungimo ir kt. statybos darbų, šių viešųjų tualetų perkėlimas į kitą vietą būtų itin sudėtingas“, – skelbiama teismo išaiškinime.
Teismas nustatė, kad Pajūrio juostos žemyninės dalies tvarkymo specialusis planas, Pajūrio juostos žemyninės dalies paplūdimių rekreacijos planas bei Palangos miesto centrinės dalies detalusis planas Pajūrio juostos Palangos ir Šventosios ruožuose paplūdimyje numatytose vietose leidžia naujai įrengti tik kilnojamuosius tualetus neprijungtus prie inžinerinių tinklų. Pajūrio juostoje šių paplūdimių prieigose leidžiama įrengti tualetus prijungtus prie inžinerinių tinklų tik numatytose vietose rekonstruojant ar praplečiant jau esamus. Teismas taip pat nustatė, kad vienas iš minėtų statinių, patenka į kultūros paveldo teritoriją, todėl jam reikalingas statybos leidimas, tačiau jis nebuvo gautas. Atsižvelgiant į tai, teismas, vadovaudamasis Statybos įstatymo nuostatomis, konstatavo, kad ginčijami privalomieji nurodymai yra teisėti ir pagrįsti.
Priminsime, kad rugpjūčio pradžioje, po ilgiau nei du mėnesius trukusio tyrimo, Palangos paplūdimiuose prie kopų įkurdintus aštuonis konteinerinius tualetus Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) įvardijo kaip pirmosios grupės nesudėtingus statinius, kurių statybai reikalingas leidimas. Statybų prievaizdams taip pat užkliuvo prie konteinerinių tualetų per kopas nutiesti vandentiekio ir nuotekų tinklai, nes jie nenumatyti 2000 metais savivaldybės patvirtintame kurorto centrinės dalies detaliajame plane. VTPSI kreipėsi į teismą prašydama panaikinti statybos leidimus, išduotus šiems tinklams tiesti, ir įpareigoti savivaldybę juos išardyti. „Vadovaujantis galiojančiu planu, paplūdimiuose turi būti biotualetai, kuriems inžineriniai tinklai dokumentuose nenumatyti“, – aiškino VTPSI atstovas Albinas Keturka.
Meras sako, kad toks išaiškinimas yra nuosprendis tūkstančiams tokių tualetų Lietuvoje, o jie itin populiarūs.
Jei bus uždrausta vasarą vėl pastatyti tualetus, Š. Vaitkus sako, kad žmonės bus priversti vėl bet kur atlikti gamtinius reikalus, o vietos gyventojų tokia žinia tikrai nenudžiugins.
Klaipėdos apygardos administracinis teismo sprendimas yra neįsiteisėjęs ir per vieną mėnesį nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

hi hi hi 2017-12-18 18:33 (IP: 94.110.246.78)
As nesuprantu, ka toks smungelstrumpelstrungelis kaip meras gali suprasti apie teise ir ja komentuoti?.. Yra profesionalu t.y. teiseju sprendimai, taciau ka apie tai Palangos meras turi pasakyit??? Zodziu, lygu nuli!!! Bet varo kaip beris. Ir sio laikrascio zurnalistai is paskos :):):)

PIRMAM: KURIŲ ASMENŲ ADRESŲ NEBEŽINOTE? AR TŲ, KURIE IGNORAVO ĮS 2017-12-18 11:36 (IP: 195.182.76.57)
Teismui nebuvo sudėtinga priminti Palangos savivaldybei, jog vienas iš pagrindinių principų, kuriais grindžiama vietos savivalda, yra savivaldybės veiklos ir savivaldybės institucijų priimamų sprendimų teisėtumo principas. "Savivaldybės institucijų ir kitų savivaldybės viešojo administravimo subjektų veikla ir visais jų veiklos klausimais priimti sprendimai turi atitikti įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimus" (LR vietos savivaldos įstatymas 4 straipsnio 6 punktas). Kažin, kokie galėtų būti tų asmenų adresai?..

Kiek galima 2017-12-17 15:53 (IP: 78.58.2.8)
Kaip sovietiniais laikais, mamos, mocutes vaikams sakys eik i jura vietoj wc????? Gla buvo galima kitaip priimti sprendima

Gal nurodykite adresus asmenu 2017-12-17 15:51 (IP: 78.58.2.8)
atsakingu asmenu adresus nurodykite, kurie prieme si sprendima.........paskui vasaros gale juos pavedzioti i kopas i.....

Taip pat skaitykite

Sveikas protas kol kas nenugalėjo: šią savaitę Klaipėdos apygardos administracinis teismas nusprendė, kad Palangoje ir Šventojoje paplūdimiuose išdygę tualetai turi būti nugriauti. Taip antradienį, gruodžio 12 dieną, teisme išspręstas Palangos savivaldybės ir Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos ginčas. Palangos miesto meras Šarūnas...


Kiek daugiau nei prieš metus valstybės valdomos bendrovės „Lietuvos kinas“ vadovai pranešė, jog jau šiemet kurorto gyventojai ir svečiai galės lankytis gerokai pasikeitusiame vieninteliame kurorto kino teatre „Naglis“, tačiau, kaip paaiškėjo, atnaujinto kino teatro reiks dar palaukti iki 2018-ųjų vasaros. Beje, atnaujinimo planus koreguoja ne...


Visiems bent kiek mąstantiems žmonėms būdinga tausoti, puoselėti medžius, krūmus, želdinius ir visa kas gyva mūsų nuodėmingoje žemelėje. Man, kaip ir daugeliui palangiškių, malonu, kad miestas yra gražinamas, puoselėjami žalieji plotai. Malonu, kad priešingai nei kai kuriuose netgi greta esančiuose miestuose, mūsų kurorte stengiamasi medžius genėti, menkaverčius šalinti...


Kurorto naujienų dar teks palaukti  2

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 05 16 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Naują vasaros sezoną pasitinkanti Palanga – lyg ta namų šeimininkė, kuri triūsia visą dieną, o grįžusiam vyrui negali parodyti nė vieno atlikto darbo. Taip ir Palangoje – aplinkui verda darbai, asfaltuojamos gatvės, puoselėjami gėlynai, Nemirsetoje kyla būsimo kempingo pastatų mūrai, prie miesto stadiono greit bus dengiamas universalaus sporto komplekso stogas, o...


Tarptautinis Palangos oro uostas informuoja, kad vasarą čia vėl bus vykdomi reguliarūs skrydžiai į Maskvą. Į Rygą ir Oslą lėktuvai kils dažniau nei žiemos metu. Tačiau paaiškėjo, kad ilgai laukto reiso į Londoną šiemet nebus, nors pajūrio savivaldybės pernai metų pabaigoje buvo nutarusios šiam skrydžiui populiarinti skirti 400 tūkstančių litų. Iš jų 150 tūkst. Lt...


Palangos policijos komisariate dirbantys pareigūnai turėjo vilties iškart po Naujųjų metų persikelti į rekonstruotą pastatą Ganyklų g. 30. Tačiau įkurtuvių, kurių laukė ne tik jie, bet ir į miesto pakraštį pavargstantys važinėti kurorto gyventojai, dar teks palaukti. Kiek – kol kas niekas negali atsakyti.


Čiuožyklos Palangoje dar teks palaukti

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 01 10 | Rubrika: Miestas

  Žiemos pramogų pageidaujantys miestiečiai bei svečiai šiais metais vargu ar jų sulauks. Bent jau čiuožyklos Palangoje šį sezoną tikrai nebus. Tačiau esama planų ateinančią žiemą nudžiuginti tuos, kurie moka čiuožti ar ketina pirmąkart stotis ant pačiūžų.    


Vaikų gynimo dieną mažiesiems dar neteks pasidžiaugti nauju poilsiu parku Palangoje. Tikėtasi, kad birželio 1-ąją kurorte jau bus atidarytas žaidimų parkas, tačiau planai nusikėlė dar pusei mėnesio. Kaip „Palangos tiltui“ sakė bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus, atidarymas planuojamas birželio 16 dieną. Termino pratęsimą jis...


Sveiko proto paieškos savivaldybėje

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2011 12 16 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Per savivaldos rinkimus liberalus, kaip sveiko proto dešiniuosius išskyręs Liberalų sąjūdis, regis, buvo teisus. Panašu, kad jiems giminingos partijos nariams – liberalcentristams sveiko proto iš tiesų ima ir pritrūksta.


Vietų paplūdimyje teks palaukti

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 04 | Rubrika: Miestas

Balandžio 27 dieną Klaipėdos apygardos administracinis teismas patenkino Seimo nario Prano Žeimio prašymą dėl reikalavimo užtikrinti priemonių taikymą ir laikinai, iki įsiteisės teismo sprendimas, sustabdė Palangos miesto savivaldybės tarybos 2010 metų kovo 25 dienos sprendimo „Dėl Tarybos 2010 m. vasario 19 d. sprendimo Nr. T2-22 pakeitimo“ vieno punkto galiojimą, taip uždrausdamas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius